Profile

Cover photo
Verified name
11,705 followers|9,484,969 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Pinned

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
پرسش های خود را برای دکتر چنگیزی زیر این پست بنویسید
پروفایل کامل دکتر چنگیزی: http://go.usa.gov/3J5fT
مارک چنگیزی، بیولوژیست نظری اعصاب و نویسنده علوم ایرانی-آمریکایی است.
تحقیقات مارک در زمینه های متنوعی است، اما معمولا این پرسش را مطرح می کنند که چرا بیولوژی، مغز، درک و غیره چنان هستند که ما می بینیم. یکی از تئوریهای مارک چنگیزی، " Perceive the present" یا "درک حاضر" است که تلاش می کند توهم نوری را توضیح دهد. چنگیزی می گوید توهمات بینایی ناشی از تاخیرات عصبی هستند که بسیاری از افراد در زمان بیداری تجربه می کنند. زمانی که نور به شبکیه چشم می تابد، یک دهم ثانیه طول می کشد تا مغز این نور را به درکی تصویری از دنیا تبدیل کند. چنگیزی معتقد است سیستم بینایی انسان با ایجاد تصاویری که در یک دهم ثانیه در آینده به وجود خواهند آمد در طی سالها تاخیر عصبی فوق را جبران کرده است. این توانایی ایجاد تصاویر در آینده به انسان امکان داده است تا در زمان حال به امور واکنش نشان دهد و بتواند اعمال واکنشی مانند گرفتن توپ پرتاب شده یا حرکت در میان جمعیتی زیاد را انجام دهد.
 ·  Translate
55
Abb Papa-хамйд-HAMID's profile photokavi Hooman's profile photo
22 comments
 
+Abb Papa-хамйд-HAMID اینا با دینشون دنیارو گرفتن ؛-)
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
شکرگزاری همراه با مستمندان
https://youtu.be/a7RBqJ4DVBk 
رئیس جمهوری ایالات متحده به همراه همسر و دو دخترش شب قبل از جشن شکرگزاری با حضور در یک مرکز خیریه در شهر واشنگتن، در بین بی‌خانمان‌ها و نیازمندان غذا توزیع کردند. از سال ۲۰۰۸ تاکنون خانواده اوباما بخشی از برنامه های روز شکرگذاری خود را برای آماده ساختن وعده های غذا در آشپزخانه های عمومی یا توزیع غذا در یکی از خیریه های منطقه، با کارکردن در کنار سایر دواطلبان صرف می کنند.
 ·  Translate
42
ramin ramin's profile photono name freedom's profile photoIslamic Republic of IRAN's profile photo
11 comments
 

امام خامنه ای :
هر کشوری که به آمریکا اعتماد کرد آسیب دید.

 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
روز شکرگزاری در ایالات متحده زمانی برای گردهم آمدن خانواده و دوستان، و صرف غذایی سنتی و شکرگزاری برای برخورداری از چیزهای خوب در زندگی است. این مراسم همچنین می تواند وسیله ای برای خدمت به دیگران در جامعه نیز باشد.
این تعطیلی که در ایالات متحده در چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر برگزار می شود، ریشه در جشن های برداشت محصول دارد که در سال١٦٢١ در ایالتی که اکنون به عنوان ماساچوست شناخته می شود آغاز شد. سرخپوستان وامپانواگ به مهاجران انگلیسی آموختند که چگونه ذرت و دیگر محصولات بومی را بکارند و به آنها شیوه شکار کردن و ماهیگیری را نیز یاد دادند. مستعمره نشینان سرخپوستان نیکوکار وامپانواگ را برای جشنی به صرف بوقلمون، اردک و غاز وحشی، ماهی و صدف، ذرت، سبزیجات و میوه های خشک دعوت کردند و سرخپوستان نیز برای آنان گوشت گوزن آوردند.
مردم هنوز هم در روز شکرگزاری از محصولات بومی آمریکا استفاده می کنند: بوقلمون، سس کرنبری، پوره سیب زمینی، و تارت کدو تنبل برای دسر، ولی اهالی هر منطقه ایالات متحده تنوع خاص خود را در تهیه خوراک به کار می بندند.
در منطقه شمال شرق ایالات متحده، بوقلمون سفره عید شکرگزاری ممکن است به شربت درخت افرا آغشته شود و مواد داخل شکم آن با نان تست شده ، شاه بلوط ، رزماری و آویشن آمیخته شود. هیچ سفره شکرگزاری در بالتیمور بدون یک بشقاب اضافی sauerkraut (نوعی ترشی کلم برگ) کامل نیست و برخی ها در جنوب مواد داخل شکم بوقلمون را از نان ذرت و صدف تهیه می کنند و سیب زمینی شیرین را با مارش ملوی برشته شده سرو می کنند. آشپزها در جنوب غربی ایالات متحده ممکن است بوقلمون را به سس چیلی و زیره سبز آغشته کرده و بپزند.
روز شکرگزاری فرصتی برای آمریکایی ها است تا برای نعمت هایی که از آن برخوردارند قدردانی کنند و آنها را با دیگران سهیم شوند. در بسیاری از شهرهای ایالات متحده، داوطلبان به تهیه شام روز شکرگزاری کمک می کنند و آن را در کلیساها، مسجدها، پرستشگاه ها، و دیگر مراکز مذهبی که از افراد همه ادیان پذیرایی می کنند، به محرومان و نیازمندان ارائه می دهند.
در این ویدیو، آمریکایی ها توضیح می دهند که در این روز شکر گزار چه چیزی هستند.
منبع:ShareAmerica
 ·  Translate
62
‫امیدبه فردایی بهتر م‬‎'s profile photo‫اسمـــٰاعیل خلجی‬‎'s profile photomahmoud hasanpour's profile photono name freedom's profile photo
7 comments
 
کاش چنین مراسمی در ایران هم بود ، علاوه بر جشن نوروز .
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
فردا در آمریکا "روز شکرگزاری" یا Thanksgiving Day است. هر سال در این روز آمریکاییان با خانواده و دوستان خود جمع می شوند تا شکرگزار نعمات و موهبتهایی باشند که در زندگی دارند و از غذا و خوراکهای مرسوم سنتی این روز لذت ببرند. یکی دیگر از سنتهای دیرپای این روز در آمریکا "رژه مِیسیز" (Macy’s Parade) است. میسیز یک فروشگاه بزرگ زنجیره ای آمریکایی است که بزرگترین شعبه اش در شهر نیویورک قرار دارد. در دهه ۱۹۲۰ بسیاری از فروشندگان این فروشگاه نسل اول مهاجران اروپایی به آمریکا بودند که از زندگی خود در آمریکا خوشحال بودند و به کشور جدیدشان افتخار می کردند و می خواستند به سنت نیاکان اروپاییشان رسوم جدید آمریکایی خود را جشن بگیرند و بزرگترین رسم آمریکایی روز شکرگزاری بود. سنت رژه روز شکرگزاری در سال ۱۹۲۴ و توسط کارمندان و فروشندگان فروشگاه میسیز آغاز شد. این رژه که سه ساعت طول می کشد هر ساله ساعت ۹ صبح در نیویورک آغاز می شود و از سال ۱۹۵۲ به طور زنده از شبکه تلویزیونی NBC پخش می شود. بخش اصلی و عمده این رژه هر ساله برنامه های بزرگ و منظم رقص و اجراهای شاد موسیقی است. نماد عمده این رژه بادکنکهای عظیم الجثه و شناورهای تزئین شده بزرگ هستند که توسط گروههای مختلف به رژه  آورده می شوند. مردم از سراسر آمریکا و دنیا برای دیدن رژه به نیویورک می آیند. برای آنان که در کنار خانواده ها و دوستانشان در خانه هستند و برای شام روز شکرگزاری آماده می شوند تماشای این رژه به یکی از سنتهای هر ساله تبدیل شده است.       
 ·  Translate
60
1
nikoo m's profile photomohammad.mehdi sahlolbey's profile photoIslamic Republic of IRAN's profile photoShiva Ghahremani's profile photo
13 comments
 
+mohammad.mehdi sahlolbey

سیاست ما دیانت ما است.
امام خمینی

 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
18
Islamic Republic of IRAN's profile photo
 
مرگ بر آمریکا

 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
بیانیه مارک تونر، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده درباره تغییر رآکتور هسته ای ایرانی اراک
http://go.usa.gov/cjarG
ما از انتشار روز گذشته سند تشریح نقشهای پیش بینی شده برای همه شرکت کنندگان در برنامه جامع اقدام مشترک برای بازطراحی و بازسازی رآکتور هسته ای ایرانی اراک، استقبال می کنیم. وزیر امور خارجه کری به همراه دیگر وزرای خارجه گروه ۱+۵ و ایران و همچنین کمیسر عالی اتحادیه اروپا در امور بین الملل این سند را امضا کردند.    
این سند گام مهمی به سوی عملیاتی شدن تعهد ایران نسبت به رآکتور هسته ای اراک، در برنامه جامع اقدام مشترک می باشد و یکی از بسیار مراحلی است که ایران پیش از روز اجرا، تکمیل می کند. آن ]روز اجرا[ روزی صورت می گیرد  که آژانس بین المللی انرژی هسته ای تایید کند ایران کلیه گامهای هسته ای لازم و مشخص شده در متن برنامه جامع اقدام مشترک را تکمیل کرده است. 
این طرح رآکتور هسته ای اراک را به نحوی بازطراحی و بازسازی می کند که نگرانی های مربوط به گسترش ]سلاحهای هسته ای[ را مدنظر قرار می دهد و مسیر پلوتونیوم برای مواد شکاف پذیر به منظور تولید سلاح هسته ای را مسدود می کند. سندی که دیروز منتشر شد، همچنین چارچوبی برای انجام این پروژه فنی و نقشهایی را که از شرکت کنندگان انتظار می رود، تشریح می کند. 

در این سند، ایالات متحده متعهد شده است خدمات فنی و بررسی  طرح مدرن سازی راکتور اراک را فراهم آورده و همچنین تحلیل طراحی سوخت و استانداردهای ایمنی - مطابق با قوانین ملی - را به منظور حصول اطمینان از برطرف شدن نگرانی های مربوط به گسترش ]سلاحهای هسته ای[ و تطابق با طرح قید شده در برنامه جامع اقدام مشترک  ارائه دهد.
ایالات متحده همچنان متعهد است به منظور حصول اطمینان از عمل به تعهدات ایران در برنامه اقدام مشترک و حفظ آنها به شکلی نزدیک با اتحادیه اروپا و شرکای ۱+۵مان، به همراه آژانس بین المللی انرژی هسته ای همکاری کند.
 ·  Translate
29
‫اسمـــٰاعیل خلجی‬‎'s profile photoHn O's profile photomeysam mohit's profile photoIslamic Republic of IRAN's profile photo
4 comments
 
مرگ بر آمریکا

 ·  Translate
Add a comment...
Have them in circles
11,705 people
Sasan Sol's profile photo
‫باابا كرم (‪Kurosh tehrani‬‏)‬‎'s profile photo
Ali dehghan's profile photo
Ali Ahmadzade's profile photo
Arash Ebrahimi's profile photo
Mahdi M's profile photo
‫صدای بم‬‎'s profile photo
abolghassem khayyati's profile photo
saeid jam's profile photo

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
برنامه آموزش اصطلاحات از سفارت مجازی تهران -اصطلاح پنجاه وهشتم 
https://goo.gl/9sNkbw
اصطلاح این هفته at the eleventh hour به معنای «دقیقه نود یا لحظه آخر» است. این ویدیوی کوتاه را تماشا کنید و با این اصطلاح یک جمله به زبان انگلیسی بنویسید.
 ·  Translate
14
1
Liyon Kayseri's profile photo
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
پروچیستا خاکپور
http://go.usa.gov/cDFeR
"معرفی چهره های برجسته ایرانی - آمریکایی"
پروچیستا خاکپور در سال ۱۹۷۸ در تهران متولد شده است و رمان نویس، مقاله نویس و نویسنده ایرانی_آمریکایی است. او که در در ساوت پسدینا(South Pasadena) کالیفرنیا و شهر لس آنجلس بزرگ شده، مدرک لیسانس خود را از کالج سارا لورنس(Sarah Lawrence College) نیویورک و در رشته "نویسندگی و ادبیات خلاقانه" گرفته است. او فوق لیسانس خود را از از دانشگاه "جانز هاپکینز" دریافت کرده است. پروچیستا پس از دریافت فوق لیسانس برای مدتی در دانشگاه جانز هاپکینز تدریس کرد.
خاکپور در آغاز فعالیت حرفه ایش به عنوان روزنامه نگار بخش هنر و سرگرمی کار کرد. آثار او در نیویورک تایمز، مجله هارپر، لس آنجلس تایمز، مجله جی کیو، روزنامه دیلی بیست، شیکاگو ریدر و نشریات متعدد دیگری چاپ شده اند. وی همچنین از سال ۲۰۰۸ به طور منظم برای نیویورک تایمز می نویسد.
اولین رمان پروچیستا "پسرها و دیگر اجسام سوختنی" (Sons and Other Flammable Objects) نام دارد و در سپتامبر ۲۰۰۷ منتشر شده است. این کتاب که طنزی تلخ و ترانه گونه دارد بر پدرها و پسرهای ایرانی در لس آنجلس و نیویورک و حوادث پس از یازدهم سپتامبر تمرکز دارد. این کتاب جزء کتابهای برگزیده ویراستار روزنامه نیویورک تایمز و همچنین در فهرست بهترین کتابهای پاییز ۲۰۰۷ روزنامه شیکاگو تریبیون بود. "پسرها و دیگر اجسام سوختنی" جایزه بهترین کتاب تخیلی هفتاد و هفتمین جایزه کتاب کالیفرنیا (California Book Award) را نیز از آن خود کرده است. رمان دوم خاکپور "آخرین توهم" (The Last Illusion ) است که قرار است در ۱۳ مه ۲۰۱۴ به بازار بیاید.
خاکپور در سال ۲۰۱۲دریافت کننده فلوشیپ نویسندگی خلاقانه از "بنیاد ملی برای هنر" (National Endowment for the Arts) بود. او در حال حاضر به عنوان استاد میهمان در دانشگاههای کلمبیا و فوردهَم تدریس می کند.
 ·  Translate
70
4
KARIM SAEED's profile photoKHOSROO. H's profile photoSenator Raymond's profile photoAli Ashtary's profile photo
3 comments
 
شیطان بزرگ دنبال نفوذ فرهنگی است و مردم ایران با شعار مرگ بر آمریکا تو دهن شیطان بزرگ می زنند.
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
بیست و پنجم نوامبر، برابر با چهارم آذرماه روز جهانی «منع خشونت علیه زنان» نامگذاری شده است.

آیا می دانستید که در سراسر دنیا از هر سه زن، یک نفر با خشونت مبتنی بر جنسیت مواجه شده است؟ این یک پدیده همه گیر جهانی است، ولی شما می توانید به پایان دادن به آن کمک کنید.

برای شروع، به کمپین ۱۶ روز فعالیت علیه خشونت مبتنی بر جنسیت بپیوندید (#16days) و به بالا بردن سطح آگاهی  کمک کنید. این کمپین در ٢۵ نوامبر آغاز می شود و تا ۱۰ دسامبر ادامه خواهد داشت.

شما همچنین می توانید به دیگران توضیح دهید که وقتی به زنان و دختران امکان مشارکت کامل و برابر در جامعه داده شود، همه از آن بهره مند می شوند.

سرمایه گذاری در آموزش دختران ” پر بازده ترین سرمایه گذاری است”
دلایل زیادی در توجیه این امر وجود دارد:

 • لورانس سامرز، کارشناس اقتصادی می گوید:« سرمایه گذاری در امور دختران ممکن است پربازده ترین سرمایه گذاری موجود در دنیای در حال توسعه باشد.» 
 • دانیل اپستاین، کارآفرین می گوید، در بازارهای نوپا، دختران تحصیل کرده ٩۰ درصد درآمد خود را دوباره برای آینده خانواده هایشان سرمایه گذاری می کنند، حال آنکه این رقم برای پسران تحصیل کرده فقط ۳۵ درصد است.
 • نظر سنجی ها در خانواده های کشورهای در حال توسعه به طور مستمر نشان می دهند که زنانی که از تحصیلات بالاتری برخوردارند، خانواده های کوچک تر، سالم تر و تحصیل کرده تری دارند.
 • هنگامی که ۱۰ درصد بیشتر از دختران به مدرسه بروند، تولید ناخالص یک کشور به میزان ۳ درصد افزایش می یابد. این برای کشوری نظیر نیجریه، به معنای ۱۵ میلیارد دلار درآمد اضافی در سال است.

میشل اوباما، بانوی اول، این هدف را دنبال می کند. طرح ابتکاری او به نام «بگذارید دخترها بیاموزند» از ده ها برنامه برای نگه داشتن دختران در مدرسه حمایت می کند.

مشارکت دادن زنان در دولت عملکرد آن را بهتر می کند

آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده به این نکته پی برده است که در کشورهایی که زناندست کم ۳۰ درصد کرسی های سیاسی را در اختیار دارند، فراگیری، برابری و دموکراسی بیشتری برقرار است. مشارکت سیاسی زنان، همکاری بین حزب ها و قومیت ها را افزایش می دهد و پاسخگویی دولت را به شهروندان بهبود می بخشد. کودکان و جوامع محلی هم بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

زنان روستایی توانمند می توانند به تغذیه جهان کمک کنند

بسیاری از زنان در کشورهای در حال توسعه در بخش کشاورزی کار می کنند ولی در مقایسه با مردان، دسترسی کمتری به زمین، آموزش و فناوری های جدید دارند و به این ترتیب بازده آنها معمولا کمتر است. بنا به اعلام سازمان ملل متحد، دسترسی برابر زنان به منابع می تواند برداشت را تا ۳۰ درصد افزایش دهد. این به معنای کم شدن ۱۵۰ میلیون نفر از تعداد گرسنگان است.

مردان واقعی از برابری جنسیتی پشتیبانی می کنند

این به ویژه برای مردها و پسرها حائز اهمیت است که نشان دهند با خشونت و تبعیض جنسیتی مخالفند. آنها از این طریق با خویشاوندان و دوستان خود که زن هستند همبستگی نشان می دهند و الگویی برای سایر مردها ارائه می کنند. هنگامی که زنان دارای فرصت برابر باشند، مردها نیز از آن بهره مند می شوند. بپا خیزید و اقدام کنید. به کمپین آگاهی رسانی #HeForShe سازمان ملل متحد بپیوندید؛ همراهان خوبی خواهید داشت.

منبع: ShareAmerica
 ·  Translate
60
2
Paniza K's profile photono name freedom's profile photoKARIM SAEED's profile photoehsan jam's profile photo
22 comments
 
مردی در اقدامی جنون‌‌آمیز همسر جوانش را با ضربات شیلنگ گاز به قتل رساند و گریخت.
ساعت 8 شب سه‌شنبه سوم آذرماه مأموران کلانتری 116 مولوی برای رسیدگی به گزارش مرگ یک زن در خانه‌اش به محل اعزام شدند.در تحقیقات ابتدایی مشخص شد این زن با پاهای بسته زیر ضربات شیلنگ گاز دچار آسیب جدی شده و تا رسیدن اورژانس جان باخته است.
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
فضانوردان معمولا صدمین روز زندگی شان در فضا را جشن می گیرند اما اسکات کلی، فضانورد آمریکایی که قرار است یک سال کامل را در ایستگاه فضایی بین المللی سپری کند، صدمین روز باقیمانده از ماموریتش را جشن می گیرد. 
اسکات کلی در ماه مارس امسال ماموریت یکساله اش را آغاز کرد. این مدت دو برابر مدت زمانی است که فضانوردان معمولا در فضا می مانند و تا کنون هیچ آمریکایی ای بیش از ۲۱۵روز در فضا باقی نمانده است. پرزیدنت اوباما پیش از آغاز سفر اسکات کلی از او خواست تا عکسها و ویدیوهایش را بطور مرتب در اینستاگرام و فیس بوک قرار دهد. جالب است بدانید که در این ماموریت، دانشمندان ناسا ضمن بررسی تاثیرات زندگی فضایی بر بدن انسان، برادر دوقلوی یکسان اسکات را همزمان در روی زمین تحت بررسی و مطالعه تطبیقی با اسکات قرار خواهند داد.
موفق باشی، اسکات!
 ·  Translate
70
2
‫اسمـــٰاعیل خلجی‬‎'s profile photoramin ramin's profile photoyashar erkek's profile photo‫روزنامه نگار آزاد‬‎'s profile photo
7 comments
 
اسراییل پس کی قراره بره؟؟؟ 
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
پرزیدنت اوباما در دیدار با کودکان پناهنده در بنیاد Dignity for Children در کوالالامپور: " دنیا به درستی بر روی فاجعه انسانی ای که در سوریه رخ می دهد، متمرکز شده است، اما میلیونها پناهجوی دیگر از مناطق جنگ زده دنیا هستند – در واقع در سراسر دنیا ۶۰ میلیون نفر آواره اند. خبر خوش این است که درخصوص این بحران جهانی، کشورهای بیشتر و بیشتری درمی یابند که باید بیشتر تلاش کنند. در حال حاضر، ایالات متحده بزرگترین اهداکننده کمکهای بشردوستانه در دنیا است. ما نشان داده ایم که می توانیم پذیرای پناهنجویان باشیم و از امنیتمان نیز اطمینان حاصل کنیم، و این دو منافاتی با هم ندارند." با اعلام کمک ۴۱۹ میلیون دلاری ایالات متحده برای سوریه در ماه سپتامبر، کمکهای بشردوستانه آمریکا برای بحران سوریه به ۴/۵ میلیارد دلار رسیده است.
 ·  Translate
51
Islamic Republic of IRAN's profile photoMos tafa's profile photoBabak Motiee's profile photoramin ramin's profile photo
17 comments
 
همونایی که براشون دلسوزی میکنین آمریکارو انتخاب کردن واسه مهاجرت، چرا؟ چرا ایران نمیان؟ 
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
ریحانه طباطبایی
http://go.usa.gov/cjqAV
"چهره های ایران: حبس ناعادلانه شهروندان"
نام: ریحانه طباطبایی
شغل: روزنامه نگار
تاریخ بازداشت: ۱۷ نوامبر ۲۰۱۵
اتهام: تبلیغ علیه نظام و ترویج فرقه گرایی
حکم: یک سال حبس
 ·  Translate
55
1
nora barbod's profile photoIslamic Republic of IRAN's profile photo‫امیر محمدی‬‎'s profile photoMassi Irani's profile photo
18 comments
 
+hamid safarzadegan
خیلی خوب تهمت میزنی.
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have them in circles
11,705 people
Sasan Sol's profile photo
‫باابا كرم (‪Kurosh tehrani‬‏)‬‎'s profile photo
Ali dehghan's profile photo
Ali Ahmadzade's profile photo
Arash Ebrahimi's profile photo
Mahdi M's profile photo
‫صدای بم‬‎'s profile photo
abolghassem khayyati's profile photo
saeid jam's profile photo
Contact Information
Contact info
Email
Story
Tagline
صفحه فارسی وزارت امور خارجه آمریکا در «گوگل پلاس» به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد
Introduction
گروه ما یک نهاد وابسته به وزارت امور خارجه آمریکاست و به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد