Profile cover photo
Profile photo
Zgjohu Shqiptar
32 followers
32 followers
About
Posts

Post has attachment
Ish-ministri: Qumështi me substanca kancerogjene, merrni masa urgjente
Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka ngritur shqetësimin për qumështin që konsumohet nga shqiptarët. Sipas Panaritit, gjysma e mostrave të qumështit vendas, të analizuara nga AFI, kanë rezultuar me aflatoksinë, një substancë kancerogjene e fuqisë s...

Post has attachment
Kur qeveria e Ismail Qemalit planifikonte koncesionin e ndërtimit të një trami elektrik në 1913! Detajet e projekti italian që u shpall nga “Përlindja e Shqipniës”
Pavarësisht jetëgjatësisë së shkurtër, mungesës së stabilitetit në periudhën e qeverisjes, kufizimit territorial të kompetencave e pamundësive të tjera, qeveria e parë e shtetit shqiptar të pavarur që kryesohej nga Ismail Qemali do të bënte disa përpjekje p...

Post has attachment
Shqipëria dhe shqiptarët e Ballkanit janë përpara ndryshimit të madh historik
Gjithçka duhet pritur me guxim. Shqipëria dhe shqiptarët e Ballkanit janë përpara ndryshimit të madh historik. Por lidershipi politik aktual në Tiranë është zhytur i gjithi në një krizë morale. l. Kriza morale e lidershipit politik aktual të të dy krahëve t...

Post has attachment
Ish-: Qumështi me substanca kancerogjene, merrni masa urgjente
Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka ngritur shqetësimin për qumështin që konsumohet nga shqiptarët. Sipas Panaritit, gjysma e mostrave të qumështit vendas, të analizuara nga AFI, kanë rezultuar me aflatoksinë, një substancë kancerogjene e fuqisë s...

Post has attachment
Pacolli: Jam i pakënaqur me Shqipërinë për Kosovën (VIDEO)
Zëvendëskryeministri Pacolli nuk është i kënaqur me lobimin e Shqipërisë për Kosovën. Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli thotë se Shqipëria nuk ka bërë mjaft për Kosovën në aspektin e lobimit. “Unë nuk jam i lumtur me disa njerëz të Ministrisë së ...

Post has attachment
Serbët, mijëra euro për t'u martuar me vajzat nga Shqipëria, por...
Gazeta serbe “Blic”, sjell disa rrëfime mbi martesat e vajzave shqiptare dhe serbëve, të cilat sa vijnë e shtohen. Gazeta shkruan se martesa me nuset nga Shqipëria është një shpresë për shumë beqarë nga pjesë të ndryshme të Serbisë, por është bërë një rrezi...

Post has attachment
VIDEO/ Pamje spektakolare nga “Fshati i Festave” në sheshin “Skënderbej”
Në këto ditë festash në çdo cep të qytetit ka energji pozitive, hare e bujari! Ashtu sikurse edhe në kryeqytetet e Europës, edhe Tirana është zbukuruar për festat e fundvitit. Në sheshin “Skënderbej” është hapur “Fshati i Festave” nga Bashkia e Tiranës që ë...

Post has attachment
Në 27 vite pluralizëm janë ekzekutuar 6348 shqiptarë, shumica për pronat
Shifra të frikshme ato të numrit te personave qe humbasin jeten të ekzekutuar çdo vit në vendin tone. Viti 2017 shënon numrin më të ulët të vrasjeve të ndodhura në Shqipëri që nga viti 1990. Referuar statistikave, 6348 persona janë ekzekutuar që prej vitit ...

Post has attachment
Nisma e kongresmenit amerikan për krime lufte, kërkohet padi ndaj Serbisë
Nisma e kongresmenit amerikan, Eliot Engel në kongresin amerikan për adresimin e mos-vënies së drejtësisë për vrasjet dhe krimet e kryera nga Serbia kundër popullatës civile në Kosovë gjatë luftës së viteve 1998-1999, po vlerësohet si vazhdim i mbështetjes ...

Post has attachment
Nxënësit e shkollave fillore në Preshevë mësojnë si të falen.Mësimi për vdekjen, para mësimit për jetën (VIDEO)
Se një gjarpër i gjatë do t’i mbështjellë të vdekurit sapo të kalojnë në botën tjetër është një nga mësimet që frikësojnë nxënësit e shkollave fillore të Luginës së Preshevës. Këto dhe mësime tjera për vdekjen që u jepen nxënësve qysh në ciklin e ulët kanë ...
Wait while more posts are being loaded