Profile

Cover photo
Vytautas Vakrina
Attended Vilnius University
Lives in Vilnius
981 followers|707,505 views
AboutPostsCollections

Stream

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
Visų durnių laivą konstatuojančių tekstų nesupublikuosi. Vakar pasitaikė pora geresnių:

Monstro konstravimas nepavyko
http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/12116429/Crippled-EU-is-no-longer-the-anarcho-imperial-monster-we-once-feared.html

Bankų sistema taip ir liko tiksinti bomba
https://www.socialeurope.eu/2016/02/eu-banking-union-recipe-renewed-disaster/
 ·  Translate
The European Project flamed out as a motivating force in history long ago and is descending into existential crisis. All illusions that the EU can run as a centralised political union have died
1
Add a comment...

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
Ko tokiuose tekstuose labiausiai pasigendu, tai priminimo iš kur ta Islamo valstybė atsirado.
 ·  Translate
 
Bjauru skaityt, bet kas stipresnių nervų. Net devynmetes? Kas tai per pragaro tikėjimas? O mums europoje taip būtina pernešti tą tikėjimą? Tegul pirmiau atsisako šėtoniškojo tikėjimo, ar apsikrikština povelnių. tada welkam į namus.
 ·  Translate
„Tai sistemingas genocidas, o ne tai, kad vienas „Islamo valstybės“ (IV) kovotojas nori išprievartauti moterį ir patenkinti savo lytinius instinktus. Jie tai daro sistemingai. Pas juos galioja tam tikros taisyklės, kaip reikia prievartauti moteris“, – kalbėjo psichologinių traumų srities specialistas Janas Ilchanas Kizilchanas.
2 comments on original post
3
Vytautas Vakrina's profile photoAntanas Miškinis's profile photo
3 comments
 
Sadamas po 25 000 dolerių mokėjo izraelitų nužudyto palestiniečio šeimai. Už tai ir buvo nuverstas.
Izraelitai griauna nužudytų palestinos kovotojų namus ir šiandien. Elgiasi kaip vokiečiai ar NKVD, o "civilizuotas" pasaulis tyli.
Kaip tyli, kad Izrelis yra ne tik okupantas, bet ir aneksavęs Sirijos Golano aukštumų dalį, Rytų Jeruzalę. Nė mur mur ir jokių sancijų, kaip su Rusija Krymo aneksijos atveju...
O liaudis tokiais vakaris tiki ..........
Izraelis, neramumų islamo krašte katalizatorius, senai būtų sutramdytas, jeigu jo aklai neremtų JAV. Beje Iranas negali turėti atominės bombos, o Izraelis gali.
Negi arabai yra pusiau idotai, kad tai jų nežeistų ??


 ·  Translate
Add a comment...

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
 
The evolution of liberties


View original post
4
Add a comment...

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
 
Probably the saddest graph ever shown in a CS conference. ‪#‎Linux‬ ‪#‎tshirtsize‬ #truth 
10 comments on original post
7
Add a comment...

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
Šmaikšti, lengva kaip pūkas vengrų komedija.
 ·  Translate
2
Add a comment...
Have him in circles
981 people
jonas dromantas's profile photo
ACTIL's profile photo
Prima Testai's profile photo
Skelbiu Kaina's profile photo
KHANH NGUYEN's profile photo
Nijolė Žuromskaitė's profile photo
Zipas Zipietis's profile photo
Sbertas Aatrebla's profile photo
Genute Kubiliene's profile photo

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
Roger'is juokauja, kad geriausias vokiečių sprendimas šiame amžiuje.

Opinion on the establishment of an investment tribunal in TTIP - the proposal from the European Commission on 16.09.2015 and 11.12.2015

No. 04/16
February 2016

A. Tenor of the opinion

The German Magistrates Association rejects the proposal of the
European Commission to establish an investment court within the framework of the Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP). The DRB sees neither a legal basis nor a need for such a court.

The clearly implied assumption in the proposal for an International Investment Court that the courts of the EU Member States fail to
grant foreign investors effective judicial protection, lacks factual
basis. Should the negotiating partners have identified weaknesses
in this area in individual EU Member States, these should be taken up with the national legislature and clearly defined. It would then be up to the legislators and those responsible for the judiciary to provide remedy
within the proven system of national and European legal protection. Only in this way can the full legal rights to which any law - seeking party in Germany and the European Union is entitled, be guaranteed. The
creation of special courts for certain groups of litigants is the wrong way forward.
https://www.foeeurope.org/sites/default/files/eu-us_trade_deal/2016/english_version_deutsche_richterbund_opinion_ics_feb2016.pdf

via +Roger Erickson 
1
Add a comment...

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
Vilniaus skola yra... įvairi

Edgaras Savickas, Delfi: Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės Finansų departamento prognozėmis, 2016 metų sausio 1 dieną miesto skola siekė 395,3 mln. eurų, o 2016 gruodžio 31 dieną sudarys 368,4 mln. eurų. Taigi numatomas 26,9 mln. eurų sumažėjimas.

Saulė Matulevičienė, Lietuvos sąrašas: Visos Vilniaus savivaldybės skolos, 2015 metų lapkričio 1 d. duomenimis, siekė 383,6 mln. eurų:  bankams – 147 mln., o kitoms įmonėms – 236,2 mln. eurų.
http://lietuvossarasas.lt/lietuvos-saraso-ekspertai-10-pasiulymu-vilniaus-biudzeto-projektui/

Aušra Maldeikienė: Kodėl praėjusių metų paskutinės dienos ir šių metų sausio 1 dienos skolos skiriasi beveik 23,4 mln. eurų? Nuo šių metų savivaldybės skola skaičiuojama tiksliau, tad įtraukus tuos įsipareigojimus, kurie anksčiau buvo neįtraukiami (nors tai buvo įsipareigojimai…) skola padidėja iki beveik 305 mln. eurų.
http://www.maldeikiene.lt/vilniaus-skola-nesuvaldyta-ir-toliau-auga/

Aušra Maldeikienė: Kokia Vilniaus miesto skola?
Prabėgus 9 mėnesiams nuo darbo Vilniaus taryboje pradžios trumpas atsakymas būtų „Nežinau“.
Savaime aišku, jog, skaičiai, kuriuos pateikinėja (būtent, pateikINĖja, bet ne pateikia ir pagrindžia) Savivaldybės administracija, man žinomi. Sausio 20 dieną p. V. Jako, Savivaldybės Finansų direktoriaus, laiške rašoma, kad sausio 1 dieną ji sudarė 395,3 mln. EUR, sausio 28 dieną man Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja jau aiškinta, jog tas skaičius 383 mln. EUR. Tiesa, jei tikėsime Vilniaus meru, tai 2015 metų balandžio 27 ta skola sudarė 356,9 mln. EUR, liepos 9 dieną buvo 2,4 proc. mažiau arba 348,4 mln. EUR ir tada meras sakė, kad „keliame tikslą — sumažinti ateityje skolą“. Jūs ką nors suprantate? Nes pagal skaičius, kuriuos matau dabar, po pusmečio, 2016 metų sausio pradžioje skola buvo beveik 47 mln. EUR, o mėnesio pabaigoje — 34 mln. EUR didesnė, nei pernai liepą.
Beje, Savivaldybės kontrolierius savo rašte Kontrolės komitetui teigia, kad jam Finansų departamento pateiktais duomenimis ta skola 2016 metų sausio 1 dieną sudaro 304,9 mln. EUR palyginus su 202,2 mln. EUR 2015 metų pradžioje.
http://www.maldeikiene.lt/kokia-vilniaus-miesto/
 ·  Translate
Kokia yra Vilniaus miesto savivaldybės skola ir ar per 2016 metus ji sumažės? Jei to paklaustumėte sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, jo atsakymas primintų paradoksą. „Planuojame skolos sumažėjimą, bet biudžetas bus deficitinis“, – DELFI sakė jis.
8
Karolis Sankauskas's profile photoVytautas Vakrina's profile photoAndrius Kvaraciejus's profile photoAidas Aitmanas's profile photo
4 comments
 
arba skolos apibrėžimo
 ·  Translate
Add a comment...

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
Italija turi didžiausią pasaulyje valstybės skolą užsienio valiuta (eurais). Tai netvaru, ir gali baigtis tik visišku valstybinio suverenumo praradimu arba eurozonos subyrėjimu.
 ·  Translate
How should we think about systemic risk in Europe today? The EU has been moderately successful at crisis management. But the ability to muddle through is reaching its limits when, as now, several crises intersect at once. You can see the problem
5
Vygintas Gontis's profile photoKarolis Sankauskas's profile photoIgnas Brašiškis's profile photoVytautas Vakrina's profile photo
12 comments
 
+Ignas Brašiškis Ar ne jūs aiškinote, kad deficitas būtinas.

Svarbu suvereniais ar kokiais kitokiais pinigais. Svarbu, ar tai savarankiška fiskalinė politika, ar nevaldomų aplinkybių rezultatas. Ar vyksta vidiniams procesams adekvatūs valiutos kurso pokyčiai.
 ·  Translate
Add a comment...

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
G+ diskusijos apie mediciną ir kyšininkavimą gan komiškos. Anekdotai vieną kartą daviau, bet nepadėjo, o kartą padėjo, nors nedaviau.

Toleruodami tokią medicinos sistemą ir tokį jos finansavimą, turėtume konstatuoti: ne visiems ji lygi ir vienoda. Kas žino kodėl ir kaip elgtis, gal pabus sveikesnis už nežinančius. Gal ir artimiesiems padės.

Tai ne kokia laisvoji rinka, kur kaina ir kokybė atstovauja pasiūlos-paklausos santykius, o totaliai skirtinga, šešėlinė, įtakos ekonomika. Kurios veikėjus naudinga pažint, vertint pagal kompetenciją ir prognozuojamumą, o ir savo statusą adekvačiai suvokt.

Mano geriausiomios žiniomis kai kurios gydytojų darbo vietos Vilniuje (ne taip senai) buvo perkamos. Gydykitės pas juos nekyšininkaudami, pamokykite. Jei ne jie, tai patys gal ką suprasite.
 ·  Translate
 
apie kyšius

Nauja savaitės tema - kyšiai medikams. Visi apie tai kalba, papasakosiu ir aš istoriją ta tema.

Pradėsiu kiek iš tolo: gimiau dar tais laikais, kai nieko nebuvo, bet visi viską turėjo. Ir jeigu ir tu norėjai ką nors turėti - reikėjo turėti minimalių pažinčių ir pinigų. Kyšiams. 

Nors oficialiai kyšiai buvo smerkiami, tačiau visi visiems juos davė. Ir tai netgi nebuvo smerkiama - tai buvo savaime suprantamas socialinių santykių elementas. Kaip indulgencija viduramžių bažnyčioje. Gali atgailauti, kaip visi. Arba gali susimokėti už privilegiją - atleidimą nuo nuodėmės. 

Taip ir sovietmečiu: galėjai gyventi dorai ir prieš nieką nesilankstyti. Arba galėjai nusižeminti ir kyšio dėka anskčiau už kitus gauti butą, paskyrą automobiliui, garažą ar geresnį sklypą kolektyviniam sodui. 
Net ir studijas aukštojoje mokykloje visų pirma pradėdavo tie, kurių tėvai sumokėdavo už nemokamą moklsą. Ir jau tik tada, jei likdavo vietų, priimdavo gabius, bet neturtingus studentus.

Aš pats mačiau visą šią sistemą, tačiau nekreipiau į ją dėmesio - ji buvo visur, kaip oras, be to - buvau vaikas, todėl manęs tiesiogiai tai nelietė. Vėliau senoji politinė santvarka žlugo ir aš tiesiog nepatekdavau į aplinkybes, kuriose kyšis būtų ką pakeitęs. 

Kol vieną dieną tėvukui, įkopusiam į aštuntą dešimtį, sušlubavo sveikata. Visą gyvenimą niekuo nesirgęs ir sveikas kaip jautis tėvukas pavargo. Buvo liūdna žiūrėti, kaip jis nuo šulinio neša vos puskibirį vandens ir dar sustoja pailsėti. Nes ir puskibiris pasidarė sunkus. Pagrindiniai simptomai tokie: labai aukštas spaudimas ir labai lėtas pulsas. 30-35bpm.

Šeimos daktaras išrašė siuntimą ir jį nukreipė į Antakalnio klinikas. Paguldė. Padarė kažkokius tyrimus, kažką palašino ir ... pamiršo. Žmogus guli, ryte - vakre gauna po kelias tabletes ir tiek. Kartą lankant tėvą jis man sako: nueik pasikalbėt su daktaru. Nupirk voką, paduok jam, gal tada reikalai pajudės. Aš likau nieko nesupratęs, bet tokia tėvo valia - vykdau. Kioske prieš klinikas paprašiau voko, tai pardavėja net neklausdama kokio ir ar reiks pašto ženklo pasakė kainą. Kai pamatė mano nustebusį veidą - nuramino: visi šituos perka. OK...
Iš bankomato nuėmiau 800Lt., sudėjau į voką ir nuėjau pas gydantį daktarą. Pradėjau kalbą nuo klausimo apie tėvo būklę, padėjau voką ant stalo ir pasakiau, kad tėvas liepė perduoti.

Panašiai mano amžiaus daktaras guviai skruto, plastišku judesiu pravėrė stalčių ir kaip kine pradangino vokelį jame. Tada pradėjo dėmesingai su manimi bendrauti, neslėpdamas rūpesčio veide: žinote... jūsų tėvas jau ne jaunas, visi turim savo resursą... žinoma, jaunystės atgal negrąžinsi... bet mes dar darysim tyrimus - žiūrėsim ką galim padaryt.... Bet daug vilčių nederėtų dėti ...

Ir veidas, kaip laidojimo namų darbuotojo - profesionaliai paslaugus su nepajudinama, solidžia rimtimi. 

Persakiau viską tėvui, tas nudžiugo, kad "paėmė" - suprask, vilties dar yra. Ir laukė toliau. Po savaitės tėvą išrašė namo. Taip dar atliko kelis tyrimus, įdėjo receptų vaistams nuo nervų ir nuo spaudimo ir išrašė. Liepė po mėnesio pasirodyti pas šeimos gydytoją. 

Viskas.

Ne - ne viskas :) Čia istorija įgauna įdomumo. Tėvas šeimos daktarui papasakojo kas ir kaip, tas išrašė naują siuntimą - dabar jau į Santariškes. Naujiems tyrimams. 

Ten (tėvas pasakojo) apipuolė jauni daktarai ir studentai, griebėsi už galvos "kur jūs anksčiau buvot!!!" ir greit paguldė tėvą į palatą. O dar po kelių tyrimų, be eilės, nuvežė į operacinę ir įdėjo širdies stimuliatorių. Be jokių kyšių ir vilkinimų. 

Šiemet tėvui sukaks 81, o jis praėjusį rudenį kartu su manimi sodą sodino. Ir nešė medeliams palaistyti vandenį. Pilną kibirą. Ir ne vieną. Žiūrėjau į tėvą ir galvojau... kaži - tas, kur paėmė kyšį, sočiau gyvena? Ir ar ramiai miega?

"supraskite, amžius... nereiktų tikėtis stebuklo..."

Prisiminkite šią istoriją, kai jums kils mintis, kad "už nedidelę padėką" reikalai gali judėti geriau irba greičiau. 
 ·  Translate
10 comments on original post
6
Zenonas Jančys's profile photo
 
Svarbiausia neprisipažinti. O kitaip po 20 metų gali kažkas sužinoti ir atleisti. Daktarai kyšiu nevadina ir studentams aiškindami vartoja terminą honoraras, atsidėkojimas. O kol pats neprisipažinai, su gerais advokatais įrodysi, kad esi šventasis, skaistus, kaip Laimutė Stankūnaitė.
 ·  Translate
Add a comment...

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
George Friedman: The future of the EU is interesting, because it cannot make any significant decisions now, and it cannot decide to dissolve. What will happen is what is happening now: less and less does Europe make decisions, and when it does, European states pay less and less attention to them.
They have now decided that investors in Italian #banks are actually the depositors, and that if you deposit money into a bank, you have a risk. They make these decisions without considering the consequences, so what is happening is what is happening now, whereby those who don’t like the rules ignore them, and there are no consequences.
Buildings in Brussels continue to issue edicts, and everybody else will continue to do what they do. You have to remember that there used to be the European Free Trade Association back in the 1950s and '60s. It still exists! There is still an office of the EFTA in Switzerland. In Europe, institutions are like museums: you can still visit them and they still function. So I don’t see the collapse of the EU, I see its growing irrelevance to any of the issues that are at stake.
And as this rule goes, that if you are a depositor in a bank you are an investor, it is a prime example of how they make decisions without understanding the consequences. A simple person takes money and puts it in the bank to be safe. He has no idea that he is investing money. Given the interest rates that banks give you now, it is more rational to put your money under your mattress than to put it in a European bank.
You put your money in the bank to avoid risk, and now you discover that you have risk. Now here is this Italian banking system, with almost 20% non-performing loans, and any Italian that has any sense at all would pull his money out of the bank because he now discovers he is an investor, and he doesn’t want to be.
It is these sorts of decisions being made by the European bureaucracy that create a situation whereby firstly the ruling is irrelevant to the problem and secondly, the consequences are that everyone either has to flee or ignore it. I don’t see Europe collapsing. I don’t think there is a will to vote it out of existence. I don’t think there is a will to change it. There is a will to ignore it.
A perfect case now is the supposed discovery that Poland and Hungary are fascist states. I have seen fascist states, and there is a long way to go before these are fascist states! Germany, under these circumstances, has chosen this as the issue, with everything else that is happening around it. The Polish decision to change the make-up of the board of their media and to change their judiciary, this is what Merkel and the EU have time for. So what does Poland do? The same thing Hungary did: it ignores it, because it doesn’t matter. The #EU will exist, and will happily sink into #irrelevance.
 
Geopolitinės įžvalgos šiandien yra pačios aktualiausios. Čia, kaip jos matomos iš anos pusės Atlanto. Drįstu pastebėti, kad George Friedman yra lankstus ir koreguoja savo įžvalgas pagal realią įvykių eigą.
 ·  Translate
View original post
3
Add a comment...

Vytautas Vakrina

Shared publicly  - 
 
Naftos gavyba JAV mažės ~trečdaliu.
@auaurelija , so we will have another selloff in 4 months on spiking oil prices that strangle the economy. Sorry, Twitter is taking too long to load. Try again. People similar to Aurelija Augulyte. Frederik Ducrozet – @fwred · Mark Dow – @mark_dow · David Schawel – @DavidSchawel ...
5
1
Vytautas Mickus's profile photoPetras Kudaras's profile photoVytautas Vakrina's profile photoDainius Happy's profile photo
4 comments
 
Nedingsta, bet išsisemia "with a lag".
Add a comment...
Vytautas's Collections
People
Have him in circles
981 people
jonas dromantas's profile photo
ACTIL's profile photo
Prima Testai's profile photo
Skelbiu Kaina's profile photo
KHANH NGUYEN's profile photo
Nijolė Žuromskaitė's profile photo
Zipas Zipietis's profile photo
Sbertas Aatrebla's profile photo
Genute Kubiliene's profile photo
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Vilnius
Education
  • Vilnius University
    1991
Basic Information
Gender
Male