Profile

Cover photo
Tomáš Drkula
Works at Základní škola praktická Rožnov pod Radh.
Attended Střední škola zemědělská a přírodovědná, Rožnov pod Radhoštěm
Lives in Rožnov pod Radh.
1,496 followers|1,588,523 views
AboutPostsCollectionsPhotosYouTube+1'sReviews

Stream

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
Sobotní i nedělní počasí bylo opravdu skvělé, tolik teplých a slunečných dní pravého babího léta už do konce roku asi nezažijeme. Tak by bylo škoda sedět doma. Zde je  alespoň pár fotek z víkendových procházek po zalesněných hřebenech Veřovických vrchů a lesních stezkách kolem Rožnova. Hřibů sice moc nebylo, ale krásy přírody Beskyd dokážou potěšit oko i duši víc než košík plný hub. 😊 Navíc každá naše pouť je vždy zakončena posezením na zahrádce příjemné dřevěné Koliby na Dolních Pasekách a v sobotu večer se nám dokonce podařilo něco opéct, již asi letos naposledy venku. Přeji všem příjemný večer. 😉
 ·  Translate
12
Pavel Života's profile photoTomáš Drkula's profile photoEmilie Andělová's profile photo
4 comments
 
+Tomáš Drkula jste skromný člověk. I to se cení. Dobrou noc.
 ·  Translate
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
České dráhy mě opět o prodlouženém víkendu dokázaly přesvědčit, že zkratka ČD = Čekej Dlouho...
 ·  Translate
8
Tomáš Drkula's profile photoJolana J's profile photoTomáš Valůšek's profile photo
4 comments
 
K nám alternativní dopravci nejezdí a ministerstvo je na naši rychlíkovou trať nechce pustit :(
 ·  Translate
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
Vláda schválila zákon proti kouření, který — projde-li Parlamentem — zakáže od příštího roku kouření cigaret v restauracích, aby kouř neškodil nekuřákům. Zakážou i cigarety elektronické, které nekouří a nikomu neškodí.
7
Miroslav Kučera's profile photoMartin Bečvář's profile photoTomáš Drkula's profile photoPavel Života's profile photo
8 comments
 
Nemám čich a je mi i h....jedno.
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
Stín krkavce: Píseň krve
Kdysi jsem slíbil, že napíšu, jaký dojem na mě udělala tato kniha, tak jsem se konečně k tomu odhodlal, několik měsíců po přečtení…
Podobně jako G.R.R. Martin a další autoři epických fantasy si zde britský spisovatel Anthony Ryan vytvořil svůj svět s vlastní historií, legendami, politikou či zákony. Kupodivu se mu úspěšně podařilo čtenáře do svého fiktivního impéria okamžitě vtáhnout a oblíbit si jej i jeho hlavní postavy. A to i přesto, že se jedná o jeho literární debut. Právě s G.R.R. Martinem a jeho ságou Píseň ledu a ohně (známou též i díky televiznímu seriálovému zpracování Hra o trůny) je první část trilogie Stín krkavce srovnávána. Což ovšem není tak úplně pravda. Zatímco v Martinově sérii sledujeme osudy mnoha postav, které dohromady vytváří skládanku příběhu, zde je jen jeden hlavní hrdina, kterým je Vélin Al Sorna, bratr Šestého řádu, bojovník ve službách Víry. Právě náboženství založené na víře v posmrtný život má velký význam ve Vélinově říši. Slepě mu věří a loajálně slouží, čelí spoustě nepřátel v podobě popíračů, jež stojí proti služebníkům Víry, než zjistí, že i Víra samotná má mnohá tajemství. Jako v Písni ledu a ohně, tak i zde hraje velkou roli politika a intriky. Martin obohatil svůj fantasy svět o draky, v Ryanově příběhu se vyskytují temné síly, tajemný druh magie.
A teď k samotnému ději knihy. Příběh začíná Vélinovým nástupem do kláštera Šestého řádu, kterému jej svěřil jeho otec po smrti matky. Řád se Sornovi stává novou rodinou a klášter přes své drsné podmínky domovem. Spolu s ostatními bratry se postupně zdokonaluje v umění boje, způsobech přežití v divočině, jízdě na koni či lukostřelbě, navazuje a prohlubuje zde přátelství a poznává lásku. Část knihy popisující život v klášteře mi trochu připomněla svět Bradavic, školy čar a kouzel od Rowlingové, kde mávání kouzelnickou hůlkou nahradily dřevěné meče, život a výuka zde je ale mnohem tvrdší a konce výcviku se mnoho noviců ani nedožije. Ovšem další děj je celkem originální a má svou zajímavou zápletku, která čtenáři nedovolí knihu jen tak v půlce odložit. Menším problémem pro mě byla jména postav, zvlášť v první polovině knihy. Mnohdy jsem zalitoval, že jsem si průběžně nedělal poznámky, neboť některá jména jsou si často podobná a později může dělat problémy přiřadit nějaké zmíněné jméno k určité postavě. Nicméně hlavní postavy příběhu jsem si posléze nejen lehce zapamatoval, ale i oblíbil. O to horší pak bylo, když nějaký můj oblíbenec příběh opustil. Autor má cit pro detailní propracování charakterů hlavních postav, i když by někdo mohl namítnout, že na spoustě vedlejších charakterů by se ještě dalo zapracovat. Ale je třeba si uvědomit, že se nejedná o kritický realismus, ale o angloamerický fantasy román. Ovšem jednoznačně patří tato kniha mezi nejpozoruhodnější díla tohoto žánru poslední doby. Nezbývá než popřát těm, kdož knihu ještě nečetli, příjemný čtenářský zážitek. A nám, co už ji máme přečtenou, aby se brzy dostal do rukou další díl této zajímavé trilogie. Autorovi přeji nevyčerpatelné množství nápadů a invence při psaní.
 ·  Translate
15
Pavel Života's profile photoTomáš Drkula's profile photo
13 comments
 
+Pavel Života tak to jsem moc rád, že vše je ok. Já byl dnes po dlouhé době na EEG a taky ok. 😊
 ·  Translate
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
Pohodovou sobotu všem... ;-)
9
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
Toulky rožnovskou přírodou...
27
Igor Štefanko's profile photoEmilie Andělová's profile photoTomáš Drkula's profile photo
5 comments
 
+Emilie Andělová děkuji moc. ;-)
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
1,496 people
Michael Buckingham's profile photo
barbara castro's profile photo
ZEHAVA SHICK-MALIHI's profile photo
Diana Brimhall's profile photo
patrick egarter's profile photo
ŠÁRKA CUPEROVÁ's profile photo
eric ginsburg's profile photo
Helena Santos Batalini.'s profile photo
nicole tjaden's profile photo

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
Přichází podzimní období, proto bychom se měli snažit nepodléhat skleslé a špatné náladě, kterou mnozí nazývají podzimní depkou. A tak všem přeji, aby se vám o víkendu podařilo navodit psychickou pohodu a dobrou náladu. Je třeba se umět radovat z každého dne v jakémkoli ročním období. Krásný víkend všem! I wish you a happy weekend! 😉
 ·  Translate
17
Alena Gábová Pospíšilová's profile photoZdeňka Huecková's profile photoTomáš Drkula's profile photoPavel Života's profile photo
10 comments
 
Ano.
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
 
Sešlo se mi hned několik reakcí od lidí z internetu, se kterými jsem dlouhodobě písemně v kontaktu. Když viděli můj medailonek, tak usoudili, že jsem opravdu "děsně v pohodě" až nepřiměřeně punk, takže se rozhodli, že budou sdílet Srdcerváče :) Pomalu, jistě a nenápadně se přidávají. Výhoda je, že mají velice rozšířené kruhy a věrné odběratele, takže to fajně frčí. Nedávno jsem slyšela něco o "mechanismu reklamy" a musela odvětit, že nic takového fakt neexistuje. Je to jen o lidech ;) Takže vážení, pokud chcete opravdu něco udělat pro svoje lidi a zároveň pro sebe, sdílejte nás a podporujte. Bude to 100% lepší, než kritizovat politickou situaci, uprchlíky a podobné věci... Nevím, zda si to lidé uvědomují, ale díky svým strachům a nepochopení věci, se z nich pomalu a jistě stávají otroci. Pokud chcete být fakt v poho, tak šiřte informace, ale jen ty dobrý, ty špatný vedou jen k frustraci, následné depresi a požívání psychofarmak, díky nimž posilujete státní aparát, na který tak rádi nadáváte. Amen, tak pravila Aki :)! Děkuji za podporu, pokud na ni dojde ;)
 ·  Translate
Srdcerváči nejsou žádná charita, jako protihodnotu za váš finanční příspěvek si budete moci vybrat nevšední dárek či zážitek z katalogu!
1 comment on original post
5
Pavel Života's profile photo
 
Iva,Aki je prima žena,měl jsem s ní 2 telefony a fakt je efef.
 ·  Translate
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
גמר חתימה טובה!
!Gmar chatima tova
6
Pavel Života's profile photo
 
Ano.
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
Happy New Year!
4
Vlad Risoft's profile photoTomáš Drkula's profile photo
2 comments
 
+Vlad Risoft שנה טובה ומתוקה :-)
 ·  Translate
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
14
1
Pavel Života's profile photoVěra Kácelová's profile photo
 
Taky mám rád veterány.
 ·  Translate
Add a comment...

Tomáš Drkula

Shared publicly  - 
 
Kdysi jsem četl knížky, takže už se těším...
 ·  Translate
5
Add a comment...
Tomáš's Collections
Story
Tagline
Naive Painter from Czech Republic.
Introduction
Narodil jsem se ve Vítkově (okres Opava), ale celý svůj dosavadní život jsem prožil v Rožnově pod Radhoštěm. Vystudoval jsem zde Střední zemědělskou školu a v současnosti pracuji jako asistent pedagoga na Základní škole praktické.

Mým největším koníčkem je kresba a malování. S kreslením jsem začal už jako malé dítě. Nejprve to byly comicsové příběhy, pak mne začala zajímat perokresba a portrét. K barvě mě přivedla počítačová grafika.

Jsem naprosto oddán hudebnímu žánru, kterému se obecně říká lidová „etnická“ hudba. Nejradši mám tradiční muziku moravskou či ľudové pesničky zo Slovenska, ale moje rozsáhlá sbírka CD obsahuje hudbu téměř z celého světa. Muzika mě hodně inspiruje při malování. Vždycky maluji s hudbou a podle toho, jakou právě poslouchám, se mi vybavují vizuální představy a ty pak přenáším na plátno.

Oblíbená četba jsou především knihy o historii a archeologii, dále pak žánr SF a fantasy.

Mám klidnou trpělivou povahu, cit a vztah ke všemu krásnému a příjemnému, co život poskytuje. To vše je charakteristickým rysem znamení Býka.
Bragging rights
Drawing and painting are my biggest hobbies. I've started to draw since my childhood. First of all I was making a cartoon, later I've begun with pen-and-ink and portraiture. A computer graphics drove me to colours. I was interested by iridescence and blending of colours to such degree that I convert my artistic style to oil painting. I'm completely self-taught painter. Initially I was taken with realism, however I've been attached to Naivism subsequently.
Work
Occupation
Školství, asistent pedagoga
Employment
  • Základní škola praktická Rožnov pod Radh.
    Pedagogický asistent, 1999 - present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Rožnov pod Radh.
Previously
Šternberk - Vítkov
Contact Information
Work
Phone
571654165
Address
Tyršovo nábřeží 649, Rožnov pod Radhoštěm 75661
Tomáš Drkula's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Služba Google Photos nabídne neomezený prostor | FreeBit.cz
freebit.cz

Google představil novou službu Photos. Ukládejte fotky a videa ve vysokém rozlišení a snadno je sdílejte s vašimi přáteli. Vytvářejte koláže

Speciální epizoda A Foreshadowing je tu | Game of Thrones (Hra o trůny) ...
www.edna.cz

Vítejte v Sedmi královstvích Západozemí. Fantastické říši udatných hrdinů a mocných králů. Spíše než před kouzly a magickými postavami byste

Togs Circle Connect
plus.google.com

Togs Circle Connect is the Page where photographers can connect together for interaction.

Ostravská univerzita v Ostravě
plus.google.com

Ostravská univerzita v Ostravě byla založena 28. září 1991. V současné době ji tvoří 6 fakult.

Diagon Alley
plus.google.com

Diagon Alley s vámi na této stránce nic nesdílí.

Časopis XB-1
plus.google.com

Literární měsíčník, věnující se sci-fi, fantasy a hororu.

iDNES.cz – zprávy, kterým můžete věřit
www.idnes.cz

Nejnovější zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.

Google novinky
plus.google.com

Baví Vás svět Googlu? Pak jste tu správně.

Dějiny čchanového buddhismu I.: Stručná historie buddhismu v Číně před p...
rekali.blogspot.com

Buddhismus byl do Číny poprvé uveden na konci 1. století př. n. l. buddhistickými misionáři z Indie a Střední Asie. Tito mniši spolu s obcho

Drahomír Radek Horváth » Co se to děje a kam to povede?
blog.aktualne.centrum.cz

Jsem fascinován posunem veřejného mínění směrem k radikálním náladám. Jasně chápu, že lidé jsou frustrovaní, mají dojem, že právo v určitých

Osmipalcový Acer Iconia Tab A1 se začal prodávat na českém trhu
www.androidmarket.cz

V České republice se nedávno objevil nový osmipalcový tablet Acer Iconia Tab A1. Kolik stojí a jakou výbavu nabídne?

Asus Fonepad: Perfektní tablet, se kterým si zatelefonujete (recenze)
extramobilne.cnews.cz

Že jsou pětipalcové telefony zbytečně velké a drahé? Asus si to nemyslí a do těla sedmipalcového tabletu nacpal hardware, který umí i telefo

Ubuntu
plus.google.com

Linux for Human Beings

SvětAndroida.cz
plus.google.com

Internetový portál specializující se na systém Android a vše kolem něj.

ZOO Zlín - zámek Lešná - zoo kontinentů
www.zoozlin.eu

ZOO Zlín netvoří klece, ale přírodní biopark s prostornými expozicemi zvířat, ve kterých žijí společně savci a ptáci různých zoologických řá

Multis
cada.amigaportal.cz

CADA - Czech Amiga Demoscene Archive

Čas neexistuje. Všechno probíhá najednou, tvrdí respektovaný fyzik
www.national-geographic.cz

Čas – existuje snad záhadnější a podivnější fenomén našeho vesmíru? Přestože se s ním každý z nás setkává každý den a fyzici ho usilovně zko

Zboží uživatele Dagmar.D | Fler.cz
www.fler.cz

Domů Registrace Přihlášení Nakupuji v: EUR. Kč. můj fler. Blogy; Fotogalerie; Komentáře. |. magazín. Fler MAG; Můj kreativní svět; Fler work

Restaurace Písečná
plus.google.com

Restaurace Písečná hasn't shared anything on this page with you.

Google+ ukáže barvy před Vánoci, zatím hlásí 3,4 miliardy nahraných obrázků
tech.ihned.cz

Sociální síť Google Plus se během následujících týdnů změní. Google spustí možnost vytvoření firemních profilů a firma povolí i profily bez

Je to naše oblíbená hospůdka. Skvělá obsluha a dobrá kuchyně, kde najdete tradiční regionální speciality i běžná jídla. Pivo je výborné, čepované z tanku.
Food: ExcellentDecor: Very GoodService: Excellent
Public - 2 years ago
reviewed 2 years ago