Profile cover photo
Profile photo
Teodora Trpovska (Теа)
About
Posts

Post has attachment
♫George Michael – Flawless♫ (en is below) Овие полнети јајца се супер идеа за искористување на неколку варени јајца кои ви стојат ден-два во фрижидер. Прв пат ги направив пред неколку години и оттогаш ги правам секој пат кога имам варени јајца. Калорични…
Add a comment...

Post has attachment
♫Sway – Dean Martin♫ (en is below) Како го пишувам рецептов, така ми доаѓа да го направам овој леб уште една и тоа уште сега! Ова беше вистински деликатес. Крцкаво лепче со ким, богато наполнето со пица фил и многу кашкавалче. Е, кога се тоа убаво ќе се…
Add a comment...

Post has attachment
♫Coldplay – Yellow♫ (en is below) Крем салата од јајца е прво нешто што ми текнува да направам ако имам останато неколку варени јајца во фрижидер и тоа од две причини. Првата е тоа што нема друга салата која се прави полесно од оваа, а втората е тоа што…
Add a comment...

Post has attachment
♫Nikos Vertis – Thelo na me nioseis♫  (en is below) Пред неколку години во Грција, за прв пат пробав тиропита и уште една превкусна пита со месо (не знам како се вика, ама ми остана врежана во срцето). Двете беа феноменални! Корите беа толку многу…
Add a comment...

Post has attachment
♫Leonard Cohen – Dance Me to the End of Love♫ (en is below) Ниедно купечко тесто за пица не  добро како тоа што ќе си го направите дома. Има  тооолкава одбивност кон замрзнатите купечки теста, што не можам ни да ви објаснам доволно. Колку и да ви изгледа…
Add a comment...

Post has attachment
♫Hall and Oates – Out of Touch♫ (en is below) Крекерите кои ги гледате пред вас се нешто што мора да го направите и тоа уште веднаш. Јас, дома, скоро секогаш имам семки кои си ги чувам во теглички. Забележав дека ретко ги користам, освен кога правам леб и…
Add a comment...

Post has attachment
♫No Doubt – Don’t Speak♫ (en is below) Пред неколку години не можев ни да помириснам босилек, а камо ли песто сос. Ау! Не можев да го поднесам силниот мирис на босилекот. Но, минатото лето кога бев во Хрватска, се заљубив во него. Оваа година, си засадив…
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
♫Time after time- Margaret Whiting♫ (en is below) Ако не сте го гледале до сега филмот „Julie & Julia“ ќе ви дадам уште една, последна шанса пред да прекине нашето другарство. Овој филм е есенцијата на тоа што го правам јас во мојот приватен живот.…
Add a comment...

Post has attachment
♫Imagination – Just An Illusion♫ (en is below) Овошната вода е она што ви треба во жешките денови. Многу подобра од газирани пијалоци или тетрапак сокови. Особено е добра за оние кои и така не пијат многу вода во текот на денот. Јас ги имав овие состојки…
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded