Už pár dní po spuštění projetu https://yrno.cz jsme měli připravený provoz se zabezpečeným protokolem https. V té době se ale objevily problémy s vkládaným obsahem, jehož protokol jsme neměli možnost změnit a prohlížeče na stránce oznamovaly chybu. Proto jsme od bezpečného protokolu dočasně upustili a stránku provozovali na tehdy běžném http (komunikace bez šifrování).
Za dva roky se ale mnohé změnilo, celý web https://yrno.cz jsme 8.2.2017 převedli na https, přičemž šifrování je zajištěno certifikátem Let's Encrypt (na rozdíl od původně používaného certifikátu vydaného StartCom, jehož certifikátům postupně přestává internetový svět důvěřovat).
Co se tedy pro návštěvníky změnilo? Změnu vlastně při běžném používání stránky nepoznáte. Komunikace je nyní ale mezi Vámi a stránkou šifrovaná, tedy nikdo nezjistí, jaká data (např. jakou předpověď počasí) si prohlížeč a https://yrno.cz vyměňují.

Za téměř dva roky provozu jsme řešili nejeden problém. Trvale se snažíme monitorovat chyby způsobené nejčastěji nedostupností zdrojů, odkud náš server čerpá data. Moc se snažíme o to, aby měla stránka co nejméně výpadků, tedy abyste měli kdykoliv k dispozici velmi přesnou a spolehlivou předpověď počasí, jakou Norský meteorologický institut poskytuje.

V současné době připravujeme přechod na nový server s více než čtyřnásobným výpočetním výkonem. Tato změna povede k dalšímu zvýšení rychlosti při načítání stránek.
Shared publiclyView activity