Profile cover photo
Profile photo
Znajkraj. Turystyka rowerowa i narciarska
102 followers -
Nasza turystyczna i krajoznawcza aktywność, elektroniczna książeczka turystyki kwalifikowanej.
Nasza turystyczna i krajoznawcza aktywność, elektroniczna książeczka turystyki kwalifikowanej.

102 followers
About
Znajkraj. Turystyka rowerowa i narciarska's posts

Post has attachment
Rowerowy weekend na Suwalszczyźnie - pętla po Puszczy Augustowskiej, a na trasie między innymi Kanał Augustowski, Czarna Chańcza, jezioro Wigry i wiele więcej. Świetne Podlaski Szlak Bociani i szlak wokół Wigier. Mniej świetne Green Velo. Do zobaczenia, do przejechania! :-)

#Rowery, #Podróże, #Travel, #Turystyka, #Turystykarowerowa, #Suwalszczyzna, #Podlasie, #Wigry

cc +GreenVelo, +Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna

Post has attachment
Na rowerowym blogu +Aktywnie Rowerem moja rowerowa wyprawa dookoła włoskiej prowincji Trentino. Zapraszam :-)

#Rower, #Rowery, #Włochy, #Trentino, #Podróże

Post has attachment
Prawie pięćset kilometrów na rowerze, cztery alpejskie przełęcze, w tym dwie terenowe, setki ciao i salve od i do włoskich kolarzy, dwie burze wysoko w górach. W urzekającej atmosferze włoskiego dolce vita, choć jednocześnie z trudnym do przywyknięcia riposo. Za to po nim - z pizzą, pastą, lodami i tiramisu - nawet na kolację. A na szczęśliwy koniec kieliszek trentodoc spumante na Piazza Duomo w Trydencie.

#Podróże, #Turystyka, #Rowery, #Włochy, #Dolomity, #Trentino

Post has attachment
Na rowerowych szlakach Beskidu Śląskiego było naprawdę świetnie i to one dziś wysuwają się w pierwszy szereg najlepszych wspomnień. Bo przecież my, rowerzyści, podróżujemy po świecie często właśnie dla pięknej trasy. Nie dla głośnych atrakcji i znanych miejsc, lecz właśnie dla efektownych szlaków, malowniczo ciągnących się kilometrami wśród pięknych scenerii. 

#Podróże, #Turystykarowerowa, #Rowery, #Śląskie, #BeskidŚląski, #Góry  

Post has attachment
Z bardzo przyjemnymi wrażeniami wylatywaliśmy z Islandii, choć... czy nie spodziewaliśmy się więcej? Może to przez zaledwie dwa tygodnie naszego pobytu, przez tak krótki czas nie zdążyliśmy zachwycić się Islandią bez umiaru? Może południowa Islandia nie daje wyobrażenia, jaka rzeczywiście jest Islandia?

#Islandia   #Iceland   #Turystykarowerowa   #Bicycletouring   #Adventurecycling   #Podróże   #Travel  

Post has attachment
Po Dolnej Saksonii poruszaliśmy się zarówno zwykłymi drogami rowerowymi dla mieszkańców landu, jak i długodystansowymi szlakami turystycznymi, m.in. Leine-Heide-Radweg, Weser-Harz-Heide Radfernweg i Weser-Radweg. Ich sposób organizacji to jeszcze jeden powód do spoglądania na Niemcy z zazdrością. Dwie kwestie wysuwają się przed inne: świetne nawierzchnie i mądrze zaprojektowany przebieg szlaków w terenie. Na palcach jednej ręki policzyłbym odcinki gorszej nawierzchni na naszej trasie. 

#Niemcy, #DolnaSaksonia , #Hanover , #Turystyka, #Rowery , #meinNiedersachsen , #JoinGermanTradition  

Post has attachment
Weekend majowy w tym roku był wyjątkowo krótki, w dodatku zimny i deszczowy, ale tradycji musiało stać się zadość i pierwsze dni maja spędziliśmy na rowerach. Na cel wybraliśmy zachodnią Warmię, skrywajacą wciąż wiele śladów dawnej świetności Prus. Naszą weekendową bazą była położona między Braniewem a Ornetą leśniczówka Szalmia.

#turystyka, #podróże, #Warmia , #rowery , #travel, #blogtroterzy  

Post has attachment
Szlak narciarski przez Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika ma swój początek w Bielicach. Tu zostawiliśmy samochód, zarzuciliśmy na plecy podstawowy ekwipunek i ruszyliśmy w góry. Przez trzy dni wędrowaliśmy na nartach z jednej z ostatnich polskich wsi "na końcu świata", gdzie brak nawet zasięgu telefonii komórkowej, pod jeden z najbardziej znanych polskich ośrodków narciarskich na Czarnej Górze, w gwarny, kolorowy, socialmedialny tłum. 

#Narty, #Biegówki, #Turystyka, #Góry, #Sudety, #Crosscountryskiing, #Skiing, #Mountains

Post has attachment
Takimi drogami rowerowymi po Polsce jeszcze nie jeździliście. Ponad 160 kilometrów szlaków rowerowych, wiodących wśród pięknych Borów Tucholskich, po specjalnie wybudowanych traktach. Oryginalne przystanki rowerowe. Kładki i mosty, w tym efektowny pieszo-rowerowy most na Brdzie w Męcikale. Tablice z informacjami o odwiedzanych miejscach. Dedykowana mapa turystyczna... To wszystko to Kaszubska Marszruta - bez wątpienia najlepsze miejsce na rowerowy weekend w Polsce. 

#Turystyka   #Rowery   #BoryTucholskie   #Kaszuby   #KaszubskaMarszruta   #Chojnice  

Post has attachment
W tym roku miało nie być wymuskanych atrakcji, dopracowanej w każdym szczególe oferty turystycznej i wystrzyżonych trawników. Na wakacyjny, rowerowy wyjazd szukaliśmy regionu w Europie, który zachwyci nas tradycją i normalnością, gdzie atrakcją będzie codzienne życie. Taka okazała się północna Rumunia i jej dwa regiony - Maramuresz i Bukowina.

#Turystyka   #Rowery   #Rumunia   #Maramuresz   #Bukowina   #Karpaty  
Wait while more posts are being loaded