Profile cover photo
Profile photo
Porozmawiajmy o podróżach - TravelForum.pl
51 followers
51 followers
About
Porozmawiajmy o podróżach - TravelForum.pl's posts

Post has attachment
Turyści z Czech mieli w planach powygrzewać się na Lazurowym Wybrzeżu, dotarli jednak samolotem do serbskiego miasta...

Przeczytajcie, jak do tego doszło :) http://www.travelforum.pl/threads/11576-Ciekawa-pomy%C5%82ka-turystyczna?p=92490#post92490

Post has attachment
Nigdzie na świecie nie żyje tyle rekinów gatunku żarłacz biały, jak na samym krańcu Afryki, na wybrzeżach RPA. Plaże w Afryce Południowej są usiane ostrzeżeniami przed rekinami (system flag, szyldy, tablice i oczywiście służby ratownicze). Teraz nerwy plażowiczów ma ukoić specjalna aplikacja ostrzegająca przed zagrożeniem ze strony rekinów.

Więcej => http://www.travelforum.pl/threads/11569-Aplikacja-ostrzega-przed-rekinami-w-RPA

Post has attachment
Jakie czasy, taka turystyka i rankingi :) Według serwisu Instagram tak przedstawia się 15 najpopularniejszych atrakcji turystycznych, utrwalanych za zdjęciach i filmach publikowanych za pomocą tej aplikacji. Sprawdźcie listę tutaj: http://www.travelforum.pl/threads/11570-Najpopularniejsze-turystyczne-miejsca-wg-Instagrama?p=92440#post92440
Photo

Post has attachment
Jeśli ktoś planuje odwiedzenie Kanady w 2017 roku, to ma świetne wyczucie czasu, ponieważ w przyszłym roku Kanada świętuje swoje 150-te urodziny. Z tej okazji 47 parków narodowych, 168 miejsc pamięci historycznej, muzea itp. będzie można zwiedzać za darmo.

Więcej => http://www.travelforum.pl/threads/11558-Zwiedzanie-za-darmo-w-Kanadzie-z-okazji-150-urodzin-kraju
Photo

Post has attachment
"Sikające" drzewo, czyli Pinkelbaum, powstało z pomysłu inicjatywy artystycznej Komische Kunst (śmieszna sztuka), dzieło sztuki mieści się na starym klonie. Drzewo znajduje się na drodze wokół jeziora Jacobiweiher.

Więcej => http://www.travelforum.pl/threads/11557-Sikaj%C4%85ce-drzewo-we-Frankfurcie

Post has attachment
Serwis AtlasObscura.com przygotował interaktywną mapę z naniesionymi 10 tysiącami najciekawszych atrakcji na całym świecie. Wybór jest, uwaga, subiektywny, więc nie znajdą się tam wszystkie i najbardziej znane miejsca do odwiedzenia.

Więcej => http://www.travelforum.pl/threads/11547-10-000-najciekawszych-atrakcji-turystycznych-%C5%9Bwiata-na-jednej-mapie

Post has attachment
W Kiel (pol. Kilonia) na północy Niemiec trwają próbne rejsy jachtem zbudowanym na zamówienie rosyjskiego oligarchy Andrieja Melniczenko. Jach ma 143 m długości, a żagle zajmują powierzchnie 3700 m kw, czyli połowę boiska piłkarskiego. Jednostka jest jedną z największych w kategorii tzw. mega jachtów pozostających w prywatnych rękach.

Więcej => http://www.travelforum.pl/threads/11540-W-Kiel-zbudowano-bardzo-du%C5%BCy-jacht

Post has attachment
Chiny mają plan podbić świat, nie tylko ekonomicznie, ale jak widać, także pod względem atrakcji turystycznych, które biją na głowę wszelkie inne. Aktualnie w prowincji Hubei otwarte zostały najdłuższe na świecie ruchome schody dla turystów. Mają one długość 688 metrów i zbudowano je w kanionie Enshi.

Więcej => http://www.travelforum.pl/threads/11538-Najd%C5%82u%C5%BCsze-w-%C5%9Bwiecie-ruchome-schody-otwarto-w-Chinach

Post has attachment
Powstała aplikacja dla fanów kawy i bezpiecznej jazdy samochodem. Aplikacja nazywa się Driving Barista i powstała we współpracy Toyoty z firmą Au, dostawcą rozwiązań bezprzewodowych. Aplikacja oblicza czas przejechany samochodem, podczas którego telefon jest nieużywany. Po przejechaniu pierwszych 60 mil bez dotykania telefonu dostajemy kupon na darmową kawę w Komeda Coffee.

Więcej => http://www.travelforum.pl/threads/11533-Aplikacja-dla-fan%C3%B3w-kawy-i-bezpiecznej-jazdy-samochodem
Photo

Post has attachment
Fontanna z winem? Takie rzeczy tylko we Włoszech. Fontanna stanęła w Ortona A Mare, w regionie Abruzja w celu poczęstowania winem pielgrzymów biorących udział w pielgrzymce Il Cammino di San Tommaso.

Więcej => http://www.travelforum.pl/threads/11537-Fontanna-z-winem-takie-rzeczy-tylko-we-Wloszech
Wait while more posts are being loaded