Profile cover photo
Profile photo
VSKcreative
21 followers
21 followers
About
Posts

Post has attachment
Ajo është një nga këngëtaret shqiptare më të adhuruara nga të rinjtë shqiptarë, por deri më tani askush nuk e dinte profesionin e saj të vërtetë. Enca Haxhia duket se i është futur botës së librave. Në Snap Chat ajo ka ndarë një nga librat e shkencave të…

Post has attachment
Ministria e Financave njofton të gjithë prodhuesit vendor, se janë finalizuar të gjitha procedurat ligjore për fillimin e implementimit të vendimeve për lirimin nga tatimi doganor dhe i akcizës për të gjitha subjektet e regjistruara si prodhues pranë…

Post has attachment
Kandidati nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Gani Dreshaj, ka arritur në Qendrën e votimit për të hedhur votën e tij por ai ka harruar dokumentacionin e nevojshëm që lejon kryerjen e këtij obligimi. Rivotimi në Istog po mbahet pasi raundi i balotazhit u…

Post has attachment
Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj po shijon jetën e natës në Amerikë. Në rrjete sociale, Anxhelina poston vazhdimisht imazhe nga çdo aktivitet që bën, shkruan lajmi.net. Ajo ka goxha rreth të gjerë të shoqërisë atje, me të cilët vazhdimisht shoqërohet dhe…

Post has attachment
Policia e Kosovës ka raportuar se dje në rrugën “Luan Haradinaj” në Deçan, një person është vetë-plagosur aksidentalisht me armë. Në vendin e ngjarës kanë dalë njësitet përkatëse me ç ‘rast kanë konfiskuar një pistoletë me një karikator me pesë fishek të…

Post has attachment
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Grudë të Shkodrës. Nga raportimet e para mësohet se viktima është shtetasi Angjelin Shkami. Policia bën me dije se në vendngjarje ka pasur të shtëna. Blutë e Shkodrës kanë mbërritur në vendngjarje dhe po hetojnë…

Post has attachment
Arben Vitia ka lexuar letrën e Albin Kurtit në Këshillin e Përgjithshëm të VV-së, për shkak se pjesëmarrja e tij është e pamundur në këtë mbledhje meqë ai gjendet në paraburgim. Në letër ai ka shkruar edhe për ofendimin që i ka bërë deputetja Aida…

Post has attachment
Erërat e forta dhe shiu që mbrëmë vonë përshkoi Kosovën, kanë lënë mbrapa shumë dëme. Derisa në disa komuna ka shkatërruar shtëpi e biznese, shumë vende tjera ka lënë pa energji elektrike, shkruan Indeksonline. Shembull fshati Krushë e Madhe e Rahovecit,…

Post has attachment
City, Barcelona dhe Atletico – janë tri klubet e vetme ende pa humbje këtë sezon. Serie A, La Liga, Premierligë, Bundesliga dhe Ligue 1, në pesë ligat më të forta në Evropë, vetëm tri klube nuk dinë për humbje: Manchester City, Barcelona dhe Atletico…

Post has attachment
115 gola me fanellën e Napolit, Hamsik ka barazuar rekordin historik të Maradonës. Marek Hamsik është shprehur i lumtur me rekordin historik të arritur në fitoren e Napolit kundër Torinos. Ai shënoi gol për Napolin në fitoren 3:1 duke shkuar në 115…
Wait while more posts are being loaded