Profile cover photo
Profile photo
xyTune
1,345 followers -
xyTune | مرجع دانلود رایگان و مستقیم دیسکوگرافی,آلبوم موسیقی و نت
xyTune | مرجع دانلود رایگان و مستقیم دیسکوگرافی,آلبوم موسیقی و نت

1,345 followers
About
Posts

Post has attachment
یس (Yes) یک گروه پراگرسیو راک انگلیسی است که در سال ۱۹۶۸ در لندن شکل گرفت. آن‌ها به‌عنوان یکی از اولین گروه‌هایی که به سبک پراگرسیو راک پرداختند شناخته می‌شوند. با وجود تغییرات متعدد در ترکیب نفرات‌شان، انشعاب‌هایی که در درون گروه پدید آمده و تغییر روند صنعت موسیقی پاپ، آن‌ها پس از ۴ دهه فعالیت هم‌چنان اقتدارشان را به عنوان یک گروه بزرگ حفظ کرده‌اند. یس در آثارشان آمیزه‌ای از تنظیم‌های سمفونیک و ساختارهای دیگر موسیقی کلاسیک با موسیقی راک منحصر به خودشان را ارائه می‌کنند که خلق تضادهای هوشمندانه، زمان طولانی ترانه‌ها، اشعار انتزاعی و نمایش سازها در بخش‌های بدون‌کلام از مشخصه‌های آن است. تنها عضو ثابت گروه کریس سکویر (باسیست) است که به خاطر شیوهٔ نوازندگی ملودیک و نوآوری‌اش در به‌کارگیری افکت‌های الکترونیکی در سال‌های آغازین فعالیت‌اش شهرت دارد. یس هم‌چنین به خاطر آواز کوک بالای خواننده‌اش جان اندرسون-در دههٔ ۷۰ میلادی-، گیتاریست‌هایی مانند پیتر بَنْکس، استیو هاو، ترور رابین، بیلی شِروود، نوازندگان کیبوردی هم‌چون تونی کای، ریک ویکمن، پاتریک موراز، ژئوف داونز، ایگور خروشف و درامرهایی مانند بیل برافورد و اَلِن وایت مورد توجه بوده‌است.آخرین ترکیب گروه در توری که در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ برگزار کردند شامل کریس سکویر، استیو هاو و اَلِن وایت بود. بنوا دیوید به‌عنوان خواننده و الیور ویکمن به‌عنوان نوازندهٔ کیبورد، دیگر اعضای مشارکت‌کننده بودند.

Yes
Progressive Rock , Symphonic Rock
8.6 GB
MP3 320 kbps
42 Albums


لینک دریافت دیسکوگرافی : http://discogs.xytune.com/yes-discography/

کانال ما در تلگرام : https://telegram.me/joinchat/CNvr0zvI4x9qfPJ6hw5p1w
Photo
Add a comment...

Post has attachment
دژ آلین دونن (Eilean Donan Castle) که تصویری از آن در کانال تلگرام ما قرار داده شد, در جزیره‌ای به همین نام در دریاچه دوئیچ و در کشور اسکاتلند قرار دارد.
قلعه اصلی در اوائل قرن سیزدهم، جهت دفاع در برابر حملات وایکینگ‌ها بنا شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/joinchat/CNvr0zvI4x9qfPJ6hw5p1w
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-01-22
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
خیلی از بزرگان معتقدند موسیقی کامل نیازی به خواننده ندارد !
وکال تنها نقص و کمبود موسیقی را در انتقال مفاهیم جبران میکند.
اغلب آثار ارزشمند ماندگار در تاریخ موسیقی, از کلاسیک گرفته تا الکترونیک, بی کلام هستند. و وقتی آنها را با دقت مورد توجه قرار میدهیم مفاهیم و احساسات فوق العاده ای را در خواهیم یافت. و این است هنر موسیقی !
مجددا میرسیم به جمله ی آنجا که کلام می ایستد, موسیقی آغاز میشود...
Photo
Add a comment...

Post has attachment
و اما توضیح مختصری درباره ی نام سایت.

نام سایت از دو بخش تشکیل شده, بخش دوم که کلمه ی Tune هست , معنی مشخصی داشته و بی ربط از موسیقی نیست.
اما قسمت اصلی این نام بر میگردد به دو حرف XY
احتمالا با دیدن این دو حرف یاد ریاضیات و حل معادلات در ذهنتان زنده میشود. خب, زیاد هم بی ربط نیست.
در اصل این دو حرف اکثرا نماد مجهول و ناشناخته های انسان بوده اند, به عبارتی برای نشان دادن ساده ترین مجهولات از این دو حرف استفاده شده است.
در زندگی, تمام ما پا به این جهان میگذاریم و تا حد معینی زندگی میکنیم. در طول این مدت, تا چه حد میتوانیم حقایق را دریابیم ؟
آیا میتوانیدم حقایق را تجزیه و تحلیل نماییم ؟ تا چه حد ؟
هر موجودی , دنیا را متناسب با قدرت فکر و پیشرفتگی اعضایی که از آن بهره میبرد درک میکند. متناسب با قدرت چشم, گوش و به طور کلی تمام احساسات ,که در نهایت نیازمند تحلیل این داده ها توسط مغز است. بنابراین تصور هر موجودی از این دنیا کاملا متفاوت است, و هر موجود تصور میکند تمام حقایق آن چیزی است که خود درک کرده !
و اما حقیقت  واقعی چیست ؟
به هر چیزی که مینگریم, بی نهایت پیچیدگی را در خواهیم یافت, هرچیزی را که فکر میکنیم میدانیم و درک کردیم, بی نهایت پیچیده تر از آن چیزی است که فکر میکنیم. حتی مسائلی ممکن هست وجود داشته باشد که از قدرت درک مغز و اعضای ما فراتر باشد. وقتی به علوم مختلف در بالاترین سطح نگاهی می اندازیم, با مسائلی برخورد میکنیم که به صورت سرسام آوری پیچیده و باور نکردنی هستند, تا حدی که بسیاری از آنها از قدرت درک مستقیم مغز ما فراتر هستند و به کمک شواهد و معادلات خاصی به وجودشان پی بردیم.
به عقیده ی بسیاری از بزرگان , این دنیا چیزی جز مجهولات نیست, و رسیدن به حقیقت محض شاید هرگز برایمان میسر نباشد.اما هدف از زندگی چیست ؟ شاید تلاش برای رسیدن به این حقایق! و هرچه بیشتر در این مسیر پیش رویم , بیشتر ناتوانی خود را در درک مفاهیم حس خواهیم کرد.
موسیقی نیز از این بحث دور نیست, تعریف کامل موسیقی چیست ؟ و چرا چنین تعریفی را ارائه میکنیم ؟ موسیقی یک دنیای بی کران است, همچنین احساسات انسان,شاید تمایز ما با بسیاری از موجودات دیگر اختلاف بالا در کیفیت و کمیت احساساتمان باشد.
موسیقی پیوسته در حال پیشرفت بوده است, و هر هنرمندی با توجه به مقدار استعداد و ذوقی که داشته است, آثار ارزشمندی را خلق نموده است و بسیاری در تاریخ ماندگار شده اند.
تمام این موسیقی ها, با توجه به ذهن و قدرت درک انسان ساخته شده است ...
آنجا که کلام می ایستد, موسیقی آغاز میشود...
زبان در بیان احساسات عاجز است و تنها قطره ای از دریای بی کران احساس را منتقل میکند.

و در نهایت تمام مسائل در کنار هم, از احساسات گرفته تا علوم و مفاهیم دیگر, بسیار بسیار پیچیده و عظیم هستند,و ما تنها جز کوچکی از این طبیعت هستیم که البته نام انسان را به دوش میکشیم و همین ویژگی است که ما را قادر میسازد تا به دنبال حقیقت حرکت کنیم.
انسانیت را فراموش نکنیم, به اهدافی که برای خودمان انتخاب کرده ایم, بیشتر توجه کنیم. شاید بسیاری از دغدغه ها و اهداف ما, مسائلی پوچ و بی اهمیت باشند.
اهداف ما باید متناسب چنین جهان پیچیده و عظیمی باشد و در عمر محدودی که داریم, زمان را به پوچی نگذرانیم.
"موزارت"
ای موزارت،
ای موزارت جاودانه،
چه بسیار،
و چه بی نهایت بسیار،
از اشارات الهام بخش و ذوق آفرین
که تو از یک حیات لطیف تر و درخشان تر
در دل و جان ما
و روح و روان ما
بنشاندی

فرانس شوبرت


"Mozart"
O Mozart, immortal Mozart
How many, How infinitely many
Inspiring suggestions
Of a fine, better life
.Have you left in our soul

Franz Schubert
Photo
Add a comment...

Post has attachment
دانلود دیسکوگرافی برایان آدامز Bryan Adams Discography

برایان آدامز (Bryan Adams) (تولد ۵ نوامبر ۱۹۵۹ در کانادا) با اصلیتی انگلیسی ترانه سرا، آهنگساز، گیتاریست، بیسیست، تهیه کننده، فعال اجتماعی، عکاس و از شناخته‌شده‌ترین خواننده‌های راک است. او در سال ۱۹۸۴ و با آلبوم بی‌باک به شهرت جهانی رسید. از دیگر آلبوم‌های موفق آدامز می‌توان از بیدار کردن همسایه‌ها و ۱۸ ساله تا آخر عمرنام برد. آدامز در سال ۱۹۹۱ برای ساندترک فیلم رابین هود: شاهزاده دزدها برندهٔ جایزهٔ گرمی شده و تا به‌حال ۵ بار نامزد دریافت گلدن گلاب بوده‌است.

لینک:
http://discogs.xytune.com/bryan-adams-discography/

تلگرام ما :
www.telegram.me/xyTune
Photo
Add a comment...

Post has attachment
رولینگ استونز یک گروه راک انگلیسی است که در سال ۱۹۶۲ تشکیل شد و همزمان با جریان هجوم بندهای بریتانیا پیشتاز و در سال‌های ۱۹۶۴ تا ۶۵ نیز در امریکا مشهور شد. این گروه به بخش جدایی ناپذیری از ضد فرهنگ دهه ۶۰ میلادی تبدیل شده بود. ویژگی مهم رولینگ‌استونز، تبدیل بلوز به یک بخش بزرگ در راک اند رول و تغییر توجه بین‌المللی فرهنگ بلوز به سوی بلوز شناخته‌شده توسط جان لی هوکر و هنرمندان چس رکوردز مانند مادی واترز، نویسنده آهنگ Rollin' Stone، بود که بعدها نام گروه نیز از این تک‌آهنگ گرفته شد. منتقد موسیقی امریکایی، رابرت پالمر، درباره این گروه گفته است که "استقامت قابل‌توجه" این گروه سرچشمه گرفته از "ریشه‌دار بودن در واقعیات سنتی، موسیقی سول و ریتم و بلوز" است در حالی که "انواع مد پاپ بی‌دوام آمده و رفته است". اولین ترکیب گروه شامل برایان جونز به عنوان نوازنده گیتار و هارمونیکا، ایان استورات به عنوان پیانیست، میک جگر به عنوان خواننده اصلی و نوازنده هارمونیکا، کیث ریچاردز به عنوان نوازنده گیتار و هم‌خوان، بیل وایمن به عنوان نوازنده بیس و چارلی واتز به عنوان درامر بود. استونز در دوران طلایی خودشان در میانه دهه شصت، سمبلی از سرکشی جوانی بودند و همچنین به عنوان گروه "ضد بیتلز" به تصویر کشیده می‌شدند. در طول این مدت آن‌ها یک رشته از تک‌آهنگ های برتر را به ثمر رساندند و در صدر بسیاری از چارت‌های بین‌المللی به ویژه در انگلستان و امریکا قرار گرفتند.رولینگ استونز در سال ۱۹۸۹ وارد تالار مشاهیر راک اند رول و در سال ۲۰۰۴ وارد تالار مشاهیر موسیقی بریتانیا شدند. مجله رولینگ استون، رتبه چهارم را از میان "صد هنرمند برتر تاریخ" به این گروه داده است. همچین برآورد فروش آلبوم‌های این گروه بالای ۲۵۰ میلیون نسخه است.

لینک دانلود دیسکوگرافی :
http://discogs.xytune.com/the-rolling-stones-discography/
تلگرام ما :
www.telegram.me/xyTune
Photo
Add a comment...

Post has attachment
دمیتری دمیتری‌یویچ شوستاکوویچ (۲۵ سپتامبر ۱۹۰۶ در سنت پترزبورگ - ۹ اوت ۱۹۷۵) آهنگساز روس دوره شوروی بود. او چه در زمان حیات خود و چه بعد از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین آهنگسازان سده بیستم شناخته می‌شد. شوستاکوویچ در بیشتر طول زندگی خود رابطه پر فراز و نشیبی با حزب کمونیست اتحاد شوروی و دستگاه‌های دولتی شوروی داشت. او از معدود هنرمندان شوروی است که شخص استالین بر آثارش نقد نوشت. موسیقی او به طور رسمی دو بار در سال ۱۹۳۶ و ۱۹۴۸ و به صورت دوره‌ای ممنوع اعلام شد.از وی به عنوان یکی از نوابغ هنر شوروی یاد می‌شود. شوستاکویچ در شهر سنت پترزبورگ روسیه به دنیا آمد و فرزند میانی از سه فرزند بولسلاویچ شوستاکویچ و سوفیا واسیلیونا کوکولینا بود. اگرچه آنان در اصل رومن کاتولیک لهستانی بودند و ریشه‌های آنان به شهر ویلکا می‌رسید، اما اجدادشان اهل سیبری بودند. او هم به عنوان یک پیانیست و آهنگساز، نابغه‌ای کوچک بود، استعداد او بعد از درسهای پیانو که از مادرش فرا می‌گرفت در سن هشت سالگی آشکار شد. در سال ۱۹۱۸ مارش عزا را نوشت. سپس به هنرستان موسیقی رفت و در آنجا درخشید چنانکه کمک هزینه تحصیلی مخصوصی برای وی در نظر گرفتند. در سال ۱۹۳۲ با نینا وازار ازدواج کرد که حاصل آن دو فرزند بود. شوستاکویچ با تاثیر از موسیقیدانانی همچون، پروکوفیف و استراوینسکی، شیوه ترکیبی را توسعه بخشید. اولین موفقیت رسمی وی «سمفونی یکم» بود که آنرا برای پایان‌نامه‌اش در سن ۱۹ و در سال ۱۹۲۶ اجرا شد. در سال ۱۹۲۷ برونو والتر رهبر ارکستر آلمانی سمفونی اول را در برلین به اجرا گذارد و شوستاکوویچ جوان را به شهرت جهانی رساند.

لینک دانلود آثار :
http://discogs.xytune.com/dmitri-shostakovich-complete-works/

تلگرام ما :
www.telegram.me/xyTune
Photo
Add a comment...

Post has attachment
آثار کامل 4 نفره ویولن , ویولا , ویولنسل و گیتار
این مجموعه شامل آثار کامل 4 نفره پاگانینی با سازهای ویولن , ویولا , ویولنسل و گیتار است که در قالب 5 سی‌دی منتشر گردیده است. نوازندگان این مجموعه Bruno Pignata برای ویولن , Lorenzo Lugli برای ویولا , Paola Mosca برای ویولنسل و  Giuseppe Briasco برای گیتار هستند که از نوازندگان بزرگ موسیقی کلاسیک هستند.

لینک:
http://discogs.xytune.com/nicolo-paganini-complete-works/

ما را در تلگرام دنبال نمایید :
www.telegram.me/xyTune
Photo
Add a comment...

Post has attachment
مایکل نایمن (Michael Laurence Nyman) از موسیقیدانان, آهنگسازان, اُپرا نویسان و موسیقی شناسان انگلیسی است که در سال 1944 دیده به جهان گشود. بیشتر شهرت او به دلیل حجم بالای موسیقی متن هایی بوده که تهیه کرده است. برای مثال موسیقی متن فیلم پیانو (The Piano) که با موفقیت بسیار بالایی نیز همراه بود. سبک آثار او طیف گسترده‌ای را در بر میگیرد و از بنیان گذاران اصلی موسیقی مینیمال (Minimal) به شمار میرود.

هم اکنون میتوانید دیسکوگرافی این هنرمند بزرگ را دریافت نمایید ...
ما را نیز با نظرات خود در انتخاب بهتر مطالب یاری فرمایید.

لینک :
http://discogs.xytune.com/michael-nyman-discography/

تلگرام :
www.telegram.me/xyTune
Photo
Add a comment...

Post has attachment
نیکولو پاگانینی (به ایتالیایی: Niccolò (or Nicolo) Paganini) (زاده ۲۷ اکتبر ۱۷۸۲ – درگذشت ۲۷ می ۱۸۴۰) نوازنده ویولن، ویولا، گیتار و آهنگساز ایتالیایی است. پاگانینی یکی از نامدارترین و بزرگ‌ترین نوازندگان ویولن در تاریخ موسیقی است. او با ابداع تکنیکی بدیع در نواختن ویولن، انقلاب عظیمی در نوازندگی این ساز برپا نمود. آثار او در عین برخورداری از لطافت و ملودی‌های زیبا، قطعات فوق‌العاده مشکلی از نظر تکنیک نوازندگی هستند. با وجود نوازندگان سرشناسی چون ویوتی و کرویتزر در سده هجدهم و نوزدهم، پاگانینی گوی سبقت از همه آن‌ها ربود و خود را به عنوان برجسته‌ترین نوازنده ویلن معرفی کرد. در این بخش آثار کامل مربوط به گیتار و ویولن را که توسط دو نوازنده‌ی بزرگ با نام های Luigi Alberto Bianchi و Maurizio Preda به اجرا درآمده‌اند را تقدیمتان میکنیم. این مجموعه در قالب 9 سی‌دی در سال 2004 منتشر گردید.

لطفا نظر خود را در رابطه با این مجموعه اعلام بفرمایید ...

لینک :
http://discogs.xytune.com/nicolo-paganini-complete-works-for-violin-and-guitar/
ما را در تلگرام دنبال نمایید :
www.telegram.me/xyTune
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded