Profile

Cover photo
Verified name
9,180 followers|6,586,022 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
حسین رونقی ملکی
http://go.usa.gov/3ZqMQ
"چهره های ایران: حبس ناعادلانه شهروندان"
نام: حسین رونقی ملکی
شغل: وبلاگ نویس
تاریخ بازداشت: دسامبر ۲۰۰۹
اتهام: تبلیغ علیه نظام، عضویت در گروه اینترنتی "ایران پراکسی"، توهین به مقام رهبری و توهین به رئیس جمهوری. 
حکم: ١۵ سال حبس
 ·  Translate
53
2
behzad shabani's profile photoWorya green's profile photoPayman Mosi's profile photoNasim Dehghan's profile photo
9 comments
 
+M Mehrban
عادتتونه همه جا پاچه بگیرید؟ 
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
مارکو روبیو، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١۶: "در بسیاری کشورها بالاترین مقام ها به ثروتمندان و افراد قدرتمند اختصاص داده می شود، ولی من در کشوری استثنایی زندگی می کنم؛ جاییکه حتی فرزند یک خدمتکار و همسرش که در یک میخانه کار می کرده می تواند همان رویاها و همان آینده ای را داشته باشد که کودکان خانواده های مرفه و پرنفوذ دارند." http://goo.gl/NBBbBP
نیم نگاه این هفته نگاهی دارد به اعلام آمادگی دو نامزد انتخاباتی جدید برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، سفر پرزیدنت اوباما به جامائیکا و پاناما و فستیوال شکوفه های گیلاس در شهر واشنگتن دی سی
 ·  Translate
22
‫اخوان محمدجواد‬‎'s profile photo
 
از اون حرفا بودا :)))))
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
بنجامین فرانکلین: به من چیزی بگو و من آن را فراموش می کنم، به من چیزی یاد بده و من آن را به خاطر خواهم سپرد، مرا در کاری مشارکت بده و من آن را یاد می گیرم. http://go.usa.gov/3WscF
۲۲۵ سال پیش در چنین روزی بنجامین فرانکلین در سن ۸۴ سالگی درگذشت. فرانکلین که هم اعلامیه استقلال و هم قانون اساسی ایالات متحده را امضا کرده است، بعنوان یکی از پدران بنیانگذار این کشور شناخته می شود. نفوذ فراگیر او در ابتدای تاریخ این سرزمین باعث شده است که عموما از او بعنوان تنها رییس جمهور ایالت متحده یاد شود که هرگز رییس جمهور این کشور نبوده است! 
او در طول عمر تحسین برانگیزش در رشته ها و امور مختلف افتخارات و دستاوردهای بسیاری از خود بجا گذاشته است. در ایالات متحده بنجامین فرانکلین با عناوین دانشمند، مخترع، موسیقیدان و رهبر فعالیتهای مدنی شناخته می شود. فرانکلین همچنین بخاطر تلاشهای خستگی ناپذیرش برای ایجاد اتحاد میان اولین سیزده ایالت تشکیل دهنده کشور جدید آمریکا لقب "اولین آمریکایی" را از آن خود کرده است. اوعلاوه بر این، دیپلماتی کارکشته و اولین سفیر ایالات متحده در فرانسه بود. 
از بنجامین فرانکلین کلمات قصار زیادی بر جای مانده است و در این روزها مخصوصا حوالی ۱۵ آوریل که مهلت ارسال اوراق مالیاتی بسر می رسد، آمریکایی ها این جمله معروف بنجامین فرانکلین را به یکدیگر یادآوری می کنند: در این دنیا می شود گفت که هیچ چیزی قطعی نیست بجز مرگ و مالیات!
 ·  Translate
83
1
Shahla Alipoor's profile photo‫شهید محمد غفاری‬‎'s profile photoMohammadreza Kazemi's profile photoFaryad Taheri's profile photo
12 comments
 
+شهید محمد غفاری
جناب شهید زنده که الی ماشالله شماها در همه جا حضور موثر دارید و متخصص شناخت توطئه و انواع دشمن تراشی توهمی برای کشور هستید تضارب آرا و بحث در همه جای دنیا الی در مغز شما امری پسندیده است. چه فرقی میکنه زیر پست وزارت امور خارجه امریکا باشه یا شهید زنده وطنی. بنده به شخصه همینجا اعلام میکنم هیچ دشمنی و کینه نسبت به ملت و دولت امریکا ندارم و هرگز برای کشوری و ملتی آرزوی مرگ نمیکنم کما اینکه از حقوق حقه مردمم و البته کارشنکی هایی که دولت ایالات متحده در راه توسعه و دموکراسی در کشورم کرده نمیگذرم.
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
آهو جهانسوز شاهی(سارا شاهی)
http://go.usa.gov/3Wfbk
"چهره های برجسته ایرانی-آمریکایی"
آهو جهانسوز شاهی(سارا شاهی) در سال ١٩٨۰ به دنیا آمده و هنرپیشه ایرانی-آمریکایی سریالهای تلویزیونی است. شاهی در شهر "یولس" ایالت تگزاس آمریکا متولد و بزرگ شده است. او دختر ماه منیر(طراح داخلی) و عباس جهانسوز شاهی است. آهو یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر از خود دارد. خانواده پدری او دو سال پیش از انقلاب اسلامی ایران این کشور را ترک کردند. آهو جهانسوز یکی از نوادگان فتحعلیشاه قاجار است.
آهو به اصرار پدرش از کودکی زبان فارسی را علاوه بر انگلیسی آموخت. والدین وی از سن ٨ سالگی او را وارد مسابقات دختران شایسته کردند. شاهی به دبیرستان "ترینیتی" رفت و در آنجا کاپیتان تیمهای والیبال و بسکتبال مدرسه بود. او سپس وارد دانشگاه "ساثرن متودیست" دالاس شد و در رشته زبان انگلیسی و تئاتر تحصیل کرد.آهو در سال ١٩٩۷ برنده مسابقه دختر شایسته شهر "فورت وورث" ایالت تگزاس شد.
آهو شاهی زمانی که در تگزاس به عنوان سیاهی لشگر در سریال "دکتر تی و خانمها" فعالیت می کرد با رابرت آلتمن کارگردان دیدار کرد. رابرت آلتمن اورا به رفتن به "هالیوود" تشویق کرد، جایی که او بعدها نقشهای متعددی در سریالهای تلویزیونی، از جمله "ایلییس"، "داوسون کریک"، "ریبا"، "سوپر نچرال" و "ال وورد"،ایفا کرد. او همچنین در نقشهای فرح در فصل دوم "اسلیپر سل" و "سونیا آراگون" در سریال مشهور شبکه تلویزیونی "HBO" "سوپرانوز" ظاهر شد. او بین سالهای ٢۰١١ تا ٢۰١٢ در سریال "فیرلی لیگال" در نقش "کیت رید" بازی کرد و اکنون بازیگر نقش "سمنثا شاو" در سریال جنایی "پرسون آو اینترست" در شبکه "CBS" است.     
آهو در سال ٢۰۰٩ با هنرپیشه معروف "استیو هاوی" ازدواج کرد و نام پسرشان "ویلیام وولف هاوی" است.
شاهی در سال ٢۰١٢ به عنوان سی و ششمین نفر در فهرست "١۰۰ زن جذاب"  مجله مشهور " Maxim" انتخاب شد و عکسش بر روی جلد شماره اکتبر سال ٢۰١٢  همین مجله چاپ شد. (عکس از ویکیپیدیا)
 ·  Translate
93
5
‫پاینده و جاوید ایران آریایی‬‎'s profile photo‫مصی ایرانی‬‎'s profile photomehrdad ghobadipasha's profile photoKARIM SAEED's profile photo
8 comments
 
+soorena sedaghat شما خیلی ادعات میشه در مورد فساد قضایی کشور خودت برو تحقیق کن 
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
حاشیه های نشست وزرای خارجه گروه ۷ در آلمان و سوغاتی ای که شرکت کنندگان با خود از این نشست به خانه می برند
 ·  Translate
26
1
Sajad Mirabedin's profile photofateme Ahmadi's profile photo‫مصی ایرانی‬‎'s profile photo
2 comments
 
این دستگاه چیه ک کنارش عکس گرفتن ?
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
آبراهام لینکلن: حکومتی که از مردم، توسط مردم و برای مردم باشد، نابود نمی شود.
 وبلاگ این هفته ما را به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد درگذشت آبراهام لینکلن اینجا بخوانید: http://go.usa.gov/3WXxA
"امروز، پانزدهم آوریل صد و پنجاهمین سالگرد درگذشت آبراهام لینکلن است. کالسکه ای که در تصویر می بینید و امروز در موزه ملی تاریخ آمریکا در شهر واشنگتن در معرض دید عموم قرار گرفته ، کالسکه ای است که مـِری و آبراهام لینکلن صد و پنجاه سال پیش، دیشب، با آن به سالن تاتر فورد رفتند، جاییکه آن شب آبراهام لینکلن هدف شلیک گلوله ای مرگبار قرار گرفت. 
آبراهام لینکلن شانزدهمین رییس جمهوری ایالات متحده بود. او کشور را در دوران جنگ داخلی که از خونین ترین جنگهایی است که این کشور به خود دیده، رهبری کرد. دوران ریاست جمهوری او با شدیدترین بحرانهای سیاسی، اخلاقی و قانونی  همزمان بود ولی او موفق شد اتحاد کشور را حفظ کند، برده داری را پایان دهد، دولت فدرال را قدرت بخشد و اقتصاد کشور را به سبکی نوین درآورد.
پرزیدنت لینکلن می خواست زنان در سال ۱۸۳۶حق رای داشته باشند. او خود هر روز انجیل می خواند ولی هرگز به هیچ کلیسای سازمان یافته ای نپیوست. او همچنین تنها رییس جمهوری بود که  اختراعی را به نام خود ثبت کرده بود. لینکلن وسیله ای را اختراع کرده بود که قایقرانان به کمک آن می توانستند قایقهایی که با موتور بخار کار می کردند و به گـِل نشسته بودند را از گـِل آزاد کنند. 
ظهور لینکلن از خانواده ای فقیر و رشد و ترقی او تا سرحد ریاست جمهوری، همچنان الهام بخش مردم این کشور است تا به عهد این سرزمین ایمان بیاورند؛ پیروزی او در حفظ اتحاد کشور یکی از پرارزشترین پیروزیهای ماست، و مرگش یکی از فجایعی است که آمریکا به خود دیده است.
 ·  Translate
63
has hasan's profile photoMohsen R.n's profile photoHamid Kiani's profile photosoorena sedaghat's profile photo
14 comments
 
+Mohsen R.n
چی میگی اصلا؟! سیاهها همین الان فقط 9 درصد جمعیت امریکان. بیشتر بودن چیه؟! سندی هم که میگی اراءه کردی از یک کتابی نقل قول کردی که اصل معلوم نیست حتی خوده کتاب معتبر باشه. حالا حتما اصلا تو بزور میخوای لینکلن رو نژادپرست کنی؟باشه. ولی نمی تونی انکار کنی که اعمالش در نهایت باعث لغو قانون برده داری شده.
 ·  Translate
Add a comment...
Have them in circles
9,180 people
Mehdi Shams's profile photo
aseman azad's profile photo
Mahdi Siri's profile photo
jalal S's profile photo
‫نعیما طیب‬‎'s profile photo
Shantia amir's profile photo
Gholamreza Zarei's profile photo
Mohammad H. Asghari's profile photo
Alireza Paymozd's profile photo

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
دکتر سروش سروشیان در برنامه گفتگو با نامداران «قسمت اول»
خشکسالی کالیفرنیا و دریاچه ارومیه موضوعات گفتگوی این بخش
 ·  Translate
25
1
KARIM SAEED's profile photo
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
برنامه آموزش اصطلاحات از سفارت مجازی تهران -اصطلاح بیست و ششم 
http://goo.gl/8XP3Xr
اصطلاح این هفته keep your shirt on به معنای « خونسردی خودت رو حفظ کن » و « عجله نکن » است. این ویدیوی کوتاه را تماشا کنید و معادلهای دیگر این اصطلاح را به فارسی برای ما بنویسید.
 ·  Translate
44
1
soorena sedaghat's profile photoBabak Khoram's profile photo‫از آوای میهن‬‎'s profile photo
2 comments
 
کلک زبان بریدهٔ حافظ در انجمن،،،،، باکس نگفت رازتو تا ترک سر نکرد
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
تصویر روز: ۱۶ آوریل، پرزیدنت اوباما از باغ رز کاخ سفید می گذرد. (عکس از لارنس جکسون عکاس رسمی کاخ سفید)
 ·  Translate
80
reza k's profile photo‫محمد سرحدی‬‎'s profile photo‫تازه به دوران رسیده‬‎'s profile photoBabak Khoram's profile photo
7 comments
 
بد نگزره
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
تصویر روز: بانوی اول همراه با تعدادی دانش آموزان مشغول کاشتن سبزیجات در باغ آشپزخانه کاخ سفید است. 
از دوسال پیش که سفارت مجازی تهران ویدیوی باغ آشپزخانه کاخ سفید را منتشر کرده، این باغ به حدی رشد کرده که از محصولات آن در بسیاری از غذاهای کاخ سفید استفاده می شود. این باغ به همراه طرح دیگر بانوی اول با نام " Let’s Move " که نسلی از بچه های سالمتر و عادات غذایی سالمتر را ترویج می دهد، موفق شده اند الهام بخش کودکان و بزرگسالان بسیاری در سراسر کشور باشند تا برای داشتن یک زندگی سالمتر تغییراتی در شیوه زندگی شان بوجود آورند. به نظر شما رهبران کشورها چگونه می توانند مردم کشورشان را به داشتن یک زندگی سالمتر تشویق کنند؟ 
ویدیوی ما را از باغ آشپزخانه کاخ سفید اینجا تماشا کنید. http://goo.gl/i633un
 ·  Translate
75
2
Arash Rahimian's profile photoMehdi Pori's profile photoPayman Mosi's profile photomehrdad ghobadipasha's profile photo
7 comments
 
انتشار همینگونه عادات خوب خود بهترین تبلیغ است.
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
پاسخ پرسش روز: همانطور که بسیاری از دوستان به درستی گفتند پاسخ صحیح ایالت داکوتای جنوبی بود. پرزیدنت اوباما درطول شش سال ریاست جمهوری اش به ۴۹ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا سفر کرده و تنها از ایالت داکوتای جنوبی بازدید نکرده است.
طبیعتا این موضوع دستمایه برنامه های گوناگون طنز در سراسر ایالت متحده قرار گرفته و افراد را به گمانه زنی هایی درباره اینکه چرا پرزیدنت تنها از این ایالت بازدید نکرده است، انداخته. ایالت داکوتای جنوبی در منطقه غرب میانه آمریکا قرار دارد. این ایالت نسبتا پهناور از نظر وسعت، هفدهمین ایالت بزرگ کشور است اما با جمعیتی کمتر از یک میلیون نفر چهل و ششمین ایالت کشور از نظر جمعیت است. 
 ·  Translate
45
hossein se's profile photoArash Rahimian's profile photoAmirkhosro Ahmadi (Aka)'s profile photosoorena sedaghat's profile photo
5 comments
 
امت قهرمان و همیشه در صحنه ی داکوتای جنوبی ناراحت نباشین و غصه نخورین. خودمون براتون یه سفر استانی میزاریم. اصلا شما فکر کنین بخشی از ایرانین. ایران تنها کشور دنیاس که با تروریسم مبارزه میکنه، جلوی مواد مخدر رو میگیره، و حامی حقوق مستضعفینه حتی اگر اهل داکوتا باشن. همه این کارا رو هم با جیب خالی انجام میده.
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
تصویر روز: در پی سفر نخست وزیر عراق به واشنگتن ، دیروز سه شنبه ۱۴ آوریل پرزیدنت اوباما در دیدار با حیدر العبادی در کاخ سفید بر رابطه مستحکم ایالات متحده و عراق تاکید کرد. شما فکر می کنید ایران باید چگونه رابطه ای را با همسایه اش، عراق، داشته باشد؟ 
 ·  Translate
39
1
‫جمشید آریا منش‬‎'s profile photomohadese d's profile photoa. poursalar's profile photo‫مصی ایرانی‬‎'s profile photo
18 comments
 
+soorena sedaghat شما خودتون میگین دنیای باستان،اون دوران گذشته در حال حاضر باید زمان و مکان رو هم در نظر گرفت.در دنیای امروزی با خشونت نمیشه منفعت ملی رو بدست آورد بیشتر از .جنگ هوش و ذکاوت یک سیاستمدار میتونه کمک کنه
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have them in circles
9,180 people
Mehdi Shams's profile photo
aseman azad's profile photo
Mahdi Siri's profile photo
jalal S's profile photo
‫نعیما طیب‬‎'s profile photo
Shantia amir's profile photo
Gholamreza Zarei's profile photo
Mohammad H. Asghari's profile photo
Alireza Paymozd's profile photo
Contact Information
Contact info
Email
Story
Tagline
صفحه فارسی وزارت امور خارجه آمریکا در «گوگل پلاس» به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد
Introduction
گروه ما یک نهاد وابسته به وزارت امور خارجه آمریکاست و به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد