Profile

Cover photo
webnology.ir | آموزش طراحی سایت
79 followers|78,198 views
AboutPostsCollectionsPhotosVideos

Stream

 
ساختار و معرفی دستور sudo برای اجرای دستورات تحت مدیر کل سرور را در این قسمت از دورۀ آموزش مدیریت سرور لینوکس بخوانید.
 ·  Translate
2
Add a comment...
 
حالا به اینجا می رسیم که چطور ورود کاربر ریشه به سرور را از طریق SSH ببندیم. این کار همه جنبۀ امنیتی و هم کاربردی دارد. جزئیات را در صفحۀ همین نوشته از سایت بلاگینگ بخوانید.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
از مهمترین کارها پس از دریافت سرور، تغییر رمز عبور کاربر ریشۀ آن است. که این کار با استفاده از دستور passwd انجام خواهد شد. البته نکاتی هم دارد که در این نوشته به آنها اشاره خواهد شد.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
یک فهرست 31 تایی از کارهایی که پس از نصب وردپرس باید انجام دهید به زبان ساده در این مقاله ذکر شده است.
 ·  Translate
در این نوشتار به کارهایی که بعد از نصب وردپرس باید انجام داد پرداختیم. 31 قلم کار که برخی از آنها امنیتی است و برخی دیگر برای بهبود سایت کاملاً ضروری است.
2
Add a comment...
 
ما در این مجموعۀ آموزشی مدیریت سرور لینوکس از ویرایشگر nano استفاده خواهیم کرد. پس طبیعی است که با تمامی یا بیشتر دستورات این ویرایشگر آشنا شویم که در این مرحله از آموزش مدیریت سرور لینوکس بحث به nano اختصاص دارد.
 ·  Translate
در این مقاله به طور کامل با آموزش کار با ویرایشگر متنی nano در لینوکس همراه شما هستیم تا در مراحل بعدی بتوانید به راحتی فایل های پیکربندی را ویرایش کنید.
1
Add a comment...
 
در نسخۀ جدید 4.4 وردپرس دیگر اثری از دکمه دریافت پیوندک نیست. اما راهکارش هنوز وجود دارد.
 ·  Translate
در نسخۀ جدید وردپرس دکمۀ دریافت پیوندک حذف شده است. در این نوشته به شما آموزش خواهم داد که چطور اقدام به دریافت پیوندک نوشته وردپرس در نسخۀ 4.4 به بالا کنید
1
Add a comment...
 
در این نوشته به نحوۀ تغییر پورت SSH به یک پورت دیگر اشاره خواهد شد. این کار برای افزایش امنیت انجام خواهد شد.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
لینوکس یک سیستم چند کاربره با امکانات مضاعف است. سرور لینوکس شما هم طبیعتاً دارای چند کاربر هست. دراین نوشته از سری آموزش های مدیریت سرور لینوکس به نحوۀ ساخت یک حساب کاربری به جای کاربر ریشه یا root پرداخته خواهد شد.
 ·  Translate
پس از انجام کارهای ابتدایی سرور لینوکس، حال نوبت به ساخت کاربر جدید در سرور لینوکس می رسد. پس از ساخت کاربر جدید نوبت به اعطای امتیازهای ریشه به آن می رسد.
2
Add a comment...
 
برای تغییر قالب نکاتی را از نظر سئو باید در نظر داشته باشید که در این مقالۀ آموزشی سعی شده به طور کامل خدمت شما دوستان توضیح داده شود. که پس از تغییر قالب چه اتفاقی از منظر موتور جستجو رخ خواهد داد.
 ·  Translate
در این نوشتار مباحثی راجع به تغییر قالب سایت از نظر سئو ذکر خواهد شد که برای تغییر قالب سایت خود باید در نظر بگیرید تا از SEO ضربه نخورید.
1
Add a comment...
 
اگر می خواهید بدانید که سایت شما در چه قسمت هایی از کرۀ زمین قابل دسترس است و در کجا نه، باید از سامانه های کمکی استفاده کنید. در اینجا به یکی ازاین ابزارها اشاره خواهیم کرد که مخصوصاً اگر در حال پیکربندی سرور DNS سرور سایت خود هستید، این ابزار می تواند بسیار مفید باشد.
 ·  Translate
گاهی اوقات بنا به دلایلی مثلاً تغییر DNS سایت ممکن است خواسته باشید بررسی در دسترس بودن سایت با site24x7 را انجام دهید. که آیا سایت شما به درستی کار می کند؟
1
Add a comment...
 
به نظر می رسد که همه قالب Enfold را بشناسند. یک قالب همه کاره که کار با آن بسیار ساده است. در این جا ما امکان دانلود این قالب البته در قبال هزینۀ ترجمۀ کامل این قالب وردپرس را مهیا کردید.
 ·  Translate
دراین بخش با دانلود قالب Enfold با لینک مستقیم در خدمت شما هستیم. از ویژگی هایی این قالب ترجمۀ کاملاً روان و کامل همه بخش های Enfold به زبان فارسی است.
2
Add a comment...
 
در این مقاله به انواع مختلف ویرایشگر متن برای پیکربندی و تنظیمات بخش های مختلف سرور لینوکس اشاره خواهیم کرد.
 ·  Translate
در این نوشته شما با انواع مختلفی از ویرایشگر متن در لینوکس آشنا خواهید شد که برای پیکربندی فایل های برنامه های کاربردی لینوکس باید از آنها استفاده کنید.
1
Add a comment...
webnology.ir | آموزش طراحی سایت's Collections
Story
Tagline
همین امروز سایت خود را بسازید و مدیریتش کنید!
Introduction
شما هم با آموزش های وبنولوژی، قادرید مثل هزاران نفر دیگر سایت خود را بسازید و به داشتن آن افتخار کنید.
Contact Information
Contact info
Email