Profile

Cover photo
Zeinab A I
Attended Shiraz University
5,445 followers|283,219 views
AboutPostsVideos

Stream

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 
برای ما که فرصت یا حوصله خواندن متن بلند توی نت نداریم، پادکست یا فایل صوتی مطالب خوب اینترنتی بهترین انتخاب می‌تونه باشه!
ناملیک یه پروژه دوست‌داشتنی تولید پادکست از دوستان خوبه که روزانه متن‌های بلند و خواندنی نت رو جمع‌آوری می‌کنن و پادکست‌های خوبی ازشون تولید می‌کنن. پادکستهایی که امکان پخش مستقیم و دریافت فایل صوتی دارن و حرفه‌ای تولید شدن. مزیت دیگه ناملیک سرعت خوب لود شدن با اینترنت کم سرعت ماست.

ناملیک رو ببینین و گوش بدیم.
این پادکست مقاله‌ای از سایت زومیت بود که شنیدنش رو توصیه می‌کنم.
بخش‌های مختلف ناملیک رو ببینین و از پادکست‌های مختلفش لذت ببرین. ناملیک در آغاز راهه و روز به روز در حال توسعه‌ و بهتر شدنه، به این پروژه امید دارم!
به دوستهاتون معرفیش کنین.
www.namlik.me
 ·  Translate
دانشمندان اصرار دارند که هر پدیده‌ای را می‌توان از راه علم بررسی کرد و رویدادهای مربوط به زندگی مشترک نیز از این روال مستثنی نیستند. با دانستن این هفت حقیقت علمی در مورد جدایی شاید بتوانید از وقوع آن در زندگی خود پیشگیری کنید و یا راحت‌تر با آن کنار بیایید.
5 comments on original post
13
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 
در مورد جریان عدم امکان خروج این خانم فوتبالیست از کشور از طرف شوهرش حرف زیاد زده شده و زیاد هم زده خواهد شد. ولی من کاری به این ندارم که خودش مقصره یا شوهرش یا حکومت یا هر کس دیگه‌ای
فقط اومدم بگم عقدنامه فرم ثبت‌نام تو شبکه‌های اجتماعی نیست که نخونده روی  accept term of services کلیک کنید! 
اینم مرد و زن نداره البته! اگه این خانم (به ناحق البته) امکان خروج از کشورش رو نداره مردهای زیادی هم هستند که به خاطر نخونده کلیک کردن!! روی اکسپت عقدنامه ازدواج الان به خاطر مهریه تو زندانند و امکان خروج از سلول چند متری‌شون رو ندارند یا اینکه باید تا پایان عمرشون ماهی یک سکه قسط بدن و باز هم بدهکار از دنیا برن!
اگه در شرف ازدواج هستید یا در آینده قصد ازدواج دارید لطفا برای فهمیدن قوانین ازدواج وقت بذارید. این وقتیه که دارید برای آینده و سرنوشت خودتون می‌ذارید. نخونده قبول کردن هر قراردادی نتیجه‌اش همینه
پ.ن: این دوره ویدئویی رایگان نیم‌ساعته از سایت وبیاد البته اصلا کافی نیست اما برای شروع شاید بد نباشه:
 ·  Translate
11 comments on original post
21
1
Zeinab A I's profile photoAmîr Mansôur's profile photo‫شراره های خاموش‬‎'s profile photo
3 comments
 
درسته ولي اون اوليه مهم تره 
 ·  Translate
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
من کز وطن سفر نگزیدم به عمر خویش
در عشق دیدن تو هواخواه غربتم

حافظ

+Faez Ehya​
 ·  Translate
27
Zeinab A I's profile photoFaez Ehya's profile photo
3 comments
 
+Zeinab A I :-* :-* :-* 
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
هوای کوی تو از سر نمی رود آری ...
+Faez Ehya​
 ·  Translate
28
Zeinab A I's profile photoFaez Ehya's profile photo
4 comments
 
+Zeinab A I :-* 
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 
کاش
قاصدکی بودم
میانه خلنگ‌زاری
باد می‌آمد
مرا برمی‌داشت
و به تو می‌رساند

فائز احیا
۲ شهریورماه ۱۳۹۴
 ·  Translate
2 comments on original post
21
Faez Ehya's profile photoZeinab A I's profile photo
2 comments
 
:-* 
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 

#تنبلی چیزی نیست مگر عادت به اینکه قبل از خسته شدن، استراحت کنید.
 ·  Translate
4 comments on original post
44
2
Shaqayeq T's profile photonader madakto's profile photo
Add a comment...
Have her in circles
5,445 people
nabi bahrami's profile photo
sari baran's profile photo
‫مهتاب بانو‬‎'s profile photo
Abdul Jalil Janekhel's profile photo
zahra lotfi's profile photo
f farzam's profile photo
Payman Payman's profile photo
Sarwar Sidiqi's profile photo
Aulia  Izeti's profile photo

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 
(خواندنش را از دست ندهید)
وبلاگستان حافظه جمعی ما ست
--
وبلاگ «سیبستان»
.
وبلاگستان 15 سال بعد از تاسیس بی شباهت به شهر دیترویت نیست! همان شهر معروف آمریکا که در ساخت خودرو پیشتاز بود اما بعد از بحران اقتصادی ورشکسته شد. دیترویت منزلگاه و مسقط الراس کارخانه های بزرگ اتومبیل سازی بود. ولی امروز به طاق کسری شبیه شده است.

دیشب در برنامه به عبارت دیگر، عنایت فانی با اسماعیل نوری علا حرف می زد. آدمی که روزگاری یک چهره ادبی بوده و امروز به یک چهره سیاسی تبدیل شده است. خوب و بدش را کار ندارم اما این تغییر برای من نکته آموز است. فکر کردم به اینکه ادبیات ابزار سیاست بود در دوره اسماعیل نوری علا. روشنفکری ادبی معادل روشنفکری سیاسی بود. زبان و بیان اش در داستان و شعر بود. رسانه اش بود. برای همین هم وقتی دیگر این رسانه برای آن روشنفکر کارآمد نبود رهایش کرد. و شعر دیگر رسانه ای نبود که چهره بسازد. و چهره هایی که ساخت از جنسی دیگر بودند. روشنفکر ادبی نبودند. بماند.

در وضعیت امروز وبلاگستان می توان چیزی از دیترویت و چیزی از رسانه شعر همچون ابزار سیاسی آموخت  و البته چیزهای دیگر. قصه فقط این هم نیست. اما اگر بخواهیم توضیح دهیم که چه شد که وبلاگستان متروک شد این دو نمونه کمک می کند.

وبلاگستان مثل روزنامه های عصر اصلاحات است. خوش درخشید ولی دولت مستعجل بود. بعد از آن هم یک موج ویدئوی موبایلی آمد و رفت. توئیتر داغ شد و سرد شد و گودر شلوغ شد و تعطیل شد. فیسبوک هم که راه تنفس و تبرج بعدی بود این روزها دارد خلوت می شود. نوع مصرف رسانه ای نوع تولید رسانه ای عوض شده است. و نوع تماس رسانه ای.

چرا نگوییم نیاز رسانه ای؟ از این زاویه نگاه کنیم: در رفتار رسانه ای مصرف کننده ایرانی مهم این است که چه چیزی به او تنفس گاه می دهد. با خود می گوید انگار جفت خوشحالان و بدحالان شدم اما کسی از درون من نجست اسرار من. می خواهد اسراری بگوید و نمی تواند و می تواند و می گوید و نمی گوید. بعد به نتیجه نمی رسد. نتیجه ای که می خواهد برسد از طریق رسانه نمی شود رسید. مساله این است. رسانه جایگزین عمل و اقدام و کنش و تصمیم اجتماعی نیست. گرچه رسانه مهم است. اما همه چیز نیست. 

حالا دلخوش است به تلگرام و کمی پیشتر به وایبر. مصرف کننده رسانه عقب نشینی کرده به محفل خانوادگی.  به همان عرصه خصوصی که پناه گاه اش بوده است. تنفس گاه اش بوده است. درها را هم بسته. وبلاگ درهایش باز بود. وایبر و تلگرام درهایشان بسته است. محفل است. رسانه نیست.

مفهوم این تحول چیست؟ ما را نجاتی نیست. کلمه ای نیست که نجاتبخش باشد. فعلا دور هم خوش باشیم. از فردا کسی خبر ندارد. 

منحنی رسانه های شخصی در این پانزده ساله دارد از فعالیت به سوی انفعال فرو می نشیند. از اوج وبلاگ و کنشگری و بیرون ریختن هر چه اسرار بود به حضیض جوک و شوخی های معمول و کلمات سانتی مانتال و اطلاعات دم دستی و مشکوک و از این شمار بشمار. اما در دل خود حسرت نجات را می پرورد جز اینکه از کلمه نومید شده است. این نومیدی خطرناکی است.

اما وبلاگ و تمام آنچه از اسرار ما در سینه دارد درخشان ترین حافظه جمعی ما در یک دوره تاریخی است. در این هیچ تردیدی نیست. ما هر چه داشتیم گفتیم. هر چه بلد بودیم روی صحنه ریختیم. هر طرحی که داشتیم مطرح ساختیم. اما نجات نیافتیم. ولی تغییر کرده ایم. خیلی هم تغییر کرده ایم. شناخت مان از خود و جهان بیشتر شده است. راههای تماس مان بازتر و بیشتر شده است. تصورات مان تصحیح شده است. اینها همه از برکت همنشینی با وبلاگ است و بعد فیسبوک. فیسبوک هم مینی وبلاگ است. برای اهل اش نقشی جز ثبت اندیشه های کوتاه ندارد. چیزی که زمانی جایش در وبلاگ بود. این ادامه همان است. 

وبلاگستان متروک است اما موزه مهمی از خاطرات همه ما ست. وبلاگستان سند مشروح زندگی مردمی است که می خواستند نجاتی پیدا کنند. حرفهای فروخورده را بیان کنند. وبلاگستان نتوانست ما را نجات دهد اما ما را تغییر داد. سیاست را شفاف کرد. رسانه ها را مردمی کرد. در رسانه های امروز همه جا حضور وبلاگ نویسان دیروز را می بینیم. ما صدای خود را بلندتر و روشن تر کرده ایم. و دفتر خاطرات خود را به صورت عمومی و علنی در صدها هزار برگ ثبت کرده ایم. نفس این ثبت کردن فتح بزرگی بوده است گرچه به فتح بلندترین قله نرسیدیم ولی بلندترین قله ای را که می توانستیم فتح کنیم فتح کردیم. خود را بهتر شناختیم. همدیگر را بهتر شناختیم.

#وبلاگ #شبکه_های_اجتماعی  
 ·  Translate
5 comments on original post
3
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 
به من حق‌بده
به دیوانگی‌های من حق‌بده
حق‌بده از شور دیدن تو
گاهی 
- تو می گویی همیشه اما -
گریه کنم
حق‌بده
به من حق‌بده
در نبود تو هم
گاهی
- تو می گویی همیشه باز هم -
گریه کنم ...

فائز احیا
10 شهریورماه 1394

پ.ن: و بدین‌سان 9ماه گدشت :)
 ·  Translate
2 comments on original post
21
Faez Ehya's profile photoZeinab A I's profile photo
2 comments
 
♥♥
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 
داستان آرامش در حضور دیگران غلامحسین ساعدی را برای‌تان خوانده‌م.
این قسمت اول‌ش است.
اگر سرعت اینترنت یاری کند، قسمت دوم را هم همین امشب می‌گذارم.


دست به دست کنید برسد به دست‌ آن‌ها که ممکن است دوست داشته باشند

 ·  Translate
32 comments on original post
8
Rahman  Rahman 's profile photo
 
Hai zeinad
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 
گوگل تو قسمت جستجوی خاصش یک قابلیتی اضافه کرده که وقتی دنبال دستور طبخ غذا می گردید،اون رو بر اساس گیاهی بودن یا نوع گوشت یا دستور بیماران دیابتی و اونایی که نگران چاقی هستند جستجو کنه با خیلی دسته بندی های دیگه
اینم لینک سرویس
https://cse.google.com/cse/home?cx=017167864583314760984:88gqbb7tj9y
 ·  Translate
My Account · Search · Maps · YouTube · Play · News · Gmail · Drive · Calendar · Google+ · Translate · Photos · More · Shopping · Wallet · Finance · Docs · Books · Blogger · Contacts · Even more from Google · Sign in. Hidden fields. Search in CSE home ...
4 comments on original post
19
1
ali taheri's profile phototami noO's profile photo
 
احسنت 
 ·  Translate
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 
'People are more what they hide than what they show'

مردم، بیشتر اون چیزی هستند که پنهان می کنند تا اون چیزی که نشون می دهند.
 ·  Translate
2 comments on original post
34
Add a comment...

Zeinab A I

Shared publicly  - 
 
 
(این دختر وبلاگ‌نویس افغانستانی، خیلی خوب می‌نویسه)
ما هنوز هستيم!
--
وبلاگ «خلسه در پیاده‌رو»
.
ننوشتن آدم را تنبل ميكند. وقتي نمينويسي كم كم تعهد به نوشتنت كم ميشود و روزها ميگذرند بدون اينكه كلمه اي بنويسي. مثل من كه مدت هاست ننوشته ام بيشتر از دو ماه. اولش نميتوانستم، ذهنم بي نهايت درگير بود مشكلاتي بود كه نميتوانستم ببنويسمشان و چيزهايي بود كه ميتوانستم اما نميشد، فرصتش پيش نمي آمد، حوصله اش نبود، گاهي هم سكوت ميكردم حتي روي كاغذ.
اين سكوت واكنش من است نسبت به سطحي از مسايل و مشكلات بعضي ها گريه ميكنند، حرف ميزنند، درد دل ميكنند من سكوت ميكنم. آن كارها خسته ام ميكنند مثل دست و پا زدن بيهوده. نميتوانم. براي سطح بالاتر نظري ندارم. شايد جيغ و داد بكشم، پرخاش كنم، گريه كنم نميدانم… اما براي سطحي از گرفتاري ها فقط سكوت ميكنم .
حالا خوبم. عيد فطر براي سه روز باميان رفتيم. خانه ي پدري هميشه حالم را خوب ميكند. سه روز بي اخبار، سه روز به دغدغه، سه روز پر از شادي. شايد خيلي خنده دار باشد اما گاهي ميشود كه در كابل خبرهاي بد تو را آنقدر فشار ميدهند كه احساس ميكني استخوان هايت دارند ميروند توي هم. خاله كه هر روز كنارم مينشيند و شروع ميكند به گريه و از برادر شهيدش ميگويد گاهي آنقدر شانه هايم را سنگين ميكند كه به زور ميبرمشان خانه.
اين روزها اوضاع امنيتي بد تر شده است خيلي بدتر و معلوم نيست چه خواهد شد. انفجار ها بزرگ تر و خونين تر و و بي محاباتر شده اند. آن شب كه دو تا انفجار مهيب پشت سر هم در دو نقطه ي شهر شد و برق تمام شهر براي دو ساعت قطع بود فكر كردم شايد دولت سقوط ميكند، ترسيده بودم و در دلم ميگفتم همين نيمچه دولت پينه پتره ي فاسد و مترسك بهتر از هيچ است. آن سال يادم است هرات هم در شب سقوط كرد و به دست طالبان افتاد از فردايش موتر هاي تويوتاي سفيد بود و بيرق هاي سفيد برافراشته بر آنها و مردهاي جوان موي و ريش بلند با چشم هاي سرمه كشيده. احتمالن اگر كابل سقوط كند باز هم موترهاي گران قيمت خواهد بود و اين بار بيرق هاي سياه و مردان جوان ريش و موي بلند و سرمه كشيده كه صدبرابر وحشي ترند و آدم خوار تر.
فقط اميدوارم كه در آرام شدن افغانستان نفعي براي كشورهاي همسايه و دولت هاي بزرگ جهان باشد تا كشور زنده بماند نه براي اين حكومت بي در و پيكر، براي مردمي كه ميخواهند زندگي كنند. براي مردمي كه عروسي ميكنند، ختنه سوران بچه شان را ميگيرند، نذر ميكنند براي اولين دندان بند دلشان،درس ميخوانند ، دانشگاه ميروند… براي مردمي كه نمرده اند هنوز.
‍.
پ.ن : ميخواستم براي نوشتن دوباره شروع شكوهمندي داشته باشم اما نشد. منتظر يك واقعه ي شكوهمند بودم تا اينكه ديدم چه چيزي شكوهمند تر اينكه من بنويسم و زندگي را لااقل در قلمم جاري كنم و هر چقدر تلخ باشد يا تكراري يا ملال آور اما مهم اينست كه نوشتن چيزي را در من زنده نگه ميدارد!
 ·  Translate
2 comments on original post
16
1
Mohammad Nasiri's profile photo
Add a comment...
People
Have her in circles
5,445 people
nabi bahrami's profile photo
sari baran's profile photo
‫مهتاب بانو‬‎'s profile photo
Abdul Jalil Janekhel's profile photo
zahra lotfi's profile photo
f farzam's profile photo
Payman Payman's profile photo
Sarwar Sidiqi's profile photo
Aulia  Izeti's profile photo
Collections Zeinab is following
Basic Information
Gender
Female
Apps with Google+ Sign-in
  • elgl
  • Juice Jam
Work
Occupation
NRW expert
Skills
Modelling of Water distribution networks
Education
  • Shiraz University
    Civil engineering, 2010 - 2013
    Hydraulic structures
Links