Profile cover photo
Profile photo
Vita Verde
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
ZMENA Každý guru je pasca. Každý vodca je tyran. Každý učiteľ popletie. Choroba storočia sa nazýva "závislosť" Z kontaktu s vlastnou dušou zostalo iba slabé svetielko. Keby sme boli v kontakte s našim srdcom, teda skutočným miestom ducha, neprijali by sme žiadneho vodcu, žiadneho učiteľa, žiadneho guru. Boli by sme nezávislí. Prebuď sa! Buď bdelý!
#citaty #zdravá myseľ
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ZMENA Každý guru je pasca. Každý vodca je tyran. Každý učiteľ popletie. Choroba storočia sa nazýva "závislosť" Z kontaktu s vlastnou dušou zostalol iba slabé svetielko. Keby sme boli v kontakte s našim srdcom, teda skutočným miestom ducha, neprijali by sme žiadneho vodcu, žiadneho učiteľa, žiadneho guru. Boli by sme nezávislí. Prebuď sa! Buď bdelý!
#citaty #zdravá myseľ
Photo
Add a comment...

Post has attachment
 Ako chrániť svoje zdravie v jeseni ?
Účinným prostriedkom je i Zlaté mlieko. Čo je to a aké sú jeho výhody ?
Zlaté mlieko je nápoj vyrobený z mlieka a kurkumy. Je to  tradičný  prostriedok áyurvédskej medicíny pri rôznych zdravotných problémoch.
Zlaté mlieko posilňuje imunitný systém, pôsobí protizápalovo, zlepšuje trávenie a upokojuje črevné problémy. Stimuluje tiež metabolizmus a pomáha rozpúšťať tuky.
Zmierňuje bolesti kĺbov, zlepšuje ich pružnosť. Predchádza a pomáha liečiť choroby z nachladnutia.
Účinky Zlatého mlieka Terapeutické účinky pochádzajú z kurkumínu, prítomného v kurkume. Čierne korenie obsiahnuté v Zlatom mlieku pomáha lepšie absorbovať kurkumín a zvyšuje jeho účinky.
Vďaka kurkume sa Zlaté mlieko môže pochváliť niekoľkými vynikajúcimi vlastnosťami : predovšetkým má výrazný protizápalový účinok, preto sa Zlaté mlieko používa vo všetkých prípadoch zápalu, nakoľko zmierňuje zápalové stavy.
Pôsobí aj ako analgetikum, rovnako v prípade bolesti kĺbov aj pri bolestiach hlavy. 
Okrem zmiernenia bolesti kĺbov a bolesti chrbta. tiež zmierňuje bolesť svalov a pôsobí ako antispazmatikum v prípade menštruačných bolesti. 
Stimuluje trávenie a pomáha zmierňovať nadúvanie brucha.
Zlaté mlieko je tiež dobré pre črevá, podporuje peristaltiku a zmierňuje syndróm dráždivého čreva.
Tiež pôsobí purifikačne na pečeň a stimuluje  metabolizmus, pomáha pri znižovaní zlého cholesterolu a triglyceridov v krvi.
Ako sa pripravuje?
Zložky Zlatého mlieka sú: kurkuma, voda, čierne korenie, mlieko, mandľový olej a med.
V pôvodnej receptúre sa používalo kravské mlieko, ale na zvýšenie protizápalových účinkov a predovšetkým, pre tých, kotrí trpia intoleranciou, je lepšie rozhodnúť sa pre rastlinné mlieko. Napr. mandľové, kokosové, ktoré je veľmi dobre stráviteľné, konopné. Lepšie je pripraviť si ho doma čerstvé.
Namiesto mandľového oleja môžete použiť kokosový olej alebo kokosové maslo.
Namiesto medu, agáve alebo javorovú šťavu.
Pri príprave Zlatého mlieka je prvým krokom príprava kurkumovej pasty.
Zmiešajte: 1 šialku kurkumy, jednu šialku vody a pol kávovej lyžičky mletého čierneho korenia v nádobe s nepriľnavým povrchom. Varte na miernom ohni, miešajte drevenou vareškou cca 10 min, kým nedosiahnete hustú konzistenciu. Takto pripravenú kurkumovú pastu nechajte ochladnúť a potom vložte do chladničky vo vzduchotesnej sklenenej nádobe. Môžte ju skladovať asi mesac. Táto pasta je základom pre prípravu Zlatého mlieka. Na jednu porciu pridajte čajovú lyžičku kurkumovej pasty do šialky rastlinného mlieka s lyžičkou mandľového alebo kokosového oeja..Zahrejte na nízkej teplote, bez varu, na 2 minúty. Zlaté mlieko je pripravené.
#zdravie
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Každodenná  konzumácia sladených nápopjov sa spája so  zníženou schopnosťou páru počať dieťa, a to  až  o 40%. Podľa štúdie publikovanej v časopise Epidemiológia má konzumácia sladkých nápojov negatívny vplyv na plodnosť žien aj mužov. Ak v rámci dvojice žena alebo muž konzumuje aspoň jeden sladký nápoj denne, pravdepodobnosť počatia  dieťaťa sa znížuje  približne o 20%.  Inými slovami, nápoje bohaté na cukor znižujú plodnosť mužov a žien a to aj izolovane od inýchi známych  rizikových faktorovi, ako je obezita, alkohol, fajčenie, vysoký príjem kofeínu a bežná kvalita stravy.
Vedci pod vedením profesorky Elizabeth Hatch, profesorky epidemiológie na Americkej univerzite, dospeli k tomuto záveru po analýze dát u 3,828 žien vo veku medzi 21 a 45 rokov a tisícky ich partnerov. Po zhromaždení informácií o životnom štýle a zdravotnej anamnéze s príslušnými dotazníkmi predložili ženám ešte jeden dotazník, ktorý museli  vypľňať každé dva mesiace až do tehotenstva..
Štatistická analýza odhalila negatívny vplyv sladených nápojov na pravdepodobnosť otehotnenia. Ak  muž a žena boli konzumentami  sladených nápojov, táto pravdepodobnosť sa znížila o 20 percent. Ak žena spotrebovala aspoň jeden sladký nápoj denne, šance na počatie sa znížili o 25 percent; ak  ich každodenne konzumoval partner, táto pravdepodobnosť sa znížila o 33 percent. Energetické nápoje mali ešte horšie účinky, avšak počet zainteresovaných strán bol príliš nízky. Ovocné šťavy a diétne nápoje nevyvolali negatívne účinky.
Vo svetle týchto výsledkov vedci naznačujú, že páry, ktoré chcú deti, by mali drasticky znížiť spotrebu týchto nápojov, dokonca aj pre riziká, ktoré vyplynuli z iných štúdií. Hatch a kolegovia sa obávajú skutočnosti, že v Spojených štátoch existuje skutočný boom v spotrebe cukrov s katastrofálnymi účinkami na zdravie občanov. Veľa zodpovednosti sa pripisuje práve sladeným nápojom. Podrobnosti prieskumu boli zverejnené vo vedeckom časopise Epidemiology.
#plodnosť #zdravie
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Poďakujte svojej  matke a darujte jej 1 deň oddychu a relaxu vo Vita Verde:
AKCIA:
Kozmetická lymfodrenáž  tváre, dekoltu a hlavy + obklad z vody  Mŕtveho mora – 14,90,- eur
Relaxačná alebo terapeutická masáž chrbta  s ružovým olejom – 9,90.-eur.
Pri objednaní treba uviesť akcia Ďeň matiek
 
História Dňa Matiek siaha až do obdobia antiky. V starovekom Grécku oslavovali ženu ako darkyňu života už 250 rokov p. n. l.  Starovekí Rimania oslavovali sviatok Matronalia,  zasvätený bohyni Juno. Za predchodcu Dňa matiek v jeho dnešnej podobe možno považovať tzv. Nedeľu matiek, ktorú začali oslavovať v 16. storočí v Anglicku. V novodobej histórii ľudstva vďačíme za tento sviatok Američanke Anne Marie Jarvisovej, ktorá po smrti svojej matky začala viesť kampaň za vyhlásenie dňa venovaného matkám. Dátum druhej májovej nedele sa rozhodli prijať za svoj takmer všetky krajiny na svete. V Československu sa Deň matiek začal oslavovať v roku 1923, a to najmä zásluhou Alice Masarykovej, dcéry prezidenta T. G. Masaryka. V 50. rokoch boli oslavy Dňa matiek  nahradené Medzinárodným dňom žien. Tradícia Dňa matiek na Slovensku bola obnovená až po roku 1989.
#akcie #lymfa #masáže
Photo
Add a comment...

Post has attachment
U onkologických pacientov po chirurgickom zákroku, odobratí lymfatických uzlín či ožarovaní je častým následným javom opuch v mieste zákroku. Typickým je opuch hornej končatiny po ablácii prsníka.   Operáciou sú prerušené lymfatické cievy, a tak sa všetok metabolický odpad, ktorý mal byť z tela odvedený, začína hromadiť v tkanive a vzniká opuch. Toto riziko vo zvýšenej miere vzniká  po vybratí podpažných lymfatických uzlín napadnutých rakovinovými bunkami. Tieto slúžia na prečistenie lymfy a následkom zákroku si nedokážu  plniť svoju úlohu, i keď z  časti ju preberajú vedľajšie uzliny, nie vždy je to postačujúce.
Je preto veľmi dôležité začať s včasnou terapiou. Lymfatické masáže sú v týchto prípadoch nepostrádateľné.  Ženy, ktoré sú postihnuté týmto ochorením často trpia aj po psychickej stránke. V našom centre im radi poradíme i s úpravou stravy a v  spôsobe starostlivosti a zasiahnutú pokožku  a keďže tu ide o doživotnú pravidelnú starostlivosť a nemalé náklady, radi by sme  klientkám pomohli  v podobe 50% zľavy na lymfatické masáže.    
#lymfa #masáže #zdravie
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Voľba správneho jedla pomáha vašemu zdraviu dvoma spôsobmi. Po prvé, strava plná ovocia a zeleniny, chudé bielkoviny a zdravé tuky vám pomáha cítiť sa sýta s menším možstvom kalórií, čo je kľúčom k udržaniu si svojej váhy pod kontrolou. Po druhé, antioxidanty a ďalšie prospešné látky v potravinách ponúkajú jedinečné zdravotné bonusy. Udržujte svoje telo zdravé z vonku aj zvnútra s týmito piatimi potravinami.

Príspevok 5 potravín, ktoré pomôžu Vášmu zdraviu aj kráse zo stránky Vita Verde .

Podobné články:

Poznáte karob? Karob (Ceratonia siliqua L) je stálozelený strom dosahujúci výšku 15-17...

Nový spôsob ako konzumovať cereálie a strukoviny je PIŤ ICH! Spočiatku to bolo sójové mlieko, potom ryžové mlieko. Dnes je...

Detox, áno či nie? Pojem detoxikácia sa stal už skvelou a populárnou klasikou a...
Vita Verde, s.r.o.
Vita Verde, s.r.o.
vitaverde.sk
Add a comment...

Post has attachment
Nepekná akné s vyrážkami na dennom zozname? Za takéto nepríjemnosti môže aj dedičnosť, hormonálne zmeny, tehotenstvo, stres, rôzne lieky, mastná kozmetika, vytláčanie alebo silné drhnutie kože. Okrem toho môžu pleti škodiť aj baktérie, vankúše, prikrývky, ale aj neumyté ruky, ktorými si chytáme tvár. Vyskúšajte rýchlu a účinnú zbraň proti neželaným pupienkom!

Príspevok Ako zneškodniť akné? Vyskúšajte purifikačný korektor od Payot! zo stránky Vita Verde .

Podobné články:

Účinné zbrane proti akné Trápi vás nepekná aknózna pleť s neustále rozkvitajúcimi vyrážkami, zväčšenými...

Zbavte sa čiernych bodiek za 5 minút! Čierne bodky sa objavujú na nose, lícach, či iných častiach...

Nový spôsob ako konzumovať cereálie a strukoviny je PIŤ ICH! Spočiatku to bolo sójové mlieko, potom ryžové mlieko. Dnes je...
Vita Verde, s.r.o.
Vita Verde, s.r.o.
vitaverde.sk
Add a comment...

Post has attachment
Všetkým(väčšine) asi chutia malé zelené oriešky. Keď ich raz chytím do ruky, neviem s nimi prestať kým nie je prázdny obal. Pistácie však nie sú len chutná droga ale majú aj pozitívne účinky na telo. Poďme sa teraz v rýchlosti pozrieť na to, aké účinky majú pistácie na pokožku a vlasy.

Príspevok 9 super účinkov pistácií na pokožku a vlasy zo stránky Vita Verde .

Podobné články:

Zbavte sa čiernych bodiek za 5 minút! Čierne bodky sa objavujú na nose, lícach, či iných častiach...

Niekoľko tipov pre krásnu pokožku Naša pokožka má mnoho dôležitých funkcií. Slúži ako ochranná bariéra...

Je ošetrenie v kozmetickom salóne aj pre mužov? Ja viem, mnohí muži si teraz pomyslia, že načo veď...
Vita Verde, s.r.o.
Vita Verde, s.r.o.
vitaverde.sk
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded