Profile

Cover photo
Verified local business
Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ)
University
22 followers|2,392,293 views
AboutPostsCollectionsPhotosYouTube

Stream

 
Floransa Bienali’ne Ülkemizi Temsilen Üniversitemiz Akademisyenleri Davet Edildi

Bu yıl 11. düzenlenecek Uluslararası Floransa Bienali'ne Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Arş. Gör. Semra Sonya Doğan AK ve Öğr. Gör. Büşra KURUÇAY davet edildi.

Bu yıl 6-15 Ekim tarihleri arasında 11. düzenlenecek Uluslararası Floransa Bienali'ne Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Arş. Gör. Semra Sonya Doğan AK ve Öğr. Gör. Büşra KURUÇAY davet edildi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada bu etkinliğin içerisinde bulunmanın bir ayrıcalık olduğunu ve Türkiye’de sadece bizim üniversitemizden iki akademisyenin çağrılmasının ayrı bir mutluluk olduğunu söyledi. Prof. Dr. GÖNÜLLÜ konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu etkinliğe dünyanın her yerinden sanatseverler, sanat takipçileri, sanatın önde gelenleri iştirak edecekler. 400 civarında seçilmiş kişinin eserleri orada sergilenecek. Bu etkinlik içerisinde bulunmak bile ayrıcalık. Türkiye'de sadece üniversitemizden iki akademisyenin tercih edilmiş olması bizim için ayrı bir mutluluk.”

Bienale Dünya çapında sanatçıların katıldığına işaret eden Öğr. Gör. KURUÇAY, "Eserlerimizi mail yoluyla gönderdik, başvurumuzu yaptık. Komite tarafından değerlendirilerek katılımımız üzerine davet gönderildi. 6-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek bienalde biz de orada bir stantta eserlerimizi sergileyeceğiz. Ben 6'dan fazla eser gönderdim. Bunlardan ikisini seçip orada sanatseverlerle buluşturacağız." dedi. Resimlerinde genelde Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’ne ait figürlerin bulunduğunu aktaran Öğr. Gör. KURUÇAY, figüratif çalışan bir ressam olduğunu kaydetti.

Arş. Gör. AK da resimlerinde genelde göç ve dünya konularını işlediğini söyledi. Bu konular üzerine yaptığı çalışmalarla Floransa Bienali'ne başvurduğunu belirten Arş. Gör.AK, "Bienale 2 resimle katıldım. Ben Bulgaristan göçmeni olduğum için göç konusunu resimlerimde işlemek istedim. Bütün dünya tamamıyla, hepimiz göçebeyiz. Fuar 6-15 Ekim 2017'de olacak. Yani 9 günlük bir süreç var. Bir de yarışma var orada. Eğer yarışmayı kazanırsak büyük bir ödül var." ifadelerini kullandı.

Arş. Gör. Semra Sonya Doğan AK ve Öğr. Gör. Büşra KURUÇAY desteklerinden dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil TUĞLUK’a teşekkür etti.

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Floransa-Bienaline-Ulkemizi-Temsilen-Universitemiz-Akademisyenleri-Davet-Edildi-94061
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Tarafsız ve özgür basın halkımızın doğru haber alma hakkının en önemli teminatıdır. Bu sebeple basın, yapmış olduğu sorumlu yayıncılık ile toplumun hızlı ve doğru bilgilendirilmesinin yanında kamu çıkarlarının korunması, eğitim ve aydınlatma çalışmalarına da katkı sağlamaktadır. Böylesine ulvi bir görevi yerine getiren basın mensuplarımızın; hukukun üstünlüğü, insan hak ve hürriyetleri ile özel hayata saygı çerçevesinde görev yapmaları çok önemlidir.

Bu vesileyle, hem ilimizin hem de ilimizin göz bebeği Adıyaman Üniversitemizin tanıtımına destek olan, özveri ile çalışan değerli basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı günler diliyorum.

Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ
Adıyaman Üniversitesi Rektörü

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/10-Ocak-Calisan-Gazeteciler-Gunu-Mesaji-94057
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Üniversitemiz Çalışanları Sarıkamış Şehitlerini Andı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ ve çalışanları Sarıkamış Hareketi’nin 102. Yılında düzenlenen yürüyüşe katılarak şehitlerimizi andı.

Adıyaman Mimar Sinan Kültür Parkı önünde başlayan yürüyüşte 500 kişi ellerinde Türk Bayrakları ile bir araya geldi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ ve Üniversitemiz çalışanları da Adıyaman Valisi Abdullah Erin liderliğindeki ve Adıyaman protokolünün bulunduğu büyük bir yürüyüş topluluğu ile Sarıkamış Hareketi’nin 102. Yılında tüm şehitlerimizi anarak yürüyüş yaptı. Mimar Sinan Kültür Parkı önünde başlayan yürüyüş Gölbaşı Caddesi üzerinden Adıyaman Valiliği önünde son buldu. Yağan yağmur altında gerçekleştirilen yürüyüş sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Sarıkamış Şehitleri için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Konu ile ilgili olarak kısa bir değerlendirmede bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ Sarıkamış’ta bu vatan için can vermiş tüm ecdadımızı, şehitlerimizi minnet ve şükranla andığını ifade ederek bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi. Tarihten ders alınması gerektiğine vurgu yapan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ ders alınan tarihin tekerrür etmeyeceğini ve geleceği aydınlatacağını kaydetti.

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Universitemiz-Calisanlari-Sarikamis-Sehitlerini-Andi-94055
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Şampiyon Voleybolculardan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ’ye Ziyaret

Üniversitemiz Bayan Voleybol Takımı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2. Lig müsabakalarında tüm takımları set dahi vermeden yenerek şampiyon oldu ve Üniversiteler 1. Ligine yükseldi. Sporcularımızı Adıyaman’a dönüşlerinin ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ makamında kabul etti.

Oyuncularla birlikte takım antrenörü Öğr. Gör. Hande İNAN’ın da hazır bulunduğu ziyarette sporcular 2. Lig şampiyonluk kupasını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’ye takdim ederek verdikleri desteklerden dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. GÖNÜLLÜ’ye teşekkür etti. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. GÖNÜLLÜ de sporculara teşekkür ederek üniversitemize ve Adıyaman’a bu gururu yaşattıklarından dolayı teşekkür ederek sporcuları tebrik etti. Prof. Dr. GÖNÜLLÜ spor ve sporcunun yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceklerini belirterek sporculara çeşitli hediyeler verdi.

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Sampiyon-Voleybolculardan-Prof-Dr-GONULLUye-Ziyaret-94030
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. GÖNÜLLÜ MÜSİAD’ta Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şubesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Genç MÜSİAD üyeleriyle bir araya gelen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirerek sorularını cevaplandırdı ve öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerle tek tek tanışan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ bir öğrencinin “Bu kariyere nasıl geldiniz?” sorunu cevaplayarak hayat hikâyesi hakkında bilgi verdi. Başarısında annesinden ve babasından gelen, kaynaklanan öğretinin, terbiyenin önemli tesiri olduğunu söyleyen Prof. Dr. GÖNÜLLÜ idealist, münevver bir babanın evladı olduğunu ve kendisine ilim erbabı olmasını öğütlendiğini ifade etti. Çok şanslı olduğunu değerli hocalarının da olduğunu söyledi. Sürekli anne babasına dua ettiği gibi hocalarına da minnet duyup, dua ettiğini belirtti. Kitap okumayı sevmek gerektiğini, harçlıklarla kitap alıp okumanın zevkini anlattı. Hayatın gayesini anlamaya yönelik çalışılmasını belirten Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, eğitim anlayışı hakkında da bilgi vererek, eğitimde tavizi olmadığını, zayıflığa, gevşekliğe yer olmadığını ifade etti. Toplumların, bugün de geçmişte de ancak iyi eğitilmiş topluluklar sayesinde ileriye gidebildiğini açıkladı. Çalışan, gayret eden bir insanın hiç bir kimseye, hiç bir şeye minneti olmayacağını söyleyen Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, hayatın tüm ters akıntılarına rağmen bu kariyere geldiğini anlattı. Fikir alış verişinin önemine değinen Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, fikri belli, fikrisabit kişilerle fikir alış verişi yapılmaması ve fikir alış verişi yapılan kişinin mantıklı ve doğru düşünen bir kişi olması ve içten pazarlıklı bir kişi olmaması gerektiğini vurguladı. Çok çalışılarak fark oluşturulması gerektiğini de dile getiren Prof. Dr. GÖNÜLLÜ azimli ve cesur bir şekilde yürünülmesini, kolaya kaçılmamasını, zorun sevilmesini ve ancak zor antrenmanlardan geçenlerin başarılı olduğunu kaydetti.

Konuşmasının sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ öğrencilere başarılar diledi.

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Universitemiz-Rektoru-Prof-Dr-GONULLU-MUSIADta-Ogrencilerle-Bir-Araya-Geldi-94027
 ·  Translate
1
Add a comment...
 

Prof. Dr. GÖNÜLLÜ; “Ahlaklı ve Meziyetli Olmalıyız”

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ proje okulları arasında yer alan Adıyaman Anadolu Lisesi öğrencileri ile eğitim işbirliği protokolü kapsamında bir araya geldi. Prof. Dr. GÖNÜLLÜ öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunarak “Ahlaklı ve meziyetli olmalıyız” dedi.

Konferans öncesinde Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim IŞIK’ı makamında ziyaret eden Prof. Dr. GÖNÜLLÜ ziyaretin ardından öğrencilerle buluştu. Öğrencilere Üniversitemizi tanıtan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ daha sonra fakülteler ve Üniversitelerimizin başarıları hakkında bilgi verdi. Ardından Üniversitemizin makine ve teçhizat imkânlarından bahsederek Üniversitemizin öğrencilere sağladığı imkanlara değindi. Üniversitemizi tanıttıktan ve hedeflerini anlattıktan sonra öğrencilere vatan, millet ve vatandaşlık bilgisinden bahseden Prof. Dr. GÖNÜLLÜ bireyin millete karşı sorumluluklarını söyledi. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ ülkede birlik beraberliğin önemine değinerek yerli üretim, milli eğitim ve milli ekonominin gerekliliğini anlattı. Toplumumuzun aklına darbe vurulduğuna dikkat çeken Prof. Dr. GÖNÜLLÜ Osmanlı’dan bugüne Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda büyük kayıplar verdiğimizi, bu kayıplarda bilgili ve akil insanlarımızı kaybettiğimizi bunun sonucunda da daha yeni yeni kendimize geldiğimizi vurguladı. Aile çocuk ilişkisinin öneminden de bahseden Prof. Dr. GÖNÜLLÜ Hz. Ali’nin “Eğitim, gelecek çağlara çocukları harcamak” sözüne vurgu yaptı. En büyük düşmanımızın cehalet olduğunu kaydeden Prof. Dr. GÖNÜLLÜ milli eğitimde nezaket dersi olmadığını ve öğrencilere nezaket dersi verilmesi gerektiğine inandığını söyledi. Az düşünüp çok konuşan bir topluluk haline geldiğimizi belirten Prof. Dr. GÖNÜLLÜ çalışan her insanın mezun olduktan sonra iş bulacağını ve üreteceğini ve herkesin devlet memuru olamayacağını ifade etti.

Konferansın sonunda Adıyaman Anadolu Lisesi öğrencileri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’ye çiçek takdim etti. Öğrencilere teşekkür eden Prof. Dr. GÖNÜLLÜ daha sonra Adıyaman Anadolu Lisesi Onur Defteri’ni imzaladı

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Prof-Dr-GONULLU-Ahlakli-ve-Meziyetli-Olmaliyiz-94025.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Adıyaman Üniversitesi 33- 26 Kastamonu Üniversitesi

Üniversite Sporları Federasyonu faaliyet programı arasında yer alan Üniversiteler Ligi (ÜNİLİG) kapsamında oynanan Hentbol müsabakalarında Üniversitemiz Hentbol Takımı Kastamonu Üniversitesi’ni 7 farkla geçti.

Üniversite Sporları Federasyonu faaliyet programı arasında yer alan Üniversiteler Ligi (ÜNİLİG) kapsamında oynanan Hentbol müsabakalarında Üniversitemiz Hentbol Takımı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde oynanan müsabakada Kastamonu Üniversitesi’ni 33-26 yendi.

Maç boyunca üstün bir oyun sergileyen takımımızı tebrik eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ takım oyuncularını tebrik ederek Adıyaman’ı ve üniversitemizi başarı ile temsil etmelerinden dolayı teşekkür etti.

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Adiyaman-Universitesi-33--26-Kastamonu-Universitesi-94060
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Üniversitemiz Kampüsü Beyaza Büründü

Üniversitemiz kampüsü havaların soğuyup kar yağışının başlamasıyla beyaza büründü.

Sıcak yaz günlerinin ardından sonbaharın gelmesiyle bir derviş gibi tüm süslerinden kurtulan Üniversitemiz kampüsü havaların soğuyup kış mevsimin gelmesiyle beyaz gelinliğini giydi. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı Adıyaman ile birlikte Üniversitemiz kampüsünü de beyaza boyadı. Düşen her kar tanesi bir “beyaz felaket” değil bahar müjdecisi oldu.

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Universitemiz-Kampusu-Beyaza-Burundu-94056
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Üniversitemizde Kolon ve Göğüs Kanseri Hücrelerini Yok Eden Bileşik Türevler Bulundu

Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi Farmasötik Kimya Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman AKOCAK kolon kanseri ve meme kanseri üzerine Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve İtalya’daki çalışma gurupları ile yürüttüğü çalışmalarda kanser hücrelerini büyük oranda yok eden etkin madde türevlerini elde etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 2009-2014 yılları arasında doktora çalışmaları sırasında bu kanser türleri üzerine çeşitli bileşik türevleri sentez eden ve bu bileşiklerde önemli başarılar elde eden Yrd. Doç. Dr. AKOCAK yaptığı çalışmalarda kanser hücrelerini yok eden birçok etkin bileşik türevi elde etti.

Laboratuvar çalışmaları hakkında bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. AKOCAK “ABD de yapmış olduğum doktora çalışmalarımda yüzün üzerinde bileşik türevi sentez ettim. Bu bileşik türevlerinin dizaynı kanser çalışmalarına yol göstermesi hedefiyle yapıldı. Elde edilen bu bileşiklerin çeşitli kanser hücreleri üzerinde (kolon ve göğüs kanseri ağırlıklı) denemeleri yapılarak bazı ilaçlar ile kıyaslamaları yapıldı ve bu bileşiklerin normal hücrelere dokunmadan sadece kanser hücreleri üzerinde etki gösterdiği tespit edildi. Doktoramı tamamladıktan sonra Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde göreve başlayarak çalışmalarımı sürdürdüm. ABD de iken yapmış olduğumuz başarılı çalışmaların devamını yeni kurmuş olduğumuz araştırma laboratuvarlarımızda devam ettirdik. ABD de yapmış olduğumuz çalışmalar uzun süre alacak olması sebebi ile sadece sentez ve hücre kültürü çalışmalarını tamamlayabildim. Oradaki çalışmalarımızın halen kolon kanseri hayvan modelleri üzerine denemeleri devam etmekte ve önemli sonuçlar elde edilmektedir” dedi.

“İlaç olma potansiyeli olan yeni bileşik türevleri elde edildi”

Yapılan bu çalışmaların küçük bir kısmının ilaç araştırma alanının en önemli akademik dergilerinden biri olan “Journal of Medicinal Chemistry” adlı bilimsel dergide yayımlandığını belirten Yrd. Doç. Dr. AKOCAK, geriye kalan bileşik türevlerinin büyük bir bölümünün patent ve yayın çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Yrd. Doç. Dr. AKOCAK, “ABD de yaptığım bu çalışmaları daha da geliştirmek ve daha etkin ve önemli bileşik türevleri üretmek için Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi araştırma laboratuvarlarında çalışmalarımız hızla devam etmekte ve gelecek için ümit veren sonuçlar alınmaktadır. Bu çalışmaları 2 TÜBİTAK ve 2 BAP projesi ile yürütmekteyiz. Ayrıca bu projelerde lisans öğrencilerimize de görevler vererek onları geleceğe hazırlamaktayız. Elde ettiğimiz bileşik türevleri dünya çapında alanının en önemli bilim insanlarından birisi olan Prof. Dr. Claudiu T. Supuran tarafından İtalya da test edilmektedir. Ayrıca ABD deki danışman hocam Prof. Dr. Marc A. Ilies de çalışmalarımıza yardımcı olmaktadır” dedi.

Kolon ve meme kanseri üzerine sentez ettiği birçok bileşiğin ilaç olma potansiyeli olan etkin bileşik türevleri olduğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. AKOCAK, “Bu sentezlenen birçok bileşikten kanser üzerine çalışmalarda önemli sonuçlar elde edilebilecektir. Bizde laboratuvarlarımızda hem bu bileşikleri geliştirip daha etkin hale getirmek hem de yeni bileşik türevleri keşfederek kanser için milli ilaç çalışmalarına katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalar ile kanser kemoterapisinde daha az yan etkilere sahip bileşik türevlerini kısa sürede üretmek ve geliştirmek için çalışmalarımız son hızıyla devam etmektedir” dedi.

Bunun yanında Yrd. Doç. Dr. AKOCAK çalışmalarına destek veren başta Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) olmak üzere, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, Rektör Yardımcısı ve Eczacılık Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan SOLMAZ, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris TÜREL ve Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Universitemizde-Kolon-ve-Gogus-Kanseri-Hucrelerini-Yok-Eden-Bilesik-Turevler-Bulundu-94031
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Şampiyonlardan Rektörümüz Prof. Dr. GÖNÜLLÜ’ye Ziyaret

Üniversitemiz Futbol Takımı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlemiş olduğu Üniversiteler 2. Lig müsabakalarında şampiyon olarak Adıyaman’a döndü. Dönüşlerinin ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ şampiyonları makamında kabul etti.

Üniversitemiz Futbol Takımı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 18-24 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 2. Lig müsabakalarında namağlup şampiyon oldu. Şampiyonluğun ardından Üniversiteler Süper Lige çıkan takımımızı Adıyaman’a dönüşünün ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ makamında kabul etti. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih MURATHAN ve takım antrenörü Yrd. Doç. Dr. Ümit YETİŞ’in katıldığı ziyarette takım oyuncuları kupayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. GÖNÜLLÜ’ye takdim etti. Oyunculara teşekkür eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. GÖNÜLLÜ oyuncuları ve antrenör Yrd. Doç. Dr. YETİŞ’i üniversitemiz ve Adıyaman’ı ulusal düzeyde temsil ederek başarıya ulaştıklarından dolayı tebrik etti. Prof. Dr. GÖNÜLLÜ öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Sampiyonlardan-Rektorumuz-Prof-Dr-GONULLUye-Ziyaret-94029
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Prof. Dr. GÖNÜLLÜ; “Hepimiz İslam Ailesindeniz…”

Adıyaman Yeniler Derneği’nde Suriyeli kardeşlerimizle bir araya gelen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, bir söyleşi gerçekleştirerek “Herkesin kendi ailesi önemlidir ancak biz en önemlisi olarak İslam ailesindeniz” dedi.

Birlik mesajı vererek sözlerine başlayan Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ zalimlerin ümmetimizle ve Müslümanlarla uğraşmaya devam edeceğini buna karşılık olarakta bizim güçlenmemiz gerektiğini vurguladı. Her türlü hale hazır olmamız gerektiğini dile getiren Prof. Dr. GÖNÜLLÜ çok çalışmamız gerektiğini bundan da önemlisi huzur ve birlik içinde olmamız gerektiğini huzur ve birlik olmadan ileriye gidemeyeceğimizi söyledi. Fitne ve fücurla ümmetimizi ayırdıklarını ve en büyük enerjimizi içimizdeki hainlere harcadığımızı ifade eden Prof. Dr. GÖNÜLLÜ akıllı ve uyanık olmak zorunda olduğumuzu belirtti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, hükümetimizin, yerel yöneticilerimizin ve halkımızın Suriyeli kardeşlerimizin yanında olduğunu kaydeden Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, bir gün ümmet olarak huzurlu bir şekilde yaşayacağımızı söyledi. Dinimizi iyi yaşamamız gerektiğini, ibadetlerimizin hepsini yapmamız, başkalarına özenmememiz gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ daha iyi şeyleri hak ettiğimizi ancak başkalarına özendiğimiz için, rehavet içinde bulunduğumuz için aklen ve kalben başkalarına inandığımız için böyle durumların başımıza geldiğini ancak çok çalışarak hem bu durumlardan kurtulacağımızı hem de onların önüne geçeceğimizi sözlerine ekledi. Düşmanların en şiddetli saldırgan olduğu zamanda, esasen, en zayıf olduklarını bildiren Prof. Dr. GÖNÜLLÜ herkesin elinden gelen bir şeyin olduğunu ve kalben yapılan bir duanın çok şeyi değiştireceğini dile getirdi. Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, ibadetlerimizi yaptığımızı, kimsenin anne babasını seçme şansı olmadığını ancak Müslüman olarak bir ailede yetiştiğimizi, inancımızın gereği olarakta umutlu olmamız gerektiğini ve en büyük nimetinde bu olduğunu söyleyerek kardeşlik duyguları içinde olmamız gerektiğini anlattı. Hepimizin Muhammedi olduğunu hatırlatan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ hepimizin İslam ailesinden olduğumuzu ve bir gün mutlaka Muhammedi bir dirilişin gerçekleşeceğini vurguladı.

Söyleşi sonunda dernek yönetimi ile kısa bir toplantı gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. GÖNÜLLÜ Suriyeli kardeşlerimizin Üniversitemizle ilgili olarak ortaya çıkan sorunlarını dinledi. Ardından Adıyaman Yeniler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’ye desteklerinden dolayı plaket verdi.

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/-Prof-Dr-GONULLU-Hepimiz-Islam-Ailesindeniz%E2%80%A6-94026
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Yeni Yıl Mesajı

Yeni yılınızı en içten dileklerimle tebrik eder sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dilerim.

Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ
Adıyaman Üniversitesi Rektörü

http://adiyaman.edu.tr/TR/Haberler/Universiteden-Haberler/Yeni-Yil-Mesaji-94024
 ·  Translate
1
Add a comment...
Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ)'s Collections
Contact Information
Map of the business location
Altınşehir Mah. 3005. Sok. No:13 02040 Merkez/Adıyaman Merkez/Adıyaman, Turkey
3005. Sok. No:13TRAdıyamanMerkez02040
+90 416 223 38 00adiyaman.edu.tr
University, Public University
Google+ URL
Your Activity
Write a review
Review Summary
4.3
59 reviews
5 star
40 reviews
4 star
5 reviews
3 star
9 reviews
2 star
1 review
1 star
4 reviews
Photos
Scrapbook photo 2
Scrapbook photo 3
Scrapbook photo 4
Scrapbook photo 5
Scrapbook photo 6
Upload public photo
All reviews
Yılmaz Çelik's profile photo
Yılmaz Çelik
a year ago
Super
Mehmet Gazi Yılmaz's profile photo
Mehmet Gazi Yılmaz
6 months ago
Etkinlikleri az
yunus garyagdyyew's profile photo
yunus garyagdyyew
a year ago
Cok iyi bir unver
Osman Coskun's profile photo
Osman Coskun
6 months ago
Çok severim güzel çene gezerek harika
Usame Elsebe's profile photo
Usame Elsebe
2 months ago
Güzel bir üni 😇
deniz koca's profile photo
deniz koca
3 months ago
İyi
Galatasaray Cimbom's profile photo
Galatasaray Cimbom
a year ago
Adyu besyo..bitane
tablet Mobile's profile photo
tablet Mobile
a year ago
İdare eder