Profile

Cover photo
Václav Voborník
200,849 views
AboutPostsPhotos
Work
Occupation
Taming of about 5000 banking Unix systems.
Skills
Unix, Solaris, Linux, Clusters, Perl, Shell, TCP/IP, PHP,...
Employment
  • Unix team Group Lead, present
  • Unix systems admin for 15+ years, 2013
Basic Information
Gender
Male
Other names
2:423/44.42, OK1-33428

Stream

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
Jak CHMU.cz predpovida prutok...
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
Už jsme se od EU naučili danit a regulovat to, co funguje dobře a naopak dotovat to, čemu se fungovat nedaří. Takže na zvýšených daních vybranou 1,5 miliardu rozdáme známým. Vzdyť přece policie, hasiči, školy i nemocnice už stejně nevědí, co s těmi penězi dělat :-(
 ·  Translate
Začínající podnikatelé prý nemají koho poprosit o investici. Vláda jim tedy dá miliardu a půl. Znovu ale řeší důsledek místo příčiny. Vy byste do „debilů ze Dne D“ svoje peníze vložili? Já ne.
2
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
I defended against a #zergrush on Google Search.
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
Very informative! :-D
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
Good presentation +Shalini Agarwal  and excellent possibilities. However, something prevents me to move my whole 2nd life to Google... What if Google decides to close down my account?
Chilling. So glad it had a happy ending, but it wouldn't have without the writer's internal contacts! This could be anyone's outcome, I fear. Tienlon, do you have a suggestion of a program or the like to back up your various kinds of data? I personally back up all of my important documents and ...
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
Všichni kolem řeší domácí NAS, tak se taky přidám se svou troškou...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
Něco pro Solaris adminy...
flattr this! Today, I found strange messages on one Solaris 10 SPARC host: Apr 10 05:38:30 nfsclient nfs: [ID 626546 kern.notice] NFS write error on host nfsserver: Stale NFS file handle. Apr 10 05:38...
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
Řecko/CDF/NFP, dneska to lítá... To se nedá prodělat ať nakupujete nebo prodáváte :)
 ·  Translate
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
Náš zákazník, náš pán...
 
Lháři a podvodníci z Vodafone

* update: den druhý ještě předčil den první, čtěte níže *
* update: den třetí, uzavření (doufám), viz. níže *

Vypověděl jsem internet a televizi od O2, kvůli hrubé nespokojenosti s kvalitou služeb a hlavně zákaznického servisu. Doufal jsem že takové zlo se nemůže jinde opakovat, ale Vodafone se mě zřejmě snaží přesvědčit, že to dokážou taky.

24.1. obdjednávám ADSL od Vodafone. Jako svůj stežejní požadavek uvádím, že musí dojít k přepojení internetu dne 31.1. bez přerušení. Operátor mě ujišťuje, že to není problém, že pouze zapojím nový modem místo starého a jedu. Opakovaně se ujišťuju, že to tak skutečně je a že operátor správně chápe kritickou důležitost tohoto požadavku. Jsem ujištěn, že vše proběhne naprosto bezproblémově. Uzavírám tedy objednávku, diktuji adresu pro doručení modemu, atd.

cca 26.1. mi volá někdo z Vodafone, že jsem zadal objednávku, a na jakou adresu mají modem doručit.… Asi si dělají srandu, diktuju adresu znovu. Výslovně se ptám, jestli bude modem doručen do 31.1. aby mohlo dojít k okamžitému přepojení. Jsem ujištěn že určitě ano. Následně mi pán sděluje, že jeho kolega se spletl a cena za službu nebude 400 měsíčně, ale 500 měsíčně (plus mínus pár korun, přesně si nepamatuju) a jestli teda souhlasím se zvýšením ceny. Jsem sice naštvanej, ale touha opusitit O2 je silnější, tak souhlasím.

cca 27.1. mi volá nějaká paní, "na kdy může domluvit návštěvu technika". Ptám se jakého technika, s operátorem jsem domluvený na doručení samoinstalačního balíčku. Paní mi sděluje že je potřeba "nastavit linku" nebo něco v tom stylu, a že technik by mohl přijít 2.2. Znovu opakuju, že dle dohody má dojít k přepojení 31.1. a ptám se, jestli to skutečně bude bez přerušení. Na to mi paní odpovídá "no to néééé panéééé, to trvá tak 3 dny než je to nastavení aktivní". Odpovídám zapomeňte, přepojení musí proběhnout 31.1. o půlnoci připojením nového modemu, slíbili jste to a trvám na tom. Odpověď "panééé já nemám s Vodafone nic společnýho. My jsme externí firma. To já neovlivním." V tuhle chvíli už zvyšuju hlas, ujišťuju paní, že je mi úplně ukradený, že jsou externí firma, že já jednám s Vodafonem, na něčem jsme se dohodli, takže ať technik laskavě naběhne 31.1. a ať si dají sakra záležet, aby to bylo nachystáno na okamžité přepojení.

31.1. modem stále nikde, přichází technik (bez modemu), chvíli se vrtá v drátech a pak oznamuje „tak hotovo, O2 je odpojený, Vodafone je nachystaný“. Chcete říct, že jste mi právě odpojil funkční internet a k novýmu připojení nemám modem? Potřebuju aby to do půlnoci jelo přes O2. „Pane to nejdéééé. My jsme externí firmáááá.“ Nabízí mi, že to přepojí zpátky na O2 a přijede až ve chvíli, kdy budu mít v ruce nový modem. Rezignovaně mu říkám, ať už to nechá být, že dneska holt vydržím na připojení přes mobil (3G) a s operátory si to vyřídím.

Volám operátorovi. Samozřejmě několik minut čekání, následně otravné ověřování totožnosti (proč teda pokaždé ťukám telefonní číslo o kterém chci mluvit, a PIN, když se mě na to pak zase zeptají??). Ptám se operátora kde je modem, že ho dnes potřebuju. Říká mi, že musí věc ověřit v systému, že mě na chvíli "přepne na muziku", jestli můžu počkat. Souhlasím, přepíná mě na muziku. Po 2 minutách muziky se hovor přerušuje…

Volám infolinku znovu. Procházím čekání a otravné ověřování znovu. Vysvětluju situaci znovu. Paní jménem Lenka Tichá ověřujue a sděluje mi, že pravděpodobně došlo "k chybě v systému" (řká mi že prý se to "mohlo ztratit při restartu" apod. nesmysly) a modem ještě nebyl odeslán. Nabízí odeslání modemu, a že mi bude do 3 pracovních dnů doručen… Zvyšuju hlas, trvám na doručení dnes a je mi jedno jak to uděláte. Paní mi odpovídá „já jsem v Chrudimi a osobně Vám to doručit nemůžu“. Přemýšlím, jestli si ze mě dělá srandu, nebo je tak blbá. Následně v zoufalství přistupuju na možnost, že si modem osobně vyzvednu na prodejně. Paní slibuje že zavolá na prodejny, „zjistí jestli to jde“, a zavolá mi zpátky.

Čekám 3 hodiny, ale nikdo mi zpátky nezavolal. Volám znovu na infolinku. Znovu čekání, znovu ověřování totožnosti, znovu vysvětlování situace. Znovu výmluvy, že mi modem dnes prostě nedodají. Následně paní jménem Miroslava Valentová slibuje, že obvolá prodejny v Olomouci a zavolá mi zpátky.

Za pár minut skutečně volá zpátky. Sděluje mi, že modem je pro mě nachystán k vyzvednutí na prodejně. Děkuji aspoň za dílčí úspěch. Sděluje mi, že si mám nachystat 577 korun. Říkám ji, že při objednávce mi bylo sděleno, že cena za modem budem zahrnuta do první faktury. Na to mi odpovídá, že to není možné, že modem se vždycky platí předem (dobírka nebo na prodejně). S tím už nemám sílu bojovat. Dále mi sděluje, že cena za internet bude 367 korun měsíčně. Ano, to je jiná cena, než mi řekli při objednávce a jiná, než mi řekli, když mi volali podruhé. Neskutečný.

Za dalších 10 minut mi pro změnu znovu volá paní Lenka Tichá. Sděluje mi, že obvolala prodejny v Olomouci, a že bohužel vyzvednutí na prodejně není možné. To už se musím smát, ptám se jestli jsem v nějaké skryté kameře. Říkám, že mi právě kolegyně řekla, že modem je nachystán k vyzvednutí. Tak prý jestli to říkala kolegyně, tak asi jo.

Dnes už jsem neměl čas na prodejnu dojít. Sága bude pokračovat zítra.

Tahle špinavá zlodějská banda si zjevně neuvědomuje, že mě to stojí čas, peníze a nervy. Z tohohle příběhu je mimo jiné zjevné, že to nejsou jednorázové přehmaty, ale systémové lži (nedodržení podmínek objednávky, pokaždé jiná cena za službu, apod.).


Den druhý
=======

Včera jsem se nouzově připojil přes 3G. Jelikož jsem už ze 75% měl vyčerpaný FUP, vlezl jsem do internetové samoobsluhy Vodafone a dokoupil dalších 1,2 GB FUP limitu za 200 korun (ty budu chtít v rámci reklamace zpátky). Objevila se hláška, že to "za pár minut bude aktivní".

Dnes dopoledne přišla SMS, že jsem vyčerpal 100% datového limitu a byla mi snížena rychlost. Kdo to znáte, tak rychlost se sníží na takovou hodnotu, že se nedá otevřít ani samoobsluha vodafone… Moc chytrý. (mimochodem to dokupování FUP zavedli až po tom, co jsem je (asi nejen já) dlouho bombardoval, že je nesmysl takhle odstřihnout internet a nedat možnost dokoupit data).

Volám teda znovu na infolinku. Procházím standardní vopruz. Naštěstí už si pamatuju zkratky jak se proklikat přímo na operátora. Ptám se proč není aktivní ten dokoupenej FUP? Pane, na aktivaci máme 24 hodin… Odpovídám vážený pane, bylo tam jasně napsáno, že to bude aktivní během pár minut a i podle mých zkušeností tomu tak vždycky bylo. Proč zase lžete a nenapíšete tam "do 24 hodin" místo "během pár minut"? Hmm, tak já pošlu request na technické oddělení, oni se k tomu do 10 pracovních dnů vyjádří…

V tuto chvíli jsem v situaci, kdy nemám připojení k internetu. V zoufalství vstávám uprostřed práce a jdu na prodejnu Vodafone vyzvednout modem dle včerejší dohody.

Na prodejně sděluji, na čem jsme se včera dohodli, a že si tedy jdu pro ten modem. Vyděšený výraz prodavače, chvilka hrabání v počítačí, volání na infolinku (!!!) a následně „Hmm, tak já o ničem nevím a v systému žádnou poznámku nemám. Musím Vás odkázat na zákaznickou linku, kde si modem objednáte a do 3 pracovních dnů Vám přijde poštou.“ Ujišťuju prodavače, že bez modemu nehodlám odejít a znovu vysvětluju, jaká byla dohoda s infolinkou. Na to mi odpovídá, že mají na prodejně jen jeden modem, a ten mi nedá, protože „ten je pro naše zákazníky“. Zírám s otevřenou hubou. Žádám ho aby znovu zavolal svým kolegům a situaci jim detailně vysvětlil, což prodavač odmítá!!! Ano, odmítl jim zavolat s tím, že už jim volal. Hovado.

Takže beru svůj telefon a volám na infolinku. Znovu čekání a ověřovací vopruz. Operátorovi vysvětlím situaci. Operátor mi slibuje, že zatelefonuje prodavači (který stojí metr ode mě) a pak mi zatelefonuje zpátky. Dokonalý absurdistán. Sedím na prodejně 30 minut a nikdo nevolá. Hraju Angry Birds.

Po 30 minutách žádám prodavače, ať volá kolegům, že tady sedím a čekám na vydání modemu. Prodavač jim volá a závěř je, že mi modem prostě nedají (ano, přestože mi výslovně řekli, že je pro mě nachystaný na prodejně a mám si ho jít vyzvednout).

Ptám se za jakých podmínek mi můžou dát ten modem co mají na prodejně. Prý by se musela udělat nová objednávka. Následně mi však sděluje, že novou objednávku vlastně vytvořit nelze, protože v systému už jedna objednávka je. Z prodejny tuto objednávku nelze stornovat, protože to není „jejich“ objednávka.

Prodavač jde za manažerkou prodejny. Znovu vysvětluju situaci (asi po šesté?). Znovu diktuju telefonní číslo a ověřuju totožnost (asi po desáté?). Manažerka Katka Kozáková volá přímo do call centra operátorce Miroslavě Valentové, která mě na prodejnu poslala. Asi 10 minut se hádají kdo co komu slíbil a neslíbil.

Závěr a finální info od paní Kozákové: Internet bude stát 660 Kč / měsíc (ano, počtvrté slyším jinou cenu, tahle je nejvyšší). Modem za 577 Kč je k úvazku na 2 roky (původně mi řekli asi 6 měsíců). Ale stejně Vám to nemůžu prodat, protože ta Vaše objednávka je sice ve storno režimu, ale pořád tam „visí“. Navíc je účet psán na Vaši manželku a musel byste mít písemnou plnou moc.

V tuhle chvíli pohár přetekl. Oznamuju, že chci stornovat veškeré objednávky a že od Vodafone už nic nechci. Paní Kozáková mi oznamuje, že vlastně není co stornovat, protože původní objednávka už je ve storno režimu a novou nelze zadat :-) Pro jistotu se dvakrát ujišťuji, že je opravdu všechno zrušeno a že mi opravdu nepošlou poštou žádný modem apod.

Odcházím z prodejny, ve které jsem strávil 90 minut. Taková koncentraci lží, debility, neschopnosti a neochoty jako jsem zažil u společnosti Vodafone, je naprosto mimo moje chápání.

P.S. Vcházím do prodejny T-mobile o pár metrů vedle. Stay tuned, možná budu příští týden psát další podobný příběh :-)

Den třetí
======

Volá mi paní Stejskalová, ředitelka péče o firemní zákazníky Vodafone, s tím že ji velmi zaujal můj příběh na internetu. Probíráme spolu ještě některé detaily. Omlouvá se mi jménem Vodafone. Ptá se, jestli jsem ochoten to s Vodafone ještě zkusit, že mi pošlou ještě dnes kurýrem modem, zprovozní spojení a bude to všechno zadarmo.

To odmítám, nejsem prostě ochoten riskovat opakování tohoto příběhu, ani zadarmo. Příčinou tohohle příběhu totiž nebyly přehmaty jednotlivců, ale hrubé systémové chyby v nastavení péče o zákazníky. Navíc tuhle omluvu a nabídku jsem čekal toho 31.1., kdy jsem volal operátorovi, že to nutně potřebuju. Domlouváme se na bezplatném 3G do doby než T-Mobile zprovozní ADSL.


Prosím sdílejte dál.
1
1
Add a comment...

Václav Voborník

Shared publicly  - 
 
Tak na to po 2 letech přišla i Angela. Jen škoda těch utopených peněz...
 ·  Translate
1
Add a comment...