Profile cover photo
Profile photo
ZwrotPodatkow.pl - Jubira
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment

Według rankingu "World Happiness Report 2017" Norwegia jest najlepszym krajem do życia i pracy. Mieszkańcy Norwegii czują się najlepiej, mają zaufanie do rządu, zarabiają godziwe wynagrodzenie i czują się bezpiecznie.

Add a comment...

Post has attachment


Rząd brytyjski chce wstrzymać wypłacanie świadczeń socjalnych imigrantom, z których korzysta około 395 tys. obcokrajowców rocznie. Zasiłki na dzieci (Child Benefit), becikowe (Maternity Grant), dodatek mieszkaniowy (Local Housing Benefit) czy zasiłek dla bezrobotnych (Unemployment Benefit), to najczęstsze świadczenia o jakie starają się osoby pracujące na terenie Wielkiej Brytanii, w tym obcokrajowcy.

W ciągu najbliższych dwóch lat prowadzone będą negocjacje z krajami Unii Europejskiej w sprawie świadczeń socjalnych, jednak nie ma pewności, że imigranci zachowają nabyte prawa
Add a comment...

Post has attachment


Szacuję się, iż ponad 87 tyś. Polaków korzysta z zasiłku rodzinnego z Niemiec. Jest to duże obciążenie dla Niemieckiego rządu, który w ostatnim czasie próbował wprowadzić ustawę zmniejszającą wysokość pobieranych świadczeń.

Po zmianach "Kindergeld" miał wynieść 92€ zamiast 192€.

Plany niemieckiego rządu w sprawie obniżenia zasiłku na dzieci, których rodzice pracują na terenie Niemiec nie zostaną jednak zrealizowane. Projekt ustawy został zablokowany przez koalicyjną partię SPD.
Add a comment...

Post has attachment

Często Polki i Polacy mający na utrzymaniu dzieci i prowadzący biznes właśnie u naszych zachodnich sąsiadów zastanawiają się czy przysługuje im zwrot zasiłku rodzinnego z Niemiec. Jak zweryfikować, czy rzeczywiście Gewerbe umożliwia otrzymanie Kindergeld? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
Add a comment...

Post has attachment


Skatteetaten i NAV to dwa najważniejsze urzędy na terenie Norwegii, o których warto wiedzieć podejmując tam zatrudnienie.
W dzisiejszym artykule dokładnie opisujemy czy dokładnie zajmują się obie instytucje.
Add a comment...

Post has attachment
Wypłaty zasiłku rodzinnego z Niemiec są dokonywane co miesiąc. Dzięki specjalnie nadanym numerom "Kindergeldnummer" można sprawdzić kiedy dokładnie świadczenie wpłynie na konto.
W poniższym artykule dokładnie wyjaśniamy jak odczytać swój "Kindergeldnummer"

Add a comment...

Post has attachment

Przyjrzeliśmy się najczęstszym formom współpracy z brytyjskim pracodawcą i podpowiadamy, czy praca w Wielkiej Brytanii opłaca się bardziej na zasadzie umowy na pełny etat, część etatu czy też na kontakcie oraz czy różnice w tego typu formach zatrudnienia są znaczące dla Polaków pracujących na Wyspach.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
Photo
Add a comment...

Post has attachment


Brytyjska państwowa służba zdrowia (NHS) planuje wprowadzić od kwietnia obowiązkowe opłaty za świadczenia lekarskie, dla wszystkich cudzoziemców, którzy nie mają prawa do bezpłatnej opieki medycznej.
Add a comment...

Post has attachment


Unia Europejska ma zamiar zlikwidować opłaty roamingowe dla użytkowników telefonów komórkowych. Już od czerwca możemy spodziewać się niższych opłat za rozmowy.
Add a comment...

Post has attachment


Brytyjska mennica narodowa od marca 2017 roku będzie wprowadzała do obiegu nowe dwunastokątne monety o nominale 1 funta. Jak zapowiadają eksperci, jest to efekt walki z nieuczciwymi fałszerzami, którzy każdego roku próbują wprowadzić fałszywe monety.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded