Profile cover photo
Profile photo
WebOne
1,980 followers -
طراحی سایت
طراحی سایت

1,980 followers
About
Posts

Post has attachment
ویژگی های کاربردی در طراحی وب سایت های مختلف
برخی عناصر و اجزاء هستند که در اکثر سایت ها استفاده میشوند و بسیار رایج هستند و وجود آن ها در یک سایت تبدیل به یک الزام شده ...
مطالعه کامل مقاله در لینک زیر

Add a comment...

Post has attachment
کار کردن با css در طراحی سایت کمی چالس برانگیز است چون هم باید به درک خوبی از آن برسید و هم با متدهای مختلف و پرکاربرد آن آشنا شوید. به همین دلیل برای کمک به کسانی که طراحی سایت را شروع کرده اند لیستی از css های پرکاربرد در اکثر وب سایت ها را تهیه کرده ایم ...
ادامه در مقاله زیر :
Add a comment...

Post has attachment
از ترندهای طراحی وب سایت در سال 2017 با خبر شوید. گرافیک سایت ها در سال 2017 چگونه خواهد بود؟ چه عناصری بیشتر در طراحی سایت ها استفاده خواهند شد؟
ادامه مطلب در لینک زیر :
Add a comment...

Post has attachment
سینماگرافی و کاربرد آن در طراحی سایت
اگر نگاهی به جدیدترین مقالات و مطالب مربوط به طراحی سایت انداخته باشید حتماً با اصطلاح سینماگرافی برخورد کرده اید. ترندهای جدید طراحی سایت خبر از قرار گرفتن سینماگرافی های بزرگ در صفحه اصلی وب سایت ها میدهند.
به نظر میرسد کم کم زمان آن فرا رسیده که سینماگرافی ها جای خود را در صفحه اصلی وب سایت ها و در دنیای طراحی وب سایت پیدا کنند.
ادامه در لینک زیر :
Add a comment...

Post has attachment
نحوه طراحی یک سایت مینیمال

طراحی سایت مینیمال در واقع به معنی حذف عناصر غیر ضروری برای ایجاد وب سایتی ساده، کاربردی و زیبا میباشد.
با اینکه طراحی مینیمال ممکن است کمی چالش برانگیز باشد ولی نتیجه نهایی ارزش تلاش و زحمت را دارد. از سایت های شرکتی گرفته تا سایت های هنری، طراحی مینیمال برای هر نوع وب سایتی مناسب میباشد. در صورت طراحی درست و کمی ابتکار، وب سایت های مینیمال میتوانند به راحتی توجه بیننده را به خود جلب کنند. در ادامه به نکاتی درباره نحوه طراحی وب سایت های مینیمال اشاره میکنیم و اینکه چرا تعداد عناصر کمتر اغلب اوقات بهتر است.

اصول پایه طراحی - چارچوب بندی پروژه

چارچوب بندی به روشن شدن ایده کلی طرح کمک میکند.

اولین قدم در طراحی یک وب سایت ایجاد چارچوب کلی پروژه (وایرفریم) میباشد. این چارچوب، عناصر اصلی وب سایت مانند ساختارها و اجزاء مورد نیاز را مشخص میکند که همین کار باعث میشود که درک بهتری از طرح کلی سایت داشته باشیم. این چارچوب و طرح میتواند به صورت ترسیمی روی کاغذ باشد یا توسط نرم افزارهای تخصصی تهیه شود.
وایرفریم ابزاری ارزشمند برای نشان دادن طرح کلی سایت به مشتری به شکلی ساده و قابل فهم میباشد. به جای ساعت ها توضیح دادن و صحبت کردن، ترسیم اسکلت بندی کلی سایت میتواند راه بهتری برای نمایش عناصر و اجزاء اصلی وب سایت باشد. ایجاد چارچوب مشخص و دقیق هم به فرآیند طراحی سایت کمک میکند و هم در نهایت باعث رضایت بیشتر طراح سایت و مشتری میشود.
http://webone.co/fa/مقالات/نحوه-طراحی-یک-سایت-مینیمال

Photo
Add a comment...

Post has attachment
تأثیر واقعیت مجازی بر دنیای طراحی سایت

در سال های اخیر اکثر شرکت ها و مهندسین در تلاش بوده اند که دستگاه هایی ایجاد کنند که انسان را به بعد دیگری برده و باعث سرگرمی و هیجان کاربر شوند و در عین حال این کار در راستای اهداف برندشان باشد.
این مسیری است که بارها توسط افراد مختلف طی شده است ولی دلیل اینکه در سال های اخیر واقعیت مجازی اینقدر رواج پیدا کرده است ممکن است به خاطر بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی و کاربران آن ها باشد که همواره به دنبال تجربه های جدیدتر و واقعی تر هستند. حال سؤال این است که با گسترش تکنولوژی های واقعیت مجازی آیا این ویژگی وارد صنعت طراحی سایت هم خواهد شد؟
کاربرد واقعیت مجازی در وب

بسیاری از شرکت های بزرگ به دنبال واقعیت مجازی نیستند و استفاده از این تکنولوژی برای آن ها سود مستقیم و مشخصی نخواهد داشت. ولی در طرفی دیگر افرادی هستند که در شرکت های بزرگ کار میکنند و به تأثیر واقعیت مجازی و کاربردی بودن آن در وب و طراحی وب سایت ها اعتقاد دارند. برای مثال Brandon Jones مهندسی در شرکت گوگل که واقعیت مجازی را در یکی از پروژه ها در کروم پیاده سازی کرد یا یک تیم کوچک در شرکت موزیلا به مدیریت Josh Carpenter که در حال پیاده سازی واقعیت مجازی بر روی فایرفاکس هستند، از جمله این افراد میباشند.

برای خواندن جزئیات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

http://webone.co/fa/مقالات/تأثیر-واقعیت-مجازی-بر-دنیای-طراحی-سایت
Photo
Add a comment...

Post has attachment
افزایش ترافیک سایت با کمک گوگل آنالتیک
با استفاده از این 4 روش میتوانید سریعاً به راه حل ها و ایده هایی برای بهبود سایت و افزایش ترافیک آن برسید:
Add a comment...

Post has attachment
مقایسه متریال دیزاین و طراحی مسطح
ما هر روز با دنیای دیجیتال سر و کار داریم. تقریباً غیر ممکن است که کسی را پیدا کنید که تا به حال با کامپیوتر و موبایل کار نکرده باشد.
تمام نرم افزارها در دستگاه های شما ترسیمی از دنیای دیجیتال هستند. در طول توسعه صنعت IT ، نوع تعامل با نرم افزارها هم تغییر کرد.
در این مقاله دو شاخه اصلی در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن های موبایل که طراحی تخت و متریال دیزاین میباشند را با یکدیگر مقایسه میکنیم.
طراحی مسطح (تخت)

در واقع طراحی تخت حاصل ترکیب عناصر میباشد. این آیتم ها شامل آیکون ها، فونت ها و رنگ ها هستند.
هدف اصلی این سبک مشخص است: به کار گرفتن سادگی برای رسیدن به بهترین نتایج
به همین دلیل است که این سبک طراحی بسیاری از عناصر تزئینی که زمانی پرطرفدار بودند را حذف کرد. عناصری مانند سایه ها، گرادیان ها و بافت ها (texture).
چرا ما به این تغییرات نیاز داریم؟
اول از همه به دلیل سرعت پردازش ! اسکیومورفیسم پر از عناصر تزئینی و اضافی بود که همه اینها باعث پایین آمدن سرعت لود میشوند.
کم شدن این تأخیر و بالا رفتن سرعت، تعامل را با وب سایت شما آسان تر میکند. بنابراین تغییرات ایجاد شده در واسط کاربری باعث بهبود تجربه کاربری هم شد.
خصوصیت دیگر طراحی تخت کیفیت خوب واسط کاربری در هر صفحه نمایش با هر رزولوشنی میباشد. در زمان اسکیومورفیسم همیشه رسیدن به چنین کیفیتی ممکن نبود.سردرگمی و به هم خوردن تمرکز کاربر نمیشوند.
برای خواندن ادامه ی مقاله به لینک زیر مراجعه نمایید :
http://webone.co/fa/مقالات/مقایسه-متریال-دیزاین-و-طراحی-مسطح
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اولویت با کدام است ؟ طراحی سایت یا محتوای سایت؟
اگر شما یک طراح سایت هستید، حتما این سوال برایتان پیش آمده که ابتدا باید طراحی انجام شود یا آماده سازی و درک محتوای سایت؟ در واقع اول بودن طراحی سایت و یا محتوای سایت مانند اصطلاح معروف (مرغ اول بوجود آمده یا تخم مرغ) همیشه رایج بوده.
شاید از نظر شما فرقی نمیکند که کدام یک ابتدا شروع و انجام شود اما چند مثال کاربردی برای درک بهتر این موضوع به شما کمک خواهد کرد که خودتان بتوانید بین طراحی سایت و محتوای سایت اولویت بندی کنید.

http://webone.co/fa/مقالات/اولویت-تولید-محتوا-قبل-از-طراحی-سایت
Photo
Add a comment...

Post has attachment
شما چه فکری می کنید ؟ آیا UX و SEO رقیب هم هستند یا همراه هم ؟
در بحث طراحی سایت دو موضوع UX و SEO از جمله مباحث مهم و بسیار موثری هستند.
در حالی که این دو مبحث هدف مشخص ومشترکی برای آماده سازی یک سایت خوب را دارند، اما در دو بخش جدا از هم قرار دارند. طراح UX سعی در جذب و نگه داشتن مخاطب در سایت دارد، در حالی که متخصصان SEO سعی در فهمیدن اینکه کدام بخش و الگوریتم از سایت باعث کاهش بازدید مخاطب می شود.

SEO و UX، هر کدام اولویت های به ظاهر متفاوتی دارند. اغلب، برای اکثر کسانی که در حوزه طراحی سایت فعالیت می کنند این نظر که UX و SEO دو نقطه ی مخالف هم هستند رایج است. اما این دو موضوع بسیار مهم مخصوصا برای طراحی سایت حرفه ای، همراه هم هستند نه رقیب و مخالف هم.
مخاطبان شما باید به راحتی و با جستجوی ساده،بتوانند سایت شما را پیدا کرده، و سایت شما باید به گونه ای باشد که مخاطب را جذب کرده و تحث تاثیر قرار داده. در واقع SEO و UX درست و خوب باعث برتری وب سایت شما می شود و هم چنین مخاطب شما مدت زمان بیشتری در سایت شما باقی بماند،
تشخیص اینکه کدام یک از این دو موضوع SEO و UX نسبت به دیگری برتری دارد، سخت است. زیرا این دو موضوع کاملا مهم و تاثیر گذار برای داشتن یک وب سایت که مخاطب را تحث تاثیر قرار دهد، هستند.
برای خواندن ادامه ی مقاله کلیک کنید:

http://webone.co/fa/مقالات/نبرد-یا-صلح-بین-تجربه-کاربری-و-سئو
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded