Profile cover photo
Profile photo
Zielony Ogródek
108 followers -
Projekty ogrodów, katalog roślin, porady ogrodnicze, galeria zdjęć ogródów i forum.
Projekty ogrodów, katalog roślin, porady ogrodnicze, galeria zdjęć ogródów i forum.

108 followers
About
Posts

Post has attachment
Gwiazda betlejemska od lat króluje w naszych domach w zimnym, ponurym okresie roku. Ta niezwykła roślina urzeka swoimi okazałymi przylistkami i kuszącymi, intensywnymi kolorami. Jej czar bardzo dobrze oddaje jej łacińska nazwa: Euphorbia pulcherrima - co znaczy wilczomlecz nadobny lub piękny.

Ta niekwestionowana piękność zimowej aury czasami zupełnie niezasłużenie dostaje przydomek „kapryśnej gwiazdy”. Wystarczy bowiem stosować się do paru prostych zasad, aby cieszyć się jej pięknem przez długi czas.
Add a comment...

Post has attachment
Rośliny o kolorowych jesiennych liściach

Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory - złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią. Przedstawiamy kilka porad oraz listę gatunków roślin, dzięki którym można "zaprosić" jesień do naszego ogrodu.
Add a comment...

Post has attachment
Jesienne kwiaty - najpiękniejsze rośliny kwitnące jesienią

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku i wcale nie za sprawą przebarwiających się liści. Jesienne kwiaty niczym nie ustępują tym letnim i wiosennym. Są wspomnieniem lata, pięknym akcentem końca sezonu i zapowiedzią zbliżającej się zimy. Dowiedz się co kwitnie jesienią i posadź te rośliny w swoim ogrodzie.
Add a comment...

Post has attachment
Dokarmianie ptaków zimą - czy i czym karmić ptaki?

Wielu właścicieli ogrodów zastanawia się, czy trzeba dokarmiać ptaki w zimie? W poniższym tekście odpowiadamy na to pytanie oraz wiele innych: kiedy rozpocząć dokarmianie, czym karmić ptaki, czego unikać
Add a comment...

Post has attachment
Choinka po Świętach – co z nią zrobić?

Żywa choinka, najpiękniejszy symbol Świąt Bożego Narodzenia, jest niestety bardzo krótkotrwałą ozdobą. Cieszy oczy i umila spędzanie czasu w domu przez kilka do maksymalnie kilkunastu dni. Później gubi igły i traci swoje walory estetyczne. Co wtedy z nią zrobić?
Add a comment...

Post has attachment
Zabezpieczanie roślin ogrodowych przed mrozem

Dowiedz się jak zabezpieczać rośliny ogrodowe przed mrozem. Podczas zimy narażone są one na przemarznięcie lub przesuszenie, w wyniku mroźnych wiatrów i wahania temperatury. O najbardziej delikatnych gatunkach roślin powinniśmy pomyśleć tuż przed zimowymi miesiącami. Dowiedz się, które z nich wymagają okrycia.
Add a comment...

Post has attachment
Rośliny wrzosowate - poradnik uprawy i pielęgnacji

Rośliny wrzosowate to duża i bardzo zróżnicowana grupa roślin, w której oprócz popularnych wrzosów, wrzośców, różaneczników i azalii są także inne równie piękne, choć mniej znane rośliny jak kalmia, pieris i brukentalia. Mają dosyć specyficzne, i na dodatek, zróżnicowane wymagania i pielęgnację. Poradnik został opracowany przez ekspertów Związku Szkółkarzy Polskich
#ogród #wrzosy  
Add a comment...

Post has attachment
Lampion z dyni na Halloween - jak zrobić krok po kroku?

Samodzielne wykonanie dyniowej lampy nie jest trudne - wystarczy tylko dobry pomysł, ostry nóż i trochę cierpliwości. Ze względu na łatwe drążenie dynia jest idealna na jesienną ozdobę. Pokazujemy krok po kroku jak zrobić dyniowy lampion na Halloween.

#dynia #halloween   
Add a comment...

Post has attachment
Chryzantema jakiej nie znacie

W Polsce chryzantemy są symbolem listopadowych dni poświęconych zmarłym, kojarzą się ze smutkiem i przemijaniem, tymczasem chryzantemy w Azji są symbolem radości, zdrowia, dobrobytu i władzy. Warto wyjść poza ten smutny schemat myślenia, bowiem chryzantemy są niezwykle efektowne, radosne, energetyczne i mogą zainteresować niemal każdego.

więcej: http://www.zielonyogrodek.pl/chryzantema-jakiej-nie-znacie-radosna-symbolika-i-ciekawostki

#chryzantema #kwiaty #dekoracje  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Iglaki - poradnik uprawy i pielęgnacji roślin iglastych

Rośliny iglaste potocznie zwane iglakami to jedne z najpopularniejszych roślin ogrodowych. Ich uprawa nie nastręcza zwykle większych problemów, jednak aby rośliny rosły zdrowo wymagają odpowiednich zabiegów. Dowiedz się wszystkiego o pielęgnacji iglaków. Poradnik został opracowany przez ekspertów Związku Szkółkarzy Polskich.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded