Profile

Cover photo
Yerel Bt
Worked at YerelBT
Attended Samsun Ondokuz Mayis University
Lives in Samsun
67 followers|28,669 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
Nokia CES 2017 de göründü.

Uzun zamandır android telefon üreteceği konusunda dedikodular yayılan Nokia ürettiği android işletim tabanlı telefonu CES 2017 de sergiledi. Hareketli çekimlerde görüntünün bozulmaması için yeni bir özellik geliştiren Nokia amiral gemisi Nokia 8 ile pazara çıkmaya hazırlanıyor. CES 2017 fuarında çekilen ve 821 ile 835 modellerin karşılaştırıldığı videoda hareketli çekimlerdeki başarı net olarak anlaşılabiliyor.

Bir süre Windows ile çalışan Nokia windows işletim sistemleri ile istediği başarıyı sağlayamayınca Androide döndü ve android pazarında diğer markaların amiral gemileri ile rekabete başladı. Nokia amiral gemisinde bulunan OIS ve EIS destekli 24MP’lik arka 12MP ön kamera mevcut. Satışa sunulmadan önce Barcelona’da tanıtımının yapılması beklenen telefon Nokia’nın kalitesine güvenenleri şimdiden heyecanlandırmaya yetti.
 ·  Translate
Nokia CES 2017 de göründü. Uzun zamandır android telefon üreteceği konusunda dedikodular yayılan Nokia ürettiği android işletim tabanlı telefonu CES 2017 de sergiledi. Hareketli çekimlerd ...
1
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
PHOTOSHOP SESLİ ASİSTAN Adobe , dünyaca ünlü Photoshop uygulamasında sesli asistan kullanmak için geliştirmelere başladı. Resimleri sesli asistan yardımıyla düzenlemeye imkan veren uygul ...
1
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
IP Grup Priz Nasıl Çalışır ?

Yüzlerce bilgisayar ve sunucu , klima , swich ve router sisteminin bulunduğu bir lokasyon için açık bırakılan bilgisayarlar hem enerji israfı hemde cihaz ömrü bakımından olumsuz sonuçlar yaratır. Aksine kapanmaması gereken internet sağlayıcı , taşıyıcı sistemler ve yedekleme yapan Backup ünitelerinin kapanması veri kaybı ve bilgi güvenliği adına olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Evde kullandığımız bilgisayarı kapattıktan sonra fişini çekmiyorsanız fiş takılı olduğu süre boyunca şebekeden elektrik çekmeye devam eder ve bu süre zarfında faturanız sürekli artar. Bilgisayar powerleri aktif kaynak olarak çalıştığı için bilgisayar kapansa bile enerji tüketimi devam eder . Evde kullanılan bir bilgisayar ekonomik tabloları alt üst etmez belki ama binlerce bilgisayarın bulunduğu bir iş yeri için aynı durum geçerli değildir. Yüzlerce bilgisayarın fişinin takılı olması ve enerji çekiyor olması demek enerji tüketiminin devam etmesi anlamına gelir.

Bu tür lokasyonlarda enerji israfını bir nebze olsun durdurabilmek için IP Grup Prizler kullanılır. Özel bir kontrol ünitesi üzerinden internete bağlanan ve bir arayüz ile yönetilebilen grup prizler bir Router gibi arayüz üzerinden yönetilebilir ve kurulabilir. Prizin asıl görevi kullanıcı tarafından düzgün biçimde kapanmış internete bağlı cihazların enerjilerini kullanıcı tekrar açıncaya kadar kesmektir.

Nasıl çalışır ?
Kullanıcı bilgisayar veya internete bağlı cihazı düzgün bir şekilde kapattığında cihaza kurulu uygulama sisteme “kapanıyorum” mesajını gönderir. IP Grup Priz kontrol ünitesi IP üzerinden mesajı aldıktan sonra daha önceden belirlenen süre kadar bekler , bu süre kullanıcının isteğine bırakılır. Süre tamamlandıktan sonra cihazın şebekeyle bağlantısını kesen priz kullanıcı cihazı açmak isteyene kadar açık devre konumunda kalır. Kullanıcı bilgisayarı açmak istediğinde cihazın kapasitörlerindeki enerji çekilir ve IP Grup Priz kullanıcının cihazı açmak istediğini anlayarak kapalı devre konumuna gelerek cihazı şebeke elektriğine bağlar. IP Grup Prizlerin bazıları cihaz üzerinde biriken enerjiyi kullanmak yerine statik elektrikle tetiklenir. İnsan vücudu üzerindeki statik enerjiyi tetikleme akımı olarak kullanan IP Grup Prizler kullanıcı cihazın power butonuna dokunur dokunmaz devreye girer ve elektrik akımına izin verir.

Çok sayıda cihazı şebekeden kopararak muazzam bir elektrik tasarrufu sağlayan IP Grup Prizler Türkiye’de çok yaygın olmasa da Avruva ve Amerika ülkelerinde evlerde bile kullanılmaktadır.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
3 EKRANLI DİZÜSTÜ CES 2017 FUARINDAN ÇALINDI

CES 2017 de tanıtımı yapılan Razer Project Valerie adlı bilgisayar tüm dikkatleri üzerine çekti. Üç ekrana sakip dizüstü bilgisayar ofis çalışanları ve oyun severler için görüş açısını maksimuma çıkarıyor. Bir çok ofiste daha çok veriyi aynı anda takip edebilmek için bir bilgisayara ikinci üçüncü ekran takılır. Fazla ekran gereksinimini üzerinde barındıran dizüsütü bilgisayarda ana ekrana monte edilmiş iki oled ekranı açarak üç adet ekrarana sahip olabiliyorsunuz.

Gücünü NVIDIA GeForce GTX 1080 ekran kartından alan Razer Project Valerie’ın üç ekranı da 4K çözünürlüğe sahip. Toplamda 11520 x 2160 çözünürlük sunan dizüstü o kadar ilgi gördü ki Razer’in başkanı Min-Liang Tan protatip olarak üretilen dizüstü bilgisayarların fuar alanından çalındığını belirtti. İmitasyon üreticilerin eline geçtiği düşünülen iki bilgisayardan henüz haber yok.
 ·  Translate
3 EKRANLI DİZÜSTÜ CES 2017 FUARINDAN ÇALINDI CES 2017 de tanıtımı yapılan Razer Project Valerie adlı bilgisayar tüm dikkatleri üzerine çekti. Üç ekrana sakip dizüstü bilgisayar ofis ...
1
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
2
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
UÇAN HOPARLÖR Elektronik cihazları sattıran en önemli etkenlerden biri de hiç şüphesiz tasarımları . Aynı işi yapan iki cihazdan tasarımı çekici olanın daha çok satıldığını iyi ...
1
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
ACEBOOK HABERCİLİK PROJESİ

Facebook’un Ürün Direktörü Fidji Simo , ABD’de yapılan başkanlık seçimlerinde Facebook’ta yayınlanan yalan haberlerin önüne geçmek için bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Facebook ile basın arasındaki ilişkilere değinen Simo yalan haberlerin önüne geçmek için yapılan çalışmalar ile ilgili şu ifadeleri kullandı.

“Bugün, Facebook ve basın sektörü arasındaki bağları güçlendirmek için yeni bir program tanıtıyoruz. Haber kuruluşlarıyla ortaklığımızı ileriye taşımak adına yayıncı ve eğitimcilerle yeni ürünlerin geliştirilmesinde iş birliği yaparak dijital çağda insanların doğru bilgilendirilmesine nasıl katkı sağlayabileceğimiz üzerinde çalışacağız”

Simo’nun belirttiği Habercilik Projesi üç ana başlık üzerinde yoğunlaşacak.

Sosyal ağ için haber ürünlerinin geliştirilmesi.
Gazetecilere yönelik eğitim.
Kullanıcılara yönelik eğitim .
Bütün ülkelerin siyasi kaderlerini değiştirmeye tek başına yeterli olan Facebook’un habercilik projesini hangi ülkelerde kimden yana kullanacağı belli değil ama ABD de gücün yanında duracağı çok ta karşı çıkılacak bir görüş olmayacak gibi .

Facebook üzerinde ücretli , ücretsiz bir akımı desteklemek ve doğru göstermek için sürekli paylaşımlar alan kişilerin engellenmesi ve yalan haberin önüne geçmek için geliştirilen sistemin tüm ülkelerde kayırma ve ayrım yapmadan hayata geçirilmesi tüm kullanıcıların arzısu . Facebook trollerini endişelendiren bu çalışmaların 2017 ortalarında hayata geçmesi bekleniyor.
 ·  Translate
FACEBOOK HABERCİLİK PROJESİ Facebook'un Ürün Direktörü Fidji Simo , ABD'de yapılan başkanlık seçimlerinde Facebook'ta yayınlanan yalan haberlerin önüne geçmek için bir açıklama yap ...
1
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
5
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
ALKOL KULLANIMI İLAÇLA DURDURULABİLİR.

ABD’deki Teksas Üniversitesi Southwestern Tıp Merkezi tarafından yapılan araştırma alkol alışkanlığına ışık tuttu. İnsanların alkol bağımlılıklarının sebebini araştıran bilim insanları pisikolojik etkilerin yanında β-Klotho (KLB) geninin de etkikili olduğunu kanıtladı. Sigara için nikotinin vücutta yarattığı etkinin benzerini yaratan β-Klotho geni yüksek olan kişilerin alkol kullanımını frenleyebildiğini , gen sayısı düşük olanların ise alkol kullanımına isteseler dahi mani olamadıklarını kanıtladı. 100 Binden fazla insan üzerinde yapılan testler karaciğer tarafından alkol kullanımıyla birlikte salgılanan FGF21 enzimi hakkında da bilgiler verdi.β-Klotho ve FGF21 enzimi dengesinin suni yollarla kurulmasıyla alkol kullanımının kontrol altına alınabileceğini belirten bilim insanları alkol bıraktıran ilaçların üretilmesine bir adım daha yaklaştıklarını belirtti.
 ·  Translate
ALKOL KULLANIMI İLAÇLA DURDURULABİLİR. ABD’deki Teksas Üniversitesi Southwestern Tıp Merkezi tarafından yapılan araştırma alkol alışkanlığına ışık tuttu. İnsanların alkol bağı ...
1
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
HDMI 2.1 TANITILDI

Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü olarak Türkçeye çevrilebilen HDMI son spesifikasyonu olan 2.1 i tanıttı . Yapılan yeni güncelleme ile birlikte daha yüksek çözünürlüklere ve yenileme hızlarına izin veren kablonun yetenekleri şöyle ;

Daha Yüksek Video Çözünürlükleri, kapsamlı görüntüleme ve düzgün hızlı hareket ayrıntısı için 8K 60Hz ve 4K 120Hz dahil daha yüksek çözünürlük aralıklarını ve daha hızlı yenileme oranlarını destekler.
Dinamik HDR, bir videonun her anının, bir sahne veya bir kare kare bazında, derinlik, detay, parlaklık, kontrast ve daha geniş renk gamutları için ideal değerlerde görüntülenmesini sağlar.
48G kabloları, HDR ile 8K video da dahil olmak üzere sıkıştırılmamış HDMI 2.1 özellik desteği için 48Gbps bant genişliği sağlar. Kablo, HDMI Belirtiminin önceki sürümleriyle geriye dönük olarak uyumludur ve mevcut HDMI aygıtlarıyla kullanılabilir.
EARC, nesne tabanlı ses gibi en gelişmiş ses formatlarını destekler ve cihaz otomatik algılama da dahil olmak üzere gelişmiş ses sinyali kontrol özelliklerini etkinleştirir.
Oyun Modu VRR, daha akışkan ve daha ayrıntılı oyun oynaması için ve gecikme, kekeme ve çerçeve yırtılmasını azaltmak veya ortadan kaldırmak için bir 3D grafik işlemcinin görüntüyü göstermesine olanak tanıyan değişken yenileme oranına sahiptir.
 ·  Translate
HDMI 2.1 TANITILDI Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü olarak Türkçeye çevrilebilen HDMI son spesifikasyonu olan 2.1 i tanıttı . Yapılan yeni güncelleme ile birlikte daha yüksek � ...
1
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
SAMSUNG GALAXY S8 GÖRÜCÜYE ÇIKTI

İllegal yöntemlerle sızdırılan Samsung Galax S8 daha önce dedikodulardan ibaret olan bilgilerin neredeyse doğru olduğunu gösterdi. Çerçevesiz bir ekrana sahip olan telefon Oled teknolojisini daha da geliştirerek ekranın etrafına yaymış durumda . Tamamen ekranın her yeri dokunmatik olan telefonda yeni nesil cam teknolojileri kullanılmış durumda. Düşme testlerinden atrafında çerçeve olan telefonlar kadar dayanıklı bir şekilde çıkan Samsung S8 serisinde yapay hafızada kullanıyor. IOT teknolojilerin kullanımına daha fazla önem gösteren Samsung S8 in geliştirmelere açık olduğunu ve yeni teknolojiler için de kullanılabileceğinin sinyallerini veriyor.

Ekranının altında ve üstünde altın ve platin olmak üzere iki farklı kaplama bulunan S8 home tuşundan da kurtulmuş durumda . Sızdırılan bu görüntülerin doğruluğu henüz %100 değil ama bu güne kadar gelen haberlerin büyük çoğunluğu doğru çıkmıştı. Keza Iphone S6 daha piyasa çıkmadan imitasyonları üretilmiş ve satışa sunulmuştu.
 ·  Translate
SAMSUNG GALAXY S8 GÖRÜCÜYE ÇIKTI İllegal yöntemlerle sızdırılan Samsung Galax S8 daha önce dedikodulardan ibaret olan bilgilerin neredeyse doğru olduğunu gösterdi. Çerçevesiz bir ekran ...
1
Add a comment...

Yerel Bt

Shared publicly  - 
 
UÇAK DEĞİL , HELİKOPTER DE DEĞİL !

İsrailli bir teknoloji firması hava araçlarına bir yenisini daha ekledi. Sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz ve bazen sohbet esnasında “ohoo daha uçan arabalar yapılacak” dediğimiz uçan arabalara benzeyen yeni hava aracı pilotsuz uçabiliyor ve kısmen bir arabaya benziyor. Bin 500 kilo ağırlığında olan araç saatte 185 kilometre hızla gidebiliyor. 500 Kg yük taşıma kapasitesi bulunan aracın geliştirme çalışmalarının 15 yıl sürdüğü belirtilirken 2020 yılında piyasa çıkacağı bilgisi verildi.

2016 yılının Kasım ayında test uçuşları tamamlanan aracın fiyatı ortalama 14 Milyon dolar. Deprem , afet ve savaş bölgelerinde ambulans olarak kullanılması planlanan araca henüz bir isim verilmiş değil. Gelecek yıllarda geliştirilerek savunma sanayisinde de kullanılması planlanan araç helikopterden daha iyi hareket kabiliyetine sahip.
 ·  Translate
UÇAK DEĞİL , HELİKOPTER DE DEĞİL ! İsrailli bir teknoloji firması hava araçlarına bir yenisini daha ekledi. Sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz ve bazen sohbet esnasında
2
1
Add a comment...
Story
Tagline
"YerelBT" Bilgi teknolojileri ve teknik'te Türkiye'nin yereli !
Introduction
01.01.2015 Tarihinde kurulan YerelBT dünyada yaşanan teknolojik ve teknik gelişmeleri kullanıcılara bildirmek için kurulmuştur. Bir web sitesinden ziyade birincil kaynak görevini üstlenen yerelbt sistemlerin çalışmaları , teknoloji alanındaki gelişmeler ,ülkemizin teknolojik gelişmeler konusundaki durumu ve bilim konusunda bilgiler içerir.Aynı zamanda bütün insanların içindeki çocuğu memnun etmek adına saatlerce başından kalkmadığı video oyunları konusunda da veri akışı sağlar. Günümüzün iletişim araçlarından telefon ve tabletler.Bilgi işlemede yıllardır hükümdar olan ve akıl almaz hızla ilerleyen bilgisayar konularında tüm gelişmeler yerelbt.com da bulunmaktadır.Yerelbt.com ‘ da bulunan ve özgün olmayıp,alıntı olan tüm haberlerin altında kaynak bilgisi paylaşılmaktadır .
Bragging rights
En doğru ve anlaşılır bilgi için ...
Education
  • Samsun Ondokuz Mayis University
    2015
Work
Occupation
Endüstriyel Elektronik , Bilgisayar
Skills
Endüstriyel Elektronik , Bilgisayar
Employment
  • YerelBT
    Website
    Website
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Samsun