Profile cover photo
Profile photo
Wojciech Myszka
2,844 followers
2,844 followers
About
Posts

Post has attachment
Troszkę strach się bać śmiać.
Add a comment...

Post has attachment
Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba z powrotem Niemcom, ale wy zapłaćcie kontrybucje za II wojną światową do Polski.

Nie wiem jak jest w Szczecinie. Może +Ania Pietruczuk​ coś powie jak tam jest. Ja wiem tylko, że ulica prowadząca do cmentarza nazywa się Droga ku słońcu. Nie wiem tylko kto tę nazwę wymyślił.

Nieco lepiej wiem jak jest we Wrocławiu. Tu nie ma ani jednego (praktycznie) niemieckiego grobu na cmentarzu. Ale pamiętam (tak pod koniec lat osiemdziesiątych) wielką hałdę niemieckich nagrobków zgromadzoną spychaczami na środku Cmentarza Osobowickiego. Więc pewno I Wrocław Cejrowski odda.

Błaszczu I Waszczu chcą w polskich paszportach Cmentarza Orląt Lwowskich I Ostrej Bramy. Czy już jesteśmy rewizjonistami pragnącymi zakwestionować „ład europejski”. Ciekawe kogo sobie weźmiemy do pomocy żeby zwalczyć głównego partnera gospodarczego i jednego z silniejszych sojuszników w NATO.
Add a comment...

Post has attachment
To jednak jest przekręt. Miasto wybuduje toalety jak mieszkańcy zagłosują. No bo, przecież, budowa i posiadanie toalet nie jest ani obowiązkiem miasta ani wyznacznikiem jakiegoś standardu czy kultury. Normalna rozpusta.

Jak się uspokoiłem, to stwierdziłem, że właściwie nie ma sprawy. Wystarczy gdzieś w parku zostawić gęstsze chaszcze — obywatele sobie poradzą. Tym bardziej, że Europejską Stolicą Kultury to już byliśmy.

A jak dodać do tego, że utrzymanie toalety kosztuje — to jednak apeluję, żeby mieszkańcy raczej na ten projekt raczej nie głosowali.

Tu krótka historia toalet w Breslau http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/osiemnascie-wroclawskich-toalet-publicznych-zasluguje-na,1158269,art,t,id,tm.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jednak odsłonili pomnik profesora Mariana Smoluchowskiego
Add a comment...

Post has attachment
A tymczasem, na rogu Smoluchowskiego i Łukasiewicza pojawił się pomnik. Jak to się kiedyś mówiło „biust”, czyli popiersie.

Można zgadywać, który to z uczonych został wyróżniony: Smoluchowski czy Łukasiewicz?
Może +Politechnika Wrocławska​ wie?
Ja stawiam na Smoluchowskiego.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Był sobie Wordpress
Wielki jak słoń…
PhotoPhotoPhoto
11.09.2017
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Kania to, czy nie-kania?

Ale tak odważny nie byłem, żeby zerwać I zeżreć.
Photo
Add a comment...

MON już zamówiło sprzęt do miotania literatury propagandowej. Teraz domawia dodatki (żeby lepiej się czytało):
MON zamawia tonę krówek i cztery tysiące bombek ze śliwkami w czekoladzie
Będą się nas bać. Nawet Północni Koreańczycy.
Add a comment...

Młodszy wnuk (3,5) po pierwszym dniu w nowym przedszkolu: …a na deser był kompot… czekoladowy… ale nie był w kubeczku… i kleił się do łyżeczki…
Add a comment...

Dobrze, że u nas już nigdzie się nie zachowała rdzenna ludność lokalna…
Polonia i organizacje kościuszkowskie walczą o zachowanie nazwy Góra Kościuszki - najwyższego szczytu Australii. Jak poinformowano media, jest „wiele zakusów, by zmienić nazwę góry na bardziej związaną z rdzenną ludnością Australii”.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded