Profile cover photo
Profile photo
Ukrlib.com.ua: Бібліотека української літератури
232 followers -
УкрЛіб — це найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури
УкрЛіб — це найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури

232 followers
About
Posts

Post has attachment
Твори Олеся Гончара буде вилучено з безкоштовних онлайн-бібліотек.

Сучасні видавці творів Олеся Гончара вирішили обмежити доступ до його творів в мережі, залишивши можливість читати тільки на платній основі. Вилученню з онлайн-бібліотек підлягають і базові для української культури твори, такі як "Собор", "Бригантина", "Тронка".

Отже, у вас є ще кілька днів встигнути почитати Гончара безкоштовно.
http://www.ukrlib.com.ua/books/author.php?id=46

Як вам така тенденція? Будете читати українську літературу за гроші?
* До речі, УкрЛіб вперше оцифрував "Собор" Гончара ще у 2001-му році.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Хочемо поділитися з вами новиною!

Нашу інтерактивну біографію Тараса Шевченка перекладено португальською! Допоміг нам з цим професор португальської мови Бразильського університету — Еміліо Ґавдида.

Запрошуємо подивитись: http://shevchenko.ukrlib.com.ua/?lang=pt
Biografia de Tarás Chevtchenko
Biografia de Tarás Chevtchenko
shevchenko.ukrlib.com.ua
Add a comment...

Post has attachment
Земляки Семенка декламують його вірш 

Жителі села Кибинці Миргородського району озвучили вірш свого земляка, поета Розстріляного відродження Михайля Семенка, повідомляє «Magnum Opus». Ще 87 років тому він хотів, щоб з його рідного села можна було підземкою подорожувати до мегаполісів.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
# вірші@uaukrlib 

"Під чужим небом" 
Євген Маланюк

Чужі: й земля, і небо тут, і люди, 
І місяця золотосрібний ріг. 
Життя давно, як божевільне, блудить 
По манівцях заплутаних доріг. 

Десь кревний край кона в останній муці, 
Дикун над ним заносить ятаган, 
А він скажений біль терпить, як Муцій, 
І крапле кров росою з чорних ран. 

Чому ж я тут? Куди ж іще заблудить 
Безглузда путь і хто остереже? 
Чужа земля, чужі похмурі люди — 
Й саме життя, здається, вже чуже.

Повний текст читай тут:  http://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=934
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Сова і жайворонок: 7 міфів

З самого малечку нас тероризують ранніми підйомами, мабуть, саме тому ранок асоціюється у нас виключно з насильством над собою і необхідністю тягнутися на каторгу. Людей, які змушені дотримуватись раннього режиму пробуджень і тих, кому це чомусь подобається, називають жайворонками. У той же час існує неформальний культ ночі — час для творчості, друге, таємне життя. Любителі нічного способу життя називають себе совами, що надає їх образу загадковості і несхожості на інших. Ми спробували з'ясувати, які існують міфи стосовно поділу на жайворонків та сов.

Міф №1: Сов вигадали ледарі для виправдання постійних запізнень

Якщо ви не можете лягти в ліжко за 8 годин до наміченого пробудження, це свідчить не тільки про ймовірну лінь і неорганізованість, але і про специфіку вашого біологічного годинника. Вчені-сомнологи визнають, що у різних людей біологічні годинники влаштовані по-різному. 

Міф №2: Життя підлаштоване під жайворонків

Насправді це так і є. І з цим необхідно змиритись. Єдине, що ви можете — обрати собі професію, яка дозволяє працювати на піку активності, а не змушує групуватися в самий невідповідний для організму час. Багато західних роботодавців при прийомі на роботу тестують біоритми людини, яка влаштовується на роботу, щоб узгодити відповідний графік. А в армії Ізраїлю один з пунктів особової справи призовника описує його біоритми, правда, на військовій службі це тільки інформація до відома.

Міф №3: Сови схильні до депресії

Прямого зв'язку між бажанням поспати подовше і схильністю до виникнення депресії не виявлено. Сомнологи відзначають більш життєрадісну вдачу сов і їх готовність до зміни ситуації.

Міф №4: Зміна режиму перебудовує і біоритми

Це неможливо. Спроби вчених повністю перебудувати біоритми живих організмів провалилися. Сомнологи, які вивчають проблему оптимізації робочого процесу, наполягають на індивідуальному підході при налагодженні виробничих процесів. Словацький вчений Еміл Штафф провів дослідження, яке показало, що як на виробництві, так і в побуті, конфліктні ситуації спостерігаються частіше о 14-15 годині, коли біоритми сов і жайворонків перетинаються, при тому, що всі прийшли на роботу в один час. 

Міф №5: Для сов безсоння — це норма

Безсоння — це неприємна і небезпечна патологія сну, яку треба лікувати, а ніяк не прояв совиної натури. 

Міф №6: Жайворонки успішніші і багатші

Продуктивність праці сов вище, оскільки вони готові до змін, понаднормової праці і нічного фрілансу. У той час, як жайворонки клюють носом, сови активно працюють. Проблеми у сов починаються у тому випадку, коли їх насильно переводять в ранковий режим. Але мотивація до того, щоб багато заробити і дозволити собі жити, як хочеться, і спати, коли захочетсья, у сов набагато вища.

Міф №7: Жайворонків більше, ніж сов

Сомнологи стверджують, що статистика говорить про перевагу сов в 15%. Дослідження американських вчених, свідчать, що економіка країни втрачає близько $ 20 млрд на рік через хронічне недосипання 65% працюючого населення країни.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
"Зачарована Десна" 
Олександр Довженко

"Зачарована Десна" — автобіографічна повість, спогади Олександра Довженка про дитинство в рідному селі на Чернігівщині. Повість є гімном річці Десна та рідному краю.

Автор змальовує свої «перші радощі, і вболівання, і чари перших захоплень дитячих…», віруючого в Бога діда-чумака і прабабу, яка все і всіх проклинала, матір і батька, коваля діда Захарка, дядька Самійла — неперевершеного косаря, сільського священика і зустріч селянами Великодня на дахах під час весняного розливу Десни. Спогади ці час від часу переростають у короткі авторські роздуми — про «тяжкі кайдани неписьменності і несвободи», інші лиха й страждання селян України і разом з тим — багатство їхніх душ, внутрішню культуру думок і почуттів, їхній смак, їхню вроджену готовність до «найвищого і тонкого», про війну й спалене фашистами село, про ставлення до минулого.

Читай твір тут: http://ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=866
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded