Profile

Cover photo
Türk Silahlı Kuvvetleri
9,534,430 views
AboutPostsCollectionsYouTube

Stream

30
40
 
Türk-Afgan dostluğunun gelişmesine katkıda bulunmak, geçmişten günümüze kan bağımız olan Türkmen ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek, engelli vatandaşlara destek olmak ve mültecilere yardım eli uzatmak maksadı ile Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı tarafından, Bagrami Kız Lisesi’nde mültecilere battaniye dağıtımı ile ihtiyaç sahibi Türkmen ailelere ısıtıcı soba ve engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye dağıtımı yapılmıştır.
 ·  Translate
39
 
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, 15 Ocak 2017 tarihinde Riyad/Suudi Arabistan’da, DEAŞ ile Mücadele İttifakı Toplantısı’na iştirak etmiştir.

Toplantı kapsamında DEAŞ’a karşı ortak mücadele yolları görüşülmüş, ülkemizin konu hakkındaki düşünceleri bir kez daha taraflara iletilmiştir.
 ·  Translate
30
1
 
49’uncu Komando Tugay Komutanlığı tarafından, Bingöl ili Genç ilçesi kırsalında “Şehit Piyade Binbaşı Turgay ÇELİK-5 Operasyonu” icra edilmiştir.

 ·  Translate
57
1
Türk Silahlı Kuvvetleri's Collections
Story
Tagline
Türk Silahlı Kuvvetleri resmî Google Plus sayfasıdır.
Introduction
Türkiye belirsiz tehdit ve risklerin bulunduğu bir bölgede, barış zamanından itibaren millî savunma olanaklarını güçlü bulundurmak ve Silahlı Kuvvetlerini olası tehditlere karşı hazır ve güçlü bir yapıda bulundurmak zorundadır.
Jeopolitik ve jeostratejik önemi bu denli büyük olan Türkiye Cumhuriyeti'nin Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığına bağlı olan Kara, Hava, Deniz Kuvvetlerinden oluşmaktadır.Barış zamanında iç güvenlik kuvvetlerinin bir parçası olarak görev yapan Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, savaş zamanında Kara ve Deniz Kuvvetleri komutası altına girmektedir.
Contact Information
Contact info
Email