Profile cover photo
Profile photo
Vita Verde
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Každodenná  konzumácia sladených nápopjov sa spája so  zníženou schopnosťou páru počať dieťa, a to  až  o 40%. Podľa štúdie publikovanej v časopise Epidemiológia má konzumácia sladkých nápojov negatívny vplyv na plodnosť žien aj mužov. Ak v rámci dvojice žena alebo muž konzumuje aspoň jeden sladký nápoj denne, pravdepodobnosť počatia  dieťaťa sa znížuje  približne o 20%.  Inými slovami, nápoje bohaté na cukor znižujú plodnosť mužov a žien a to aj izolovane od inýchi známych  rizikových faktorovi, ako je obezita, alkohol, fajčenie, vysoký príjem kofeínu a bežná kvalita stravy.
Vedci pod vedením profesorky Elizabeth Hatch, profesorky epidemiológie na Americkej univerzite, dospeli k tomuto záveru po analýze dát u 3,828 žien vo veku medzi 21 a 45 rokov a tisícky ich partnerov. Po zhromaždení informácií o životnom štýle a zdravotnej anamnéze s príslušnými dotazníkmi predložili ženám ešte jeden dotazník, ktorý museli  vypľňať každé dva mesiace až do tehotenstva..
Štatistická analýza odhalila negatívny vplyv sladených nápojov na pravdepodobnosť otehotnenia. Ak  muž a žena boli konzumentami  sladených nápojov, táto pravdepodobnosť sa znížila o 20 percent. Ak žena spotrebovala aspoň jeden sladký nápoj denne, šance na počatie sa znížili o 25 percent; ak  ich každodenne konzumoval partner, táto pravdepodobnosť sa znížila o 33 percent. Energetické nápoje mali ešte horšie účinky, avšak počet zainteresovaných strán bol príliš nízky. Ovocné šťavy a diétne nápoje nevyvolali negatívne účinky.
Vo svetle týchto výsledkov vedci naznačujú, že páry, ktoré chcú deti, by mali drasticky znížiť spotrebu týchto nápojov, dokonca aj pre riziká, ktoré vyplynuli z iných štúdií. Hatch a kolegovia sa obávajú skutočnosti, že v Spojených štátoch existuje skutočný boom v spotrebe cukrov s katastrofálnymi účinkami na zdravie občanov. Veľa zodpovednosti sa pripisuje práve sladeným nápojom. Podrobnosti prieskumu boli zverejnené vo vedeckom časopise Epidemiology.
#plodnosť #zdravie
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Poďakujte svojej  matke a darujte jej 1 deň oddychu a relaxu vo Vita Verde:
AKCIA:
Kozmetická lymfodrenáž  tváre, dekoltu a hlavy + obklad z vody  Mŕtveho mora – 14,90,- eur
Relaxačná alebo terapeutická masáž chrbta  s ružovým olejom – 9,90.-eur.
Pri objednaní treba uviesť akcia Ďeň matiek
 
História Dňa Matiek siaha až do obdobia antiky. V starovekom Grécku oslavovali ženu ako darkyňu života už 250 rokov p. n. l.  Starovekí Rimania oslavovali sviatok Matronalia,  zasvätený bohyni Juno. Za predchodcu Dňa matiek v jeho dnešnej podobe možno považovať tzv. Nedeľu matiek, ktorú začali oslavovať v 16. storočí v Anglicku. V novodobej histórii ľudstva vďačíme za tento sviatok Američanke Anne Marie Jarvisovej, ktorá po smrti svojej matky začala viesť kampaň za vyhlásenie dňa venovaného matkám. Dátum druhej májovej nedele sa rozhodli prijať za svoj takmer všetky krajiny na svete. V Československu sa Deň matiek začal oslavovať v roku 1923, a to najmä zásluhou Alice Masarykovej, dcéry prezidenta T. G. Masaryka. V 50. rokoch boli oslavy Dňa matiek  nahradené Medzinárodným dňom žien. Tradícia Dňa matiek na Slovensku bola obnovená až po roku 1989.
#akcie #lymfa #masáže
Photo
Add a comment...

Post has attachment
U onkologických pacientov po chirurgickom zákroku, odobratí lymfatických uzlín či ožarovaní je častým následným javom opuch v mieste zákroku. Typickým je opuch hornej končatiny po ablácii prsníka.   Operáciou sú prerušené lymfatické cievy, a tak sa všetok metabolický odpad, ktorý mal byť z tela odvedený, začína hromadiť v tkanive a vzniká opuch. Toto riziko vo zvýšenej miere vzniká  po vybratí podpažných lymfatických uzlín napadnutých rakovinovými bunkami. Tieto slúžia na prečistenie lymfy a následkom zákroku si nedokážu  plniť svoju úlohu, i keď z  časti ju preberajú vedľajšie uzliny, nie vždy je to postačujúce.
Je preto veľmi dôležité začať s včasnou terapiou. Lymfatické masáže sú v týchto prípadoch nepostrádateľné.  Ženy, ktoré sú postihnuté týmto ochorením často trpia aj po psychickej stránke. V našom centre im radi poradíme i s úpravou stravy a v  spôsobe starostlivosti a zasiahnutú pokožku  a keďže tu ide o doživotnú pravidelnú starostlivosť a nemalé náklady, radi by sme  klientkám pomohli  v podobe 50% zľavy na lymfatické masáže.    
#lymfa #masáže #zdravie
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Voľba správneho jedla pomáha vašemu zdraviu dvoma spôsobmi. Po prvé, strava plná ovocia a zeleniny, chudé bielkoviny a zdravé tuky vám pomáha cítiť sa sýta s menším možstvom kalórií, čo je kľúčom k udržaniu si svojej váhy pod kontrolou. Po druhé, antioxidanty a ďalšie prospešné látky v potravinách ponúkajú jedinečné zdravotné bonusy. Udržujte svoje telo zdravé z vonku aj zvnútra s týmito piatimi potravinami.

Príspevok 5 potravín, ktoré pomôžu Vášmu zdraviu aj kráse zo stránky Vita Verde .

Podobné články:

Poznáte karob? Karob (Ceratonia siliqua L) je stálozelený strom dosahujúci výšku 15-17...

Nový spôsob ako konzumovať cereálie a strukoviny je PIŤ ICH! Spočiatku to bolo sójové mlieko, potom ryžové mlieko. Dnes je...

Detox, áno či nie? Pojem detoxikácia sa stal už skvelou a populárnou klasikou a...
Vita Verde, s.r.o.
Vita Verde, s.r.o.
vitaverde.sk
Add a comment...

Post has attachment
Nepekná akné s vyrážkami na dennom zozname? Za takéto nepríjemnosti môže aj dedičnosť, hormonálne zmeny, tehotenstvo, stres, rôzne lieky, mastná kozmetika, vytláčanie alebo silné drhnutie kože. Okrem toho môžu pleti škodiť aj baktérie, vankúše, prikrývky, ale aj neumyté ruky, ktorými si chytáme tvár. Vyskúšajte rýchlu a účinnú zbraň proti neželaným pupienkom!

Príspevok Ako zneškodniť akné? Vyskúšajte purifikačný korektor od Payot! zo stránky Vita Verde .

Podobné články:

Účinné zbrane proti akné Trápi vás nepekná aknózna pleť s neustále rozkvitajúcimi vyrážkami, zväčšenými...

Zbavte sa čiernych bodiek za 5 minút! Čierne bodky sa objavujú na nose, lícach, či iných častiach...

Nový spôsob ako konzumovať cereálie a strukoviny je PIŤ ICH! Spočiatku to bolo sójové mlieko, potom ryžové mlieko. Dnes je...
Vita Verde, s.r.o.
Vita Verde, s.r.o.
vitaverde.sk
Add a comment...

Post has attachment
Všetkým(väčšine) asi chutia malé zelené oriešky. Keď ich raz chytím do ruky, neviem s nimi prestať kým nie je prázdny obal. Pistácie však nie sú len chutná droga ale majú aj pozitívne účinky na telo. Poďme sa teraz v rýchlosti pozrieť na to, aké účinky majú pistácie na pokožku a vlasy.

Príspevok 9 super účinkov pistácií na pokožku a vlasy zo stránky Vita Verde .

Podobné články:

Zbavte sa čiernych bodiek za 5 minút! Čierne bodky sa objavujú na nose, lícach, či iných častiach...

Niekoľko tipov pre krásnu pokožku Naša pokožka má mnoho dôležitých funkcií. Slúži ako ochranná bariéra...

Je ošetrenie v kozmetickom salóne aj pre mužov? Ja viem, mnohí muži si teraz pomyslia, že načo veď...
Vita Verde, s.r.o.
Vita Verde, s.r.o.
vitaverde.sk
Add a comment...

Post has attachment
Život je krátky na to, aby sme chodili len z práce do práce, starali sa o domácnosť a neustále vymýšľali čím zaplníme hladné krky. Aj keď bez práce nie sú koláče, v našom prípade, peniaze (a teda aj kopec potrebných vecí) nesústreďte sa iba na ne! Z kolotoča povinností sa skúste vytrhnúť vďaka priateľom, partnerovi alebo deťom. No niekedy stačí aj hodinka krásy „sama so sebou“! Investujte čas do svojej krásy a prečistíte aj svoje myšlienky.

Príspevok Urobte si čas sama pre seba zo stránky Vita Verde .

Podobné články:

Zbavte sa čiernych bodiek za 5 minút! Čierne bodky sa objavujú na nose, lícach, či iných častiach...

Pripravte si párty výzbroj! Veselica začína! Stojíte pred zrkadlom, tvár ako princezná, outfit ako bohyňa a...

Zákazy pre citlivú pleť Býva vaša pokožka často suchá a šúpe sa? Má sklony...
Vita Verde, s.r.o.
Vita Verde, s.r.o.
vitaverde.sk
Add a comment...

Post has attachment
Pojem detoxikácia sa stal už skvelou a populárnou klasikou a jarným hitom. Lepšie a prijateľnejšie znie urobím si "jarný detox" ako idem zhodiť pár kíl do plaviek. Je to len módna vlna, ktorá slúži na zvýšenie publicity či predaja rôznych čistiacich čajov, najpodivnejších nápojov, či rôznych ovocných, bylinných a zeleninových štiav? Fungujú tieto kúry naozaj, či sa jedná len o reklamný ťah?.

Príspevok Detox, áno či nie? zo stránky Vita Verde .

Podobné články:

Zbavte sa čiernych bodiek za 5 minút! Čierne bodky sa objavujú na nose, lícach, či iných častiach...

Chcete nielen chudnúť, ale si aj svoju hmotnosť udržať? Prinášame 10 jednoduchých rád ako na to. Na rozdiel od skutočných redukčných diét navrhnutých a vyvinutých dietológom,...

Voňavá diéta: ovoňať a vychutnávať! Vyskúšali ste už nespočetné množstvo diét a nič? Prebytočné kilá...
Add a comment...

Post has attachment
AHA kyseliny dokážu  s vašou pleťou urobiť takpovediac zázrak – dokážu hydratovať, pomáhajú pri akné,  jazvách a účinne pôsobia i na pigmentové škvrny.  Odhalíme vám všetko, čo sa vyplatí o AHA kyselinách vedieť, aby ste pre svoju pleť vyťažili maximum.
Názov AHA kyseliny vznikol z Alpha Hydroxy Acid, čo sú tzv. Ovocné kyseliny. Sú to látky organického pôvodu, nachádzajú sa  najmä  v ovocí a zelenine, dnes však už existujú i ich syntetické varianty.
Medzi ich najväčšie prednosti patrí schopnosť odstrániť z pokožky odumreté bunky. Uvoľňujú a destabilizujú spojivá, ktoré udržujú pohromade rohovinové bunky, čím sa znižuje ich súdržnosť. Odlupovanie vedie k okamžitému efektu – k odhaleniu novej vrstvy buniek,   pokožka je hladšia a jemnejšia. Dochádza k výraznému zlepšeniu akné (AHA kyseliny pôsobia na akné antibakteriálne), redukcii vrások a k vyhladeniu nerovností.
Existuje viac druhov AHA kyselin a každá z nich svojimi špecifickými vlastnosťami prospieva určitému druhu pleti a pomáha riešiť konkrétny problém.  
Dokonalá kompozícia ovocných kyselín:
- Kyselina glykolová z cukrovej trstiny
- Kyselina mliečna z borievky
- Kyselina citrónová z pomaranča a citrónu
- Kyselina vínna z javora
Prírodné ovocné kyseliny majú rôzne veľké molekuly, čiže účinkujú v rôznych vrstvách kože.  
Ošetrenie s AHA kyseliny sa robí vo forme kúry – 6 až 10 profesionálnych ošetrení. Počas kúry ovocnými kyselinami je NUTNÉ používať ochranu proti slnečnému žiareniu ( ochranný faktor SPF 30) a regenerujúce prípravky.
Kedy by sa nemalo robiť ošetrenie s AHA kyselinami:
- Akútny herpes
- Rozacea
- Veľmi zapálené akné alebo otvorené miesta
- Po opaľovaní
- V letných mesiacoch, pred pobytom na slnku
- Po depilácii
- Liečba akné isotretinoinom
- Precitlivenosť na ovocné kyseliny
#aha kyseliny #kozmetika #krása
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded