Profile cover photo
Profile photo
VeritaMed • Centrum Medyczne • Ginekolog • Proktolog • Urolog • Psychiatra • Okulista • Endokrynolog
871 followers
871 followers
About
Posts

Post has attachment
Czym jest PrEP?

PrEP” lub inaczej profilaktyka przedekspozycyjna, to sposób na uniknięcie zakażenia HIV przez osoby niezakażone tym wirusem, przy pomocy stosowania leków przeciwwirusowych, zwanych fachowo antyretrowirusowymi (leki ARV).
Leki (tenofovir i emtrycytabina) przyjmowane są najczęściej doustnie, ale znane jest również miejscowe stosowanie tenofoviru w żelu, dopochwowo.
Skueczność PrEP wykazano w 4 randomizowanych badaniach klinicznych. Jest ona wysoka, gdy lek jest przyjmowany zgodnie z zaleceniami, regularnie. PrEP jest mniej skuteczny, gdy tabletki nie są przyjmowane stale.
Od końca 2015 roku, zgodnie z rekomendacjami WHO oraz wszechstronnym podejściem do profilaktyki, zaleca się PrEP jako dodatkową metodę prewencji HIV osobom, u których stwierdza się wysokie ryzyko narażenia na tę infekcję.
Zainteresowanie PrEP w Europie ciągle rośnie, dotyczy to również Polski.
Lekarze przepisują PrEP obecnie w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu i Szczecinie.
Centrum Medyczne VERITAMED to jedno z bardzo nielicznych i pierwszych miejsc w Warszawie, w którym uzyskasz fachową informację oraz opiekę medyczną w związku z PrEP.
Co chciałbyś wiedzieć więcej o PrEP?
🔹 PrEP nie jest szczepionką! Szczepionka „uczy” organizm zwalczać infekcje przez lata. PrEP jest lekiem przeciwwirusowym, przyjmuje się go codziennie po jednej tabletce. Wykazano bezpieczeństwo tabletek oraz ich skuteczność w powstrzymaniu infekcji HIV.
🔹 Codziennie przyjmowanie PrEP może znacząco zredukować ryzyko zakażenia HIV drogą seksualną o ponad 90% i o ponad 70% w przypadku osób przyjmujących substancje dożylnie. PrEP oraz stosowanie jednoczesne dodatkowych zabezpieczeń redukuje to ryzyko jeszcze bardziej.
🔹 Nie zaleca się rezygnowania ze stosowania prezerwatyw w czasie przyjmowania PrEP. PrEP nie chroni przed innymi chorobami przenoszonymi droga płciową! PreP oraz prezerwatywy to największe korzyści i największa ochrona przed innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
🔹PrEP zaleca się osobom ze zwiększonym ryzykiem narażenia na HIV, m.in: podejmującym kontakty seksualne bez zabezpieczenia prezerwatywą, których partnerzy seksualni są zakażeni HIV lub ich status HIV jest nieznany, stosowały profilaktykę poekspozycyjną (PEP, po kontakcie seksualnym) w ostatnim roku, chorowały na infekcje przenoszone drogą płciową, podejmują kontakty seksualne pod wpływem substancji psychoaktywnych, albo przyjmują takie substancje w iniekcjach, niekoniecznie dożylnych; świadczą usługi seksualne.
🔹 PrEP nie jest refundowany. Wymaga okresowych wizyt u lekarza i wykonywania ważnych dla zdrowia badań, które również nie są refundowane (w chwili obecnej w Polsce nie ma ustawy dotyczącej refundacji PrEP i wizyt oraz badań związanych z PrEP, brak też programów profilaktycznych, które dawałyby darmowy dostęp do PrEP) Musisz zadbać sam o siebie!
🔹 PrEP może (ale nie musi) powodować skutki uboczne, np. nudności, zawroty głowy, zmęczenie, dolegliwości żołądkowe, ale albo są one łagodne lub prawie niezauważalne, lub też mijają z czasem (w ciągu tygodni). Nie obserwowano poważnych skutków ubocznych, jeśli doświadczysz lub doświadczasz takowych, powiedz o nich swojemu lekarzowi.
🔹 Koszt miesięczny samej terapii lekiem związanym PrEP szacowany jest obecnie około 130-150 złotych miesięcznie.
🔹 Przyczyną zakończenia terapii PrEP może być między innymi spadek ryzyka narażenia na HIV związany ze zmianą trybu życia pacjenta, bądź wystąpienie działań niepożądanych stosowanego leczenia, albo nieregularne przyjmowanie leków przez pacjenta.
🔹 PrEP może przepisać Ci tylko lekarz.

Jeśli :
🔹 szanujesz swoje zdrowie,
🔹 profilaktyka HIV i chorób przenoszonych drogą płciową jest dla Ciebie ważna,
🔹 chciałbyś wykluczyć u siebie najbardziej istotne infekcje przenoszone drogą płciową,
🔹 uzyskać informacje w kwestii dostępnych i zalecanych szczepień profilaktycznych niektórych chorób transmitowanych drogą płciową,
porozmawiaj ze Specjalistą Chorób Zakaźnych doktorem Rafałem Szymańskim,
umów się na wizytę ➽ON-LINE lub telefonicznie ☎️ 22 873 8008.

red: Rafał M. Szymański
Aktualny stan wiedzy: maj 2018
Modyfikacja strony: maj 2018

Zredagowano na podstawie:
CDC:
https://www.cdc.gov/hiv/risk/prep/index.html
https://www.cdc.gov/hiv/basics/prep.html
https://www.cdc.gov/hiv/research/biomedicalresearch/prep/index.html
https://youtu.be/TR8-3uAuZGo
https://youtu.be/GYmZwmDZGQo
WHO:http://www.who.int/hiv/topics/prep/en/
Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS 2018
ECDC:
https://www.ecdc.europa.eu/en/infectious-diseases-public-health/hiv-infection-and-aids/prevention-and-control/hiv-treatment/pre
https://ecdc.europa.eu/sites/portal/files/media/en/publications/Publications/pre-exposure-prophylaxis-hiv-prevention-europe.pdf
https://endinghiv.org.au/stay-safe/prep/

lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:

WYŚLIJ

http://veritamed.com/aktualnosc/1093/Czym-jest-PrEP-
Add a comment...

Post has attachment
Dermatoskopia jest nieinwazyjnym dermatologicznym badaniem zmian skórnych. Badanie odbywa się bez konieczności pobierania wycinka tkanki. W tym celu wykorzystuje się dermatoskop, czyli rodzaj lupy o 10-20-krotnym powiększeniu, połączonej ze źródłem światła, które nie odbija się od powierzchni skóry (jak przy oglądaniu "gołym" okiem), lecz wnika w głębsze warstwy skóry, uwidaczniając głębiej położone struktury. Pozwala to na uzyskanie dokładnych obrazów, które następnie mogą być dużo dokładniej ocenione przez lekarza. Dokładność i trafność rozpoznań klinicznych zmian barwnikowych po zastosowaniu dermoskopii zwiększa się o 10% - 27%, możliwiając znacznie wcześniejsze wykrycie czerniaka i raków skóry w porównaniu z badaniem przeprowadzonym okiem nieuzbrojonym.
Dermatoskopię najczęściej wykorzystuje się w celu wykrycia czerniaka złośliwego lub innego nowotworu skóry. Ocenia i różnicuje się również inne zmiany skórne takie jak znamiona barwnikowe, naczyniaki czy brodawki łojotokowe, których obraz makroskopowy często jest podobny.
Podstawowe zalety badania dermatoskopowego to:
nieinwazyjność
niebolesność
możliwość wykonania w dowolnym gabinecie lekarskim
niski koszt badania
możliwość komputerowej analizy obrazów (w przypadku dermatoskopii cyfrowej).
Dermatoskopia a dermatoskopia cyfrowa
Dermatoskopia cyfrowa jest nowoczesną wersją badania, stosowanego powszechnie do analizy i oceny "podejrzanych" zmian skórnych. Jest to połączenie dermatoskopu, oprogramowania komputerowego i cyfrowego aparatu fotograficznego. Metoda działania jest oparta na tej samej zasadzie co dermatoskopia Podstawową różnicą jest możliwość odtworzenia obrazu dermatoskopowego na ekranie komputera.
W chwili obecnej dysponujemy dermatoskopami ze spolaryzowanym i niespolaryzowanym źródłem światła. Zastosowanie dermatoskopu ze spolaryzowanym źródłem światła nie wymaga stosowania immersji, którą standardowo stosuje się w dermatoskopach ze światłem niespolaryzowanym. Immersję w badaniu dermatoskopowym stosuje się, aby zwiększyć przezierność warstwy rogowej.
Dermatoskopia cyfrowa umożliwia:
wyświetlenia obrazu na monitorze komputera,
obserwację zmiany pod dużym powiększeniem,
cyfrową dokumentację zmian melanocytowych,
ocenę porównawczą poprzedniego badania z aktualnym
porównywanie obrazów w określonych odstępach czasu,
diagnostykę zmian barwnikowych,
diagnostykę zmian podejrzanych o nowotwory,
jest badaniem przesiewowym pod kątem czerniaka.
Procedura diagnostyczna polega na przyłożeniu kamery dermatoskopu cyfrowego do skóry ze znamieniem, którego obraz wyświetla się na monitorze komputera w 20-krotnym a nawet 200-krotnym powiększeniu. Na podstawie wywiadu, lokalizacji, badania i wyniku dermatoskopii) lekarz podejmuje decyzję, które ze znamion należy wyciąć chirurgicznie, a które pozostawić do dalszej obserwacji.
Dermatoskopia cyfrowa jest szczególnie zalecana w przypadkach zespołów zmian dysplastycznych, przy dużej ilości zmian barwnikowych skóry, u pacjentów poddawanych terapii immunosupresyjnejoraz z przeszłością onkologiczną w wywiadzie.
Nie przegap nowotworu skóry! - umów się na wizytę do Dermatologa
🔹 Konsultacja dermatologiczna z Dermatoskopią za 160 zł (zamiast 210 zł, czyli rabat -24%!)
🔹 Konsultacja dermatologiczna z Video-Dermatoskopią za 210 zł (zamiast 260 zł, czyli rabat -27%!)
Umów sie on-line lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego 228738008
Uwagi:
24% lub 27% rabatu przysługuje wszystkim Pacjentom którzy umówią się na badanie do 15 lipca 2018
Konsultacja dermatologiczna z badaniem dermatoskopowym lub video-dermatoskopowym musi się odbyć najpóźniej do 30 lipca 2018
Cena 160 zł dotyczy badania dermatoskopowego do 5 znamion; cena za każde kolejne znamię - 10 zł
Cena 190 zł dotyczy badania video-dermatoskopowego do 5 znamion; cena za każde kolejne znamię - 20 zł
http://veritamed.com/aktualnosc/1091/Dermatoskopia-a-video-dermatoskopia-
Add a comment...

Post has attachment
OD PIEPRZYKA DO CZERNIAKA : RAK SKÓRY
Nie przegap, zbadaj się przed latem u Dermatologa!
Skorzystaj z wiosennej akcji w VeritaMed
🔹 Konsultacja dermatologiczna z Dermatoskopią za 160 zł (zamiast 210 zł, czyli rabat -24%!)
Specjalista dermatolog przebada Twoje znamiona, które następnie zostaną zdiagnozowane i poddane analizie za pomocą dermatoskopu optycznego ze światłem LED HQ. Dermatoskopię najczęściej wykorzystuje się w celu wykrycia czerniaka złośliwego lub innego nowotworu skóry. Ocenia i różnicuje się również inne zmiany skórne takie jak znamiona barwnikowe, naczyniaki czy brodawki łojotokowe, których obraz makroskopowy często jest podobny.
🔹 Konsultacja dermatologiczna z Video-Dermatoskopią za 210 zł (zamiast 260 zł, czyli rabat -27%!)
Badanie wykonuje się specjalnym urządzeniem - video-dermatoskopem - które pozwala także na wykonanie komputerowej analizy oraz dokumentacji cyfrowej zmian skórnych. Dermatoskopia cyfrowa jest nowoczesną wersją badania, stosowanego powszechnie do analizy i oceny "podejrzanych" zmian skórnych.
Umów sie on-line lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego 228738008
Uwagi:
24% lub 27% rabatu przysługuje wszystkim Pacjentom którzy umówią się na badanie do 15 lipca 2018
Konsultacja dermatologiczna z badaniem dermatoskopowym lub video-dermatoskopowym musi się odbyć najpóźniej do 30 lipca 2018
Cena 160 zł dotyczy badania dermatoskopowego do 5 znamion; cena za każde kolejne znamię - 10 zł
Cena 190 zł dotyczy badania video-dermatoskopowego do 5 znamion; cena za każde kolejne znamię - 20 zł
_______________________
Zadaliśmy kilka pytań lekarzowi, aby lepiej naświetlić problem.
Na nasze pytania odpowiedział Specjalista Dermatolog lek. Marek Laskowski
Czym jest rak skóry i komu zagraża?
Rak skóry jest nowotworem złośliwym. Polega na niekontrolowanym rozroście nieprawidłowych komórek skóry. Rak skóry rośnie zazwyczaj szybko, naciekając otaczające tkanki, może również dawać odległe przerzuty. Należy odróżnić raka skóry od nowotworów łagodnych skóry. Łagodne nowotwory skóry rozrastają się powoli, są wyraźnie odgraniczone od otaczających tkanek, nie niszczą ich i nie dają przerzutów.
Rak skóry zwykle nie powstaje od razu, jest to proces długotrwały, złożony i wieloetapowy. Raka skóry poprzedzają zmiany przedrakowe, które mogą przekształcić się w czerniaka lub nieczerniakowego raka skóry (np. raka kolczystokomórkowego). Najbardziej powszechny jest rak podstawnokomórkowy. Rzadziej diagnozuje się czerniaka, ale ten typ nowotworu skóry znacznie częściej daje przerzuty.
Z wiekiem na naszej skórze pojawia się coraz więcej zmian. Większość z nich jest bezpieczna, ale z niektórymi powinniśmy zgłosić się do dermatologa. Ważne jest, aby pacjent był świadomy, że jeżeli na skórze pojawia się nowa zmiana lub istniejąca zmiana zaczyna się zmieniać, powinien zgłosić się do lekarza.
Główną przyczyną raka skóry jest nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne. W grupie ryzyka znajdują się osoby z jasną karnacją, o włosach blond lub rudych oraz niebieskich oczach, opalające się nadmiernie na słońcu lub w solarium.
Do zachorowania na raka skóry przyczyniają się następujące czynniki:
🔹 jasna karnacja – osoby o stosunkowo jasnym odcieniu skóry,
🔹 czynniki genetyczne – przypadki choroby w rodzinie zwiększają ryzyko zachorowania,
🔹 wiek – osoby powyżej 40-go roku życia są bardziej narażone,
🔹 przebywanie na słońcu oraz poparzenia słoneczne.
Niekorzystny wpływ słońca na skórę to główna przyczyna wszystkich typów raka skóry.
Warto zdawać sobie sprawę, że rak skóry może rozwinąć się u każdego, nawet u młodych, zdrowych osób o ciemniej karnacji.
Jak często się badać? (profilaktyka)
Samobadanie pod kątem raka skóry należy wykonywać raz w miesiącu, a raz na rok trzeba wybrać się do dermatologa. Dermatolog przeprowadza badanie dermatoskopem. Badanie to polega na oglądaniu skóry, znamienia, zmiany naczyniowej lub każdej innej zmiany skórnej pod powiększeniem (z użyciem dermatoskopu). Dermatoskopia jest niebolesna, nieuciążliwa dla pacjenta, może być dowolnie często powtarzana i jest technicznie łatwa do wykonania. Jednak wymaga doświadczenia w ocenie zmian skórnych w obrazie dermatoskopowym. Wczesne rozpoznanie choroby daje bardzo duże szanse na całkowite wyleczenie.
Co to jest Dermatoskopia?
Dermatoskopia jest nieinwazyjnym dermatologicznym badaniem zmian skórnych. Badanie odbywa się bez konieczności pobierania wycinka tkanki. W tym celu wykorzystuje się dermatoskop, czyli rodzaj lupy o 10-20-krotnym powiększeniu, połączonej ze źródłem światła, które nie odbija się od powierzchni skóry (jak przy oglądaniu "gołym" okiem), lecz wnika w głębsze warstwy skóry, uwidaczniając głębiej położone struktury. Pozwala to na uzyskanie dokładnych obrazów, które następnie mogą być dużo dokładniej ocenione przez lekarza. Dokładność i trafność rozpoznań klinicznych zmian barwnikowych po zastosowaniu dermoskopii zwiększa się o 10% - 27%, możliwiając znacznie wcześniejsze wykrycie czerniaka i raków skóry w porównaniu z badaniem przeprowadzonym okiem nieuzbrojonym.
Dermatoskopię najczęściej wykorzystuje się w celu wykrycia czerniaka złośliwego lub innego nowotworu skóry. Ocenia i różnicuje się również inne zmiany skórne takie jak znamiona barwnikowe, naczyniaki czy brodawki łojotokowe, których obraz makroskopowy często jest podobny.
Podstawowe zalety badania dermatoskopowego to:
🔹 nieinwazyjność
🔹 niebolesność
🔹 możliwość wykonania w dowolnym gabinecie lekarskim
🔹 niski koszt badania
🔹 możliwość komputerowej analizy obrazów (w przypadku dermatoskopii cyfrowej).
W jaki sposób możemy się chronić przed rakiem?
Bardzo ważna jest profilaktyka raka skóry. Aby zapobiegać wystąpieniu choroby nowotworowej, należy ograniczyć do minimum przebywanie na słońcu. Podczas upałów należy zakładać przewiewne ubrania, które będą chronić przed słońcem jak największą powierzchnię ciała. Między 10 rano a 15 zaleca się, aby nie wychodzić na dwór – w tym czasie słońce jest najintensywniejsze. Jeśli chcemy wyjść, smarujemy się kremem z filtrem o faktorze 30 lub wyższym. Warto stosować krem z filtrem na twarz także w zimie.
Czy rak skóry to wyrok?
Rak skóry może budzić lęk i często kojarzy się z wyrokiem. Jest to błędne przekonanie, ponieważ choroba ta, podobnie jak wiele innych ma różne podłoże, przebieg i charakter. Rak nie jest wyrokiem, odpowiednio wcześnie wykryty nowotwór skóry może być całkowicie wyleczony.
Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, należy przede wszystkim chronić się przed słońcem i regularnie badać skórę u dermatologa. Wizyta w gabinecie lekarskim po lecie to wręcz obowiązek. Wczesne wykrycie raka skóry jest bowiem kluczowe dla leczenia choroby.
Leczenie raka skóry.
W przypadku zaistnienia podejrzenia wystąpienia nowotworu wykonuje się biopsję skóry, która polega na pobraniu fragmentu lub całości zmiany do badania pod mikroskopem. Jest to bezpieczne badanie, pozwalające na wczesne wykrycie patologicznych zmian.
Rokowanie w przypadku raka skóry jest pomyślne – ponad 80% udaje się całkowicie wyleczyć.
Czy rak skóry boli i jak wygląda niebezpieczny pieprzyk?
Ból związany z chorobą nowotworową jest przejawem bardzo zaawansowanych zmian.
Wczesne czerniaki praktycznie nie różnią się od znamion.
Zasada "ABCDE" ułatwia rozpoznanie potencjalnie niebezpiecznych zmian na skórze. Poszczególne litery symbolizują pięć najważniejszych cech takich zmian:
A (asymmetry) - jest asymetryczna, jego połowy różnią się od siebie,
B (borders) - ma nierówne brzegi, krawędzie są poszarpane lub rozlane, nierównomierne,
C (color) - ma wiele barw, ma różne odcienie,
D (diameter) - średnica znamienia przekracza 5 mm,
E (evolution) - szybko się zmienia, szybko rośnie.
Powyższe zasady należy stosować podczas samoobserwacji. Jeśli tylko zauważysz coś niepokojącego, zgłoś się do dermatologa (lub chirurga onkologa).
Czy krem z filtrem chroni nas w 100%?
Filtr nie blokuje promieniowania UV, tylko chroni skórę przed jego szkodliwym działaniem. Im wyższa jest więc wartość SPF (z ang. sun protection factor), tym dłuższa i skuteczniejsza ochrona przed poparzeniem i fotostarzeniem. Nawet filtr 50+ nie daje stuprocentowej gwarancji ochrony przed działaniem promieni słonecznych. Ważne, aby dla utrzymania ochrony ponawiać aplikację kremu co 2 godziny, zwłaszcza po spoceniu się, pływaniu lub wycieraniu ręcznikiem.
Opalać się czy nie opalać się?
Umiarkowany wpływ światła słonecznego na ciało wywiera korzystny wpływ na zdrowie, sprzyja dobremu samopoczuciu i produkcję witaminy D. Jednak intensywne, długotrwałe, częste wystawianie się na działanie promieni UV może powodować niekorzystne zmiany w naszej skórze, takie jak: poparzenie skóry, przyspieszenie procesów jej starzenia, a nawet poważniejsze zaburzenia komórkowe. Negatywne skutki działania promieni słonecznych kumulują się z wiekiem. Mechanizmy obronne skóry oraz jej zdolność naprawiania szkód wyrządzonych przez promienie UV maleją wraz z wiekiem. Słońce powoduje trwałe zmiany w naszej skórze. Uszkodzeniu ulegają podstawowe białka strukturalne naszej skóry: kolagen i elastyna odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność. Uszkodzona również zostaje struktura kwasów nukleinowych regulujących przebieg procesów wzrostu i odnowy tkanek. Zmniejsza się bariera lipidowa chroniąca naskórek przed nadmiernym wysychaniem. W wyniku zachodzących zmian skóra staje się pomarszczona, sucha, szorstka, pojawiają się różnego rodzaju przebarwienia.
Kąpiel słoneczna nie musi wiązać się z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i chronić skórę za pomocą filtrów UV. Opalanie wymaga czasu i systematyczności, ale długie przebywanie na słońcu może doprowadzić tylko do oparzeń słonecznych. Podczas opalania zawsze powinniśmy pamiętać o stosowaniu preparatów ochronnych. Dzięki nim unikniesz nieprzyjemnych i bolesnych skutków opalania.
Właściwie dawkowane słońce i kosmetyki z filtrami UVA i UVB ustrzegą nas przed oparzeniem.
W trakcie opalania się warto pamiętać, aby:
🔹 nie zostawać zbyt długo na słońcu,
🔹 nie opalać się w godzinach 11-15,
🔹 stosować kosmetyki z filtrem UV – kremy stosować 15-20 minut przed wyjściem na słońce i powtarzać aplikację co 2 godziny,
🔹 dzieci do 3-go roku życia w ogóle nie powinny być wystawiane na działanie promieni słonecznych,
🔹 starsze dzieci powinny zachować umiar,
🔹 dzieci absolutnie nie opalać w solarium.
Pamiętajmy, aby unikać wizyt w solarium!

http://veritamed.com/aktualnosc/1090/Nie-przegap-nowotworu-skory-
Add a comment...

Post has attachment
Choroba Peyroniego dotyka głównie mężczyzn między 40-60 rokiem życia, choć może wystąpić w każdym wieku, występuje z częstością 0,4 – 9 %.
1 z 20 mężczyzn w Polsce jest dotknięte chorobą Peyronie .jpg
Choroba Peyroniego, czyli stwardnienie ciał jamistych prącia prowadzi do powstawania w obrębie osłonki białawej prącia, twardych, łącznotkankowych blaszek. Pojawiające się na powierzchni narządu guzki przez długi czas nie mają wpływu na jakość życia. Dopiero wraz z postępem choroby pacjenci obserwują nienaturalne wygięcie prącia we wzwodzie oraz towarzyszący mu ból, a w skrajnych przypadkach namnożenie blaszek całkowicie uniemożliwia współżycie.
Jest mało prawdopodobne, aby zniknęła samoistnie , amoże ulec pogorszeniu z upływem czasu. Jednakże, leczenie może nie być konieczne, jeśli choroba nie wpływa na funkcje seksualne i nie pogarsza znacząco jakości życia. W niewielkiej liczbie przypadków, stan ulega poprawie bez leczenia.
Przyczyny powstawania choroby Peyroniego nie są znane. Objawami choroby Peyroniego są m.in. bolesne wzwody prącia czy skrzywienie prącia podczas erekcji. Leczenie operacyjne choroby Peyroniego polega na usunięciu skrzywienia prącia, w celu umożliwienia odbywania prawidłowych stosunków płciowych.
CZY TWÓJ PENIS ZGINA SIĘ W CZASIE EREKCJI? NIE JESTEŚ SAM.
U mężczyzn żaden penis nie jest całkowicie prosty w stanie erekcji, taki właśnie ma kształt. Może zginać się nieznacznie w górę, w dół, w lewą lub w prawą stronę. Zagięcie różni się w zależności od człowieka i zazwyczaj nie wpływa na życie seksualne, nastrój lub samoocenę. Jednak w chorobie Peyroniego skrzywienie jest tak inwazyjne, że stosunek płciowy może być zarówno trudny jak i bolesny.
PENIS ZGINA SIĘ W CZASIE EREKCJI.jpg
CHOROBA PEYRONIEGO
Nazwa choroby pochodzi od nazwiska francuskiego chirurga, który opisał ją w XVIII wieku. Powoduje ją wytwarzanie płytki kolagenowej lub tkanki bliznowatej na trzonie prącia. Tkanka bliznowata, zwana płytką Peyroniego, nie jest widoczna, ale może powodować skrzywienie penisa w czasie erekcji. Penis może zaginać się w różnych kierunkach, w górę, w dół i w bok, w zależności od umiejscowienia płytki.
choroba Peyroniego - kolagenaza.jpg
SPRAWDŹ CZY CIERPISZ NA CHOROBĘ PEYRONIEGO
Wynik testu nie oznacza ostatecznej diagnozy. Jeśli odpowiesz TAK na przynajmniej jedno z poniższych pytań, skontaktuj się ze specjalistą urologiem który ma doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu choroby Peyroniego.
🔹 Czy doznałeś urazu prącia podczas penetracji (waginy) lub w inny sposób?
🔹 Czy podczas ostatniej erekcji zmieniła się krzywizna Twojego prącia?
🔹 Czy krzywizna prącia sprawia, że masz problemy z erekcją lub odczuwasz ból?
W Centrum Medycznym VeritaMed konsultacji udziela Urolog dr n. med. Emilia Pawłowska-Krajka. Dr Pawłowska-Krajka jest certyfikowanym ekspertem w leczeniu choroby Peyroniego.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O CHOROBIE PEYRONIEGO
O niektórych problemach zdrowotnych trudno jest mówić i radzić sobie z nimi, zwłaszcza, gdy dotyczą "części intymnych". Szacuje się, że około 3-7% mężczyzn cierpi na chorobę Peyroniego, ale może ich być nawet więcej.3,4 Sprawia to, że choroba Peyroniego jest powszechnym, a jednocześnie nieczęsto omawianym przez mężczyzn problemem zdrowotnym.
KTO MOŻE ZACHOROWAĆ NA CHOROBĘ PEYRONIEGO?
Przyczyny choroby Peyroniego nie są poznane, sugerowano dotychczas wiele różnych czynników. Najczęstszym wyjaśnieniem jest uraz, który może wystąpić w trakcie współżycia i spowodować niewielkie krwawienie wewnątrz prącia. Gdy rana się goi, formuje się tkanka bliznowata (płytka kolagenowa). Niektórzy mężczyźni mogą mieć predyspozycje do rozwijania nadmiernej ilości tkanki bliznowatej i dlatego są narażeni na rozwój choroby Peyroniego.
Choroba Peyroniego dotyka głównie mężczyzn między 40-60 rokiem życia, choć może wystąpić w każdym wieku. Jest mało prawdopodobne, aby zniknęła samoistnie , amoże ulec pogorszeniu z upływem czasu. Jednakże, leczenie może nie być konieczne, jeśli choroba nie wpływa na funkcje seksualne i nie pogarsza znacząco jakości życia. W niewielkiej liczbie przypadków, stan ulega poprawie bez leczenia.
JAKIE SĄ OBJAWY CHOROBY PEYRONIEGO?
Objawy przedmiotowe i podmiotowe choroby Peyroniego mogą pojawić się nagle lub rozwijać się stopniowo. Najczęstsze objawy to:
🔹 skrzywienie prącia,
🔹 blizna wyczuwalna pod skórą,
🔹 problemy z erekcją,
🔹 skrócenie penisa z powodu zagięcia,
🔹 ból prącia.
Skrzywienie prącia może stopniowo pogarszać się z upływem czasu. Jednak w pewnym momencie, choroba stabilizuje się u większości mężczyzn. Choroba Peyroniego jest zwykle podzielona na dwa etapy:
1. Faza ostra (aktywna)
Zaczyna się od ostrej fazy zapalnej choroby, która trwa zazwyczaj przez 6 do 18 miesięcy. W tej fazie, podczas erekcji może pojawić się ból i erekcja może spontaniczne ustąpić. Częste są również powiększenie płytki i deformacja zagięcia.
2. Faza przewlekła (stabilna)
W fazie przewlekłej ból jest prawie niewyczuwalny lub całkowicie znika, wielkość płytki i skrzywienia jest stała i nie należy spodziewać się spontanicznego ustępowania erekcji.
JAKIE SA PSYCHOLOGICZNE OBJAWY CHOROBY?
Choroba Peyroniego jest problemem nie tylko fizycznym - wpływa również na zdrowie psychiczne - ponieważ większości mężczyzn trudno jest przyzwyczaić się zagiętego penisa. W badaniu z udziałem mężczyzn z chorobą Peyroniego, 77% z nich stwierdziło, że odczuli chorobę psychicznie. Niestety aż 48% panów rozwija z tego powodu objawy depresji. Dotyczyło to obaw o wygląd erekcji i możliwości seksualne, zmniejszonej samooceny i trudności w związku. W innym badaniu, prawie połowę mężczyzn z chorobą Peyroniego sklasyfikowano jako chorych na depresję.
cierpi na depresję z powodu choroby Peyronie.jpg
JAK MOŻNA LECZYĆ CHOROBĘ PEYRONIEGO?
Jeśli podejrzewasz, że masz chorobę Peyroniego, to prawdopodobnie przeszukałeś już internet i znalazłeś różne możliwości leczenia. Poniżej opis niektórych metod leczenia w oparciu o najnowsze badania naukowe.
Leczenie choroby Peyroniego obejmuje zakres od minimalnie inwazyjnych zabiegów do interwencji chirurgicznej. Obecnie nie ma lekarstwa na chorobę Peyroniego, ale dostępne są terapie, które mogą przyczynić się do zmniejszenia skrzywienia penisa i zmniejszenia bólu.
KTÓRA METODA LECZENIA JEST DLA MNIE ODPOWIEDNIA?
Znalezienie właściwego leczenia wynika z rozmowy z lekarzem prowadzącym i w dużej mierze zależy od:
🔹 stopnia skrzywienia,
🔹 etapu choroby,
🔹 stopnia, w jakim wpływa ona na Twoje życie.
NIECHIRURGICZNE MOŻLIWOŚCI LECZENIA
1. Wstrzyknięcie bezpośrednio do zmiany chorobowej
Leczenie zmiany chorobowej polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczej Xiapex® bezpośrednio do części ciała, która jest dotknięta chorobą (zmiana chorobowa) - w przypadku choroby Peyroniego, do płytki kolagenu, który jest przyczyną zakrzywienia prącia.
W zależności od stopnia i zaawansowania skrzywienia, leczenie może być podane w celu zmniejszenia bólu i zmniejszenia skrzywienia prącia.
Skonsultuj się z lekarzem urologiem w celu uzyskania dalszych informacji. W Centrum Medycznym VeritaMed konsultacji udziela Urolog dr n. med. Emilia Pawłowska-Krajka. Dr Pawłowska-Krajka jest certyfikowanym ekspertem w leczeniu choroby Peyroniego, jako jeden z nielicznych urologów w Polsce wykonuje zabieg preparatem Xiapex®.
2. Leki doustne
Uważa się, że kilka sposobów leczenia lekami doustnymi pomaga w chorobie Peyroniego, od suplementów diety, takich jak witaminy i kwasy omega-3 do wielu doustnych leków na receptę. Jednak większość z nich nie została potwierdzona przez wytyczne standardowego leczenia choroby Peyroniego. Brak jest naukowo potwierdzonego działania klinicznego w formie monoterapii, tj. stosowania jednego leku , bez łączenia z innymi lekami. Dalsze badania dotyczące terapii lekami doustnymi powinny wykazać, czy mogą one odgrywać rolę w terapii skojarzonej w chorobie Peyroniego.
3. Leczenie trakcyjne
Leczenie to ma działać poprzez mechaniczne rozciąganie płytki za pomocą urządzenia do rozciągania, które jest noszone przez kilka godzin w ciągu dnia. Chociaż uważa się, że rozciąganie może potencjalnie wpływać na zagięcie prącia, jednak w badaniach i wytycznych nie prowadzono większych badań z porównaniem do placebo. Z tego względu, terapia trakcyjna nie jest zalecana jako leczenie oparte na dowodach.
ZABIEG CHIRURGICZNY
Zabieg chirurgiczny jest od wielu lat stosowany do leczenia choroby Peyroniego. Stosowany jest głównie u mężczyzn z chorobą Peyroniego w stabilnej fazie z poważnym zniekształceniem, tj., gdy skrzywienie utrudnia stosunek płciowy i normalne funkcjonowanie. Zabieg chirurgiczny wykonuje się również u mężczyzn z chorobą Peyroniego, którzy mają zaburzenia erekcji (trudności w osiągnięciu erekcji).
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SPOTKANIA Z LEKARZEM?
Naturalnym uczuciem jest niechęć do omawiania problemów dotyczących penisa, nawet z lekarzem. Jednakże, są lekarze, którzy pomogli wielu mężczyznom z chorobą Peyroniego i mogą przeprowadzić leczenie. Aby jak najszybciej otrzymać właściwą diagnozę i wybór leczenia, ważne jest przygotowaniesię do wizyty u lekarza.
1. Wyjaśnij objawy możliwie najdokładniej:
🔹 kiedy się zaczęły,
🔹 jak długo je miałeś,
🔹 jak wyglądają - oraz,
🔹 jak wpływają one na Ciebie.
2. Jeśli Twój penis jest zagięty, spróbuj zrobić zdjęcie i pokazać je lekarzowi. Pozwoli to na łatwiejsze potwierdzenie lub wykluczenie choroby Peyroniego.
JAK ROZMAWIAĆ ZE SWOIM PARTNEREM?
Wielu mężczyzn z chorobą Peyroniego odczuwa zaniepokojenie wyglądem swojego penisa, z oczywistych powodów. Niektórzy mogą czuć się zaniepokojeni, że nie są w stanie zaspokoić swojej partnerki lub nawet spłodzić dziecka ze względu na trudności we współżyciu. Utrata intymności i problemy w związku z powodu choroby Peyroniego mogą silnie wpływać na stan samopoczucia psychicznego. Dlatego ważne jest, aby być otwartym w uczuciach, jakkolwiek może to być trudne. Poniżej kilka wskazówek/porad dotyczących rozmowy z partnerką o chorobie Peyroniego.
25 proc. mężczyzn z choroba Peyronie nie ma życia seksualnego.jpg
Rozmowa, zaangażowanie, rozwiązywanie problemów:
🔹 Wyjaśnij swojej partnerce lub partnerowi, czym jest choroba Peyroniego tak dokładnie, jak to możliwe. Z góry wyrobione sądy o niektórych chorobach mogą wywoływać zamieszanie i niepotrzebne nieporozumienia.
🔹 Zaangażuj partnerkę(a) w swoje odczucia fizyczne, emocjonalne i seksualne spowodowane chorobą.
🔹 Spróbujcie rozwiązać ten problem razem. Dobrym pomysłem jest angażowanie partnerki(a) na każdym etapie uzyskiwania pomocy, od znalezienia różnych technik uprawiania seksu po wizyty u lekarza.
CHOROBA PEYRONIEGO JEST DZIEDZICZNA I ZARAŹLIWA?
Choć nie jest to w pełni potwierdzone, istnieją przesłanki wskazujące, że choroba Peyroniego może być dziedziczna.
Choroba Peyroniego nie jest natomiast zaraźliwa.
KTO MOŻE ZDIAGNOZOWAĆ CHOROBĘ PEYRONIEGO?
Urolog z doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu choroby Peyroniego.
W Centrum Medycznym VeritaMed konsultacji udziela Urolog dr n. med. Emilia Pawłowska-Krajka. Dr Pawłowska-Krajka jest certyfikowanym ekspertem w leczeniu choroby Peyroniego, jako jeden z nielicznych urologów w Polsce wykonuje zabieg preparatem Xiapex®.

http://veritamed.com/aktualnosc/1089/Choroba-Peyroniego-przyczyny-objawy-diagnostyka-leczenie
Add a comment...

Post has attachment
Rak szyjki macicy zabija codziennie 5 Polek!
Niestety na tle Unii Europejskiej wypadamy bardzo źle. Zajmujemy niechlubne pierwsze miejsce pod względem ilości zachorowań.
Co trzeba w tej sytuacji wiedzieć i robić?
🔹 Warto pamiętać, że rak szyjki macicy we wczesnym stadium jest prawie w 100% uleczalny. Niestety w naszym kraju brakuje profilaktyki i w związku z tym umieralność dalej jest na wysokim poziomie.
🔹 Głównym czynnikiem wpływający na zachorowalność na raka szyjki macicy jest wirus brodawczak ludzkiego HPV. Nie badając się nastawiamy się na długotrwałe działanie wirusa co skutkuje zachorowaniem na raka szyjki macicy. Najgroźniejsze jest zakażenie wirusem typu HPV 16 i HPV 18.
🔹 Rak szyjki macicy w początkowym stadium nie daje żadnych objawów. Niestety to powoduje, że nie badając się dajemy nowotworowi szansę na rozwinięcie się. Najczęstszymi objawami raka szyjki macicy są krwawienia między miesiączkami, mogą pojawić się np. po stosunku lub badaniu ginekologicznym. We wczesnych stadiach choroby nie towarzyszy ból, dopiero bardziej zaawansowane formy guza dają takie objawy.
🔹 Najważniejsze to badać się! Badanie cytologiczne jest dokładnym badaniem, które daje nam konkretne informacje. Warto pamiętać o tym, że każda kobieta powinna regularnie wykonywać badanie cytologiczne. W tym przypadku nie jest ważne, czy w danym momencie jest się aktywnym seksualnie, czy nie.
🔹 Wiek nie zwalnia kobiety z odpowiedzialności za swoje zdrowie i systematycznego wykonywania badań profilaktycznych, w tym cytologii.
Na wszystkie dodatkowe pytania odpowiedzi udzielą nasi lekarze ginekolodzy.
Ze względu na zbyt późną diagnostykę, NIE udaje się wyleczyć raka szyjki macicy u 50% chorych kobiet. Tylko regularne badania cytologiczne u ginekologa mogą pomóc we wczesnym wykryciu problemu, dlatego wspólnie z naszymi Ginekologami stworzyliśmy specjalną ofertę na Pakiety PINK LIPS.
Skorzystaj z akcji PINK LIPS PROJECT – pakiet Konsultacja Ginekologiczna z BEZPŁATNĄ CYTOLOGIĄ !
➽ Kliknij i zapisz się do Ginekologa lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 8738008

http://veritamed.com/aktualnosc/1084/Rak-szyjki-macicy-zabija-codziennie-5-Polek-
Add a comment...

Post has attachment
HPV - Pytania i Odpowiedzi
HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) - Pytania i Odpowiedzi
🔹 Co to jest HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego (human papillomavirus)?
Nazwa pochodzi od efektu, jaki wywołują te wirusy - brodawki. Ludzkie wirusy brodawczaka są grupą więcej niż 100 typów wirusów. Typy wirusów HPV, które powodują powstawanie brodawek na rękach i stopach różnią się od tych które indukują brodawki w okolicach płciowych oraz w gardle.
Niektóre typy HPV związane są również z określonymi typami nowotworów.
🔹 Jaki jest związek pomiędzy HPV a rakiem szyjki macicy?
Wirusa HPV uznaje się za główną przyczynę powstawania raka szyjki macicy. Wiele badań wskazuję również na wirusa HPV jako czynnik ryzyka w powstawaniu raka odbytu, sromu, pochwy, penisa oraz niektórych części gardła.
🔹 Jak częste są zarażenia HPV?
Zakażenie wirusem HPV jest tak powszechne, że niemal u wszystkich mężczyzn oraz kobiet któryś z jego typów wystąpi co najmniej raz w życiu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że zostało zarażone wirusem HPV lub zaraziło partnera seksualnego nieświadomie. Istnieje też możliwość posiadania więcej niż jednego typu wirusa HPV.
🔹 Jakie problemy są związane z zarażeniem HPV?
U większości osób będących nosicielami wirusa HPV nigdy nie występują objawy. Są one nieświadomefaktu posiadania go. Większość infekcji wirusem HPV (9 z 10-ciu) ustępuje samoistnie w ciągu 2 lat, zwalczona przez siły obronne organizmu. W niektórych przypadkach, zakażenie wirusem HPV będzie trwało dłużej i może prowadzić do zmian nowotworowych i innych chorób.
Zakażenie wirusem HPV może powodować:
- raka szyjki macicy, pochwy i sromu u kobiet;
- raka prącia u mężczyzn;
- nowotwory odbytu i tylnej części gardła, w tym podstawy języka i migdałków (gardła) - zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

🔹 W jaki sposób ludzie zarażają się wirusem HPV?
Ludzie zarażają się wirusem HPV podczas intymnych kontaktów seksualnych, zarówno podczas stosunku płciowego z analnym jak i oralnym włącznie. Istnieje możliwość zarażenia się wirusem HPV, nawet jeśli u partnera nie występują objawy, a jest jego nosicielem. Można być zarażonym wirusem HPV nawet jeżeli minęło wiele lat od kontaktu płciowego z nosicielem.
Sporadycznie może się zdarzyć, że kobieta ciężarna zarazi wirusem HPV, swoje dziecko podczas porodu. U dziecka może rozwinąć się niebezpieczna, nawracająca brodawczakowatość układu oddechowego (RRP), powodująca rozrost brodawek wewnątrz gardła.

Nie ma żadnych udokumentowanych przypadków zarażenia wirusem HPV poprzez kontakty z powierzchniami zewnętrznymi, takimi jak deska sedesowa. Niemniej jednak istnieje ryzyko zakażenia przy użyciu przedmiotów zabaw seksualnych (zabawek seksualnych), jeżeli miała z nimi kontakt osoba zakażona wirusem HPV.
🔹 Sprawdź, czy należysz do grupy ryzyka - zrób test na wirusy HPV!
Rak szyjki macicy jest w 96% spowodowany zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Wczesna diagnostyka minimalizuje śmiertelność tej choroby a odpowiednie rozpoznanie wysokoonkogennych typów wirusa umożliwia jego leczenie. W związku z tym należy wykonywać regularne badania cytologiczne i diagnostyczne na obecność wirusa HPV.
🔹 Ile kosztuje test na wirusy HPV ?
W centrum medycznym VeritaMed oferujemy atrakcyjne ceny na badania HPV:
HPV DNA HR 12 genotypów (genotypowanie: 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68) : 120,00 zł
HPV DNA HR 14 genotypów (genotypowanie: 16,18, nie 16/18 ( 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68) : 180,00 zł * w czasie akcji PINK LIPS Project 25% rabat czyli 135 zł
HPV DNA HR 18 genotypów (genotypowanie: 16,18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68, 6/11, 42, 43, 44) : 350,00 zł
🔹 Kto powinien się szczepić na HPV?
Zaleca się szczepienie dziewczynek od 11 roku życia. Rekomendowane jest także szczepienie młodych kobiet, szczególnie tych przed 26 rokiem życia. Szczepienie działa najlepiej u pacjentek, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia płciowego, a u tych które inicjację mają za sobą, znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby. Pełna dawka 3 szczepień wykonanych w ciągu 6 miesięcy chroni przed rakiem, ale także nieprzyjemnymi i bolesnymi brodawkami, które mogą atakować narządy rodne, skórę czy nawet gardło. Skuteczność szczepień w zależności od ich rodzaju dochodzi nawet do 100%.
Najnowsze badania wykazują, że takie szczepienia są również wskazane u młodych chłopców i mężczyzn, jako potencjalnych nosicieli wirusa HPV.
🔹 Dlaczego szczepienie HPV jest rekomendowane w wieku 11 lub 12 lat?
Najskuteczniejszą metodą zapobiegającą zarażeniu wirusem HPV jest wykonanie szczepień we wczesnym wieku rozwojowym, jeszcze przed inicjacją seksualną.
🔹 Jak skuteczne jest działanie szczepienia HPV?
Przeprowadzenie szczepień w odpowiednim momencie powoduje, że ich skuteczność dochodzi nawet do 100%.
🔹 Jakie są w Polsce dostępne szczepionki przeciw wirusowi HPV?
W Polsce dostępne są 3 różne szczepionki przeciwko wirusom brodawczaka ludzkiego w postaci zastrzyków do podawania domięśniowego:
Cervarix® przeciwko 2 rakotwórczym typom wirusa: HPV16 i HPV18
Silgard® przeciwko 4 typom wirusa, w tym dwóm rakotwórczym typom HPV16 i HPV18 i dwóm typom HPV6 i HPV11 odpowiedzialnym za brodawki płciowe (kłykciny kończyste)
Gardasil® 9 przeciwko 7 rakotwórczym typom HPV (HPV 16, 18, 31, 33, 45, 52 i 58) oraz dwóm typom HPV6 i HPV11 odpowiedzialnym za brodawki płciowe (kłykciny kończyste).
Wszystkie wymienione szczepionki wymagają podania 3 dawek.
🔹 Ile kosztuje szczepionka przeciw wirusiwi HPV?
W centrum medycznym VeritaMed oferujemy atrakcyjne ceny na wszystkie obecnie dostępne szczepionki przeciw wirusowi HPV:
Cervarix® : 350 zł
Silgard® : 350 zł
Gardasil® 9 : 450 zł
🔹 Czy szczepionka HPV jest bezpieczna?
Wszystkie trzy szczepionki HPV - Cervarix®, Silgard® i Gardasil® 9 - zostały bardzo dokładnie przebadane pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa przed ich wprowadzeniem. Cervarix® badano w badaniach klinicznych na grupie ponad 30.000 kobiet. Silgard® na ponad 29.000 kobiet i mężczyzn oraz Gardasil® 9 na ponad 15.000 kobiet i mężczyzn. Nie zaobserwowano poważnych skutków ubocznych podczas aplikacji szczepionek.
🔹 Jakie są możliwe skutki uboczne szczepionki HPV?
Szczepionki, jak każdy lek, mogą powodować działania niepożądane. Wielu ludzi, którzy otrzymali szczepionkę HPV, nie odczuwało żadnych skutków ubocznych. U niektórych osób poddanych działaniu szczepionki zaobserwowano łagodne działania uboczne:
minimalny ból, zaczerwienienie lub obrzęk ramienia w miejscu iniekcji,
gorączka,
bóle głowy lub uczucie zmęczenia,
nudności,
bóle mięśni i stawów
reakcja alergiczna (pokrzywka)
UWAGA! Jeśli u pacjenta występuje ciężka alergia, należy o tym powiadomić lekarza podczas konsultacji. Może to powodować uniemożliwić wykonanie szczepień u danej osoby.
Mamy nadzieję, że szczegółowo odpowiedzieliśmy na wszystkie najważniejsze pytania na temat wirusa HPV!
Mówimy STOP zachorowaniom na Raka Szyjki Macicy!.jpg
W związku z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy ponownie zdecydowaliśmy sie dołączyć i wesprzeć akcję IFMSA-Poland - PINK LIPS Project.
Wspólnie z naszymi Ginekologami stworzyliśmy bardzo atrakcyjna ofertę.
PINK LIPS Pakiet Cytologiczny + badanie HPV 14 genotypów: cena 295 zł
(cena regularna 390 zł = 160 zł konsultacja ginekologiczna + 50 zł cytologia + 180 zł HPV 14 genotypów)
• Konsultacja Ginekologiczna
• Cytologia bezpłatna!
• Badanie HPV 14 genotypów z 25% rabatem!
➽ Kliknij aby dowiedzieć się więcej o warunkach akcji PINK LIPS Project
➽ Kliknij i zapisz się do Ginekologa lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 8738008

http://veritamed.com/aktualnosc/1087/HPV-Pytania-i-Odpowiedzi
Add a comment...

Post has attachment
Zadbaj o zdrowie swoje i kobiet w Twoim otoczeniu!
W Styczniu obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Ten zimowy miesiąc został wybrany miesiącem walki z tym konkretnym nowotworem. Kolor kampanii nawiązuje do najbardziej kobiecego koloru czyli różowego PINK LIPS PROJECT. Temat raka szyjki macicy powinien być niezmiernie ważny dla każdej kobiety. Najważniejsza jest profilaktyka. Nowotwór, który jest wcześnie wykryty jest uleczalny, i co najważniejsze możemy zapobiec jego rozwojowi.
Polkom przysługuje bezpłatne badanie ginekologiczne co 3 lata. Jest to długi czas, niejednokrotnie zbyt długi. Warto odwiedzać swojego ginekologa częściej.
W VeritaMed w czasie akcji PINK LIPS PROJECT możesz wykonać BEZPŁATNĄ CYTOLOGIĘ w cenie wizyty lekarza ginekologa.
Ważne jest aby przekazać zdobytą wiedzę na temat nowotworów dalej. Porozmawiaj o zdrowiu intymnym kobietami. Zainteresuj tym tematem swoją mamę, siostrę, córkę czy, babcię z ciocią.
Tylko regularne badania cytologiczne u ginekologa mogą pomóc we wczesnym wykryciu problemu, dlatego wspólnie z naszymi Ginekologami stworzyliśmy specjalną ofertę na Pakiety PINK LIPS:
🔹 PINK LIPS Pakiet Cytologiczny za 160 zł = Konsultacja Ginekologiczna + bezpłatna Cytologia!
lub
🔹 PINK LIPS Pakiet Cytologiczny + badanie HPV 14 genotypów za 295 zł = Konsultacja Ginekologiczna + bezpłatna Cytologia + badanie HPV 14 genotypów z 25% rabatem!
Kliknij i zapisz się do Ginekologa lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego ☎️ 22 8738008
http://veritamed.com/umow-wizyte/ginekolog
Kliknij aby dowiedzieć się więcej o warunkach akcji PINK LIPS Project
http://veritamed.com/aktualnosc/1085/Profilaktyka-raka-szyjki-macicy-konsultacja-ginekologiczna-z-bezplatna-cytologia-
Add a comment...

Post has attachment
W Polsce zaraz po nowotworze raka piersi najgroźniejszym jest rak szyjki macicy. Ze względu na zbyt późną diagnostykę NIE udaje się go wyleczyć u 50% chorych kobiet.
Tylko regularne badania cytologiczne u ginekologa mogą pomóc we wczesnym wykryciu problemu, dlatego wspólnie z naszymi Ginekologami stworzyliśmy specjalną ofertę na Pakiety PINK LIPS:
KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA Z BEZPŁATNĄ CYTOLOGIĄ!
🔷 PINK LIPS Pakiet Cytologiczny : cena 160 zł
Konsultacja Ginekologiczna + bezpłatna Cytologia!
(cena regularna 210 zł : 160 zł konsultacja ginekologiczna + 50 zł cytologia)
lub
🔷 PINK LIPS Pakiet Cytologiczny + badanie HPV 14 genotypów: cena 295 zł
Konsultacja Ginekologiczna + bezpłatna Cytologia + badanie HPV 14 genotypów z 25% rabatem!
(cena regularna 390 zł = 160 zł konsultacja ginekologiczna + 50 zł cytologia + 180 zł HPV 12 genotypów)
➽ Kliknij i zapisz się do Ginekologa lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego ☎️ 228738008

http://veritamed.com/aktualnosc/1085/Profilaktyka-raka-szyjki-macicy-konsultacja-ginekologiczna-z-bezplatna-cytologia-
Add a comment...

Post has attachment
Czego nie wiecie o libido?

„Mężczyźni myślą tylko seksie”. Skąd takie przekonanie? Wyjaśnienie z pewnością jest złożone. Natomiast, sprawcą całego zamieszania jest LIBIDO.

Jest wiele definicji, które określa to pojęcie. Najprościej zapamiętać, iż jest to popęd seksualny każdej istoty, aktywność seksualna. Niektórzy ludzie określają libido również jako potencję seksualną czy zdolność do niektórych reakcji seksualnych. Na nasz popęd seksualny, czyli libido wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest, tzw. ”energia psychiczna” oraz czynniki biologiczne. Warto dodać, że na czynniki biologiczne wpływa poziom hormonów płciowych, który u każdego z nas ma inny wskaźnik. Jeżeli ośrodkowy układ nerwowy człowieka funkcjonuje prawidłowo także nasze libido jest na właściwym poziomie.
Do świata psychologii pojęcie libido wprowadził twórca psychoanalizy Zygmunt Freud. Twierdził on, że libido pojawia się u początków życia, jest związane ze strukturą osobowości każdego człowieka, a także, że jest podstawowym popędem każdego z nas. Dodam, że z wielu badań wynika, że płeć męska ma wyższy poziom libido niż płeć żeńska. W związku z tym, można zrozumieć kąśliwe komentarze kobiet na temat mężczyzn.
Ważnym z czynników, które oddziaływają na nasz popęd płciowy są nie wspomniane przeze mnie wcześniej czynniki kulturowe, a także choroby! Cukrzyca, nadciśnienie czy zły tryb życia mogą powodować, że nasze libido jest niskie i nie mamy ochoty na intymne igraszki z naszymi partnerami. Na spadek aktywności seksualnej może też działać brak snu. Sen jest bardzo ważnym elementem, o którym trzeba pamiętać.
6-8 godz. na dobę, to minimum, aby wyeliminować spadek libido. W pewnym etapie naszych związków często występuje pocięcie, które nazywamy zazdrością. Ona też może obniżyć nasze libido, ponieważ jeżeli jeden z partnerów jest zazdrosny, nie ma zaufania, podejrzewa drugą połówkę np. o zdradę wtedy w naszej głowie może stworzyć się pewna blokada, która obniży popęd. W czasie zbliżeń nasze negatywne myśli będą się nawarstwiały, poprzez co, nie będziemy mogli być w pełni zrelaksowani z naszym partnerem. Podsumowując: warto jest wgłębiać się w pewne tajniki naszej intymności i nie zamykać się w sobie.
Jeżeli u kogoś występuje problem z libido – warto udać się do specjalisty seksuologa/psychologa, który pomoże wgłębić się w blokadę psychiczną. Praca nad sobą pozwoli na wyeliminowanie problemu związanego nie tylko z libido.
Autorem tekstu jest Psycholog Seksuolog Piotr Nowak
Wejdź naszą stronę internetową, wybierz dogodny termin i jednym kliknięciem umów się na konsultację do Psychologa Seksuologa Piotra Nowaka ➡http://veritamed.com/specjalista/5033/Psycholog-Seksuolog-mgr-Piotr-Nowak lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego ☎️ 22 8738008
Add a comment...

Post has attachment
Czego nie wiecie o libido?
„Mężczyźni myślą tylko seksie”. Skąd takie przekonanie? Wyjaśnienie z pewnością jest złożone. Natomiast, sprawcą całego zamieszania jest LIBIDO.
Jest wiele definicji, które określa to pojęcie. Najprościej zapamiętać, iż jest to popęd seksualny każdej istoty, aktywność seksualna. Niektórzy ludzie określają libido również jako potencję seksualną czy zdolność do niektórych reakcji seksualnych. Na nasz popęd seksualny, czyli libido wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest, tzw. ”energia psychiczna” oraz czynniki biologiczne. Warto dodać, że na czynniki biologiczne wpływa poziom hormonów płciowych, który u każdego z nas ma inny wskaźnik. Jeżeli ośrodkowy układ nerwowy człowieka funkcjonuje prawidłowo także nasze libido jest na właściwym poziomie.
Do świata psychologii pojęcie libido wprowadził twórca psychoanalizy Zygmunt Freud. Twierdził on, że libido pojawia się u początków życia, jest związane ze strukturą osobowości każdego człowieka, a także, że jest podstawowym popędem każdego z nas. Dodam, że z wielu badań wynika, że płeć męska ma wyższy poziom libido niż płeć żeńska. W związku z tym, można zrozumieć kąśliwe komentarze kobiet na temat mężczyzn.
Ważnym z czynników, które oddziaływają na nasz popęd płciowy są nie wspomniane przeze mnie wcześniej czynniki kulturowe, a także choroby! Cukrzyca, nadciśnienie czy zły tryb życia mogą powodować, że nasze libido jest niskie i nie mamy ochoty na intymne igraszki z naszymi partnerami. Na spadek aktywności seksualnej może też działać brak snu. Sen jest bardzo ważnym elementem, o którym trzeba pamiętać.
6-8 godz. na dobę, to minimum, aby wyeliminować spadek libido. W pewnym etapie naszych związków często występuje pocięcie, które nazywamy zazdrością. Ona też może obniżyć nasze libido, ponieważ jeżeli jeden z partnerów jest zazdrosny, nie ma zaufania, podejrzewa drugą połówkę np. o zdradę wtedy w naszej głowie może stworzyć się pewna blokada, która obniży popęd. W czasie zbliżeń nasze negatywne myśli będą się nawarstwiały, poprzez co, nie będziemy mogli być w pełni zrelaksowani z naszym partnerem. Podsumowując: warto jest wgłębiać się w pewne tajniki naszej intymności i nie zamykać się w sobie.
Jeżeli u kogoś występuje problem z libido – warto udać się do specjalisty seksuologa/psychologa, który pomoże wgłębić się w blokadę psychiczną. Praca nad sobą pozwoli na wyeliminowanie problemu związanego nie tylko z libido.
Autorem tekstu jest Psycholog Seksuolog Piotr Nowak
Wejdź naszą stronę internetową, wybierz dogodny termin i jednym kliknięciem umów się na konsultację do Psychologa Seksuologa Piotra Nowaka ➡http://veritamed.com/specjalista/5033/Psycholog-Seksuolog-mgr-Piotr-Nowak lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego ☎️ 22 8738008
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded