Profile cover photo
Profile photo
Adil Maviş
228 followers -
Bu dünyada var olma amacım "Kendimi Tanımak"
Bu dünyada var olma amacım "Kendimi Tanımak"

228 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

İletişim Anahtar

Sık sık Adil Maviş, başarılı ilişkiler kurmanın anahtarı nedir?" Sorusunu kendime soruyorum. Ve cevabım daima aynı: İletişim.

Hayatta başarının büyük kısmı diğer insanlarla iyi iletişim kurma yeteneğinden gelmektedir. Başarılı insanlar iletişim kurmayı bilir ve becerilerini geliştirmeleri için çok zaman ayırdı.

İletişim romantik ilişkilerde, dostluklarda ve iş ilişkilerinde de aynı derecede önemlidir.

Sosyal istihbarat, başkalarıyla iyi iletişim kurma becerisi, en saygın liderlik özelliklerinden biridir .

Işinde bir yükseltme ister misin? Birini istemekle neden hak ettiğinizi söylemeye hazırlanmanız gerekecek.

Diğer önemli arkadaşınıza ya da arkadaşınıza sizi üzdüklerini veya bir şekilde sizi incittiklerini bildirmek ister misiniz? Seni nasıl hissettirdiklerini anlamalarını sağlamak için onlarla iletişim kurmak zorundasın.

Zamanınızı Yatırım Edin

Başka biriyle iyi iletişim kurarken, zaman kritik bir faktördür. Bir ilişkinin değeri hem siz hem de diğer kişi için artabilir. Her ikiniz de yatırım yaptığınız süreye bağlı.

İlişkilerinizdeki önemli konulara odaklanmak için zaman ayırdığınızda iletişim kanallarını açarsınız.

Dikkatle, sakince, sessizce ve dikkatle dinleyin. Bu, diğer insanlara olan saygınızı gösterir ve aranızdaki güven seviyesini derinleştirirsiniz.

Açık Bir Mesaj Verin

Etkili iletişim, ne söylemek istediğinize dair kendi görüşünüzde açıkça görülmekle başlar. Sonra mesajı gönderdiğinizde yavaşça ve sabırla söyleyerek açık olun.

Son olarak, karşı tarafın gönderdiğiniz mesajı dinlediğinden emin olun.

Başka biriyle iletişim kurduğunuzda, olanlar böyle olur:

İlk şey, kelimeler şeklinde hava içine bir mesaj gönderdiğiniz. Ardından, sözler diğer kişi tarafından alınır. Onları kendi zihinlerinde kendi düşüncelerine, duygularına ve benzerlerine göre yorumlarlar.

Bundan sonra, diğer kişi bir yanıt formüle eder ve cevabı geri gönderir. Yanıt alırsınız ve bunu anlam ve anlam taşırsınız. Sonra, kendi cevabını geri gönderirsin.

İleri geri ileri gelenlerin ortasında mesajınızın orijinal anlamının kaybolabileceğini görmek kolaydır. Her şey, diğer kişinin sözlerinizi yorumlamasına dayanır. Bu nedenle, şeyleri nasıl ifade ettiğiniz konusunda açık ve özlü olmanız o kadar kritiktir.

Belirsiz örnekler verirseniz veya duygularınızı açıkça ifade etmezseniz, başkası için ne demek istediğinizi analiz etmeniz için açık bir fırsat bırakırsınız.

Sonuçta, yanlış bir sonuca varabilirler.

Etkili İletişim Zaman Kazanır.

Etkili iletişim, ustalaşmak biraz zaman alıyor. Konuştuğunuz kişiye göre değişebilir.

Anahtar, kiminle konuştuğunu anlamaktır. Konuşmanın nihai hedefi ve mesajın teslim edilmesi için en iyi yol hangisi olduğunu belirleyin. Bilinçli bir şekilde bunu yaparak, tüm ilişkilerinizin zamanla gelişmeye başladığını fark edeceksiniz.

Hayatınızda daha iyi iletişim kurmanız gereken bir kişiyi belirleyebilir misiniz? Bu ilişkiyi onarmak için hangi adımları atacaksınız?

Sosyal zekânızı geliştirmek ve başkalarıyla iyi etkileşim kurmak büyük bir özgüven gerektirir. Mevcut kendinize güven düzeyinizi ve kendinize daha fazla güven oluşturmak için nasıl harekete geçebileceğinizi keşfedin.

ADİL MAVİŞ 8 Temmuz 2017
Add a comment...

Kabala nedir?

Bazıları, kabala'nın gerçeklik için kullanıcı el kitabı olduğunu söylüyor. Diğerleri Yahudi bir disiplin olduğunu söylüyor. Maneviyata dair birçok kitap yazmış olan tanınmış bir Hint-Amerikan tıp doktoru ve yazarı Deepak Chopra'ya göre Kaballah , ruhunuzun güzelliğini nasıl ortaya çıkaracağınızı ve kendinizi keşif ve dönüşüme yolculuk göstereceğinizi gösterir.
Kabala sözcüğü, almak için İbranice lekabbel sözcüğünden gelir. Eylemlerin sebeplerini "arzusu" olarak tanımlıyor. Dolayısıyla, evrenin ve insanın doğasını tanımlamayı amaçlamaktadır. Varoluşun doğasını ve amacını tanımlamayı amaçlamaktadır.
1922'de Kudüs'te kurulan KABBALAH MERKEZİ, bunu Kabalistik öğretiler hakkında söylüyor:
Dünyadaki en eski manevi bilgelik gövdesi - evrenin sırlarının gizli olduğu anahtarları ve insan kalp ve ruhunun gizemlerini gösteren anahtarları içerir. Kabalistik öğretiler, tüm insanlığın fiziksel ve metafizik özelliklerinin yanı sıra, maddi ve maddi olmayan evrenin karmaşıklıklarını açıklar. Her türlü kaos, acı ve ıstırabın ortadan kaldırılması için bu engin arazide nasıl gezineceğiniz ayrıntılı olarak gösterilmektedir.
İsrail'deki en büyük Kabalist grup olan Bnei Baruch ve aynı zamanda dünya üzerindeki binlerce öğrencinin katıldığı bir hareket de benzer bir şekilde açıklıyor:
Evrendeki mans konumunu araştırmak ve tanımlamak için doğru bir yöntem. Kabalistik öğretilerin bilgeliği, bize neden bu dünyada hayatını doldurduktan sonra nereden geldiğini ve nereye gittiğini bize, insanın neden var olduğunu, neden doğduğunu, niçin yaşadığını, hayatının amacı neydiğini anlatmaktadır.
Durum böyle ise, bu öğretileri okuyan herkes, bu dört sorunun cevabını, insanın yüzyıllarca cevap bulmaya çalıştığı cevapları bulacaktır.

Biz Kimiz?
• Nereden geldik
• Neden buradayız?
• Nereye gidiyoruz?
• Pek çok insan bunu yapıyor gibi görünüyor.

Bugün, milyonlarca insan tüm din ve inançları araştırıyor. Kaballah Center'a göre bunun iki temel nedeni var:
1. Çalışır - insanlar bu öğretmedeki bilgeliği ve araçları kendi hayatlarına uygularlar ve olumlu sonuçlar alırlar.
2. Herhangi bir dinsel uygulamayı geliştirebilen bir yaşam biçimidir . Hıristiyanlar, Hindular, Budistler, Müslümanlar ve Yahudiler, Kabalistik öğretilerini ruhsal deneyimlerini geliştirmek için kullanıyorlar.

Her insan devam eden bir eserdir.
Kabalistik öğretiler her insanın ilerlemiş bir eser olduğunu söylüyor. Hayatımızda var olan herhangi bir acı, hayal kırıklığı ya da kaos değil, çünkü bu yaşamın anlamı budur, ancak, ancak bizi buraya getiren çalışmayı bitirmedik. Bu iş, oldukça basit bir şekilde, insan egonun egemenliğinden kurtulma ve Tanrı'nın paylaşan özüne bir yakınlık yaratma sürecidir.
Kabala öğretilerini duyan insanlar bunun bir Yahudi disiplini olduğunu düşünüyor - Yahudiliğin mistik yönünü tartışan bir düşünce kulübü. Sözcük "alıyor" anlamına gelen Yahudi bir sözcüktür, bu yüzden bunu düşünebileceği anlaşılabilir bir şeydir.
Birçok Kabala bilginleri, Hıristiyan Knorr-von-Rosenroth, Pico Della ve Sir Isaac Newton gibi, bu bilgeliğin Yahudi olmayan bilim adamları olmuştur.
Şaşırtıcı gerçek şu ki Kabala belirli bir tarikata yönelik değildir. Aksine, tüm insanlığın dünyayı birleştirmek için kullanılması amaçlanmıştır.

Adil Maviş
Add a comment...

YARATICI GÖRSELLEŞTİRMENİN GÜCÜ

Ne Düşünüyorsun ve Neyi Düşündüğün ve Nezaretlerin Her Zaman Bir Eşleşme Olduğu - İstisna Yok. - Esther Hicks

Yaratıcı görselleştirme tekniği uzun bir süre dolaşıyordu. Her şey kendinizi görmek ve içinde olmak istediğiniz duruma duygusal olarak katılmanız demektir .

Belki hedefler belirlemek ve bilinçaltındaki kaynakları neredeyse otomatikleştirecek şekilde hizalamak için öğrenebileceğiniz en önemli beceri. Nerede olduğunuz ile başarınızı yaşadığınız andaki boşluğu birbirine bağlayarak, nihai hedefinize ulaşmanın en uygun yolunu bulmanızı sağlar.

Yaratıcı görselleştirme uyguladığınızda, beyninizi istediğiniz gerçekle besliyorsunuzdur. Beynin amacına odaklanmasını söylüyorsun. Aklındaki hedefi görüyorsun ve zihin hayal ettiğin şeyle gerçek şey arasındaki farkı anlayamadığı için fantezi imajının gerçek olacağına inanıyor olacaksın.


Zihninde Tutun

Böyle bir deyiş var:

Bunu aklında tutabiliyorsan; Elinde tutabilirsin.

Bir başka deyişle, zihninde istediğin şeyin üzerinde zamanla bir görüntü tutabilirsen, sonunda gerçekliğin bir parçası haline gelecektir göreceksin.

Bu, yeni bir çağrıştırma, yalancı bilim veya hogwash değildir. Bu gerçek bilimsel şeyler.

Kutsal Kitap'a benzer şekilde, yüzyıllar boyu eskiden oluşan kitaplar ve kitaplar bize söylediklerinizin biçtiğiniz şey olduğunu söylediler. Evet, aklında ne ekeceksin, hayatına neler gelecektir. Eğer bir çiftçi buğday ekerseniz buğday hasat eder. Zehirli sarmaşık sıktığında toprağı zehirli sarmaşık üretir.

Zihin tıpkı bir istisna ile çiftçinin arazisine benzer - zihin çok daha verimlidir.

Dikkatinizi ne verirseniz verin - neye odaklanırsaniz, düsünen her ne olduysa hayatınıza girecek olan şeydir. İnsanlar, olaylar, durumlar ve koşullar, bir süre boyunca düşündüğünüz şeyin bir sonucu olarak hayatınıza gösterecektir .


Kesme Kenarı Araştırması

Önde gelen bilim adamlarının bilimsel deneyleri, insan niyetinin fiziksel meseleyi etkileyebildiğini göstermiştir. Bunlar önemli bilim adamlarının önemli bilimsel çalışmalarıdır.

Ayrıca, kuantum fiziği deneyleri, bilincimizin çevremizdeki dünyayı yaratmanın bir parçası olduğunu ortaya koydu. Bu yaratılış için sessiz insanlar değiliz. Katılımcı yaratıcılara gidiyoruz.

Güzel bir hediye var - hayal gücünüz. Durumunuzdan bağımsız olarak düşünmeyi seçebilirsiniz.

Eğer fakirsen zengin olduğunuzu düşünen zihinsel güce sahipsiniz. Kötü sağlığınız varsa, iyi ve sağlıklı olduğunuzu düşünme gücüne sahipsiniz. Yaşamın Gizemi'ne cevap bulmak için 10 yıllık bir maceramda, durumlarından bağımsız olarak düşünmeyi başarmış birçok kişiyle tanıştım.

Hayallerindeki hayatı akıllarında yarattılar ve bir süre sonra gerçekleri haline geldi. İnsanlar kırdıktan milyardere uçtuğunu gördüler - hasta ve neredeyse ölüyor, sağlıklı ve iyi.

Hepimizin bu gücü var. Bu zihinsel simya. Mevcut durumumuzu rüya haline dönüştürme gücümüz var ve hepsi düşüncelerimiz ve hayal gücümüzle başlar.

Yaratıcı görselleştirme uyguladığınızda ve hayalinizdeki hayatı aklında görmeye başladığınızda form almaya başlayacaksınız. Sihir gibi geliyor, ama değil. Bilim tarafından desteklenmektedir.

Bugün dünyadaki birçok başarılı kişi, bu tekniği muazzam başarının keyfini çıkarmak için kullandı. Kendilerini başarılı buluyorlar ve daha çok ortaya çıkıp gerçeğe dönüşecek kadar bu arzuyla kendilerini besliyorlar.

Başarılı insanlar başarısızdır, çünkü son derece sıkı çalışıyorlar ya da şanslı mola veriyorlar. Başarılı olduklarını, çünkü başarı düşüncelerini defalarca ve tekrar düşünüyorlar. Bunu yaparak, aslında bu Evrenin "kuralları" na göre oynuyorlar. Evrenin Yasaları ile uyumludur ve bolluğu yoluna girer.
Adil Maviş

Add a comment...

Yeni Paradigmalara İnanç Atış Yap

Şu an eski dersleri gözden geçiriyor ve geçmişinizdeki tekrarlamayı görüyor musunuz? Bitirdiklerini düşündüğün bu derslerin bir parçası mısınız ve tekrar görünüyorlar mı? Sanki öne doğru geriye doğru hareket ediyor gibi hissediyor musunuz? Bu, insanlık için önemli bir zaman, bir paradigmanın kapanışından geçip başka bir paradigma geçerken. Yeni enerjilere geçiş şimdiye kadar kice aşamalı bir geçmişe dayanıyor ve geçmişten gördüğünüz her deneyim, daha önce sahip olduğunuz enerjiyi 'daha fazlasını' sağlamak için bir fırsat. Her şeyi değiştirmek zorunda değilsiniz, sadece onu yeni bir paradigma haline getiren ve inancınızı atlayan geçmişten daha fazla enerji daha ekleyin.
Her enerjik frekans şu an kaydırılabilir ve her tecrübenin enerjisi gözden geçirilir, kalibre edilir.. Eğer sıkıcı hissediyorsanız, tüm deneyiminizi bir an önce ileri götürüyorsunuz, çünkü tüm deneyiminizi bu ömür boyu sürdüreceksiniz, bunun bu deneyimleri dönüştürme fırsatı olacağını bilerek. Olmanın yeni yollarının son adımı ile karşı karşıyasınız. Bu, sizin bildiklerinizi geride bırakarak, geçmişe ve karmaya dayanan ve yaratılışa yükselen "inanç sıçramanız" dır. Geçmiş son halini alıyor, böylece o enerjide seçimler yapabilir veya geçmişin bilinen deneyiminden günümüzün bilinmeyen potansiyeline geçmek için bir inanç sıçraması olan bir deneyime sahip olabilirsiniz.
Yaşadığınız her yeni frekans ve titreşim seviyesiyle geçmiş tecrübelerin tekrarlanmasıyla geçmiş kararlarınızı ve seçimlerinizi gözden geçirme fırsatları sunuluyor; böylece geçmiş ile şimdiki zaman, eski paradigma ve farklı bir seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Geriye doğru ilerleme değil, enerjinizi, paradigmalarınızı ve boyutlarınızı gözden geçiren, yüksek boyutlu yapılara uyan enerji yaratmak için değiştirilebilen kalıpları tanımlayan bir süreçtir. Değişen paradigmalar sizi bildiklerinizden bilinmeyen hallerine yönlendiren bir inanç sıçramasıdır, geri adımla başlayan bir adımdır.
Enerji, sürekli ileri doğru ilerleyen ve geriye doğru hareket etmeyen dinamik bir akışla hareket eder. Geçmişin hayatınızda tekrarlandığını düşünüyorsanız, eski bir paradigmadan gelen enerjiyi geçmişi yeniden yaratmak için kullanıyorsunuzdur. Artık, günümüzde yeni bir an içerisinde yaşamayı öğrenebilirsiniz, ancak bu, yükselişin yolu olan bir dönüşüm gerektirir. Eski paradigmadan yeni bir taneye, geçmişten enerjik bir basamağa yükseliyorsunuz.
Çoğunuzun şu anda sahip olduğu güçlükler, geçmiş deneyimlerinizin tekrarlanması, size getirilen yeni ve farklı seçimler yapabilmenizdir. Geçmişte korku seçtiyseniz, artık sevgi veya cesaret noktasından seçim yapma şansına sahipsiniz. Geçmiş seçimleriniz öfke, drama ve kaos içeriyorsa, şimdi barış ve sevinç seçme fırsatına sahip olacaksınız. Evrenin "geriye doğru" ilerlediği hiçbir zaman yoktur. Durumun farkındasınız. Daha yüksek titreşimlere geçtiğinizde bile, hayatınızı paylaştığınız insanlar arasında yaşamak için bu boyutu yaşamak zorunda kalacaksınız. Bu deneyimler, yalnızca yeni frekansları tanıtmak ve kucaklamayı veya almayı seçebilecekleri yeni enerjik bağlantılar sunmak için bir fırsattır.
Bu büyük bir değişim zamanı ve bazen o şekilde görünmese de gelişiyor ve yükseliyorsunuz. Yaptığınız hiçbir şey yanlış veya yanlış. Yaptığınız her seçim, sizin yaptığınız anda sizin için doğru seçimdir. Farklı bir seçim yapmaya hazırsanız, o zaman hazırlayın. Her biri potansiyel yeni enerjik portallar açan muazzam düzeyde ruh entegrasyonu yaşıyor gibi kendinize güvenin.
Farkındalığın her değişimi, yeni frekansları ve inancın varoluşun farklı boyutlarına yeni bir sıçramayı getirir. Ayrılık uygulamayı ve gözlemci olmayı unutma, herhangi bir durumun yargılanmasını önleyerek seçimlerinin tümüne sığmasını sağlayın. Sonra, duygularınız, inançlarınız ve algılarınızın filtreleri olmaksızın, oldukları gibi şeyleri görebilirsiniz; böylece, güçlü olduğunuzu, kontrolünüzde olduğunu ve gerçekliğinizin yaratıcısı olan tüm boyutlarını, gerçeklerini, fırsatlarını ve özelliklerini hatırlayabilirsin. Ve potansiyelleri. İnancınızı atın ve sizi sevinç, sevgi, barış ve bolluğa götüreceğine güvenin.
Adil Maviş
Add a comment...

Evren hayırsever

Kayıtsız şartsız sevgi, bilinçlendirme, kabul ve sınırsız bolluk kavramlarını anlama, entegre etme ve yaşamanın tek isteği olan, nazik ve yardımsever bir Evrende yaşadığını biliyor musun? Tek bir amaç için burada olduğunuzun farkında mısınız - 'cenneti yeryüzüne nasıl getireceğinizi' anlamak ve manevi ve maddi enerjileri bir araya getirmek, koşulsuz sevgi, genişletilmiş farkındalık ve kendi bilincinizi artıracak affetmek için bir anlayış oluşturmak için bir araya getirmek için olduğunuzu biliyor musunuz? Ve bu paradigmaya tüm insanlığın imkânı yaratmak mı?

Amacının senin kim olduğun ve olmanın 'varlığından' kaynaklandığının farkında mısınız? İnsanların "varlıklar" olarak adlandırılmasının bir kaza olmadığını anlayın. Yine de, birçoğu insanların "işler" haline gelmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor.

Odak noktası maddi dünyada 'yapıyor' olduğunda, bu sizin amacınız olur ve maneviyata odaklanmamızı veya bilinçlenmeyi kaybedebilirsiniz. Doğanızın 'varlığı' yönüne odaklanabiliyorsanız o zaman paradigmayı değiştirebilirsiniz, böylece spiritüel odaklanmanız her zaman mevcuttur ve onu materyalle zahmetsizce bütünleştirirsiniz. Odaklandığında, Evrene, yardımına ihtiyacın olmadığını söylüyorsun.

Hayatınız zorlanıyorsa, mevcut ve mevcut olan zorluk ve ruh destekli çözümlerin ardında yatan manevi amaç yerine, onu değiştirmek için 'daha fazlasını' yapmak için meydan okursunuz. 'Yapmak' üzerine sürekli odaklanma sizi, daha az ödül ve nimetle gittikçe daha fazla uğraştığınıza benzeyen bir 'yapıyor sarmal' içine yerleştirebilir. Kendi hayatında bir kurban gibi hissetmeye başlayabilirsiniz. Fakat manevi kanunda mağduriyet yoktur. 'Olmak' yerine 'yapmaya' odaklandığınızda, kendiniz için bir gerçeklik yarattığınızda, kurban haline gelirsiniz, bu, maddi ve manevi odaklanır.

Yerkürede cennet yaratmak, Evrenin her zaman En Yüksek Olan Şeylerinize hizmet edeceğini ve hayatınızdaki her niyet ve enerjinin sizi her yerde buluşacağına inanç ve güven gerektirir. Fakat size yardımcı güçleri 'görmüyorsunuz' diye aslında orada olduklarına inanmak zordur. Niçin mucizeler, sıfır saatte, her şeyin başarısız olduğu anlarda ve sadece ilahi müdahalenin durumu kurtaracağına inandığınızda ne olur? Çünkü o anda korkunuzu ve her sonucun kontrol altına alınması veya yönetilmesi ihtiyacınızı ortadan kaldırmış bulunuyorsunuz. Elinizden gelen her şeyi yaptınız ve size sunulan tek alternatifin ilahi ve yardımsever bir kaynaktan gelmesi gerektiğine inanıyorsunuz. O anda tam bir iman ve güven konumunda, Kaynağınızla tamamen bağlantılı ve hayırsever bir evrenin varlığına inanan birisiniz. Ve sonra bir mucize olur.

Ancak, durumunuzun bunu gündelik gerçekliğinizin bir parçası olarak yaratmak için umutsuzluğa gelene kadar beklemek zorunda değilsiniz. Her zaman Evrensel Kaynak'a veya Tanrı'ya bağlandığınızı ve bu bağlantıdan gelen kutsamaları sürekli olarak temel alarak aktarma gücünüz olduğunu anladığınızda, yeryüzünde kendi cennetinizi yaratabilirsiniz. Birdenbire hayat artık bir gizem gibi görünmüyor ve kutsal müdahaleye, eşzamanlılığa ve mucizeleri akmaya izin veriyorsunuz. Blessings beklenmedik kaynaklardan gelir ve hayatınız zahmetsiz bir açılım haline gelir.

Bu, sizin tarafınızdan bir miktar emek ve niyet gerektirir; niyetinizi yaratmanız, ilahi bağlantınıza inanmanız ve ihtiyaçlarınızın karşılanması ve niyetlerinizin yerine getirilmesi için iman sahibi olmalısınız. Sonra, faaliyetlerinizin odak noktası, sizin "yapıyor", Kaynak bağlantınız ve tanrısallığınızla bütünleşen yeni "varlığınız" ile uyumlu yeni olasılıklara açıktır.

İnsanlık deneyimine sahip ilahi, manevî varlıkların olduğunuzu unutmayın. Ruhsal bağlantınız için farkındalığınıza yer açarak o güç kaynağına bağlanın. O zaman hayatınızın her bölümünde size nimet akışının gelmesine izin veriyorsunuz. Bu, titreşiminizi ve çevrenizdeki herkesi yükselten enerjik bir model oluşturur. Gerçekliğinizin bir parçası haline gelmesi için yalnızca bu bağlantının onayınızı alır. Sonra enerjik titreşimi, mucizelerin enerjisine, koşulsuz sevgiye ve sınırsız bolluğa bağlayabilecek seviyeye yükselttiğiniz için kutsamaların akmasına izin veriyorsunuz. Ve burası, "tüm anlayıştan geçen" barışı bulmanız ve "yeryüzünde cennet" oluşturmanızdır.
Adil Maviş
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded