Profile

Cover photo
WspieramRozwoj.PL
5 followers|12,881 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Świetna informacja. Polski producent mebli Forte będzie się rozwijał także w Indiach. To bardzo perspektywiczny rynek, mamy nadzieję, że nasza firma wytransferuje stamtąd sporo pieniędzy do Polski :)

"Forte zawarła z Indian Furniture Products Limited, podmiotem należącym do grupy kapitałowej Adventz, umowę joint venture, dotyczącą produkcji i sprzedaży mebli na rynku indyjskim.

Forte podaje, że elementem umowy jest stworzenie podmiotu o nazwie Forte Furniture Products India Pvt Ltd z siedzibą w Chennai w Indiach. Każdy z udziałowców ma wnieść po około 2 mln euro za 50 proc. udziałów. Spółka będzie produkować i sprzedawać meble".
 ·  Translate
Forte deklaruje, że nowy podmiot rozpocznie działalność operacyjną w kwietniu.
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Polskie Przetwory, nasz producent m.in. keczupu i koncentratu pomidorowego (marka Dworski), ma spore kłopoty. Bezcłowy import koncentratu pomidorowego z Ukrainy wymusił konieczność restrukturyzacji firmy.

"Dodatkowo, na opłacalność eksportu do UE a co za tym idzie dalsze obniżenie ceny koncentratu silny wpływ ma niski kurs hrywny. W efekcie Polskie Przetwory, zakład który jako jeden z nielicznych w kraju opierał swoją produkcję wyłącznie o polskie owoce i warzywa, zaczął tracić marżę zarówno na wyrobach gotowych jak i na półproduktach wytwarzanych z pomidorów, stając się niekonkurencyjnym".
 ·  Translate
- Jedną z kluczowych przyczyn pogorszenia się kondycji spółki Polskie Przetwory jest znaczne obniżenie ceny koncentratu pomidorowego na rynku krajowym, wywołane napływem tanich produktów z Ukrainy. W 2014 roku Komisja Europejska za
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Często mówi się, że w Polsce mamy za dużo urzędników. Wiele osób do tej grupy zalicza też samorządowców, a tych naprawdę w Polsce nie brakuje...

"W obrazowy sposób liczbę radnych w Polsce w porównaniu z innymi państwami świata pokazuje porównanie Warszawy z kilkoma innymi stolicami. Otóż w Warszawie mamy 469 radnych, natomiast w Berlinie 100, w Paryżu 163, w Waszyngtonie 13.

Warto wspomnieć także o Nowy Yorku, gdzie radnych jest zaledwie 51, mimo tego, że liczba mieszkańców tego miasta przekracza 8 milionów, a zatem jest ich ponad 4 razy więcej niż w Warszawie (w stolicy Polski mieszka oficjalnie ponad 1,7 miliona osób)".
 ·  Translate
Kolejne wybory samorządowe w Polsce odbędą się w 2018 roku. Jest o co walczyć, ponieważ wszystkich radnych jest w Polsce aż 46790! Czy tak ogromna liczba samorządowców jest Polsce potrzebna?
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
To dobry krok, oby takich ułatwień dla przedsiębiorczych Polaków było coraz więcej :)

"Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017, z pomocą konsultanta, można zarejestrować własną firmę przez telefon. Właściciel firmy może również skorzystać z telefonicznego powiadamiania o zbliżających się ważnych terminach oraz istotnych zmianach w przepisach".
 ·  Translate
Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017, z pomocą konsultanta, można zarejestrować własną firmę przez telefon....
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Agencje ratingowe Fitch i Moody's nie pogorszyły ocen polskiej gospodarki. To dobra wiadomość dla nas wszystkich :)

"- To dobra wiadomość, bo to jest sygnał, że gospodarka Polski się dobrze rozwija. Nie dostrzegamy tego tylko my, ale takie oceny pojawiają się też z zewnątrz - uważa dr Marek Dietl z SGH.

Przyznaje, że największym zagrożeniem z punktu widzenia negatywnych reakcji agencji ratingowych była obniżka wieku emerytalnego. - Słusznie zapewne stwierdzono, że przy zdefiniowanej składce emerytalnej wiek emerytalny nie ma takiego znaczenia - zaznacza. - A budżet okazał się być dobrze wykonany, co tez miało znaczenie - dodaje.

- Wszyscy powinniśmy się cieszyć - podkreśla Dietl".
 ·  Translate
Jeżeli obie agencje nie zmieniają swoich ocen, to znaczy, że uważają, iż w gospodarce polskiej nie nastąpiły takie zmiany, które powinny wpływać na decyzje inwestorów - uważają eksperci.
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Popieramy:)

"Musimy pokazać, że umiemy lepiej zarządzać Pekao niż poprzednicy - mówi Michał Krupiński, prezes zarządu PZU SA. Mam nadzieję, że ci, którzy dowodzili, że nie ma znaczenia pochodzenie kapitału, już zrozumieli, że to kompletna bzdura. Jeden z polityków powiedział kiedyś, że są kraje rozgrywające i są kraje rozgrywane.Trzeba robić wszystko, aby znaleźć się w tym pierwszym gronie, a to oznacza podniesienie poziomu ambicji".

"- Marzy mi się, aby było u nas jak w Szwajcarii, gdzie jest wiele firm farmaceutycznych czy zaawansowanych technologicznie, które zatrudniają pół miliona Niemców, ale które przede wszystkim tworzą zaawansowane technologicznie miejsca pracy w samej Szwajcarii. Dla Szwajcarów to powód do dumy, tam nikomu nie przychodzi do głowy, aby sprzedać te firmy w obce ręce".
 ·  Translate
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Gratulujemy polskiej firmie z Nowego Sącza :) Polska obudowa umożliwi samodzielne dobranie poszczególnych komponentów komputera, a przy tym cały sprzęt będzie wyglądał podobnie do obecnych konsol do gier.

"Finalny przed tygodniem trafił na platformę crowdfundingową Indiegogo, na której odniósł ogromny sukces.

Ustalony na 19 tys. dol. cel osiągnięto w 11 minut, a już po 15 godzinach kampania wskazywała kwotę pięciokrotnie wyższą. Obecnie do końca pozostały jeszcze 23 dni, a polska firma może już liczyć na ponad 150 tys. dol. z wpłat wspierających akcję niemal 650 osób. Taki odzew społeczności towarzyszy naprawdę niewielu inicjatywom".

"Popularność obudowy nie powinna dziwić – podobne konstrukcje zwykle cechuje zbyt duży rozmiar, kiepska jakość materiału bądź miejsce na montaż wyłącznie kart graficznych low-profile. Sentry umiejętnie łączy zalety konsol i typowych desktopowych komputerów, użytkownikom oferując atrakcyjną alternatywę".
 ·  Translate
Dzieło polskiej marki okazało się przebojem na Indiegogo. Ekstremalnie kompaktowa obudowa Sentry mimo swoich rozmiarów umożliwia bowiem montaż pełnowymiarowych kart graficznych. Jakie inne podzespoły pomieści?
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Lista 20 najbardziej popularnych aplikacji w Google Play, które zostały stworzone przez Polaków. Dziwnie dobrano to kryterium polskości, ponieważ przykładowo bank BZ WBK, powstały w 2001 roku, nigdy nie należał do Polaków.

PS: Dziwi nas, że nie ma tam aplikacji Polskie Marki ;)

"Z jednej strony powyższe zestawienie jest ciekawe, z drugiej oczywiste są wątpliwości co do przyjętych kryteriów – gdzie zaczyna się polskość aplikacji: czy programista musiał urodzić się w Warszawie, czy firma musi mieć polski kapitał?

Bo tak naprawdę to Facebook ze swoim nieuznającym swojej podmiotowości prawnej oddziałem w stolicy jest równie polski co OLX. Zakładam więc, że ta granica polskości aplikacji została tutaj przyjęta czysto subiektywnie i bardzo umownie".
 ·  Translate
Jakie są najpopularniejsze polskie aplikacje? Oto lista 20 z nich, na której znajdziemy co najmniej jedną niespodziankę. I to sporą.
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Tak właśnie to wygląda, gdy rodzimą spółkę przejmie zagraniczna konkurencja. Jednak dzięki naciskowi Brytyjczyków, Mondelez musi się teraz tłumaczyć. Niespecjalnie wierzymy w to, że przeniósł produkcję czekolady Dairy Milk do Polski z powodu rozbudowy zakładu w Birmingham, a nie po prostu niższych kosztów pracy w naszym kraju. Gdyby Dairy Milk wciąż należała do brytyjskiej firmy, coś podobnego nie mogłoby mieć miejsca.

"Przez wiele lat firma Cadbury uważana była za brytyjskie dziedzictwo, jednak 7 lat temu została przejęta przez amerykański koncern. Kraft Foods - obecnie Mondelez - nabył Cadbury za 11,5 mld. funtów. Gigant obiecał, że produkcja czekolady pozostanie w historycznej fabryce w Bournville. Teraz wygląda na to, że obietnica została złamana. Rozgoryczeni Brytyjczycy nawołują w mediach społecznościowych do bojkotu marki, a tymczasem Mondelez tłumaczy, że produkcja Dairy Milk we Wrocławiu to tylko rozwiązanie tymczasowe".
 ·  Translate
Brytyjczycy przeżyli prawdziwy szok, kiedy okazało się, że ich ulubiona, legendarna czekolada Dairy Milk marki Cadbury, jest produkowana w Polsce.
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Gdyby Polakom udało się ten wynalazek skomercjalizować, byłby niewątpliwy hit. W obecnych smartfonach stosunkowo łatwo jest uszkodzić wyświetlacz.

"Doktor Wróblewski zaznacza, że elastyczne elektrody w przyszłości mogłyby być wykorzystywane w produkcji elastycznych wyświetlaczy, które nie tłukłyby się podczas upadku".

"Nasze warstwy, bazujące na różnych strukturach węglowych, można zginać 150 tysięcy razy i nie wpływa to negatywnie na ich parametry. ITO już po 10 cyklach zginania ulega znacznym uszkodzeniom”.

"Elastyczna elektroda doktora Wróblewskiego została doceniona przez jury konkursu Innovators Under 35 organizowanego przez „MIT Technology Review” – magazyn należący do Massachusetts Institute of Technology".
 ·  Translate
Telefon spada na podłogę. Działa, ale popękany ekran przypomina pajęczynę. Podobnym zniszczeniom może zapobiec wykorzystanie elastycznej elektrody, nad którą pracuje doktor Grzegorz Wróblewski z Politechniki Warszawskiej.Bardziej wytrzymałe telefony, tablety czy komputery można byłoby produkować w przyszłości, gdyby udało się opracować elastyczne elektrody. A elastyczna elektroda to rozwiązanie, nad którym pracuje doktor Grzegorz Wróblewski z Wyd...
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
Dziś 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co prawda działalność fundacji WOŚP ma na swoim sumieniu pewne grzechy i niejasności, jednak nie na krytyce chcemy się dziś skupić, a na jej plusach. Akcja od lat mobilizuje miliony Polaków do pomagania. Robi nam także bardzo dobrą reklamę za granicą. A ufundowany przez nią sprzęt uratował już niejedno ludzkie życie.

My także postanowiliśmy dołożyć symboliczną cegiełkę od siebie i wystawiliśmy 2 przedmioty na aukcję - kufel i kubek. Osoby mające w planach wsparcie Orkiestry zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji.
 ·  Translate
1
Add a comment...

WspieramRozwoj.PL

Shared publicly  - 
 
A spór Fakro i Veluxa wciąż trwa. Komisja UE nie chce rozpatrzyć skargi Polaków.

"Największy polski producent okien (Fakro) uważa, że jego główny konkurent na europejskim rynku (duński Velux) dopuszcza się praktyk o charakterze nieuczciwej konkurencji i nadużywa dominującej pozycję na rynku. Skargę w tej sprawie do Komisji Europejskiej Polacy wnieśli już 4 lata temu. Niestety do dziś nie została ona rozpatrzona".

"Dunka Margrethe Vestager jest komisarzem UE ds. konkurencji. Ona połowę spotkań ma z duńskimi przedsiębiorcami. Ciągle główkuje, co zrobić, by rozwijała się duńska gospodarka. Jak się zwróciliśmy do Janusza Lewandowskiego, gdy zasiadał w Komisji, to powiedział nam, że jest z Polski, więc mu nie wypada zabiegać o to, by polska firma nie była dyskryminowana w Unii Europejskiej".
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
Serwis zajmujący się promowaniem idei patriotyzmu ekonomicznego.