Profile cover photo
Profile photo
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
37 followers -
Muzyka w dobrych rękach!
Muzyka w dobrych rękach!

37 followers
About
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi's posts

Post has attachment
Organy w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łagiewnikach

Na zdjęciach Damian Skierczyński, Kamil Lengier i Wojciech Buczyński, czyli bohaterowie najbliższego koncertu z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” podczas dzisiejszej próby w Łagiewnikach. Na ich koncert do Klasztoru Ojców Franciszkanów zapraszamy w niedzielę 18 czerwca. Zagrają muzykę niemieckiego baroku. W programie:
J. S. Bach – Preludium i fuga D-dur BWV 532
J. J. Froberger – Canzona in g FbWV 302
D. Buxtehude – Preludium, fuga i ciaccona C-dur BuxWV 137
J. S. Bach – Sonata triowa d-moll BWV 527, część II
J. S. Bach – Preludium i fuga C-dur BWV 547

Koncert rozpocznie się o godz. 15.00 (Łódź-Łagiewniki, ul. Okólna 185). Wstęp jest bezpłatny. Wizytę na koncercie w pięknym barokowym Kościele św. Antoniego można połączyć ze spacerem po łagiewnickim lesie, jednym z największych lasów miejskich w Polsce i w Europie!

Więcej informacji o Sanktuarium w Łagiewnikach: http://lagiewniki.franciszkanie.pl/
Więcej informacji o koncertach: http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/czerwiec-2017/151912-koncert-organowy-z-cyklu-akademia-muzyczna-w-starym-klasztorze-w-lagiewnikach/
Photo

Post has attachment
Pokazów tanecznych ciąg dalszy :)

W najbliższą sobotę 17 czerwca zapraszamy do Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej na pokazy projektów przygotowanych przez dyplomantów niestacjonarnych studiów licencjackich. To będzie już trzeci wieczór ze studentami choreografii! Wstęp jest wolny, początek o godz. 18.00, a koniec... po dwunastym projekcie ;) Oto kolejność:
1. sceny hotelowe | Kamil Mastalerz
2. O włos | Karolina Kopeć
3. Ostatnia podróż | Sylwia Świątek
4. Kręgi | Natalia Sykut
5. To czego nie widać | Angelika Dombrowa
6. Przeciętne ciało tańczące | Milena Kowalczuk
7. A może by tak... | Grzegorz Matuszek
8. Wiatr we włosach | Barbara Gmyrek
9. Scroll-life | Anna Wróż
10. Luiza | Katarzyna Regulska
11. Kropki | Joanna Strumiłło
12. Maski | Karolina Tuszyńska-Kluzek

Szczegółowy program projektami z wykonawcami i muzyką: http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/czerwiec-2017/151868-pokaz-dyplomowych-projektow-tanecznych-studentow-specjalnosci-choreografia-2017-06-17/
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Relacja z dzisiejszej uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa Irenie Santor w TV Toya.

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Studenci specjalności wokalistyka estradowa w każdym semestrze poznają kluczowe style wokalnej muzyki estradowej. Program koncertu Piosenkowanie będzie próbą zaprezentowania ich w telegraficznym skrócie.
W pierwszej części królować będzie piosenka aktorska, a wzorem wykonania utworów są kreacje m.in.: Kaliny Jędrusik, Krystyny Jandy czy Michała Bajora. Zabrzmi muzyka Jerzego Wasowskiego, Jacques’a Brela, a także Włodzimierza Korcza, absolwenta Akademii Muzycznej w Łodzi.
W drugiej części koncertu pojawią się piosenki w różnych stylach, począwszy od pop’u, poprzez balladę rockową, standard jazzowy, latin, piosenkę filmową i wiele innych; słowem – eklektyzm.
Opiekę artystyczną nad koncertem sprawują prof. dr hab. Renata Danel i dr hab. Marek Rachoń. Wokalistom przy fortepianie towarzyszyć będą: Michał Zarych, Igor Nowicki, Rafał Stępień i Dominik Rosłon.
Koncert Piosenkowanie odbędzie się 26 maja (piątek) o godzinie 19.00, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Żubardzkiej 2a.
Bilety w cenie 20 i 10 zł nabyć można w kasie biletowej AM (czynna: wt.-pt. w godz. 14.00–18.00).
Photo
Wait while more posts are being loaded