Profile cover photo
Profile photo
Tomáš Vít
1,307 followers -
3D printing evangelist, technical writer, copywriter & editor (Czech language), project manager, creative consultant | #INTJ #earlyadopter
3D printing evangelist, technical writer, copywriter & editor (Czech language), project manager, creative consultant | #INTJ #earlyadopter

1,307 followers
About
Posts

Post has attachment
Tip na předplatné se zajímavou slevou
+Týdeník Respekt​​ řadím mezi to nejlepší/nedůvěryhodnější, co se u nás dá ještě číst (mluvím o týdeníku plném komentářů i čtivých analýz s kontextem, ne o střípcích volně přístupných na webu). A protože se dobře čte i v tabletové aplikaci (vlastní sazba + audio verze, ne pouhé PDF), mohu předplatné s výraznou slevou doporučit všem, komu není dění okolo ukradené.

Post has attachment
Cestou ke dnu a zase zpět
Teď jen, zda si česká společnost bude u bahnitého dna chtít – pod taktovkou vytrvalých lhářů – nějakou dobu zaplavat (lapaje po dechu), nebo zvítězí ta její část, která zavelí k odrazu ode dna a cestě vzhůru na světlo, kde se neustálé lži neoceňují, kde jsou pro lháře a populisty přítěží a diskvalifikací u voleb. Jsem přesvědčen, že tu sílu v sobě pořád ještě jako celek máme. Pokud se neobjeví ruka z venku, co nás bude pod hladinou držet násilím. Jako ta po Mnichovu či po Rudém únoru.

Post has attachment
Když máte lhaní v krvi
Miloš Zeman, autor všeho napsaného vlevo dole.
(To jen k diskusi, ke které se hlásí další a další svědci opaku dalšího z tvrzení prezidenta republiky.)
Photo

Post has attachment
Formnext 2017: střípky z veletrhu 3D tisku
Včera v německém Frankfurtu skončila (obrovská) výstava produkčního a průmyslového 3D tisku. Na 1,5 dne jsem byl její součástí, posílám tak alespoň pár postřehů (a rychlé momentky z mobilu, nebyl bohužel čas fotit soustavně):

• Jakkoli mám stolní (a hobby) #3Dtisk rád a věnuji se mu poslední roky s velkým nadšením (a nadále budu 😉), měli bychom si se skromností přiznat, že to stěžejní z 3D tisku v reálném nasazení se poslední dekády děje na poli průmyslu. Jen (velmi pokročilých) tiskáren na kovy – od tavení prášků laserem přes navařování po tryskání – jste letos mohli vidět od desítek výrobců, většinu v akci.

• Díky exspiraci patentů, novým technologiím, šikovnosti výzkumníků a vývojářů a obrovským (!) investicím jsou naštěstí vidět nejen nové metody 3D tisku, ale mnohé z nich jsou stále dostupnější. I malé firmy a šikovnější majitelé profi dílen tak dnes mohou dosáhnout na technologie, o kterých si dřív mohli nechat jen zdát.

• Prozíraví výrobci stolních 3D tiskáren (FDM/FFF či SLA) se i nadále, cílevědomě posouvají do profi segmentu. Pokud jsou schopni dodat svá řešení ve spolehlivé podobě, s tiskem náročných materiálů a s perfektní podporou vč. odladěného softwaru, uplatňují se i malé tiskárny na zajímavých místech (i zde na www.3Dnews.cz jsem odkazoval třeba tiskárny Ultimaker přímo v automobilce VW, https://plus.google.com/+TomasVit/posts/JwmbJzjuj58).

• V aditivní výrobě (3D tisk v průmyslu) se dnes točí neuvěřitelné peníze. I na letošní výstavě to bylo vidět. Projít ji smysluplně za den snad ani nešlo. A to je frankfurtské výstaviště opravdu na vysoké úrovni (jakkoli mám třeba Brno zažité, je to jiná/nižší liga).

• Poptávka světových značek (vč. odvětví letectví, kosmonautiky, automobilového a energetického průmyslu, lékařství) po špičkových 3D tiskárnách je obrovská. Za kvalitu, přesnost a spolehlivost rády zaplatí.

• Přes vysoké ceny těchto špičkových technologií se jejich návratnost stále zkracuje. Stále méně je rizikem. Pokud produkční a průmyslové 3D tiskárny nacházejí využití v konkrétních, předem promyšlených projektech, stávají se z nich nástroje rychlé a výrazné konkurenční výhody na trhu. Případových studií –
napříč obory a jen z Evropy – přibývá neuvěřitelnou rychlostí.

• Kromě pár asijských stánků s kopiemi stolních tiskáren všeho druhu (zejména v Číně nepochopili úplně cílovou skupinu návštěvníků) se na výstavě takřka neukazovali výrobci stavebnic, osobních a zčásti ani stolních 3D tiskáren. Zatímco třeba značky Ultimaker, Formlabs, Raise3D (a další, rychle či pomalu mířící na profesionály) byly nemálo vidět, jiné (Prusa, BNC3D apod.) se zatím soustředí na akce/uživatele jiného typu a vlastní zastoupení zde neměly.

#3Dprinting #Formnext #additivemanufacturing #aditivnivyroba
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
18.11.17
14 Photos - View album

Post has attachment
Předstírejte, prosím
Aneb o extremismu okolo nás (a v nás).

Post has attachment
V sektě se rychle ztrácejí jisté osobní hodnoty
Komárek, Macháček… Oba se kdysi dali i číst. A pak, že se blbne jen z členství v ODS.

Post has attachment
Nechtěné dědictví
Klausova víra v neviditelnou ruku trhu i v nadřazenost ekonomie nad politikou, jakož i jeho pohrdavý postoj k morálce v politice, patří k důvodům, proč je dnes tak úspěšný právě Andrej Babiš...

Post has attachment
Olomouc jinak
Zajímavé fotky najdete na účtu @olomouc_city na Instagramu.

Post has shared content
Vlajka vyvěšena
Navzdory omezencům, pro které je svoboda přebytečná.
Navzdory užitečným idiotům a falešným spasitelům, kteří nás tahají nazpět do nesvobody pro svůj krátkodobý prospěch.
Navzdory zlým lidem a prospěchářům, kterým se víc daří v atmosféře umělého strachu a teroru.
Stojí za to si minimálně v tento den připomenout, jak je svoboda cenná. Co nám přináší, jaká rizika znamená. Jak důležité je, jde-li s ní ruku v ruce spravedlnost, právo a svědomí (což se u nás ani za 28 let nepovedlo).

Jak to máte vy?
Oslavte 17. listopadu, Den boje za svobodu a demokracii s naším dnešním #GoogleDoodle. ❤️
Photo

Post has attachment
Tohohle atleta asi nebudete chtít potkat naživo
Minimálně ne v armádních službách, když si pro vás přijde. Opět umí něco navíc a opět raději vypněte fantazii.
Wait while more posts are being loaded