Profile

Cover photo
Verified name
4,425 followers|3,004,970 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
تصویر روز: معاون رییس جمهور آمریکا، جو بایدن با این عکس به اینستاگرام پیوست. http://instagram.com/vp
 ·  Translate
18
shiva Nk's profile photo
 
به به.خوش اومدن :)
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
در تماشاخانه امروز به بررسی فیلم "این پایان است" و معرفی اصطلاح
" to be bummed" می پردازیم.
http://go.usa.gov/k82F
اصطلاح " to be bummed " به معنای " ناراحت شدن، حال گرفتگی " است. برای دیدن چگونگی کاربرد این اصطلاح در جمله به این ویدیوی کوتاه از این سریال توجه کنید. http://goo.gl/9bY5TB اصطلاح bummer نیز معنای "ضدحال" استفاده می شود. 
خلاصه رسمی: "جی" تنها می خواست در سفرش به لس آنجلس با دوستش "سث" خوش بگذراند. در عوض، "سث" او را متقاعد می کند تا باهم به مهمانی شلوغ و پر سر صدای "جیمز فرانکو" در خانه جدیدش بروند. ناگهان آخر زمان اتفاق می افتد و دنیا در هرج و مرج و آشفتگی فرو می رود. آنها باید باهم بمانند و راهی پیدا کنند تا از این حادثه نجات پیدا کنند و زنده بمانند. "جی" کم کم به این فکر می افتد که دوستان هالیوودی اش آنقدر لوس و مادی گرا هستند که ارزش زنده ماندن ندارند.
 ·  Translate
10
1
Nima Sajedi's profile photo
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
پاسخ پرسش فرهنگی دیروز: همانطوری که بسیاری از دوستان پاسخ صحیح را گفتند، مجسمه آزادی بنای یادبود بزرگی است که در سال ۱۸۸۶ میلادی توسط ملت فرانسه برای گرامیداشت دوستی بین دو کشور که در جریان انقلاب آمریکا بوجود آمده بود به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شد. این مجسمه در بندر نیویورک (در جزیره آزادی Liberty Island ) نصب شده و به صورت نمادی برای خوش‌آمدگویی به مسافرانی که از راه دریا به نیویورک می‌آیند، درآمده‌است. مجسمه برروی یک کشتی فرانسوی به ایالات متحده آمد ولی پایه آن توسط آمریکا ساخته شد. (تصاویر از اداره پارکهای ملی آمریکا)
 ·  Translate
26
1
Miro Max's profile photoBano Bahar's profile photoهیمن بدری's profile photoiMan B's profile photo
8 comments
 
گوستاو ایفل .سازنده برج ایفل پاریس.ساخته ش.اسکندر چه بد کرد خیلی بد کرد
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 

پرسش فرهنگی روز: کدامیک از جمله های زیر درباره مجسمه آزادی صحیح است؟

الف) مجسمه آزادی هدیه ای است از مردم فرانسه به ایالات متحده برای گرامیداشت دوستی که بین دو کشور در جریان انقلاب آمریکا بوجود آمد. 
ب) از آنجاییکه فرانسوی ها قبلا هزینه زیادی برای ساخت مجسمه آزادی متقبل شده بودند و در اصل قرار بود که این یک کار مشترک بین دو کشور باشد، مجسمه آزادی بالاخره در سال ۱۸۸۵ بر روی یک کشتی آمریکایی به بندرگاه نیویورک وارد شد. 
ج) مجسمه آزادی درواقع در ایالت نیوجرسی است نه نیویورک. 
د) هم مجسمه و هم پایه زیر آن توسط فرانسوی ها آماده شد. 
(عکسها از اداره پارکهای ملی ایالات متحده)
 ·  Translate
18
Akbar Domingo's profile photos.azatAlah ghorbani's profile photoBehzad Vaziri's profile photoKamyargostar omid's profile photo
10 comments
 
الف
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 

جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا به همراه وزیرخارجه جان کری از جام جهانی فوتبال  ۲۰۱۴ در تالار دن آچسن ساختمان اصلی وزارت امورخارجه آمریکا رونمایی کردند. در این برنامه وزیر ورزش برزیل، سفیر برزیل در واشنگتن، یکی از مدیران رده بالای شرکت کوکاکولا، اسپانسر اصلی جام جهانی و تنی چند از دست اندرکاران ورزش ٫#فوتبال ایالات متحده از جمله کوبی جونز بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آمریکا شرکت داشتند.
 ·  Translate
14
Fozool Bashi's profile photo
 
آخ جون جام جهانی... :-)
 ·  Translate
Add a comment...
Have them in circles
4,425 people

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
صبحانه آمریکایی، موضوع وبلاگ امروز "پنجره ای به واشنگتن"
http://go.usa.gov/k9NH
"راستی شما امروز صبحانه چی خوردید؟" 
نگارنده، مثل بسیاری از شما که اکنون این نوشته را می خوانید صبح های بچگی و نوجوانی اش را با نان داغ، پنیر تبریز و چای شیرین شروع کرده است و در مناسبت های خاص با تخم مرغ و حلیم و کله پاچه و عدسی - که البته هرروز اتفاق نمی افتاد - هم آشنایی دارد. پس صبحانه من در ایالات متحده چطور تغییر کرده است؟ خوب، اول باید تعریف کنیم که صبحانه آمریکایی چی هست. واقعیتش را بخواهید، چیزی به اسم صبحانه آمریکایی وجود ندارد. پرسش صحیح اینست که آمریکایی ها برای صبحانه چی می خورند؟ خوب، بستگی دارد. برخی کارشناسان تغذیه مدتهاست که بر این باورند صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است درحالیکه برخی دیگر معتقدند درمورد مزایای سوخت و سازی وعده غذایی صبحانه در این سالها کمی اغراق شده است. البته رژیم گیر های حرفه ای هم که مدام توصیه می کنند که برای خوش اندام ماندن باید صبحتان را با یک سیب، ده بادام ویک لیوان قهوه بدون شکر شروع کنید. ولی در زندگی واقعی، خارج از تلویزیون و روزنامه و اخبار سلامتی صبحانه واقعاً به این بستگی دارد که چقدر وقت دارید و چقدرش را می توانید برای تهیه و خوردن صبحانه استفاده کنید. ادامه در http://go.usa.gov/k9NH
پس، ارزانترین و سریعترین غذای مصرفی برای صبحانه در آمریکا چیست؟ برشتوک صبحانه ( cereal ) و غذایی حلیم مانند بدون گوشت به نام Oatmeal. هر سوپرمارکتی را که نگاه کنید حداقل پنجاه مدل مختلف برشتوک های صبحانه را با انواع طعم ها برای کودکان و بزرگسالان در طبقه های خود جای داده است. برشتوک ها غذای موردعلاقه بسیاری کودکان آمریکایی هستند و با کمی شیر سرد، برای آنهایی که فرصت زیادی ندارند می توانند یک صبحانه کامل - و البته اغلب پر از شکر – باشند. اوت میل، غذایی بسیار شبیه به حلیم اما بدون گوشت و با پخت بسیار سریعتر، گزینه ای سالم برای صبحانه بسیاری آمریکایی هاست. کمی از جوی پرک شده سنتی به نام اوت میل را با کمی آب یا شیر، شکر، عسل یا کشمش در ظرفی بریزید و چند دقیقه ای در مایکروفر قرار دهید. صبحانه شما حاضر است.  بسیاری معتقدند که این غذای صبحانه می تواند به پایین آوردن کلسترول نیز کمک کند. 
Bagel و پنیر خامه ای هم از غذاهای ساندویچ گونه صبحانه است. بیگل نانی است که به طور سنتی به شکل حلقه درآورده شده و از خمیری از آرد گندم یا جو درست می شود. این نان که معمولاً به اندازه کف دست می باشد، قبل ازینکه داخل تنور برود برای چند دقیقه ای در آب جوش غلطانده می شود. بنابراین پس از بیرون آمدن از تنور، نانی است که بیرون آن ترد و تق تقی و داخل آن نرم است.  این روزها البته بیگل ها در انواع شکلها و با مزه های مختلف مثل پنیری، فلفلی، کشمشی، ادویه ای و غیره پخته می شود اما بیگل سنتی در سال ۱۶۱۰ و در کشور لهستان شکل گرفته است.
اگر جایی دیدید که نوشته شده "ساندویچ صبحانه"، احتمالاً منظورشان نوعی نان (تست، biscuit یا  English Muffin) به همراه تخم مرغ، یک یا دو ورق پنیر(معمولا به انتخاب شما) ، سوسیس و بیکن است. برای اغلب ایرانی هایی که اولین بار وارد آمریکا می شوند واژه biscuit آنها را یاد همان بیسکویت ترد یا مادر می اندازد که احتمالاً برای ساندویچ درست کردن مخصوصا با تخم مرغ و سوسیس نباید چندان مناسب باشد. در آمریکا biscuit در واقع نان نرمی است که می تواند براحتی آن را از وسط دو نیم کرد و مثل ساندویچ داخل آن را پر نمود. بنابراین با خیال راحت می توانید برای صبحانه biscuit سفارش دهید و حداقل ارزش یکبار امتحان کردن را دارد. نکته متفاوت دیگر هم سوسیس های صبحانه هستند. این سوسیس ها می توانند به شکل سنتی سوسیس یا دایره ای شکل باشند تا براحتی روی بیگل ها یا biscuitها قرار گیرند. حتی مزه آنها می تواند شیرین هم باشد. رستورانهای زیادی مخصوصا آنها که در نزدیکی اداره ها و شرکتها قرار دارند، از صبح زود باز هستند و ساندویچهای صبحانه را با انواع نانها، تخم مرغ، گوشتها و سبزیجات مثل گوجه فرنگی، اسفناج، لوبیا و فلفل سرو می کنند. 
اگر خانواده ای فرصت و بودجه اش را داشته باشد و بخواهد صبحانه سنتی برای جمع بزرگتری تدارک ببیند احتمالاً همه را به چیزی به نام  brunch دعوت می کند. برانچ در واقع ترکیبی از صبحانه و ناهار است که کمی دیرتر از صبح و معمولا شنبه ها و یکشنبه ها سرو می شود و می توان آن را در رستورانها گاهی تا ساعت ۳ بعدازظهر نیز سفارش داد. هدف سنتی برانچ این است که همه افراد خانواده و دوستان دور هم جمع شوند و فرصتی داشته باشند تا همدیگر را ببینند، باهم گفتگو کنند و غذایی مفصل را نیز صرف کنند.  برانچ در اواخر سالهای ۱۸۰۰ میلادی در انگلیس پدید آمد و از سالهای ۱۹۳۰ در آمریکا متداول شد. ادامه در http://go.usa.gov/k9NH
صحبت کردن درباره اینهمه غذاهای مختلف آدم را گرسنه می کند. راستی شما فردا صبحانه چی می خورید؟
 ·  Translate
18
امیر ایرانی's profile photoرا دین's profile photowershasb Asadi's profile photoهیمن بدری's profile photo
6 comments
 
به ما ايرانيا فكر نكنم بسازه!
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
امیدواریم همه کلیمیان، خصوصا جامعه کلیمیان ایران، جشن پسح (Passover) شاد و پربرکتی داشته اند.
تصویر روز: دو روز پیش پرزیدنت اوباما، خانواده اول آمریکا و اعضای دفتر پرزیدنت "پسح" را در کاخ سفید جشن گرفتند. 
(تصویر از صفحه فیس بوک پرزیدنت اوباما)
 ·  Translate
29
1
Behyar Ahmadi's profile photomajid abbasi's profile photoehsan kermani's profile photoARASH cheraghali's profile photo
3 comments
 
شهر من از معدود شهر های ایرانه که اقلیت یهودی داره . تبریک به همشهری های یهودی ام 
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
تصویر روز: بانوی اول، میشل اوباما در بیمارستان نظامی "والتر رید" در مریلند، با خانواده هایی که در طول مدت درمان عزیزانشان در این بیمارستان اقامت دارند دیدار کرد. کودکان ساکن این مرکز به همراه والدینشان در حال آماده سازی تزیینات و رنگ کردن تخم مرغهای عید پاک بودند. (عکس از چاک کندی، عکاس کاخ سفید) 
 ·  Translate
27
1
Ghazaal Raz's profile photo
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
فضانوردان هم باید به دستشویی بروند ... 
http://goo.gl/mnbHvK
(ویدیو با زیرنویس فارسی)
زندگی در ایستگاه فضایی بین المللی قسمت ۳ - سونیتا ویلیامز در روزهای آخر ماموریتش به عنوان فرمانده ایستگاه فضایی بین المللی از آزمایشگاه مداری تصویربرداری کرد و ساعاتی پیش از فرود سفینه این فیلم را به زمین ارسال کرد.
 ·  Translate
22
1
Reza Enigma's profile photoAkbar Domingo's profile photoM. Ali Azimi's profile photo
3 comments
 
واقعا برا بنده جای سوال بود ممنون 
 ·  Translate
Add a comment...

USAdarFarsi

Shared publicly  - 
 
ابراهیم یزدی
http://go.usa.gov/kWbe
چهره های ایران: حبس ناعادلانه شهروندان
نام: ابراهیم یزدی
شغل: سیاستمدار اصلاح طلب
اتهام: اجتماع علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، و راه اندازی و رهبری "نهضت آزادی ایران"
حکم: ۸ سال حبس و ۵ سال محرومیت از فعالیتهای اجتماعی
تاریخ حکم: ۱۶ آوریل ۲۰۱۲
 ·  Translate
22
1
عبدالغفور کاوسی's profile photoA Ghorbani's profile photoمصی ایرانی's profile photoSaeid Phone's profile photo
7 comments
 
ابراهیم یزدی باید تاوان خیانتش به ایران را حالا حالا حا پس بدهد
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have them in circles
4,425 people
Contact Information
Contact info
Email
Story
Tagline
صفحه فارسی وزارت امور خارجه آمریکا در «گوگل پلاس» به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد
Introduction
گروه ما یک نهاد وابسته به وزارت امور خارجه آمریکاست و به درج دیدگاه های دولت آمریکا می پردازد