Profile

Cover photo
TBS | Tehran Business School
2 followers|27,019 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
PhD و DBA دوره هایی هستند که علیرغم شباهت‌های زیاد دارای تفاوت‌های نیز می‌باشند که در اینجا تلاش می‌کنیم به آن‌ها بپردازیم. به طور کلی دوره DBA نسبتاً جدید با توجه به نیازهای روز دنیای کسب‌وکار تدوین و معرفی شده است. پاسخگو نبودن دوره‌های سنتی PhD به مسائل روز سازمان‌ها، فاصله گرفتن آکادمی از صنعت و بازار و در محوریت بودن نظریه در این دوره‌ها موجب رونق گرفتن و پرطرفدار شدن دوره های DBA شده است به طوری که این دوره‌ها در اکثر دانشکده های مدیریت در کشورهای صنعتی مانند مدرسه بازرگانی هاروارد و مدرسه بازرگانی لندن به عنوان دوره مابعد کارشناسی ارشد مدیریت و MBA تدریس می‌شود.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
اقتصاد رفتاری (Behavioral Economics) حوزه نسبتاً جدیدی در اقتصاد است که مفروضات برنامه پژوهشی اقتصاد نئوکلاسیک که در گذشته غالب بوده است را به چالش می‌کشد. این حوزه حاصل کاربرد یافته‌های علوم اجتماعی به ویژه روانشناسی در اقتصاد می‌باشد. تمرکز اصلی اقتصاد رفتاری زیر سؤال بردن و به چالش کشیدن انسان‌شناسی اقتصاد کلاسیک، که در غالب مفهوم “انسان اقتصادی” (Homo economicus) خود را نشان می‌دهد می‌باشد. انسان اقتصادی، خودخواه است و فقط بر اساس منفعت اقتصادی خود عمل می‌کند. علاوه بر این عقلانیت او در حالت کامل به سر می‌برد و می‌تواند منافع و هزینه‌های گزینه‌های تصمیم‌گیری همه گزینه‌ها را سنجیده و بر اساس آن دست به انتخاب می زند.
در اقتصاد رفتاری نشان داده می‌شود که این مفروضات، به ویژه عقلانیت کامل انسان‌ها، چندان با واقعیت سازگاری ندارد و انسان‌ها به دلیل محدود بودن عقلانیتشان، پیوسته در ادراکات و تصمیم‌گیری‌های خود دچار خطا می‌شوند. بر این اساس باید با مطالعه و آزمایش دقیق‌تر تصمیم‌گیری‌های انسان، نظریه‌ها و اقداماتی که بر انگاره‌ای خاصی از کنش انسانی مبتنی‌اند مورد بازبینی قرار گیرند.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
به صفحه فیسبوک ماه هم سر بزنید.
https://www.facebook.com/tehranbusinessschool
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Tehran Business School | TBS
مدرسه بازرگانی تهران
 ·  Translate
No. 56, Zartosh Gharbi alley, opposite Sevom Str., Valiasr Str, Tehran, Zartosht, Tehran, ایران‎
1
Add a comment...
 
وقتی جک ولش مدیریت جنرال الکتریک را به عهده گرفت، جوان‌ترین مدیر اجرایی کل در تاریخ جنرال الکتریک بود و با خود عهد بست که جنرال الکتریک را به قدرتمندترین و رقابتی‌ترین سازمان جهان کند. او یک متفکر استراتژیک، معلم و الگوی مدیریت، و نظریه‌پرداز در زمینه سازمان و مدیریت می‌باشد.اگر رهبری را یک هنر بدانیم، او بی‌شک استاد بی چون و چرای رهبری است.ولش با سبک رهبری منحصربه‌فرد خود در طول دو دهه مدیریت در جنرال، تبدیل به یک شخصیت تاریخی و برجسته در زمینه مدیریت کسب‌وکار شد. او که نویسنده چند کتاب پرفروش در زمینه مدیریت و بنیان‌گذار موسسه مدیریت جک ولش است، اکنون تجربیات درخشان خود را در خدمت محققان و مدیران می‌گذارد و به عنوان مشاور، توصیه‌های خود را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد.
 ·  Translate
1
Add a comment...

TBS | Tehran Business School has a new profile photo.

Shared publicly  - 
1
Add a comment...
 
دکتر دیوید کالیس استاد دانشگاه هاروارد Tehran Business School

http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/eu6sh/vt/frame
 ·  Translate
Loading... Tehran Business School.
1
Add a comment...
Story
Tagline
TBS نماد مدیریت ایران
Introduction
برترین مرکز برگزاری دوره های عالی مدیریت
Links
Website
Contact Information
Contact info
Phone
۸۸۹۷۸۲۲۹-۰۲۱, ۸۸۹۷۸۲۲۹-۰۲۱