Profile cover photo
Profile photo
Znajkraj. Turystyka rowerowa i narciarska
110 followers -
Nasza turystyczna i krajoznawcza aktywność, elektroniczna książeczka turystyki kwalifikowanej.
Nasza turystyczna i krajoznawcza aktywność, elektroniczna książeczka turystyki kwalifikowanej.

110 followers
About
Posts

Post has attachment
Wyruszyć spod Tatr, przejechać pod Gorcami, przeciąć Pieniny, wylądować w Beskidach i dotrzeć nad Wisłę... Trudno o drugi tak atrakcyjny przebieg rowerowego szlaku w Polsce, jakim już dzisiaj przyciąga turystów trasa rowerowa Velo Dunajec. Po Wiślanej Trasie Rowerowej to kolejna tak zaawansowana w budowie część sieci dróg rowerowych Velo Małopolska.

#Małopolska, #Rowery, #mistrzostwablogerow, #visitpoland
Add a comment...

Post has attachment
Przez osiem dni przejechaliśmy około 550 kilometrów z Bayreuth przez Kulmbach, Schweinfurt, Bamberg, Würzburg i Aschaffenburg do Frankfurtu nad Menem, z powodów logistycznych opuszczając pierwsze i ostatnie kilometry oficjalnego przebiegu. Warto wiedzieć, że trasa wzdłuż Menu ma dwa początki, a częściej wybieranym jest wariant "czerwony" ze względu na przepiękne miasto Bayreuth, będące świetnym wprowadzeniem w klimat Frankonii.

#Niemcy, #Bawaria, #Frankonia, #Podróże, #Turystyka, #Rowery
Add a comment...

Post has attachment
Forteczna Trasa Rowerowa może być okazją do przedłużenia podróży po Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Cały rowerowy szlak wokół Przemyśla, lub tylko jedna z jego pętli, na pewno ciekawie urozmaici jazdę po wschodniej Polsce. Pasjonaci fortyfikacji mogą tu spędzić nawet kilka dni docierając do wszystkich obiektów Twierdzy Przemyśl znajdujących się w pobliżu szlaku. A Przemyśl ze swoim galicyjskiem klimatem na pewno posłuży za spokojną bazę do wypadów na szlak po przemyskich fortyfikacjach.

#Podróże, #Turystyka, #Turystykarowerowa, #Rower, #Podkarpacie, #Polska
Add a comment...

Post has attachment
Planując wyjazd obawiałem się głośnych motocykli, sznureczków kamperów i mnóstwa samochodów osobowych, czekających na możliwość wyprzedzenia wolnego rowerzysty. A tymczasem obecność samochodów na drogach istotnie odczuwaliśmy wyłącznie w centrach miast i na jednym, kilkunastokilometrowym zjeździe drogą regionalną z Apeninów do Parmy.

#Rowery, #Turystyka, #Podróże, #Włochy, #EmiliaRomania
Add a comment...

Post has attachment
Trasa rowerowa biegnąc wzdłuż Łaby jest najpopularniejszą drogą rowerową Niemiec, od 14 lat wyprzedzając w plebiscytach niemieckiego stowarzyszenia rowerowego ADFC turystyczne szlaki rowerowe prowadzące wzdłuż Wezery, Ruhry, Menu czy Renu. Zaczyna się na terenie Czech koło Szpinlderowego Młyna i biegnie aż do Cuxhaven nad Morzem Północnym. Ma długość 1240 kilometrów, w tym aż 840 kilometrów prowadzi po terenie Niemiec.

#Rowery, #Turystyka, #Podróże, #Niemcy, #Brandenburgia
Add a comment...

Post has attachment
Kociewskie Trasy Rowerowe to projekt realizowany od kilku lat przez Lokalną Organizację Turystyczną "Kociewie" przy wsparciu Lokalnych Grup Działania "Wstęga Kociewia" i "Chata Kociewia", a także lokalnych samorządów. Na Kociewskie Trasy Rowerowe składa się ponad 400 kilometrów oznakowanych szlaków, łączących miasta Kociewia - Tczew, Starogard Gdański, Pelplin, Czarną Wodę, Gniew, Skórcz, Nowe i Świecie.

#Turystyka, #Podróże, #Rowery, #Kociewie, #Pomorskie
Add a comment...

Post has attachment
Dużą część mojego wyjazdu spędzam w Dolinie Sanu. Aż się prosi, by poprowadzić wzdłuż niej długodystansowy szlak rowerowy na wzór popularnych tras w Europie. Nie tylko wyznakowany, ale prowadzący także po nowych drogach rowerowych przez niedostępne dotychczas nadrzeczne, cenne przyrodniczo tereny musiałby być przebojem rowerowych biur podróży. Małopolska ma już swoją nową Wiślaną Trasą Rowerową, a Podkarpacie podbijałoby serca rowerowych turystów rowerową doliną Sanu.

#Rower, #Turystyka, #Podróże, #Podkarpacie, #GreenVelo
Add a comment...

Post has attachment
Bez przedwczesnych fanfar i szumnych zapowiedzi nad Wisłą w Małopolsce powstaje szlak rowerowy, jakiego w Polsce jeszcze nie znamy. Już dziś gotowych jest ponad 130 kilometrów dróg nowej Wiślanej Trasy Rowerowej, które przenoszą komfort uprawiania turystyki rowerowej w Polsce na zupełnie nowy, prawdziwie europejski poziom.

#Rowery, #Kraków, #Małopolska, #Turystyka, #Podroże
Add a comment...

Post has attachment
Czy warto więc planować rowerową podróż po Green Velo w Świętokrzyskiem? Jeśli szukać oderwania w świętokrzyskiej głuszy, a może chcieć dostrzec, gdzie podziało się te prawie 300 milionów złotych - to dobry kierunek, choć o odpowiedź będzie trudno.

#Podróże #Turystyka #Turystykarowerowa #Rowery #GreenVelo #Świętokrzyskie
Add a comment...

Post has attachment
Rowerowy weekend na Suwalszczyźnie - pętla po Puszczy Augustowskiej, a na trasie między innymi Kanał Augustowski, Czarna Chańcza, jezioro Wigry i wiele więcej. Świetne Podlaski Szlak Bociani i szlak wokół Wigier. Mniej świetne Green Velo. Do zobaczenia, do przejechania! :-)

#Rowery, #Podróże, #Travel, #Turystyka, #Turystykarowerowa, #Suwalszczyzna, #Podlasie, #Wigry

cc +GreenVelo, +Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded