Profile cover photo
Profile photo
Fundacja Wiara i Książki - Fides et Libri
5 followers -
Pragniemy krzewić wartości katolickie, rodzinne i patriotyczne oraz promować polską literaturę. Wiara i książka to dewiza naszego życia.
Pragniemy krzewić wartości katolickie, rodzinne i patriotyczne oraz promować polską literaturę. Wiara i książka to dewiza naszego życia.

5 followers
About
Posts

Post has attachment
Wspaniała wiadomość!!!

Udało się zebrać całą sumę na leczenie małego Kordiana w ośrodku naukowym w USA. My też pomogliśmy, jesteście wspaniali i bardzo się cieszymy, że uda się pokonać ból i przywrócić uśmiech na buzi Kordiana!

Akcję wsparło ponad 94 tysięcy osób! Brawo!!!

Nadal można pomagać - https://www.siepomaga.pl/kordian

#dziękujemy #pomoc #zbiórka #dlaKordiana
Photo
Add a comment...

Post has attachment
POMÓŻMY!!

Walka z czasem, ból nie do zniesienia i choroba... 7-letni Kordiana walczy z bólem, który przez wadliwy gen VAC14 niszczy jego dziecięcy świat.

Otwórzcie serca i pomóżcie uzbierać na leczenie małego chłopca. Jeden gest to jeden krok do przodu!

https://www.siepomaga.pl/kordian
Add a comment...

Post has attachment
Dostaliśmy podziękowania od SDW - Skarbiec Dobrego Wychowania! Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc dzieciom!

Sami zobaczcie! - https://www.facebook.com/skarbiecdobregowychowania/videos/1823500911227225/
Add a comment...

Post has attachment
Niedawno uczestniczyliśmy w Mikołajkowej loterii charytatywnej w Lublinie.
W dowodzie wdzięczności otrzymaliśmy przepiękne podziękowania!
Wszystkim Podopiecznym, Działaczom i Wolontariuszom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasze książki okrążają świat!

Tym razem byliśmy w Trzyńcu i Jabłonkowie w Czechach. Okazało się, że nie tylko mieszkającej tam polskiej młodzieży podobają się nasze publikacje.

Młodzi Czesi także żywo zainteresowali się historią i literaturą naszego kraju.

Jabłonków! Trzyniec! Dziękujemy!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
09.12.2016
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Papież Franciszek odwiedzi Fatimę!

Ojciec Święty Franciszek, obdarowany podczas spotkania RENATE – europejskiej sieci osób konsekrowanych – portugalską flagą potwierdził w prywatnej rozmowie, że planuje być w Fatimie 12 i 13 maja 2017 roku.

Mimo, iż sama wizyta i jej termin nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, to jednak warto zauważyć, że dotychczasowe pielgrzymki papieskie do Portugalii miały miejsce właśnie w dniach związanych z pierwszymi objawieniami: bł. Paweł VI był tam 13 maja 1967 r., św. Jan Paweł II 12-15 maja 1982 r., 10-13 maja 1991 r. i 12-13 maja 2000 r., zaś Benedykt XVI 11-14 maja 2010 r.

źródło: niedziela.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pomagamy Polakom na Białorusi!

W statutowych założeniach Fundacji Wiara i Książki – Fides et Libri mamy oczywiście szeroko pojętą pomoc w edukacji Polaków i krzewieniu patriotyzmu. I nie chodzi tylko o Rodaków mieszkających na terenie naszego kraju.

Ostatnio nasze patriotyczne publikacje pojechały do Witebska. Tam, mimo wielu problemów politycznych, na zajęciach historii i języka polskiego są pełne sale. Zarówno dorośli, jak i dzieci – nasi Rodacy – łakną kontaktu z Ojczyzną. Tę ogromną potrzebę potęguje fakt, że wszystkie polskie media są zablokowane, utrudnione jest nawet uczestnictwo w Mszach Świętych.

Dlatego bez wahania spełniliśmy prośbę Fundacji na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny i wysłaliśmy patriotyczne publikacje, które z pewnością zachwycą młodszych i starszych Polaków na Białorusi. Dzięki temu będą mogli nie tylko poczytać o historii naszego kraju, ale także posłuchać pieśni nagranych na dołączonych do publikacji płytach.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W minioną sobotę i niedzielę na Jasnej Górze miała miejsce Europejska Pielgrzymka Rycerstwa Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy. Tegoroczna była jubileuszową – na 25. rocznicę powstania Rycerstwa.

Stowarzyszenie działa od 1991 r. Nawiązując do chlubnej tradycji i ducha zakonów rycerskich, należący do Stowarzyszenia rycerze na co dzień włączają się w działalność publiczną, kulturotwórczą, oświatową, charytatywną i medyczną. Rycerstwo ma bliski Związek z Jasną Górą – jego założycielem i dziekanem jest o. Jan Nalaskowski, były generał Zakonu Paulinów; i to właśnie na Jasnej Górze organizowane jest doroczne spotkanie całej braci rycerskiej.

Co roku centralnym punktem pielgrzymki jest uroczysta inwestytura, czyli przyjęcie nowych członków do Rycerstwa. Ceremonia odbywa się w zabytkowej Sali Rycerskiej. Nowi Rycerze Jasnogórskiej Bogarodzicy na znak przynależności do Rycerstwa otrzymują krzyż, pamiątkowy dyplom i zostają przyobleczeni białym płaszczem z wyszytym niebieskim krzyżem. Uroczystości w niedzielę, 6 listopada przewodniczył o. Jan Nalaskowski, dziekan jasnogórskiego rycerstwa.

Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2017 Rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Korony Polskiej w 300. rocznicę tego wydarzenia. 

Senatorowie podkreślają, że „Sanktuarium Jasnogórskie stanowi jedno z najważniejszych miejsc na mapie naszego kraju zarówno dla Polaków, jak też dla licznie przybywających pielgrzymów i turystów z całego świata. Miejsce to jest swoistym Ambasadorem polskości, niosąc wielkie przesłanie współczesnym. Także kompleks klasztorno-sanktuaryjny jest swoistą skarbnicą narodowej tradycji i kultury, a pobyt w nim, oprócz celu ściśle religijnego, zawsze jest lekcją historii i patriotyzmu”. 

W uchwale czytamy, że obrzęd koronacji papieskimi koronami Ojca Świętego Klemensa XI dokonany 8 września 1717 r. na Jasnej Górze „przypominał koronację królów Polski, w rzeczy samej, dopełniał niejako akt króla Jana Kazimierza, który po cudownej obronie Jasnej Góry w roku 1655 w czasie potopu szwedzkiego, 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego”. „Trzeba było czekać do roku 1717, aby dopełniło się królewskie ślubowanie. Decyzją Stolicy Apostolskiej, po raz pierwszy poza Rzymem, pozwolono na koronację papieskimi diademami i używanie tytułu Królowej Korony Polskiej” – napisali senatorowie. 

Przeor częstochowskiego klasztoru za senatorami jest przekonany, że przywołanie historycznego wydarzenia z roku 1717 i z tej okazji ustanowienie Roku 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze będzie znaczącym wkładem w propagowanie patriotycznej i religijnej tradycji Rzeczypospolitej, będzie lekcją polskiego dziedzictwa i argumentem edukacyjnym dla młodego pokolenia.

W głosowaniu udział wzięło 86 senatorów. Za przyjęciem uchwały o ustanowieniu roku 2017 Rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Korony Polskiej w 300. rocznicę tego wydarzenia głosowało 74 senatorów. 

Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dziś Dzień Nauczyciela
Wszystkim Pedagogom życzymy sukcesów zawodowych i ogromnej radości z wykonywanej misji!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded