Profile

Cover photo
247 followers|20,532 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
Klaus Schmidt je pod povrchem jako doma. Německý archeolog, který pro svět objevil Göbekli Tepe, jedno z nejvýznamnějších nalezišť současnosti, vede zdejší vykopávky už téměř 20 let a jeho výzkum změnil způsob, jakým nahlížíme na první krůčky lidstva. Komplex staveb z doby kamenné se dnes nachází na území Turecka poblíž města Urfa a je nejen unikátem, ale i velkou záhadou.

Megality, které jsou poseté rytinami, vznikly asi před 11 tisíci lety a musely je tedy vytvořit ruce, jež neznaly dokonce ani keramiku, natož kovové nástroje. Přestože účel staveb, které jsou o sedm tisíc let starší než pyramidy v Gíze, a o 6 tisíc let starší než Stonehenge, zatím zůstávají opředené tajemstvím, Klaus Schmidt už vlastní teorii má…

Přijďte si ji poslechnout na již pátý TEDxPrague. Na vstupenky platí do konce dubna cena Early Bids: http://www.tedxprague.cz/vstupenky/
 ·  Translate
1
Add a comment...

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
Čtvrtým řečníkem na TEDxPrague 2014 bude marketingový guru Josef Havelka.

Přelouskat životopis Josefa Havelky by vám klidně mohlo zabrat celý večer. Narodil se v Československu, třiadvacet let ale žil v Německu, než se v roce 1991 vrátil domů budovat posametovou reklamu. Založil českou pobočku reklamní agentury Leo Burnett, která se pod jeho vedením stala významnou tuzemskou skupinou. O dekádu později se stal regionálním ředitelem Leo Burnett pro 11 trhů střední a východní Evropy.

V roce 2005 společnost Leo Burnett opustil a založil poradenskou firmu Zeitgeist. Mezi lety 2008 a 2009 působil v Ogilvy Group CEE a v roce 2009 spoluzaložil e-shop Zoot.cz. Působil také v konzultantské divizi OMG a vedl společnost Sanoma Media Praha. V současné době stojí v čele marketingu České Spořitelny.

Vstupenky na TEDxPrague 2014 zakoupíte zde:  http://www.tedxprague.cz/vstupenky/
 ·  Translate
2
Add a comment...

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
V sobotu jsme se byli podívat na konferenci, která je TED inspirována: https://www.facebook.com/praguespeaks2014?fref=ts Neviděli jsme se tam s někým z vás?

PS: Už máte vstupenku na TEDxPrague 2014? :)
 ·  Translate
1
Add a comment...

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
Co tě nezabije, to tě posílí...
Pro někoho klišé, pro jiného každodenní mantra. To druhé je příběh Jany Khalify, renomované vizážistky a stylistky spolupracující s řadou tuzemských televizních stanic a filmových štábů.

Až po několika letech prožitých v pasti domácího násilí se Jana Khalifa, matka dvou dcer, rozhodla jednat. „Celý rok jsem chodila kolem telefonní budky a pomalu se začala nenávidět za to, že nemám sílu zvednout telefon a svěřit se s tím, čemu denně čelím…“

Je příkladem, čeho je člověk schopen dosáhnout, změnit či vybudovat pro druhé. Hnacím motorem jsou nabyté i doslova nabité, zkušenosti spolu s vědomím, že právě tímto uleví své duši od prožitého.

V roce 2013 založila neziskovou organizaci Isida Amenti. Ve stejném roce odstartovala kampaň proti domácímu násilí Isida Amenti Tour. Výstava šesti velkoformátových fotografií putuje po celé ČR a míří i na Slovensko.

Přijďte si Janu poslechnout 21. 6. 2014 na již pátý TEDxPrague, tentokrát s podtitulem POD POVRCHEM. Vstupenky na akci zakoupíte zde: http://www.tedxprague.cz/vstupenky/
 ·  Translate
1
Add a comment...

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
Pátý ročník TEDxPrague proběhne 21. června v divadle Hybernia. Ceny vstupenek a první jména řečníků najdete v odkazu:
 ·  Translate
1
Add a comment...
Have them in circles
247 people
Jakub Zeman's profile photo

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
V roce 2010 vystoupil na TEDxPrague, letos se objevil na obálce českého Forbesu. Připomeňte si s námi talk Josefa Průši, vývojáře 3D tiskáren:
 ·  Translate
1
Add a comment...

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
Představujeme třetího řečníka

Marian Jelínek je český hokejový kouč s hlubším zájmem o psychologii a filosofii, ze kterých čerpá ve své trenérské práci. Je spoluautorem několika knih a držitelem doktorátu z kinantropologie (věda o pohybu člověka). Během své pětadvacetileté kariéry hokejového trenéra pracoval nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Mezi jeho největší úspěchy patří titul MS 2005 z Vídně, 2 tituly mistra extraligy s HC Sparta Praha a vítězství Prezidentského poháru s HC Plzeň. Do povědomí veřejnosti se zapsal také díky desetileté spolupráci s Jaromírem Jágrem. Své zkušenosti z vrcholového sportu přenáší i do “vrcholového” byznysu v podobě koučinku, školení a přednášek.

Přijďte si poslechnout Mariana Jelínka a další řečníky na TEDxPrague 2014: Pod povrchem! Lístky můžete zakoupit zde: http://www.tedxprague.cz/vstupenky/
 ·  Translate
1
Add a comment...

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
Představujeme řečnici číslo 2!

Zvrhlý vkus je „in“!
Umění, to už dávno není jen umně vystínovaná mísa s ovocem a sochy z mramoru. Vendula Chalánková, mladá výtvarnice z Brna, je toho důkazem. S humorem sobě vlastním se noří pod povrch všedního dne, a nalézá umění všude tam, kde my ostatní vnímáme jen nepropustnou každodennost.

Vendula absolvovala na brněnské Fakultě výtvarných umění. Po pár stážích a pobytu v Indii začala vystřihovat z barevných papírů komiksy inspirované vlastními zážitky. Kromě toho vytváří neobvyklé instalace, maluje obrazy, a pod designovou značkou Zvrhlý vkus, kterou sama založila, navrhuje trička, náušnice a šije trochu netradiční hračky pro děti. Její práce si našly cestu do Národní galerie v Praze, Moravské galerie Brno nebo do vídeňského Museum für Angewandte Kunst a vyjímají se i v soukromých sbírkách.
 ·  Translate
1
Add a comment...

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
Odstartováno! Early Birds vstupenky letos nabízíme až do konce dubna jen za 1.444 Kč.

Good news, everyone! Our Early Birds tickets are available all April long for only CZK 1.444, or until sold out - do not wait!

http://www.tedxprague.cz/vstupenky/
1
1
jana stepanova's profile photo
Add a comment...

TEDxPrague

Shared publicly  - 
 
Již dnes v pravé poledne spouštíme předprodej Early Birds lístků za speciální cenu! Zůstaňte naladěni! :)
 ·  Translate
1
Add a comment...
People
Have them in circles
247 people
Jakub Zeman's profile photo
Contact Information
Contact info
Email
Story
Tagline
x=independently organized TED event
Introduction
TEDxPrague je nezávisle organizované setkání založené na principech světoznámé konference TED.
Cílem TEDxPrague je rozproudit diskuzi nad aktuálnimi tématy a věnovat se myšlenkám, které stojí za to šířit. Stránka TEDxPrague je určena fanouškům TEDxu a TEDu, kteří se rádi učí, sdílejí a diskutují myšlenky, které mají sílu a potenciál vytvořit změnu v našich životech a světě kolem nás.
Links