Profile cover photo
Profile photo
VIAGGI.PL
19 followers
19 followers
About
Posts

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Symbolem #BożeNarodzenie jest nie tylko choinka, ale również #Szopka. W Polsce przede wszystkim jest to #SzokpkaKrakowska. W #Italia natomiast miastem kojarzonym z szopkami jest #Neapol. #NeapolitańskieSzopki zwane #presepe lub #presepio są dla neapolitańczyków najważniejszym elementem symbolizującym święta.

Pierwsza taka szopka pojawiła się w XI wieku w kościele #SantaDelPresepe, jednak te najbardziej zachwycające zaczęły powstawać od XVIII wieku. Nie wszystkie szopki mają religijny charakter, ponieważ zwykle nawiązują one do zwykłych codziennych czynności.

By zobaczyć najpiękniejsze neapolitańskie szopki wybierzcie się w listopadzie lub grudniu na #ViaSanGregorioArmeno, gdzie znajdują się warsztaty rzemieślnicze twórców szopek oraz stragany z szopkami i figurkami. Warto też odwiedzić wystawę szopek z regionu #Campania, która co rok jest organizowana w miejscowości #Giffonii w XII-wiecznym opactwie franciszkanów.

#PodróżeZViaggiPl #Włochy #ŚwiętaWeWłoszech #SwiątecznePodróze #SwiatecznyCzas
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
18.12.2017
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
#Bolonia - "la città delle 3T": #torri (wieże), #tortellini (kto jadł ten wie, kto nie jadł - musi koniecznie spróbować!) oraz #tette (kobiece piersi symbolizujące rzesze pięknych bolońskich studentek). Określa się ją też słowami: #LaGrassa (tłusta) - bo jest stolicą #WłoskaKuchnia , #LaDotta (uczona) - bo jest kolebką europejskiej nauki oraz #LaRossa (czerwona) - ze względu na kolor murów i miejskich dachów.

Symbolem miasta są dwie wieże: #TorreDegliAsinelli i #TorreGarisenda. W średniowieczu w Bolonii znajdowało się ponad 100 wież obronnych i mieszkalnych - obecnie przetrwało ich tylko kilkadziesiąt.

Wybierzcie się na wirtualny spacer po średniowiecznej Bolonii, a później zapraszamy na kulturalną i kulinarną wyprawę z +VIAGGI.PL do tego pięknego miasta regionu #EmiliaRomania.

#WeekendwBolonii #KulinarnePodróże #WeekendWeDwoje #Italia #PodróżezViaggiPl #EmiliaRomagna #DolceVita
Add a comment...

Post has attachment
#Włochy zachwycają nie tylko latem, ale o każdej porze roku są równie urzekające. Kilka dni temu część "włoskiego buta" pokrył pierwszy śnieg i stworzył niezwykły klimat. Wybierzecie się z +VIAGGI.PL do zaśnieżonej #Italia? Dla wielbicieli szusowania znajdziemy piękne #TrasyNarciarskie, a tym którzy wolą mniej aktywny wypoczynek polecamy zbliżające się wielkimi krokami #JarmarkiŚwiąteczne.

#Podróż #Urlop2017 #relaks #BiałeBożeNarodzenie #NartyWeWłoszech #Ferie2017 #PodróżWeDwoje #RodzinnyWypoczynek
Add a comment...

Post has attachment
Rzym będzie nie tylko #WieczneMiasto, ale też zielone! Bardzo ciekawa inicjatywa - +VIAGGI.PL zachęca polskie miasta i miasteczka do brania przykładu. Będziemy mieć wtedy nie tylko #CzystePowietrze, ale nasze dzieci będą mieć także swoje drzewa :)

#WloskaEkologia #WloskiePomysly #Wlochy #WloskieCiekawostki #Italia #WloskiePodroze #WlochyJakichNieZnacie
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
#Urlop to czas relaksu i wypoczynku, ale nawet wtedy może spotkać nas niemiła niespodzianka w postaci #OdwołanyLot lub #OpóźnienieSamolotu. Warto wiedzieć jakie prawa przysługują nam w takiej sytuacji i jakiej rekompensaty możemy oczekiwać od #LinieLotnicze.

#wakacje #OdszkodowanieZaOpóźnionyLot #OdszkodowanieZaOdwołanyLot #PrawaPasażera #ObowiązkiPrzewoźnika
Add a comment...

Post has attachment
#RokSzkolny 💼⏰📚 ruszył pełną parą. #SezonUrlopowy 🍹⛱ już za większością z nas. Po chwilach błogiego relaksu pozostały zapewne nie tylko #wspomnienia ale i piękne #pamiątki. Ciekawe co Wy przywieźliście ze swoich wakacyjnych wojaży?


#urlop2017 #wakacje2017 #PodrozeZViaggiPL #WakacyjnePamiątki
Add a comment...

Post has attachment
Może wypad na #CostieraAmalfitana? To idealne miejsce na #urlop i #relaks w #Italia. Piękne plaże 🏖 i zachwycające widoki. Przekonajcie się sami z +VIAGGI.PL.

#Urlop2017 #Wakacje2017 #WakacjeMarzeń #Włochy #podróż
Add a comment...

Post has attachment
Wybieracie się w tym roku do #Mediolan? Uwielbiacie robić sobie #selfie w #podróż? Sprawdźcie więc jakie zakazy dla turystów wprowadziły władze tego pięknego włoskiego miasta.

#WłoskieWakacje #Wakacje2017 #Urlop2017 #WłoskiePodróże #WycieczkaDoMediolanu #WycieczkaDoWłoch #WeekendWMediolanie #WeekendWeDwoje
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded