Profile

Cover photo
Tomáš Jukin
Attended VŠ ČVUT FIT, Ing.
Lived in Prague, Czech Republic
567 followers|351,032 views
AboutPostsPhotosYouTube+1'sReviews

Stream

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
Příští pondělí pořádám v Praze přednášku pro iOS vývojáře: Google SDK pro iOS vývojáře, přijdete? ;) P.S.: Vstup ZDARMA, registace povinná.
 ·  Translate
4
2
Filip Hráček's profile photoTomáš Žďára's profile photo
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
Při rozbalování našeho +Juicymo stánečku na sobotním +mDevCamp nám asistoval i krípřík - kdybychom něco dali na špatné místo, tak by explodoval... Ale jsme šikovní, tak i on jen koukal...;)
 ·  Translate
6
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
So true...
 

MULTITHREADED PROGRAMMING
- theory and practice -

#then  what happens every time you kill a thread!? #xD  
15 comments on original post
4
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
Slides from my lecture "Arduino Neural Networks" I had on 28th of March 2015 at +GUG.cz event Czech Arduino Day 2015 on Barcamp​ Plzeň are finally online ;) #ArduinoD15 #BarCampCZ #OpenHardware #ArtificialIntelligence #Arduino #GUGcz

P.S.: If you prefer #SpeakerDeck they are there too: goo.gl/PjU1Dl
Neural Networks are another type of Artificial Intelligence used in computing. They are used in computer games, expert systems and at many more places. A in a limited way you are able to use them on Arduino too - eg. to steer an Arduino robot! In my presentation I will explain more about this topic. This slides were presented on my presentation "Arduino, roboti a neurální sítě" at Czech Arduino Day 2015 on BarCamp Plzeň (more info at https://plze...
5
1
Tomáš Jukin's profile photoJan Žegklitz's profile photoShakiba Tahmoresi's profile photo
3 comments
 
Jenom jestli jsi to dělal/četl/.... Jasně že arduino těžko :).
 ·  Translate
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
3
1
Honza Kopecký's profile photo
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
I am so proud to have a company with this girl ;)
 
Our +Jana Moudrá is a Google Dart Expert! We are so proud on her! https://developers.google.com/experts/people/jana-moudr She has a blog too, have you seen it? http://www.moudra.net/ #GDE   #Dart   #dartlang
1 comment on original post
8
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
Jak se účastníkům líbil #DevFestCZ  ;)
 
Jak jsem viděl DevFest já

Ahoj, na DevFest jsem dorazil krátce po deváté, úvodní keynote bylo parádní, i když jsem nějak nepochopil tu hru s těmi třemi frakcemi, takže jsem jí ani nějak nevěnoval pozornost.
Program mi přišel úplně luxusní, určitě bylo z čeho výbírat, škoda, že ta akce byla jenom jeden den, každopádně super je, že se přednášky natáčely, takže jsem se věnoval spíše workshopum a codelabum, s tím, že se na přednášky mrknu potom na netu.

Jako první jsem šel na Multi-Agentní systémy od +Tomáš Jukin  což byla úplně úžasná prezentace, přjde mi, že Tomáš je typický extrovert, dokáže posluchače zaujmout, alespoň mě velmi zaujal a přednášku jsem si užil, byla úplně super! S Tomášem jsem se setkal poprvé na Dart&Polymer Hackatonu na UC, kde na after party povídal velmi zajímavé historky z IT světa.

Druhá přednáška na kterou jsem šel, se jmenovala Jak dostat svůj startup mezi světovou špičku, a přednášel Mirek Černý, který mne nezaujal tak jako Tomáš, přišlo mi, že obsah přednášky byl velmi zajímavý, ale Mirek to nedokázal podat tak, jako třeba již zmíněný Tomáš, což je škoda.

Dále jsem šel na přednášku od +Filip Hráček  z googlu, Filip taky uměl parádně zaujmout, ukazoval vlastně aplikaci Tisíc knih, kterou vytvořil pro knihovnu, která už nevím jak se jmenuje, použil Material Design (Polymer.dart), Dart, App Engine (python) a BigQuery. Aplikace mne zaujala, něco podobného jsme s naším týmem +Nouvelle Communauté chtěli vytvořit na tom Dart Polymer Hackathonu.
Toto byla poslední přednáška, které jsem se zúčastnil, pak jsem chodil spíše na Codelaby.

Dart Code Lab
Přednášející/vyučující, či jak to nazvat byla hlavně +Jana Moudrá  + tam byl ještě Filip Hráček. Code Lab se mi líbil Jana to vysvětlovala velmi srozumitelně. Dart je podle mého názoru velmi zajímavá technologie, hlavně proto, že je to frontend jazyk, který nestojí na JS mašině a má podle mě budoucnost.

Po tomto CodeLabu jsme šli s +Jindřich Máca  na oběd do nedaleké čínské restaurace, jídlo tam bylo celkem dobré.

Polymer CodeLab

Zde byl hlavní přednášející +Jakub Škvára  a dále zde byla zase Jana Moudrá. První část byla taková teoretická, představování toho Polymeru a tak, tu přednášku jsem už viděl na tom Hackathonu, ale rád jsem si ji připomněl. Na Hackathonu mě Polymer nějak moc neoslovil, tuším, že to ještě není ani oficiálně vydané, každopádně této technologii dávám šanci, líbí se mi ta myšlenka. Povedl se nám konečně přestylovat text v jedné komponentě, což byl na Hackathonu nadlidský úkol, takže se nám zdálo, že místo aby to tu práci usnadnilo, tak to spíše práci přidávalo, ale to tak bude asi u všeho, dokud si to člověk neosvojí. Z přednášky jsem si odnesl krásné šedé Polymer tričko.

Machine Room

Tato room byla úplně úžasná, nečekal jsem, že bude taková velká, ta místnost s tou vesmickou lodí byla AWESOME, stejně tak jako ty 3d tiskárny, a plno dalších věcí, které byly k vidění.

Meteor.js workshop

O této technologii mi pověděl známý, tak jsem se o ní trochu zajímal, podíval se na tutorial na webu a celkem se mi to zalíbilo, s javascriptem na serveru jsem se nikdy dřív nesetkal, protože se o webové technologie zajímam asi rok a půl, takže jsem si řekl proč ne, a zúčastnil jsem se i tohoto workshopu. Přednášející byl Tomáš Hromník a vysvětloval to celkem dobře, celkem jsem se v tom orientoval díky tomu, že jsem si prošel oficiáln tutorial, takže jsem asi věděl, jak se kde co píše, každopádně jsem se dozvěděl plno zajímavých věcí.

Tímto workshopem pro mě DevFest víceméně skončil, protože jsem si nestihl koupit lístek na bus do Brna, tak jsem si musel koupit lístek na bus, který jel v 8 hodin večer, což je celkem škoda. Jak jsem vyšel z budovy, tak jsem se setkal s Tomášem Hromníkem, a zjistil jsem, že má stejnou cestu jako já, což bylo super, a bavili jsme se o Meteoru a různých věcech.

O mé cestě na DevFest a zpět jsem napsal post zde http://goo.gl/ejD5td , při cestě zpět nastaly kompliakce, cesta trvala 12 hodin, takže pokud máte zájem, tak si ji určitě přečtěte :)

Sečeteno podtrženo, tato akce se mi strašně líbila, za těch 16 hodin cestování mi určitě stála, strašně se těším na příští rok a na další GUG akce.
Doufám, že tento post má nějakým způsobem hlavu a patu, nejsem spisovatel, ani blogger.

#devfestcz  
 ·  Translate
3
Jakub Kubaščík's profile photo
 
Nádherný už se těším na další ročník!
 ·  Translate
Add a comment...
Have them in circles
567 people
Jeff Larsen's profile photo
Karakoram Holidays's profile photo
Olga Provazníková's profile photo
Juicymo's profile photo
Arsenii Lisunov's profile photo
Tomáš Havrda's profile photo
Aleš Raszka's profile photo
Věrka Koukalová's profile photo
GDG Olomouc's profile photo

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
 
Náš +Tomáš Jukin patří mezi letošní hrdiny největší konference mobilních vývojářů +mDevCamp

Vidět ho můžete na přednášce s názvem: Když spolu zakalí iOS, Android, Arduino a robotika…

Na všechny zajímavé přednášky se můžete podívat v programu: http://mdevcamp.cz/#schedule. Už teď se těšíme. A vy? :-)

#mdevcamp   #arduino   #ios   #android
 ·  Translate
View original post
4
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
Yes!
 
A neural network chip has been made from memristors. It was trained to identify three letters, V, N, and Z, from a 12x12 pixel input. Memristors are electrical circuit components whose resistance is not constant but depends on the history of current that flowed through it, and in what direction. In the circuit, "traditional circuitry" (by which I assume they mean analog circuitry) make the neurons and the memristors make the synapses. They did a lot of work to find materials that would make memristors that mimic synapses.
Paired memristors act like synapses to link circuitry that acts like neurons.
2 comments on original post
3
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
Slides from my presentation I had at DevFest Prague 2014 about "Multi-Agent Systems, Arduino, Robotics and iOS" are finally online ;) #DevFestCZ  cc +GUG.cz +GDG Prague 
Multi-Agent Systems (MAS) is one type of Artificial Intelligence used in computing. In this presentation I am explaining how they can be used to control Arduino Robot. This slides were presented on my presentation "Multi-Agentní Systémy - vybudujme si populaci na stole či v kapse!" at DevFest 2014 (more info at http://devfest.cz/program/) Video from my lecture (in czech language) is accessible here: https://youtu.be/JIGxJtDX2fA?list=PLcyrRW-49oIS...
1
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
V sobotu 21.3. pořádáme v rámci +GUG.cz s CSOB hackathon o vizualizaci bezpečnostních dat. V Praze v ERA svět. Přijdete? http://goo.gl/93N4n6 #CSOBhack
 ·  Translate
3
Add a comment...

Tomáš Jukin

Shared publicly  - 
 
 
"Za sedmero horami a sedmero řekami žil, byl jeden vývojář..." a proč si vybral Dart, tak na to se můžete podívat v mojí přednášce z #devfestcz  :-)) #dartlang
 ·  Translate
4
Add a comment...
People
Have them in circles
567 people
Jeff Larsen's profile photo
Karakoram Holidays's profile photo
Olga Provazníková's profile photo
Juicymo's profile photo
Arsenii Lisunov's profile photo
Tomáš Havrda's profile photo
Aleš Raszka's profile photo
Věrka Koukalová's profile photo
GDG Olomouc's profile photo
Education
 • VŠ ČVUT FIT, Ing.
  Softwarové Inženýrství, 2011 - 2014
 • ZŠ Brána Jazyků
  Jazyky - AJ, FJ, 1995 - 2004
 • SŠ SPŠST Panská
  Technické Lyceum, 2004 - 2008
 • VŠ ČVUT FEL, Bc.
  Softwarové Inženýrství, 2008 - 2011
Story
Tagline
Vývojář, Podnikatel, Speaker, Konzultant a Lektor
Introduction
V současné době jsem studentem magisterského studia na ČVUT FIT. Pracovně se zajímám o vývoj mobilních aplikací v iOS a Android a o vývoj webových aplikací v Ruby on Rails.

Ve volném čase co-organizuji akce: 
Dále rozjíždím několik startupů: 
A jsem zakladatelem projektu www.skolenirails.cz.

Kromě IT mě zajímá sci-fi a fantasy literatura, kteoru rád čtu a místy i píšu, bavíc mě mluvit a hrát Transport Tycoon Deluxe, Minecraft a Starcraft.
Work
Occupation
Student ČVUT FIT, Vývojář, Speaker, Konzultant a Lektor
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Prague, Czech Republic
Tomáš Jukin's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
For Mobile
srazy.info

For-Mobile jsou Pražská setkání vývojářů a dalších příznivců mobilních aplikací (nejen) okolo platforem iOS, Android a Windows Phone Android

Let´s start
janamoudra.blogspot.com

Hi, I am Jana Moudrá, woman geek from Prague, Czech Republic. I am co-founder of a small company called Juicymo, I love my job and everythin

UniPi - the universal Raspberry Pi add-on board
www.indiegogo.com

Turning your things into internet friendly things has never been easier.

Apple Swift – první krůčky v novém programovacím jazyce
dotekomanie.cz

Když jsem, jako mnozí z vás, v pondělí pozoroval streaming z keynote letošního WWDC, byl jsem příjemně překvapen. Mnohé z toho, co Apple

For Mobile
srazy.info

Pravidelná setkání vývojářů a dalších příznivců mobilních aplikací (nejen) okolo platforem iOS, Android a Windows Phone, které se snažíme dě

Noc počítačového klání
srazy.info

Noc počítačového klání je novou akcí, kterou pořádá DDM Praha 4 – Hobby Centrum 4. Jedná se o jednu celou noc (zpravidla z pátka na sobotu),

mDevCamp
plus.google.com

Otevřená konference pro vývojáře aplikací na chytrá zařízení. Květen 2013, Praha.

For Mobile
srazy.info

Pravidelná setkání vývojářů a dalších příznivců mobilních aplikací (nejen) okolo platforem iOS, Android a Windows Phone, které se snažíme dě

GUG Unicorn College: Skriptujte v Google Apps | Techboard | Technologie ...
techboard.cz

Skupina GUG Unicorn College, fungující přes dva roky, plánuje přednášku, na které se dozvíte o skriptování v Google Apps Scripts.

CoreData - there is an ORM you can like!
www.slideshare.net

It doesn't hate you. CoreData is Cocoa for models! But it bites. I show you WHY and WHEN to use CoreData as well as HOW in order to prevent

For Mobile
srazy.info

Pravidelná setkání vývojářů a dalších příznivců mobilních aplikací (nejen) okolo platforem iOS, Android a Windows Phone, které se snažíme dě

Jablíčkář.cz
plus.google.com

Magazín o Apple produktech, především o iPhone aplikacích a počítačích Mac.

Na slepice s CD-romkou
punkovy-receptar.blogspot.com

Mechanizování kurníku pomocí CD-ROM mechaniky Občas také servisuji PC a nahromadilo se mi několik nevyužitých mechanik. Ukázaly se zajímavé

Noc počítačového klání
srazy.info

Noc počítačového klání je novou akcí, kterou pořádá DDM Praha 4 – Hobby Centrum 4. Jedná se o jednu celou noc (zpravidla z pátka na sobotu),

Když Steve Jobs před 7 lety odhalil iPhone, v Googlu se zastavil čas
jablickar.cz

Je tomu přesně sedm let, co Steve Jobs odhalil iPhone, mobilní telefon, který změnil celé odvětví. Konkurenti na nově představený telefon re

DevFest Praha 2013 – od vývojářů pro vývojáře - Zdroják
www.zdrojak.cz

Dne 23. listopadu se v Národním domě na Vinohradech uskutečnil vývojářský festival pořádaný GUG.cz, ve spolupráci s českou pobočkou Google,

Ohlédnutí za DevFest Praha 2013 [videa]
dotekomanie.cz

Právě v sobotu proběhal jedna z největších českých událostí roku - DevFest Praha 2013. Letošní ročník byl významný hned v několika

Juicymo s.r.o.
www.juicymo.cz

zpět k referencím · RapidNotes. DevFest. Quest Badges. Pro vývojářský festival DevFest Prague 2013 jsme vytvořili 19 badgů pro celoDevFestov

DevFest Praha 2013
www.devfest.cz

Podzimní vývojářský festival