Profile cover photo
Profile photo
Wegemaluch.pl
35 followers
35 followers
About
Posts

Post has attachment
Relacja z Pikniku Rodzinnego i Wege Targu odbywającego się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Wegetarianizmu 2014
Add a comment...

Post has attachment
Już w najbliższy, majowy weekend zapraszamy do oglądania pierwszego odcinka programu "Czas Na Wege"!

Przez kilka miesięcy pracowaliśmy nad koncepcją, scenariuszem, grafiką, czołówką, muzyką, montażem. Rozpoczęliśmy przygotowania i produkcję pierwszego odcinka programu "Czas Na Wege". Produkcja programu dla wszystkich jego uczestników, była świetnym doświadczeniem.

#telewizja #wegetarianizm #wege #wegemaluch  
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na Seminarium na temat racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej.

10. maja zapraszamy serdecznie na warszawskie Seminarium na temat racjonalnego odżywiania się i aktywności fizycznej.

Wykładowcami będą specjaliści medycyny, żywienia i rehabilitacji. W programie między innymi: wykłady, warsztaty, pokaz gotowania, degustacja zdrowych przekąsek, materiały z seminarium wraz z przepisami z pokazu gotowania, zniżki na konsultacje i warsztaty w następnych terminach, niespodzianki (m.in. loteria z nagrodami), możliwość (po obniżonej cenie) przebadania we krwi cholesterolu, cukru, ciśnienia tętniczego krwi
#patronat #seminarium #zdrowie #profilaktyka  
Add a comment...

Post has attachment
Wysłuchaj Głosów Rewolucji Żywnościowej
W puli nagród 3 książki:
"Głosy rewolucji żywnościowej"
Weź udział w Quizie wiedzy:
■  Postaraj się udzielić prawidłowych odpowiedzi.

Planeta jest pod stałym naciskiem i nasze wybory, których dokonujemy każdego dnia, jeszcze nigdy nie były dla niej tak ważne. „Głosy rewolucji żywnościowej” to informacyjne i inspirujące narzędzie, które wyznacza nowy kierunek naszej planety.
Paul McCartney
Add a comment...

Post has attachment
Wczoraj opublikowany raport "Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce" za rok 2013.

Zapraszamy. Raport można pobrać ze strony.
Add a comment...

Post has attachment
Wegemaluch.pl i MagYa - zostały uznane za miejsca gdzie stosowane są "Dobre Praktyki Biznesowe" w zgodzie z ISO 26000. Z radością przyjęliśmy informację o wymienieniu Wegemaluch.pl i MagYa w Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu za rok 2013 w obszarach Corporate Social Responsibility.

Pierwszy raz w 12 letniej historii publikowania raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu praktyka: "Promowanie zdrowego żywienia dzieci oraz diety wegetariańskiej" została uznana przez ekspertów Forum.

#csr #odpowiedzialny #biznes #wegemaluch  
Add a comment...

Post has attachment
Obiad jest głównym posiłkiem w ciągu dnia. Dostarcza około 35% energii. Dla wegedzieciaka planujemy obiad z 2 dań, na przykład zupy i drugiego dania. Dobrze jest również dać dziecku deser, choćby w formie kompotu, kisielu czy galaretki. Na pierwsze danie – zupa. Natomiast na drugie danie powinna być potrawa złożona z produktu bogatego w białko np. jaja, ser, następnie węglowodanowy: ziemniaki, makaron, kasze, kluski oraz warzywa. Pamiętajmy żeby Twoje wegedziecko otrzymało część warzyw ugotowanych, np. w postaci jarzynki lub zupy jarzynowej, a część w postaci surówki.
#obiad #wegetarianizm #dziecko  
Add a comment...

Post has attachment
Prawda znana od lat i od lat wiadomo, że przebywania na świeżym powietrzu z dodatkiem różnorodnej aktywności poprawia nastrój, zwiększa odporność i tym samym chroni przed chorobami i bakteriami. Zapewne nie jeden lekarz wymieniłby tysiąc innych powodów dla których każdy bez względu na wiek powinien się ruszać. Więc nie powinno być problemu żeby kogokolwiek namawiać i zachęcać. No właśnie – nie powinno, a czasami jest.
Add a comment...

Post has attachment
Dostałam ostatnio pytanie od zatroskanej mamy świeżego przedszkolaka: Czy to normalne, że moje trzy i pół letnie dziecko mówi "rarka" zamiast "lalka", "rody" zamiast "lody" czy "maruch" zamiast "maluch"? Krótkie pytanie, krótka odpowiedź: Nie!
#rozwój_mowy_dziecka  
Dziecko do 3 roku życia powinno rozróżniać słowa oznaczające przeciwieństwa (np. jest - nie ma, daj - zostaw), powinno też wskazywać części ciała, zadawać proste pytania, stosować przeczenia i zaczyna używać liczby mnogiej. Pojawiają się głoski "k", "g" i "l".
Add a comment...

Post has attachment
Aż 28 proc. chłopców i 22 proc. dziewcząt w ostatnich klasach szkoły podstawowej ma nadwagę lub jest otyłych – wynika z najnowszych badań Instytutu Żywności i Żywienia przeprowadzonych wspólnie z warszawską Akademią Wychowania Fizycznego wiosną 2013 roku. Czy otyłość u dzieci to już epidemia?
#otyłość  #dziecko   #epidemia  
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded