Profile

Cover photo
UneGatuaj.com - Nje bote me receta
87 followers|99,133 views
AboutPostsPhotos

Stream

 
Te gjithe ata qe kane nje smartphone apo tablet Android mund te shkarkojne UneGatuaj app me te gjithe recetat e http://www.unegatuaj.com/
 ·  Translate
Projekti UneGatuaj ka marre jete ne vitin 2009, kur nje vajze me profesion ...
2
Add a comment...
 
Doni nje ide origjinale per dhuraten e 8 marsit? Provoni ti pregatisni nenes suaj torten mimoza...
 ·  Translate
Torta mimoza eshte nje nga embelsirat me te pregatitura per 8 marsin, festen e nenes. E merr kete emer pikerisht sepse eshte e zbukuruar me copeza pandispanje te cilat te kujtojne lulen simbol te kesaj feste, mimozen. Doni ti beni nje surprize te veçante nenes suaj? Receten e gjeni me poshte:
5
Add a comment...
 
Ju uroj nje fillim muaji sa me te mbare te gjitheve.
Receta e pare per vitin 2014 ne unegatuaj.com 
 ·  Translate
Per te gjithe adhuruesit e nuteles, po ju paraqesim receten e nje torte me te vertete te shijshme e cila sapo te pregatitet, nuk do rezistoje gjate ne kuzh
6
Add a comment...
 
Provoni te dilni nga tradicionalia kete vit dhe ta pregatisni bakllavane me arra kokosi ne vend te asaj tradicionales...
 ·  Translate
Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje alternative shume e shijshme e Bakllavase tradicionale dhe e pershtatshme per te gjithe ata qe e adhurojne s
3
Adda's All's profile photo
 
Interesante do ta provoj
 ·  Translate
Add a comment...
 
Me ne fund... menuja jone e Krishtlindjeve 2; keshtu do keni kohe te beni edhe pazar kete fundjave!
 ·  Translate
Krishtlindjet jane nje nga festat me te shumepritura nga besimtaret e Krishtere ne mbare boten te cilat festohen ne daten 24 Dhjetor ne darke ose ne 25 Dhjetor ne dreke. Per kete arsye amvisat deshirojne qe gatimet e asaj dite te jene speciale, te bukura dhe te shijshme. Me poshte po ju sugjerojme 3-5 receta per secilen nga pjatat, pra antipasta, sallata, pjata te para, te dyta dhe embelsira. Ju duhet vetem te beni zgjedhjen tuaj!
2
Add a comment...
 
Kete antipaste do ta gatuaj patjeter ose per Krishtlindje ose per Vitin e Ri... me baze peshku ose jo nuk e di akoma... mgjth variantet jane te panumerta!
 ·  Translate
Smorgastarta eshte nje torte sanduiç ose nje torte e kripur shume e njohur ne kuzhinen Skandinave, sidomos ne ate Suedeze dhe Finlandeze. Receta konsiston ne nje sanduiç te madh me shume shtresa (zakonisht 4 ose 5) dhe mbushje te ndryshme midis tyre. Mbushja varion sipas deshires, por zakonisht baza jane vezet e ziera dhe majoneza te cilat kombinohen me pas me proshute, karkaleca, domate ne feta, kokrra rrushi, limon ne feta, salmon te tymosur et...
5
Add a comment...
Have them in circles
87 people
Erjona Bega's profile photo
esmeralda kambocaushi's profile photo
Albana Hoxha's profile photo
Muharrem Kadrijaj's profile photo
Best Wonderful Places's profile photo
Alba Konini's profile photo
Erlehta Mane's profile photo
Bora Zhulati's profile photo
Klea Mërtenika's profile photo
 
Tortija me patate eshte nje recete Spanjolle super e thjeshte per tu realizuar.
5
3
Add a comment...
 
Qekur kam zbuluar djathin Kamember ne supermarketet Carrefour, jam dashuruar totalisht! Ju e perdorni, dhe nese po, ne çfare menyrash e pregatisni?
 ·  Translate
Djathi Kamember eshte nje lloj djathi francez i bute i pregatitur nga qumeshti i lopes. Per ta shijuar ne maksimumin e tij, ju kemi paraqitur me poshte nje recete teper te thjeshte:
1
Adda's All's profile photo
 
Dashuri eshte dhe un e dua shume
 ·  Translate
Add a comment...
 
Ne familjen tone, kadaifi nuk mungon kurre ne tavolinen e Vitit te Ri!
 ·  Translate
Kadaifi eshte nje embelsire turke shume e njohur edhe ne vendin tone, e cila pregatitet vecanerisht me rastin e festave te fundvitit apo festave fetare.
2
Add a comment...
 
Kete recete do ta pregatis patjeter naten e nderrimit te viteve, shume e thjeshte dhe e veçante!
 ·  Translate
Nje antipaste shume e veçante te cilen mund ta servirni ne tavolinen tuaj te festave te fundvitit. Kerkon minimumin e perberesve dhe fare pak kohe si per tu pregatitur ashtu dhe per tu pjekur.
5
Add a comment...
 
Ky eshte nje nga gatimet me te veçanta dhe me te shijshme qe kam provuar ndonjehere! Me shume mundesi do te sherbeje si pjate e pare ne menune e festave te fundvitit!
 ·  Translate
Rizoto me shampanje dhe skampi eshte nje pjate e pare teper e rafinuar e cila rekomandohet te pregatitet vetem ne okazione te veçanta si per shembull festat e fundvitit apo Shen Valentini. Per te reduktuar koston e kesaj pjate, mund te perdorni ne vend te shampanjes vere te gazuar (spumante) dhe ne vend te skampit, karkaleca te medhenj.
3
Add a comment...
 
Kjo eshte antipasta e pare: e thjeshte, e shpejte dhe mbi te gjitha qe mund te pregatitet edhe nje nate perpara.
Receta te tjera ne vijim...
 ·  Translate
Nje antipaste e shijshme e cila do ta bej Krishtlindjen tuaj me festive dhe te veçante.
3
Add a comment...
People
Have them in circles
87 people
Erjona Bega's profile photo
esmeralda kambocaushi's profile photo
Albana Hoxha's profile photo
Muharrem Kadrijaj's profile photo
Best Wonderful Places's profile photo
Alba Konini's profile photo
Erlehta Mane's profile photo
Bora Zhulati's profile photo
Klea Mërtenika's profile photo
Contact Information
Contact info
Email
Story
Tagline
Te gatuash eshte nje kenaqesi
Introduction
Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

Duke qene se ky projekt eshte akoma ne hapat e pare, cdo verejtje, keshille apo sugjerim eshte shume i mirepritur. Gjithashtu per cdo pyetje apo kerkese me shkruani ne info@unegatuaj.com