Profile

Cover photo
97 followers|83,485 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Sanat ve Kültür

Shared publicly  - 
 
Bir süredir amatör olarak uğraştığım hobim olan pipo imalatı hakkında gelen yoğun sorular nedeni başta olmak üzere ve internette pipo imalatı süreci hakkında pek fazla Türkçe kaynak, görselli anlatım olmamasından dolayı bu konu altında; sıfırdan başlayarak bitişe kadar, içime uygun nitelikte bir piponun imalat sürecini, minimum alet edevat ile evde tek başına nasıl yapılabileceğini kendimce bol resimli olarak anlatmaya, açıklamaya çalışacağım.
https://tutunyorumlari.blogspot.com.tr/p/evde-pipo-yapm.html
 ·  Translate
Kendi Piponu Kendin Yap Merhaba arkadaşlar... Bir süredir amatör olarak uğraştığım hobim olan pipo imalatı hakkında gelen ...
1
Add a comment...

Sanat ve Kültür

Shared publicly  - 
 
El veya ıstar tezgâhlarında dokunan, yünün ve tiftiğin genellikle doğal renklerinin kullanıldığı, çözgü ve atkı iplikleri yün, ilme ipliği çoğunlukla tiftik olan, her ilme sırasından sonra 3 ile 30 sıra arasında atkı atılan, hav yüksekliği uzun, yumuşak, kaba dokulu halıya tülü denir.

Kaynak : http://www.unutulmussanatlar.com/2016/01/tulu-dokuma.html
 ·  Translate
2
Add a comment...

Sanat ve Kültür

Shared publicly  - 
 
Flickr'de oldukça popüler olan Cliff Briggie'nin Akrilik boya ile yaptığı harika soyut resimlerden bir kaçını sizler için derledik.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sanat ve Kültür

Shared publicly  - 
 
Bir öbjenin veya nesnenin kağıt üzerine uygulanma tekniğidir.

Kaynak : http://www.unutulmussanatlar.com/
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sanat ve Kültür

Shared publicly  - 
 
Zihgir (şast veya okçu (tirkeş, kemankeş) yüzüğü) , Hun İmparatorluğu'ndan yayılan bir okçuluk malzemesidir.
Baş parmağa takılır . Ok atışı sırasında, yay kirişinin baş parmağı parçalamaması için kullanılan ve bir tür kiriş bırakma mekanizması oluşturan tırnaklı bir yüzüktür. Yayı gerdiğinizde yüksek miktarda enerji çıkar ve bu çıkan enerji Türk yaylarında diğer yaylara oranla 2 - 3 kat daha fazla olabilir; bundan zihgirle korunulur. Zihgir Hunlar'dan , Göktürk'lere, Moğollar'a, Koreli'lere, Çin'e, Selçuklu'ya ve daha sonra Osmanlı'ya, Araplara ve Hindistan'a geçmiştir. Rütbeli kişiler için değerli malzemelerden yapılan zihgirler yüksek sanat değeri taşıyabilir. Zihgir benzeri malzemeler Romalılar'dan beri daha seyrek olarak Avrupa'da da kullanılmıştır.
 ·  Translate
2
Add a comment...

Sanat ve Kültür

Shared publicly  - 
 
Bilgisayarcının veda mektubu; @slıdan ayrılık:
 Aklıma geldikçe CPU’um alevleniyor, ne Fan’ım yetiyor bu ateşli söndürmeye, ne de Power’ım.

Duygularımı daha fazla içime Zip’lemeyeceğim. 

@slı seni hayatıma inClude ettiğimden beri, uyumsuz Driver yüklü sistem donanımı gibiyim. Hayatımın artık desteklenmeyen Driver’ı sın sanki. Ne yeni bir sürümün var, ne de eskisini Uninstall edebiliyorum. Trojen gibisin tıpkı, sildikçe yeniden geliyorsun. Dr. Norton bile düzeltemedi seni. 
Bazen ayarı kaçmış Mause gibi  kendi başına hareket ediyor, bazen de inadından Windows gibi kitlenip kalıyorsun. Ne bir reset tuşun var-ki resetliyeyim, nede format atabiliyorum, F8’i bozulmuş klavye gibisin @slı. 

"Badcommand or File name" hatasını sende tattım, ama artık seni daha fazla  destekleyemiyorum,  HardDisc’im de yer kaldı, Söktörlerimi bozdun. Ram’lerim sana daha fazla dayanamıyor @slı, senin yüzünden sanal Ram kullanmaya başladım. “CMOS Battery Dead” hatısı alıyorum sürekli. Bios’umun pilini yedin bitirdin. 

@slı Megahertz’in o kadar etkilemişti-ki beni, tüm Port’larıma sınırsız erişim izni verdim sana: işlem ağacımın gülüydün, “End Process Tree” yetkisine sahiptin. Demek ki Administrator yetkisi vermek bir hataymış, şimdi daha iyi anlıyorum. 

Senin üzerine hiç bir ikincil Sabit Disc koklamadım ben. Terabayt’ın yetiyordu  bana. Fakat sen sürekli Mavi Ekran hatası verip durdun. Neydi senin 0xc00007b sorunun, bir türlü anlayamadım. 

Seri Portlarda sevdim seni, PSI veri yollarında seviştik. Paralel Porta hiç ihtiyaç duymadan Nur topu gibi Partition’larımız oldu. 
CPU internal ve External Cache’lerimiz sürekli açıktı. Fakat sen Boot Order’ını bir türlü ayarlayamadın. 
Tasarruf sağlamak için Advanced Power Management’a upgrade ettim kendimi, ama sen sistem kaynaklarımızı aşırı harcayarak, tüm Powerımızı tükettin. USB Controllerininde sorun var senin @slı, aşırı güç tüketiyorsun, Windoctor’a bir görün istersen.

...ve ben şimdi alıp Partition’ları mı, kendimi başka bir sisteme Migrate edeceğim, lütfen artık bana Ping gönderip durma, bu E-Mail’imi de Replay etme. Birlikte o kadar Veri yazmış iken seni Ignore etmek istemiyorum @slı. 

Umarım bundan sonraki Veri akışında seni kaldırabilecek uyumlu bir System ile Sabit Disc’lerinizi birleştirirsin. 

Systeminin hep açık olsun, kendini güncel tutmayı unutma @slı…

(:
Yazan: Serkan K
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
İstanbul'un öz kültürü ve unutulmuş sanatlar
Introduction
Geleneksel Türk el sanatları ve hobiler. Unutulmuş eski el sanatları - Güzel sanatlar hakkında ansiklopedik bilgi kaynağı, türk ve osmanlı el sanatları, sanat, hobiler, ilginç meslekler
Contact Information
Contact info
Address
http://webportalim.farvista.net/