Profile cover photo
Profile photo
Wydawnictwo Znaki Czasu
80 followers -
Wydawnictwo z tradycją. Rok założenia 1921
Wydawnictwo z tradycją. Rok założenia 1921

80 followers
About
Wydawnictwo Znaki Czasu's posts

Post has attachment
Miło nam poinformować że majowe wydanie miesięcznika "Znaki Czasu" jest już dostępne w wersji elektronicznej, PDF: https://goo.gl/RRmpoJ oraz EPUB: https://goo.gl/MYjs57

W numerze:

Matka, która straciła wszystkich synów: Idąc ulicą, mijasz tysiące twarzy, za którymi stoją tysiące biografii zwykłych ludzi, i nigdy nie wiesz, czy osoba właśnie trącona przez przypadek ramieniem jest na przykład szczęśliwie zakochana, czy nieuleczalnie chora

Nie ma jak u mamy: Parafrazując słowa dwóch wielkich współczesnych poetów Młynarskiego i Twardowskiego, można powiedzieć: śpieszmy się kochać mamy, tak szybko odchodzą.

Sztuka (nie)picia - Alkoholizm jest tragedią w trzech aktach. Jeden człowiek pije, inni reagują na jego picie, pijący reaguje na ich reakcje i znowu pije. Rusza koło oskarżeń i zaprzeczeń. Spirala śmierci nabiera prędkości.

Godło do liftingu - Przywykliśmy już do faktycznego wyznaniowego charakteru naszego kraju, do krzyży w urzędach i Sejmie. Czyżby teraz chciano sięgnąć po jeden z ostatnich neutralnych światopoglądowo symboli państwa?

Czy kryzys się skończy? - Lepsze czasy nadejdą? To utopia — nie tylko w wydaniu Tomasza Morusa. Nie na tej ziemi. I nie dzięki nam.

Ponad to:

Macierzyństwo, przygoda na całe życie | Mały słownik Wielkiej Reformacji | Dwa światła, oraz wiele innych, ciekawych artykułów.
Photo

Post has attachment
Wersje elektroniczna kwietniowego wydania czasopisma "Znaki Czasu" już do nabycia, wersja PDF: https://goo.gl/LJU4M0 oraz EPUB: https://goo.gl/pOqaCA, życzymy miłej lektury >>

W numerze: Objawienia Fatimskie w sejmie: Do Sejmu wpłynął projekt uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Autorami projektu są posłowie PiS związani z Radiem Maryja. Jak wynika z treści projektowanej uchwały, uzasadnieniem tej inicjatywy ma być to, że w orędziu fatimskim „Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jego przesłanie jest nadal aktualne”.

Helena: Bóg często zmienia nasze plany, chcąc uczynić nas bardziej wrażliwymi na potrzeby bliźnich.

Mały słownik wielkiej reformacji: W 500. rocznicę Wielkiej Reformacji okazuje się, że wiedza o tym wydarzeniu jest więcej niż nikła. W pierwszym artykule z tej serii hasła od A do C, m.in.: anglikanizm, apostazja, augsburskie wyznanie wiary, baptyzm, bracia czescy i polscy, cezaropapizm, chorał protestancki.

Czy wszechświat jest przyjazny?: Jest coś szczególnego w tej myśli o Stwórcy wszechświata nie tylko zniżającym się do człowieczeństwa, ale też w Jezusie oddającym za nas życie.

Ponad to: Zmartwychwstanie - czym jest? | Hiphopowy pastor w Polsce | Zabójczy stres, oraz wiele innych, ciekawych artykułów.
Photo

Post has attachment
Już w sprzedaży, specjalny LIMITOWANY PAKIET! Nietypowy Bohater + Edycja Specjalna: 2 płyty DVD z filmem "Przełęcz Ocalonych" oraz "Szeregowiec Doss" w SUPER CENIE! Nie przegap okazji! >> 

Post has attachment
Uprzejmie informujemy że marcowe wydanie czasopisma "Znaki Czasu" jest już do nabycia w wersji elektronicznej: PDF - https://goo.gl/3EL7Ut oraz EPUB - https://goo.gl/9oCB8Z, wersja papierowa niebawem. >>

W numerze: Nick Vujicic w Polsce: 15 tys. osób spotkało się w Krakowie z Nickiem Vujicicem, najpopularniejszym inwalidą na świecie, autorem książki „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”. Nick chce dotrzeć do siedmiu miliardów ludzi. Dotąd udało mu się przemawiać do dwóch miliardów słuchaczy.

Nauczycielki z Zabrza pod pręgierzem: Na początku lat 80. za noszenie małego opornika na ubraniu — symbolu oporu przeciw ówczesnej władzy — można było wylecieć ze szkoły, stracić pracę, a nawet zostać spałowanym przez milicję. Te czasy miały minąć.

Alternatywne szczęście: Czy można być szczęśliwym bez Jezusa? Szczęśliwi ludzie, którzy nie wierzą w Jezusa, zdają się dowodzić, że można. Ale czy na pewno wiedzą, kto ich uszczęśliwia?

Ponad to: Dieta przeciwzapalna | Wysłuchane modlitwy | Dieta przeciw zapalna, oraz wiele innych, ciekawych artykułów.
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Informujemy że do nabycia jest już lutowe wydanie czasopisma "Znaki Czasu" w wersji elektronicznej, PDF: https://goo.gl/r2Fthq oraz EPUB: https://goo.gl/mSNX7m >>

W numerze:

Od bojkotu do honorów: Choroby autoagresywne stają się równie powszechne jak choroby układu krążenia i nowotworowe. To plaga XXI wieku. Choć uznano je za nieuleczalne, można z nimi wygrać.

Plaga chorób z autoagresji: Choroby autoimmunologiczne stają się równie powszechne jak choroby układu krążenia i nowotworowe. To plaga XXI wieku. Choć uznano je za nieuleczalne, można z nimi wygrać.

Miłość, rozwód, dzieci: Luty. Walentynki. W witrynach sklepów pełno czerwonych serc z niewinnie brzmiącym hasłem: zostań moją walentynką. Niemalże w modzie jest teraz wyznawanie uczuć i bycie zakochanym. I jak tu pisać o rozwodach…?

Chrześcijanie gorszego sortu: Kilka słów o spuściźnie dwóch duchownych, których dokonania i odkrycia zmieniły świat oraz jego rozumienie. Obydwaj — Luter i Kopernik zasługują na wielką pamięć i szacunek mimo upływu pięciu stuleci.

Ponad to:
Uratowani | Czy kościół może odpuszczać grzechy? | Udany przeszczep | Zerwanie lutra z papiestwem, oraz wiele innych, ciekawych artykułów.
Photo

Post has attachment
Z dużym opóźnieniem (ale lepiej późno niż wcale) styczniowy numer czasopisma "Znaki Czasu" już dostępny w wersji elektronicznej, papierowa wkrótce.

W numerze: Od bojkotu do honorów: O Jacku Jaworskim można by nakręcić film. Byłby to thriller z sensacyjną akcją, pełną niespodziewanych zwrotów, nasyconą tajemnicami i niebezpieczeństwem; na końcu jednak zwyciężyłoby dobro i sprawiedliwość.

Ponad to: Nauka a religia | Ostatnia walka Tomasza Kality | Śmierć z bezsenności, oraz wiele innych, ciekawych artykułów.

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Super zniżki za każdy numer elektronicznych Znaków Czasu z roku 2016. TYLKO 50 GROSZY ZA NUMER! Nie przegap okazji!
https://sklep.znakiczasu.pl/126-znaki-czasu >>
Photo

Post has attachment
Informujemy że nowe, grudniowe wydanie czasopisma "Znaki Czasu" jest już do nabycia w formacie PDF oraz EPUB: https://goo.gl/d3n0g4 >>

W numerze: Jak muzułmanin został pastorem: Wisam uciekł z domu, pracował dla mafii, a klan kazał mu zabić siostrę, bo chciała zostać chrześcijanką. Nawrócił się, gdyż miał dziwny sen…

Nauka a religia: Największą zdobyczą fizyki XX wieku nie jest teoria względności ani mechanika kwantowa, ani też rozłożenie atomu, lecz ogólne zrozumienie, iż nie zetknęliśmy się jeszcze z ostateczną rzeczywistością — twierdzi czołowy fizyk i astronom sir James Jeans.

Zasady czy relatywizm: Kto ma prawo decydować, że jedna kultura, jeden kodeks moralny, jedna forma rządów jest lepsza od innych? Czy istnieje uniwersalny kodeks moralny odnoszący się do wszystkich ludów i narodów?

Relacje, które leczą: Nawet zdaniem naukowców nie ma w medycynie innego czynnika leczniczego, który miałby większy wpływ na zdrowie, niż miłość, a więzi są równie ważne dla zdrowia fizycznego, jak dieta i ruch.

Ponad to: Moc słowa, Modlitwa żebraka, Science Fiction, oraz wiele innych, ciekawych artykułów.
Photo
Wait while more posts are being loaded