Profile

Cover photo
Turism Man
Lives in Szczecin, Polska
21 followers|50,568 views
AboutPosts

Stream

Turism Man

Shared publicly  - 
 
Czy wiesz, że...
Prywatność ~ prawie jak fikcja... 
 ·  Translate
 
Fakt... Kto lajkuje?
 ·  Translate
Wystarczy im kilka twoich kliknięć, aby poznali cię lepiej niż koledzy z pracy. 100 lajków powie im o tobie więcej, niż wie twoja matka. Komu? Firmom, któr...
View original post
1
Turism Man's profile photoArtur ʘ͜͡ʘ Ra (UsserPL)'s profile photo
3 comments
 
+Turism Man
Jak by to ująć... Nawiązałen do Orwelowskiego roku 1984 oraz facebookowych 'lajków' 
 ·  Translate
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
Piękna prawda.
Tylko prawda Was wyzwoli.
 ·  Translate
 
Światło Bożej Nadziei

Dzień  i noc. Jasność i ciemność. Rozbłyskujące światło i zapadający mrok. Codzienność naszego życia naznaczona jest wschodami i zachodami słońca. Jesteśmy do głębi przeniknięci światem przyrody, w którym budzimy się i zasypiamy. Nasze duchowe stany są ściśle związane z cielesnymi odczuciami.  Dlatego metafora światła i ciemności wspaniale opisuje szerokie spektrum naszych emocjonalnych, moralnych i duchowych stanów. Światło symbolizuje dobro i czystość. Chrześcijanie od samego początku Jezusa Chrystusa ukazywali jako Słońce, które promieniuje i rozświetla ludzkie życie. Ciemność z kolei spontanicznie nasuwa na myśl zło i  grzeszne zachowania. Szatan  przedstawiany jest jako władca ciemności i sprawca śmierci. Określenia związane ze światłem mocno przemawiają  do naszej wyobraźni, umysłu i serca; wyzwalają intensywne myśli i uczucia na duchowej drodze. 

             W tym kontekście, w Ewangelii  św. Mateusza znajdujemy niezwykle ważną prawdę. Jezus  zostaje ukazany jako zbawcza Światłość, która wypełnia prorocze obietnice:  „Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło” (Mt 4, 16). Chodziło o obszar Galilei, gdzie zamieszkał Jezus. Ziemia ta, z perspektywy świętej Jerozolimy, była postrzegana jako kraina ulegająca silnym wpływom pogańskim. Dlatego Jezus został przedstawiony jako Światło, które wzeszło pośród mroków  grzechu i pogańskich ciemności.

              Aby w pełni zaczerpnąć z tego pełnego  nadziei obrazu, warto uświadomić sobie dwie  fundamentalne pułapki, które Książę Ciemności zastawia na ludzkie dusze. Pierwsza z nich polega na tym, że człowiek ma przekonanie, że znajduje się w krainie światła. Nie widzi zła swego postępowania, uznając, że  to inni są w ciemnościach głupoty i zła. Szatan uważa się za najbardziej oświeconego. Każda pyszna dusza postrzega siebie jako przenikniętą "swoim lepszym światłem", lekceważąc „całą gorszą resztę”, pozostającą w ciemnościach niewiedzy i złego postępowania. To przekonanie jest jedną wielką tragiczną iluzją. Obrazowo można to przyrównać do kierowcy, który zjeżdżając nocą do przepaści, zapalił sobie wewnątrz  pojazdu swoje światło. Widzi tę malutką „światłość”, nie dostrzegając, że zanurzony jest w ciemnościach, w których wkrótce się roztrzaska.

              Druga pokusa charakteryzuje się intensywnym przeżywaniem życiowych ciemności niewiedzy i grzechu. Nie ma tu popadania w iluzję światła, ale za to jest jakaś potężna beznadzieja nocy. Wszelkie światło nadziei jest natychmiast unicestwiane i pochłaniane przez wszechogarniające ciemności rozpaczy. Pycha polega tu na przekonaniu, że skoro ja nie widzę rozwiązania, to już nikt inny nie może go dostrzec. Nawet sam Bóg nic nie jest w stanie poradzić. „Jest źle i będzie jeszcze gorzej”.

              Ewangeliczna droga jest swoistym połączeniem ciemności i światła. Uczeń Jezusa Chrystusa pokornie uznaje swoje ciemności niewiedzy i grzechu. Ale  w każdym przypadku wyznaje całym sercem i umysłem, że Boże Światło jest większe. Mądrość zwycięża głupotę. Miłosierdzie obezwładnia i unicestwia grzech. Słowem, Nieskończona Boża Światłość jest w stanie pokonać nawet największą ludzką ciemność. 

              Bardzo ważne! Im człowiek jest bardziej zanurzony w Duchu Świętym, tym ma więcej wewnętrznego Światła.  Im więcej tego Bożego Światła, tym lepiej widać ciemne miejsca i brudne obszary. Ale to nie oznacza, że stan duszy jest coraz gorszy. Wręcz przeciwnie. Jeśli człowiek pracuje duchowo, jest coraz lepiej, gdyż poznane słabości mogą być sukcesywnie pokonywane. Nie ma tu naiwnej iluzji bezgrzeszności. Święci umierali w poczuciu bycia wielkimi grzesznikami. Obiektywnie takimi nie byli, ale mieli takie poczucie, gdyż w Duchu Świętym wyraźnie widzieli najmniejsze ciemności swego grzechu.

   Jezu, niech Twoja Światłość oświeca nas i prowadzi przez życie …

Eremita Ove
Eucharistic adoration at Kamiti Maximum Security Prison in Nairobi, Kenya
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
Piękne bo prawdziwe. 
 ·  Translate
 
Kiedy mężczyzna naprawdę kocha?

Kiedy mężczyzna prawdziwie kocha kobietę? Kiedy ta miłość  jest coraz większa? Odpowiedź jest tylko jedna. Rzeczywista miłość mężczyzny do kobiety jest tym większa, im głębsza jest jego relacja z Bogiem. Dlatego, przykładowo, mądrym pragnieniem każdej żony jest to, aby jej mąż ukochał nade wszystko Boga. Jeśli żona chce być bardziej kochana niż Bóg, to bardzo sobie szkodzi. Męska deklaracja „jesteś dla mnie najważniejsza”, wzięta  dosłownie, to tak naprawdę sytuacja wysoce kłopotliwa, wręcz przerażająca. Dlaczego? 

Najpierw warto pamiętać, że takimi  czarującymi formułami posługują się niejednokrotnie „uwodziciele”, którzy nie mają w sercu miłości, ale myślą o swych egoistycznych celach. Najczęściej jednak wyznanie „kocham cię najbardziej” jest wypowiadane całkiem szczerze. Ale także i tym razem, to żaden powód do radości. Oznacza to bowiem, że mężczyzna bardziej kocha kobietę aniżeli Boga. A coś takiego niczego dobrego nie zwiastuje. Na horyzoncie relacji: brak prawidłowej konstrukcji i destrukcja. 

Kobieta, która chce być najważniejsza, czyli - konsekwentnie rzecz biorąc - także ważniejsza od Boga, nasuwa na myśl tragikomiczny obrazek.  Otóż jest to obrazek człowieka, który siedzi na gałęzi nad przepaścią, i namiętnie odcina tę gałąź, aby ją zabrać tylko dla siebie i odejść znad przepaści ... Jak można się domyślać,  przy mocniejszym podcięciu, człowiek spadnie do przepaści, zaś nadcięta gałąź pozostanie. Pragnienie gałęzi dla siebie zakończy się utratą wszystkiego … 

Tak więc dla każdej żony powodem do radości będzie szczere wyznanie męża: „najbardziej kocham  Boga!”.  Cóż za perspektywa i zarazem świetny program działania!  Chodzi o rezygnację z komunikatu „rób, co ja-najważniejsza chcę” i przejście do całkiem odmiennego przesłania „rób, co Bóg-Najważniejszy chce”. Warto zauważyć: Maryja nie chciała być pierwszą i kierować Józefem. Mądrze zgadzała się, aby Józef wsłuchiwał się w Boga i był przede wszystkim pod Jego wpływem. Z radością godziła się na bycie „drugą” po Bogu. Dzięki temu świetnie zyskała Ona i cała Rodzina.  

I jeszcze subtelna pułapka! Z faktu zachęcania męża do „wiary w Boga” nie wynika „bycie drugą”. Niestety bardzo często  to zachęcanie/zmuszanie realizowane jest z pozycji „bycia pierwszą”. Bóg jest „promowany”, otrzymując jednak bezpieczny status „drugiego po  mnie”. Dlatego nic z tego nie wychodzi ... 

Ale nie na tym koniec! Każda mądra  chrześcijanka ucieszy się z bycia „trzecią”. Jak to? Otóż  optymalna sytuacja będzie dopiero wtedy, gdy na drugim miejscu po Bogu pojawi się w męskim sercu jeszcze Maryja. Maryja pomaga mężczyźnie przyjmować Miłość Boga i potem  dalej obdarzać tą czystą miłością.

W tym świetle odkrywamy niezwykłą logikę dzisiejszego święta Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pustelników. Pustelnicy naśladowali Jezusa, który "przebywał w miejscach pustynnych" (Mk 1, 45). Zarazem od początku, tradycja pustelnicza przeniknięta była nadzwyczajnym umiłowaniem Maryi. Być dobrym pustelnikiem, to przede wszystkim kochać Boga i Maryję. Maryja jest Królową każdego autentycznego pustelniczego serca. Poprzez modlitwy i realizowane reguły, pustelnicy zawsze z dumą i radością słowem i czynem deklarowali, że najbardziej kochają Boga i Maryję. 

W żaden sposób nie oznacza to dyskryminacji kobiet. Wręcz przeciwnie, miłość i szacunek! Wszak Maryja jest Kobietą! Przeżywanie obecności Maryi jako Królowej, czyli Najważniejszej po Bogu, rodzi wspaniałe owoce. Jan Paweł  II powiedział do pustelników o Maryi: „Miłość jest jedyną naszą siłą w naszej walce z mocami ciemności … Jeśli pozostaniemy zjednoczeni z tą Niewiastą, będziemy kochać”. Pustelnik nie kocha „pseudo-miłością czarodziejów”, ale wymagającą i  troskliwą miłością Chrystusową. Dzięki Maryi Królowej, w sercu pustelnika Bóg zajmuje pierwsze miejsce. Owocem tego staje się czysta miłość do człowieka: kobiety i mężczyzny. Maryjo, Królowo Pustelników, módl się za nami …

Eremita Ove
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
A chwilę temu pomyślałem:
Czemu producenci smartfonów nie zapytają społeczności jaki telefon chcieli by otrzymać i prosić o pomoc w stworzeniu niemal idealnego urządzenia mobilnego....
Odpowiedź przyszła szybko.
 ·  Translate
 
Jakiś czas temu ZTE ogłosiło, że daje wolną rękę swoim fanom, zbierze pomysły użytkowników na nowy smartfon i pozwoli głosować członkom swojej społeczności na najlepsze projekty. Oni sami mieli wybrać spośród nich faworyta, na którego podstawie ZTE zobowiązało się wykonać realne urządzenie. I oto jest: koncepcja smartfonu, który śledzi ruch gałek ocznych i przylepia się niemal do wszystkiego.

[...]
 ·  Translate
Jakiś czas temu ZTE ogłosiło, że daje wolną rękę swoim fanom, zbierze pomysły użytkowników na nowy smartfon i pozwoli głosować członkom swojej społeczności na najlepsze projekty. Oni sami mieli wybrać spośród nich faworyta, na którego podstawie ZTE zobowiązało się wykonać realne urządzenie. I oto jest: koncepcja smartfonu, który śledzi ruch gałek ocznych i przylepia się niemal do wszystkiego. Zwycięski projekt (z którego dokładnym opisem można z...
View original post
1
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
Żegnamy Wielkiego Polaka. 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
Jest dobrze. Oby tak dalej... 
 ·  Translate
 
Mam nadzieję, że inni producenci laptopów pójdą w ślady Della!:)
 ·  Translate
Do dzisiaj w katalogach większości producentów laptopów trudno znaleźć cokolwiek prócz maszyn z Windowsem (oczywiście nie dotyczy to Apple). Ostatnio zaczynają pojawiać się chromebooki, ale wciąż nie przedstawia się ich jako alternatywy dla maszyn z Windows, lecz raczej jako oddzielną kategorię…
2 comments on original post
1
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
It's my best song. 
1
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
A to ciekawe. 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
Nowa akcyza i nowe stawki na ubezpieczenie ?
Obejżyjcie co się dzieje i co nas czeka.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
No proszę. Czy my też tak świętujemy nasza niepodległoścć? 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Turism Man

Shared publicly  - 
 
No szkoda...
 
Cyanogen Inc. ma złe wieści dla fanów wolnego, w pełni modyfikowalnego systemu bazującego na Androidzie. Choć obecnie można go spotkać w smartfonach Alcatel, ZUK czy OnePlus, kolejne wersje Cyanogen OS nie będą powstawać.

[...]
 ·  Translate
Cyanogen Inc. ma złe wieści dla fanów wolnego, w pełni modyfikowalnego systemu bazującego na Androidzie. Choć obecnie można go spotkać w smartfonach Alcatel, ZUK czy OnePlus, kolejne wersje Cyanogen OS nie będą powstawać. Zamiast tego, firma zamierza skupić się na nowym modułowym systemie operacyjnym, który pozwoli producentom na "większą swobodę i da możliwość wprowadzenia inteligentnych, konfigurowalnych smartfonów z Androidem, dzięki wykorzys...
View original post
1
Add a comment...
Collections Turism is following
View all
Basic Information
Gender
Male
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Szczecin, Polska
Links
YouTube