Profile cover photo
Profile photo
Iranian Cheetah Society
40 followers -
to Save Wildlife - Since 2001
to Save Wildlife - Since 2001

40 followers
About
Posts

Post has attachment
دعوت به تماشای فیلم «اشک سیاه»
http://www.wildlife.ir/?p=18054

از شما دعوت می شود در نخستین نمایش عمومی فیلم مستند “اشک سیاه”، تازه ترین ساخته فتح اله امیری با موضوع یوزپلنگ ایرانی در نهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران، سینما حقیقت، شرکت فرمائید.
زمان: سه شنبه 24 آذر ماه - ساعت 14
مکان: سینما فلسطین - سالن شماره 2
آدرس: تهران، میدان فلسطین، نبش خیابان مظفر
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
در تازه ترین سفر گروه پروژه «بوم شناسی پلنگ ایرانی در شمال شرقی ایران» به پارک ملی تندوره به سرپرستی محمدصادق فرهادی نیا مدیر برنامه پلنگ انجمن یوزپلنگ ایرانی، یک پلنگ دیگر زنده گیری و به گردنبند ردیاب ماهواره ای مجهز شد.
گروه که از دوم شهریور 1394 عازم منطقه شده است، پس از ده شب تله گذاری نهایتا امروز صبح موفق به زنده گیری یک پلنگ نر دیگر در پارک ملی تندوره می شوند.
محمد صادق فرهادی نیا در تشریح این خبر این گونه عنوان می کند: نیمه شب که برای چک کردن تله رفتیم متوجه شدیم که پلنگ مذکور بخشی از طعمه کار گذاشته شده را خورده اما در تله زنده گیری نیافتاده است! به همین دلیل تله را دوباره کار گذاشتیم و نهایتا ساعت 7 صبح امروز موفق شدیم یک پلنگ دیگر را زنده گیری کرده و به گردنبند ماهواره ای مجهز کنیم. پلنگ نر زنده گیری شده حدود 3 تا 4 سال سن دارد.
فرهادی نیا افزود: چهارمین پلنگ ماهواره ای ایران به پاس تلاش کاوه حبعلی یکی از اعضای پرتلاش تیم، «کاوه» نام گذاری شده است. سه پلنگ ماهواره ای دیگر ایران به ترتیب برنا، بردیا و برزو هستند که سال گذشته به گردنبند ردیاب مجهز شدند.
خبر کامل در: http://www.wildlife.ir/?p=17450
Photo
Add a comment...

Post has attachment
سرنوشت یوزپلنگ آسیایی در دست ایرانیان
روز ملی یوزپلنگ ایرانی گرامی باد.

The destiny of Asiatic Cheetah is in our hands
Happy National Iranian Cheetah Day
Photo
Add a comment...

Post has attachment
نهمین جشنواره روز ملی یوزپلنگ ایرانی برگزار می شود


 نهمین جشنواره روز ملی یوزپلنگ ایرانی در پارک ملت تهران و طی روزهای پنج شنبه و جمعه 5 و 6 شهریورماه 1394 برگزار خواهد شد.
متن خبر:
http://www.wildlife.ir/?p=17187
Add a comment...

Post has attachment
جایزه بوم پاد برای انجمن یوزپلنگ ایرانی
در آیین تجلیل از پهلوانان طبیعت، از فعالان محیط زیستی که در حوزه ورزش دارای عملکرد شاخص بودند تقدیر شد.
در این مراسم که با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونان ارشد حوزه محیط زیست، جمعی از هنرمندان و ورزشکاران رشته‌های مختلف در سازمان محیط زیست برگزار شد، در بخش سازمان های مردم نهاد از انجمن یوزپلنگ ایرانی به دلیل «مشارکت در برنامه های ورزشی با هدف فرهنگ سازی عمومی محیط زیست و حیات وحش» تجلیل شد.
میزبانی و راهبری کارگروه جام جهانی فوتبال و تلاش برای درج نشان یوزپلنگ ایرانی بر روی پیراهن تیم ملی فوتبال، برگزاری برنامه های متعدد دوچرخه سواری در جوامع محلی، اجرای صعودهای کوهنوردی توسط اعضا، برگزاری کارگاه های آموزشی محیط زیستی برای نونهالان و نوجوانان فدراسیون فوتبال، مشارکت در برنامه های محیط زیستی لیگ جهانی والیبال، حضور فعال در اتاق فکر دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان و … از جمله فعالیت های شاخص انجمن در حوزه ورزش در دو سال گذشته بوده است.
در این مراسم ضمن رونمایی از تندیس بوم‌پاد (نگهبان طبیعت) از کاریکاتوریست بوم‌پاد، بازیگر بوم‌پاد، رسانه بوم‌پاد، عکاس بوم‌پاد، فدراسیون بوم‌پاد، نقاش بوم‌پاد، سازمان مردم نهاد بوم پاد، خبرنگار بوم‌پاد، کارگردان بوم‌پاد، موسیقی‌دان بوم‌پاد، ورزشکار بوم‌پاد، مولف بوم‌پاد، مجری بوم‌پاد و … به عنوان پهلوانان طبیعت تقدیر شد.
جزئیات بیشتر در: http://www.wildlife.ir/?p=17139
Add a comment...

Post has attachment
توله یوز میاندشت مادر شد...
اواخر هفته گذشته کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی موفق شدند از یک یوزپلنگ ماده به همراه سه توله اش در کنار یک چشمه تصویربرداری کنند. سوال ها اینطور شکل گرفت که آیا این ماده، یوزپلنگ جدیدی است یا از یوزهایی است که در گذشته توسط دوربین های تله ای انجمن یوزپلنگ ایرانی شناسایی شده بودند؟
لینک خبر: 
http://www.wildlife.ir/?p=17088
Add a comment...

Post has attachment
و محیط بانانی که یک دنیا عشق بودند و لبخند رضایتشان ما را بس بود.
علیرضا رحیمی گریران از لرستان، محمدرضا حلوانی از اصفهان، مرتضی داوودی از آذربایجان غربی، رسول بابایی از کرمانشاه، عبدالکریم مهار و هدایت اله دیده بان از کهگیلویه وبویر احمد
توضیح عکس: مراسم اهدای دومین جایزه یحیی به محیط بانان - مردادماه 1394 - عکس از احسان جنتی
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اهدای تابلوی عکس یوزپلنگ ایرانی اثر علی کریمی عزیز به رامبد جوان به پاس فعالیت های ارزنده زیست محیطی وی با دستان سامان گلریز دوست داشتنی و همیشه همراه انجمن یوزپلنگ ایرانی
توضیح عکس: مراسم اهدای دومین جایزه یحیی به محیط بانان - مردادماه 1394
عکس از: احسان جنتی
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded