Profile cover photo
Profile photo
Taximpro Creative Media
14 followers -
TAXIMPRO Creative Media
TAXIMPRO Creative Media

14 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
SOSYAL MEDYANIZI EGONUZ YÖNETMESİN

İnternet devriminden sonra diğer bir devrim de sosyal medya ile oldu şüphesiz.

Kişilerin birbirlerine olan mesafelerini, uzun uzun yolları, yılları, uzakları, uzaklaşmış olanları yakınlaştırırken, fark etmeden bir de baktık ki; en imkansız markalara ulaşmayı bile mümkün kıldı bizler için bu “sosyal medya” amca.

Büyük markalar sosyal medyalarını yönetmeye başladıklarında elbette profesyonellerden destek alarak tüketicilerinin gözünde minimum algı kaybı – maksimum marka bilinirliği yaşayarak yönetmeyi hedeflediler. Birçoğu da bu hedefi tutturdu diyebiliriz. Viral platformlarda yayınlanmak üzere kurgulanmış, televizyonun medya satın alımının yanından bile geçmeyen uzun uzun izlediğimiz reklam filmleri, Instagram’da dolaşırken ilgi alanlarımıza göre önümüze çıkan tekstil, inşaat, elektronik, telekomünikasyon, yiyecek, içecek gibi insanın direkt ihtiyacı olan sektörlerin reklamları ve arama motorlarına usulüne uygun yerleştirilmiş minik masum reklamlar…

RİSK NEREDE ?

Sosyal medya iyi hoş da, markalaşma yolunda adım atmaya kararlı ve hedefleri olan özellikle kuşaktan kuşağa aktarılan firmaların sosyal medya yönetimlerinde gözlerden kaçan en önemli risk, yönetimi devralmış günümüz yöneticilerinin marka konumlamalarını, markayı kendi gördükleri hali ile konumlandırmalarıdır. Yani kendilerinin markalarını nerede gördüğünden çok piyasanın ve tüketicilerinin o markayı nerede gördüğünü analiz edip pozisyon almak, markalaşma sürecine giren ve dijital platformlarda boy gösteren kurumlar için çok daha doğru bir yol olacaktır.

Çünkü, dünya devi birçok markaya sosyal medya ajanslarının tüketicilerine açtıkları ve başarılı stratejiler ile yürüttüğü marka sosyal medya yönetimine her hangi bir yerden tutunan her tüketici, bir tıkla karşısındaki (örneğin BMW gibi) bir dünya devi dahi olsa mesajını, şikayetini veya sevgisini iletebiliyor ve şak diye anında BMW’nin sosyal medya ajansının moderatörlüğü ile karşılaşıyor. Sonucunda da kendisini kıymetli hissediyor. Çünkü marka öyle hissettiriyor.

Hal böyleyken, “egosunun” gölgesinde kalarak markasının sosyal medyada algılanışı sırasında doğru çizgi çizdiğini zanneden orta ölçek firmaların iyi niyetli fakat azıcık toy yöneticileri, dünya devinin bir tıkla tüketicisini kaile aldığı şu dönemde itici algılanıp markası adına tüketicisinden olumsuz not alma riskiyle karşı karşıya kalabiliyor.

Bizler, kreatif ve dijital ajanslar olarak, görseller, tasarımlar, yeni fikirler, mottolar ve diğer bir çok farklı yol ile markaların markalaşma sürecinde yani; “insanların akıllarında uyandırdıkları şeyi yönetme” dönemlerinde şirketler adına çalışıyor, marka algısını tüketicide olması gereken ve hedeflenen şekilde uyandırmaya gayret ederek, yöneticilerin üzerinden yük alıp onların bu konuda kafalarının rahat olmasını sağlıyoruz.

Sosyal medyayı doğru kullanmak, her platformda var olmak anlamına gelmez. Markanın sosyal medya ağlarının tüketicisini kazanabilecek algıyla profesyonel ajanslar ile yönetilmesi, tüketicisine bugün ve gelecek için olumlu izlenimler yaratacaktır. Markanız, egolarınızın altında ezilmesin.

Çünkü risk kapınızda.
Algı bedava.

Diğer blog yazılarımızı okumak için www.taximpro.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
KURUMSAL WEB TASARIMI

İnternetin yaygınlaşma sürecinden çıkıp hayatımızın bir parçası olduğu bu dönemde, alışveriş ve bilgiye ulaşmak anlamında web siteleri etkin ve kalıcı bir rol oynamaktadır. Bu sebeple kurumsal web sitesi yaptıracak firmalar çok dikkatli ve titiz bir çalışma içerisinde olmalıdır. Çünkü firmanızın internetteki temsilcisi web sitenizdir. Bu sebeple kurumsal web sitesi yaptırmanız durumunda bu alanda profesyonel, kendini ispatlamış bir firmadan destek almanızı tavsiye ederiz.

Yapılabilecek olası hatalar marka imajınız için kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bir firma için kurumsal web tasarımı yaptırmak istenildiğinde o kurumun kurumsal renkleri, kurumsal kimliği, kurumsal fontu, kurumsal logosu, vizyonu, hizmetleri, ürünleri ve faaliyetleri hususlarında son derece bir uyum ve çerçeve içerisinde değerlendirilmeli ve kurumsal web site tasarımı, web ajansı tarafından bu öznellikler doğrultusunda dizayn edilmelidir.

Teorik düşüncenin yanı sıra pratikte da kurumsal web tasarımı, alışıla gelmiş web tasarım trendlerinden farklı olarak marka veya ürünün tüm özelliklerini yansıtmalı ve bazı teknik detaylar daha ayrıntılı olarak ele alınmalı. Web tasarım teknik detayları [ seo, sem vb. ] kullanıcı deneyimine en uygun şekilde uygulanmalıdır.


Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır ?
Kurumsal web tasarımında en önemli unsur sadelik ve işlevselliktir. Beyaz ve gri alanlar çok dengeli kullanılmalı, her ayrıntıya dikkat edilmelidir. İşlevsellik bakımından web sitesinin kullanımı kullanıcı deneyimine en uygun şekilde tasarlanmalıdır. Seçilen renkler firmanın kurumsal kimlik çalışmalarıyla birebir örtüşmeli veya tamamlayıcı nitelikte olmalıdır.

Bir işletmenin ne kadar kurumsal olduğunu web sitesini ziyaret ederek kolaylıkla ölçümleyebilirsiniz. Ne kadar kurumsal web tasarımında detaylara önem verildiyse firma o kadar işini önemsediği düşünülebilir.

Sadece tasarım odaklı değil teknik altyapıya da önem verilmeli, kurumsal web sitesinin ana sayfasının ve alt sayfalarının açılma süreleri minimum düzeylerde tutulmalı ve sayfa açılma hızlı ortalamanın üstünde olmalıdır. Seo ve Adwords hizmeti veren ajansların performansını yükselten bir durumdur bu.

SEO ve SEM altyapılarına uygun olmalı ve değişen algoritmalar kolaylıkla uygulanabilir olmalıdır. İçerikleri girerken, bu algoritmalara uygun bir şekilde girilmeye dikkat edilmeli ve kurgu bu şekilde yapılmalıdır.

Kurumsal web sitesi her şeyden önce kullanıcının beğenisi kazanmalı ve markanızla bağlantı kurabileceği bir deneyime sahip olmalıdır. Kullanıcının bu deneyim sonunda markanızı daha çok benimseyecek ve bu deneyim zamanla http://google.com ‘un hayatımıza girdiği gibi alışkanlık halini alacaktır.

diğer blog yazılarımızı okumak için www.taximpro.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

#kurumsalwebtasarımı #webtasarım #kurumsalweb

TAXIMPRO Ekibi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
DATA PRINT İLE DEĞİŞİK ÇİZGİLER... 💻🖍 Her yerde rastlayamayacağımız bir sektör Kartuş Pazarlama ve Satışı. Fark yaratacak sıra dışı çizgilerde bir Kurumsal Responsive Web Sitesi talebi ile gelen yöneticileri dikkatlice dinledik. Notlarımızı aldık ve sonunda ortak doku, renk ve çizgiyi yakaladık. Farklı bir tasarım anlayışına sahip olan Responsive Web Sitelerini çoktan kullanmaya başladılar bile. www.dataprint.com.tr ✌🏼 #dataprint #print #web #webdesign #responsive #corporate #mobil #creative #digital #agency #webtasarim #tasarim #dijital #istanbul #kurumsal http://ow.ly/i/weMRd http://ow.ly/i/weMRu http://ow.ly/i/weMRI
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Web sayfanız Responsive değilse ve aklınızda sormak istediğiniz sorularınız varsa bizi aramanız yeterli.. ✌🏼📱 #responsive #emailmarketing #mobil #digital #holiday #istanbul #internet #website #ajans
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded