Profile

Cover photo
توانا: آموزشکده جامعه‌ مدنی ایران
23,935,596 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
پرسش و پاسخ در کانال تلگرام توانا:

ازدواج کودکان و
ناقص سازی جنسی زنان
بروز ، شيوع و راه حل

گفتگو با کامیل احمدی، مردم شناس و نويسنده از دانشگاه كانتبري انگلستان
چهارشنبه، 5 آبان ( 26 اکتبر ) - ساعت 7 بعد از ظهر به وقت ایران
goo.gl/zGL5Wq

 ·  Translate
8
1
Add a comment...
 
ریشخند 23

همزمان با بازگشائی مدارس، یک شهربازی برای دبستانی ها با نام "شهربازی جنگ" نیز افتتاح شد که بلافاصله برای حسن روحانی در روز افتتاح مدارس سوال پیش آمد که اینهمه خشونت از کجا نشأت گرفته؟
در این برنامه فرد نشأت گرفته ای که دوباره هرگونه شباهتش به علیرضا رضائی الکی است، خشونت خود را نشأت میکند.
 ·  Translate
7
Add a comment...
 
دانشجوی استعداد درخشان تنها به دلیل بهایی بودن در ترم ۷ از دانشگاه اخراج شد

به گزارش #بهایی نیوز، پروانه #مهرابخانی دانشجوی ترم هفت رشته علوم آزمایشگاهی #دانشگاه علوم پزشکی #قزوین به دلیل باورمند بودن به دیانت بهایی از دانشگاه اخراج شد.
پروانه مهرابخانی در حالی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین اخراج شد که وی یکی از دانشجویان استعداد درخشان این دانشگاه محسوب می شد و تنها ۲ ترم دیگر از تحصیل وی باقی مانده بود.
به گفته این شهروند بهایی، ریاست دانشگاه از وی می خواهد که ذکر دیانت بهایی در فرم ثبت نام را تکذیب کند و به ادامه تحصیل در دانشگاه بپردازد که با ممانعت این دانشجو روبرو می شود.
پروانه مهرابخانی در حالی از این دانشگاه به دلیل باورمند بودن به دیانت بهایی اخراج شد که وی در سال گذشته به عنوان دانشجوی استعداد درخشان نامش در بنر دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی قزوین نصب شده بود.
در سال‌های اخیر فشار بر شهروندان بهایی در کشور افزایش چشمگیری داشته است. محرومیت از تحصیل، پلمپ محل کسب و تخریب گورستان بهائیان نمونه‌ای از نقض حقوق این اقلیت مذهبی در ایران است.

رواداری یا تلورانس یکی از پروژه‌های تواناست. از طریق سایت زیر می‌توانید به منابع جامعی که آموزشکده تهیه کرده است دسترسی پیدا کنید:
bit.ly/1RtZYec

اطلاعات بیشتر درباره‌ی مدارای مذهبی :
http://bit.ly/1ZppjIC

حقوق اقلیت‌ها در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:
http://bit.ly/1QUEeV6


#توانا در #تلگرام :
براى دانلود مستقيم فيلترشكنها به كانال #بشكن مراجعه كنيد:
https://telegram.me/beshkan
براى سوالها و آموزشهای تكى به #تواناتك مراجعه كنيد:
https://telegram.me/tavaanatech
برای گرفتن كتابها، ویدیوها و پادكستهاى آموزشى به كانال توانا مراجعه کنید:
https://telegram.me/Tavaana_TavaanaTech
 ·  Translate
26
1
may bastan's profile photopesar e irani's profile photofrenzy charters's profile photo
3 comments
 
این ملت کسخول شدن من جمیع جهات..... این دولت م فشار میاره از هر طرف خلاصه اینکه دوکون باز کردن شما جذب شدگان امپریالیست و تشکیلات فکری دادن تحت پوششی به نام توانا قابل ستایشه... این روز ها تشکیلات سیاسی داشتن هنر قدرتمندی برای بقا نیست هرچند یک وظیفه خطیر محسوب میشه ولی میشه بر خلاف این جهت به احزاب درست درمون تر و آینده نگر تر پیوست. ببخشید یکم رک هستم دارم وضعیت توده ایران رو می بینم رعد از پس گردنم جابجا میشه وقتی میبینم حماقت این مرزوبوم یک بی ساختار تمام عیار هست و یک زمان بلندی طلب می کنه تا این بدویت ناشی از جهل توی این کشور البته پس از به وجود آمدن یک شرایط آرام و هوشیار، از بین بره و جای خودشو به تمدن و فرهنگ بده.
 ·  Translate
Add a comment...
 
فیلترشکن هات اسپات برای آیفون
https://goo.gl/nrmUQY
 ·  Translate
7
Add a comment...
 
کنسرت مشترک گوگوش و مارتیک در تهران

#توانا در #تلگرام :
براى دانلود مستقيم فيلترشكنها به كانال #بشكن مراجعه كنيد:
https://telegram.me/beshkan
براى سوالها و آموزشهای تكى به #تواناتك مراجعه كنيد:
https://telegram.me/tavaanatech
برای گرفتن كتابها، ویدیوها و پادكستهاى آموزشى به كانال توانا مراجعه کنید:
https://telegram.me/Tavaana_TavaanaTech
 ·  Translate
16
Ali Sh's profile photo
Ali Sh
 
حالا که چی؟ 
 ·  Translate
Add a comment...
 
ماجرای تلخ حذف زنان ورزشکار ایرانی به دلیل حجاب

۱. آیا فقط با برگزاری #مسابقات خارجی داخل ایران است که زنان ما رشد می کنند و تقویت می شوند؟ آیا کیمیا #علیزاده ما که مدال برنز #المپیک تکواندو را دارد، در ایران با حریفان خارجی رو به رو شده است؟ اصلن مگر جز #شطرنج و تیراندازی می شود مسابقات خارجی در بخش زنان در ایران برگزار کرد؟ این یکی هم که به زعم ما می شود، سر و صدای شطرنج باز آمریکایی و چند نفر دیگر را درآورده است. درست استدلال کنید. اغلب دستاوردهای زنان ورزشکار ایران در خارج از خانه به دست آمده، دقیقن به خاطر همین قانون حجاب اجباری که به زعم شما دوستان تفاوتهای فرهنگی نام گرفته است. بنابراین پای این استدلال که«این اتفاق می تونه به رشد کیفی زنان ما کمک کنه» تا حدودی می لنگد. قطعن میزبانی این بازی ها به رشد ما کمک می کند، اما واقعیت این است که ما هیچ کدام از این دستاوردها را در داخل ایران به دست نیاورده ایم.
۲. احترام به فرهنگ میزبان و پذیرفتن تفاوتهای فرهنگی؟ بسیار حرف زیبا و دلنشین و قشنگی است. اما به شرطی که این پذیرفتنها دو طرفه باشد. نه اینکه زایران ایرانی خانه خدا الا و بالله با خود مهر حمل کنند که در مسجد رسول الله حتما با مهر نماز بخوانند. نماز بی مهر فرهنگ کشور عربستان است. نه اینکه سیاستمداران ما سر میز دیپلماتیکی که مشروبات الکلی سرو شود، حاضر نشوند. که سرو الکل جزیی از فرهنگ برخی کشورهای میزبان ما است. شعار احترام به میزبان شعار قشنگی است، اما اینطور به نظر می رسد که دیگران باید مبادی این آداب باشند و ما نه.
۳. دم آن کس که در این دنیای بی اصول و بی چهارچوب، اصول و چهار چوبی دارد و سفت و سخت روی آن ایستاده گرم. دم نازی پایکیدزه گرم. او دوست ندارد با حجاب شطرنج بازی کند. او دوست ندارد وارد کشوری شود که زنانش به خاطر رعایت نکردن حجاب دچار دردسر می شوند. پس دمش گرم. خیلی هم گرم که آدم به خاطر احترام به آزادی، از موهبتهایی مثل شرکت در یک مسابقه جهانی بگذرد.
۴. دم آن کس هم که حاضر است به تفاوتهای فرهنگی کشور دیگر احترام بگذارد هم گرم. دم شطرنج بازهای هندی و غیره که گفته اند حاضرند حجاب را بپذیرند و در ایران با حجاب بازی کنند، گرم. دم هامپی و هاریکا که فارس از آنها به عنوان دو استاد بزرگ شطرنج هند یاد کرده، گرم که قرار است با حجاب در ایران رقابت کنند. آنها قبلا این شرایط را تجربه کرده اند، پس با خیال راحت تر مسابقه می دهند. اما دم آنهایی که برای نخستین بار این شرایط را تجربه می کند بیشتر گرم. همه ما می دانیم تمرکز روی بازی ای مثل شطرنج در حالی که باید چیزی غریبه را روی سر تحمل کرد و مواظب باشیم نیفتد، چقدر سخت است. برای کسی که با این داستان غریبه است، خیلی سخت است. پس دمشان گرم که این سختی ها را می پذیرند و به ایران می آیند. فقط یک نکته و آن هم اینکه حجاب به این شکل خیلی فرهنگ ما نیست. به نظر می رسد قانون یا چیزی شبیه به این باشد. حالا برای شما خارجی ها به عنوان فرهنگ ما جا انداخته اند، اشکالی هم ندارد. ممنون که به آن احترام می گذارید.
۵. در موضع گیری های اینچینی، حب و بغضتان نسبت به دیگران را فراموش کنید. اینکه شما از خانم ایکس بدتان می آید، مهم نیست. اینکه شما با خانم ایگرگ راحت ترید کمکی به استدلالهایتان نمی کند. اگر شما از خانم ایکس دل خوشی ندارید، لازم نیست اظهار نظری را به او نسبت دهید. اینکه شما وقتی خانم ایگرگ مقابل استادیوم آزادی برای ورود به سالن والیبال تلاش کرد و دستگیر شد، گفتید این کار را چیه؟ مگه نمی دونستین که برخورد می کنن؟ بعد حالا پشتش در آمده اید که تحریم این مسابقات به زنان و رشد آنها ضربه می زند؟ خنده دار نیست؟ راستش را بخواهید در بعضی موارد بهتر است آدم سوت بزند و از کنار وقایع بگذرد که قسم حضرت عباس سرجا باشد و دم خروسش ناگهان بیرون نزد.
۶. ما روزنامه نگار هستیم. دست کم در در جایی مثل فیس بوک که سردبیری ما را چک نمی کند و موضوعاتی که سوژه رسانه ای هستند، باید اصول روزنامه نگاری را رعایت کنیم. نسبت دادن اشتباه یک اظهار نظر به کسی که صاحب آن قول نیست، غلط و ناجوانمردانه است. وقتی از چیزی گزارش می دهیم، دقیقن مشغول گزارش دادن هستیم و نه سیاه نمایی. استفاده از ترکیب توصیفی سیاه نمایی کار ما روزنامه نگارها نیست. پس برای هم استفاده نکنیم. درست نیست در استدلال دچار مغطله شویم و با یک کلمه همه پایه های محکم حرفهایمان را برباد دهیم.

https://goo.gl/sZINpj
سحر طلوعی -

#توانا در #تلگرام :
براى دانلود مستقيم فيلترشكنها به كانال #بشكن مراجعه كنيد:
https://telegram.me/beshkan
براى سوالها و آموزشهای تكى به #تواناتك مراجعه كنيد:
https://telegram.me/tavaanatech
برای گرفتن كتابها، ویدیوها و پادكستهاى آموزشى به كانال توانا مراجعه کنید:
https://telegram.me/Tavaana_TavaanaTech
 ·  Translate
15
Kazem Tavakoli's profile photo
 
سث
Add a comment...
 
علم بهتر است یا کتک؟
ریش خند 25

از بعد از پیدایش کتک زدن دانش‌آموزان در مکتب و مدرسه که باعث پیشرفت سریع علم در کشور شد، میهن عزیز اسلامی که از امر کتک در تمام عرصه‌ها استقبال شایان می‌کند، به‌طور ویژه به اشاعه این امر پرداخت.
در این رهگذر فرد کتک‌خورده‌ای که چوب معلم قبلاً به مکتب آورده بود طفل گریزپای را، هرگونه تشابه خود با علیرضا رضائی را ناشی از ضربات وارده دانست.
 ·  Translate
5
Add a comment...
 
با این قهرمان شطرنج که مسابقات جهانی شطرنج را به خاطر حجاب اجباری تحریم کرده است آشنا شوید!

ایران سال آینده میزبان مسابقات جهانی شطرنج زنان در تهران خواهد بود، اما نازی پایکیدزه در این مسابقات شرکت نخواهد کرد. این قهرمان بیست و دوسالۀ مسابقات قهرمانی شطرنج ِ ایالات متحدۀ آمریکا که با کوشش و پشتکار چندین ساله به چنین جایگاهی در شطرنج جهان دست یافته است، این رقابتها را که سال آینده به میزبانی ایران برگزار می شود را بدین خاطر تحریم کرده است که بر طبق مقررات پوشش و حجاب اجباری ایران او و دیگر شرکت کنندگان زن مجبور به سر کردن روسری در طول برگزاری این مسابقات در ایران هستند. پایکیدزه می گوید: «[چنین مقرراتی] باعث پایمال شدن حقوق من به عنوان یک زن است.» بدین سبب، پایکیدزه، با انتشار یک طومار اینترنتی و برطبق اساسنامۀ فدراسیون جهانی شطرنج که هر گونه تبعیضی را مردود می شمارد از این فدراسیون خواسته است تا میزبانی مسابقات جهانی شطرنج زنان را از ایران به جای دیگری انتقال دهد. شایان ذکر است که در بیست و چهار ساعتِ نخست انتشار این طومار، دوهزار نفر آن را امضا کردند. با این وجود، تحریم پایکیدزه واکنشهای گوناگونی را در جهان شطرنج برانگیخته است. برخی او را در این امر تشویق کرده اند، و برخی او را تقبیح کرده اند و گفته اند: «بیخود! روسری رو سرت کن!»...بیشتر بخوانید
 ·  Translate
با این قهرمان شطرنج که مسابقات جهانی شطرنج را به خاطر حجاب اجباری تحریم کرده است آشنا شوید!
28
2
Mandana Noor's profile photoM Farvahar's profile photoAli Sh's profile photo
3 comments
Ali Sh
+
1
2
1
 
خبرگزاری میزان- نفر اول شطرنج بانوان ایران گفت: انصراف پایکیدزه از مسابقات قهرمانی جهان بیشتر از این که به خاطر حجاب باشد به این دلیل است که او می خواهد خودش را مطرح کند.

سارا سادات خادم الشریعه در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، درباره حضورش در لیگ شطرنج چین اظهار داشت: در لیگ چین 4 مسابقه انجام دادم که در 2 مسابقه شکست خوردم. به طور کل شطرنج بازان خارجی کار سختی برا کسب نتیجه در لیگ چین دارند و با این حال اگر باز هم از این کشور پیشنهاد داشته باشم آن را قبول می کنم.
وی افزود: حضور در لیگ چین به لحاظ مالی برای من اهمیت دارد. اما تنها هدف من برای شرکت در این لیگ مسائل مالی نیست.
نفر اول شطرنج بانوان ایران در ریتینگ فیده درباره انصراف نازی پایکیدزه، شطرنج باز گرجستانی الاصل تیم ملی آمریکا از حضور در مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان در تهران تصریح کرد: من این شطرنج باز را می شناسم و جالب این که نازی پایکیدزه چند سال پیش سرمربیگری تیم ملی شطرنج بانوان را بر عهده داشت. انصراف پایکیدزه هم بیشتر از این که به خاطر حجاب باشد به این دلیل است که او می خواهد خودش را مطرح کند چون جایگاه چندانی بالایی در شطرنج ندارد و یا این کارش سعی کرد توجه رسانه ها را به خود جلب کند..
خادم الشریعه با اشاره به اینکه تا شطرنج قهرمانی زنان جهان زمان زیادی باقی مانده گفت: تلاش می کنم در این مسابقات بهترین عملکرد را داشته باشم چون به خوبی می دانم انتظارات از من زیاد است.
انتهای پیام/


 ·  Translate
Add a comment...
 
"تیم بسکتبال مدرسه "رضا شاه کبیر

تصویر متعلق به سال 1342 است

#توانا در #تلگرام :
براى دانلود مستقيم فيلترشكنها به كانال #بشكن مراجعه كنيد:
https://telegram.me/beshkan
براى سوالها و آموزشهای تكى به #تواناتك مراجعه كنيد:
https://telegram.me/tavaanatech
برای گرفتن كتابها، ویدیوها و پادكستهاى آموزشى به كانال توانا مراجعه کنید:
https://telegram.me/Tavaana_TavaanaTech
 ·  Translate
18
Ali Sh's profile photo
Ali Sh
 
جهالت و بد بختی از چهره شون میباره. شما آمریکاییها خوب میدونید زنان را باید از خانه دور کنید. اونوقت نسل یک کشور نابود میشه. 
 ·  Translate
Add a comment...
 
از مدارس روستاهای حومه شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان
https://goo.gl/Icpd8K

آقا #معلم ميگويد:
به آموزش و پرورش گفتم برايمان چند ميخ بياورد؛
تا #تخته_سياه را روي ديوار بكوبيم.
به ما گفتند:
میخ مان کجا بود؟
برو خدا را شکر کن که #کلاس تان را در طویله برگزار نمي كنيد!

عکس و متن از همراهان توانا
-
#نظام_آموزشی ایران
http://bit.ly/1kflAOr

دستنامه شیوه های #تدریس در #آموزش_شهروندی
http://bit.ly/2bKLPJG

عدالت برای کودکان و نوجوانان
https://goo.gl/MbSQUp


#توانا در #تلگرام :
براى دانلود مستقيم فيلترشكنها به كانال #بشكن مراجعه كنيد:
https://telegram.me/beshkan
براى سوالها و آموزشهای تكى به #تواناتك مراجعه كنيد:
https://telegram.me/tavaanatech
برای گرفتن كتابها، ویدیوها و پادكستهاى آموزشى به كانال توانا مراجعه کنید:
https://telegram.me/Tavaana_TavaanaTech
 ·  Translate
15
1
Add a comment...
 
دعوت عزاداران به نظافت و پاکیزگی بعداز عزاداری

بهبهان ،میدان معلم

عکس از همراهان توانا
--
مسئولیت شهروندی در دموکراسی
http://bit.ly/2cuJk0O

حقوق و مسئولیت‌های شهروندان دموکراتیک
http://bit.ly/1zUZf9R

#توانا در #تلگرام :
براى دانلود مستقيم فيلترشكنها به كانال #بشكن مراجعه كنيد:
https://telegram.me/beshkan
براى سوالها و آموزشهای تكى به #تواناتك مراجعه كنيد:
https://telegram.me/tavaanatech
برای گرفتن كتابها، ویدیوها و پادكستهاى آموزشى به كانال توانا مراجعه کنید:
https://telegram.me/Tavaana_TavaanaTech
 ·  Translate
13
Add a comment...
 
اعطای جایزه "میراث آمریکایی" به هما سرشار

هما #سرشار موفق به دریافت #جایزه "#میراث_آمریکایی" سال ۲۰۱۶ از سوی هیئت مدیره شورای وکلای مهاجرت ایالات متحده شده است.
هیئت مدیره شورای وکلای مهاجرت ایالات متحده آمریکا جایزه "میراث آمریکایی" سال ۲۰۱۶ خود را به دو زن روزنامه نگار اهدا کرده است: هما سرشار، روزنامه نگار سرشناس ایرانی - آمریکایی و سونیا نازاریو، روزنامه نگار آرژانتینی - آمریکایی.
"شورای وکلای مهاجرت آمریکا" در سال ۱۹۴۶ (۱۳۲۵) تاسیس شده و یکی از مهم ترین نهاد های ناظر بر روند توسعه آمریکا از طریق جذب مهاجر به این کشور است.
این شورا هر سال جایزه ارزشمند "میراث آمریکایی" را به مهاجرانی اهدا می کند که فعالیت آنها توانسته، موجب پیشرفت دیگر مهاجران و جامعه میزبان در این کشور شود.
در وب سایت رسمی شورای مهاجرت آمریکا American Immigration Council) پیرامون فعالیت های هما سرشار که منجر به دریافت این جایزه شده آمده است: «هما سرشار چهره رسانه ای و برنده جوایز معتبر روزنامه نگاری، نویسنده و سردبیر نشریات متعدد است. او به ویژه به پژوهش های مربوط به زنان توجه بسیاری داشته است. حاصل ۵۱ سال زندگی حرفه ای هما سرشار در مقام یک روزنامه نگار بیش از ۱۵۰۰ مصاحبه است که برخی از آنها به عنوان اسناد و مراجع ارزشمند در کتابخانه کنگره آمریکا نگهداری می شود.»
هما سرشار متولد ۱۳۲۵ در شیراز، نویسنده و روزنامه نگار ایرانی است که در سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد. او مدرک کارشناسی اش را در رشته ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران و همین طور کارشناسی ارشدش را در رشته مدیریت ارتباطات از دانشگاه آنبرگ واقع در کالیفرنیای جنوبی دریافت کرده است و دارای مدرک دکترای افتخاری روزنامه نگاری از دانشگاه جهانی آمریکاست.
کتاب "شعبان جعفری" هما سرشار، حاصل گفت وگوی او با چهره معروف کودتای ۲۸ مرداد است. از دیگر آثار او می توان به کتاب "تاریخ یهودیان ایران" اشاره کرد. سرشار همچنین برای کمک به انتشار دانشنامه ایرانیکا، به همراه گروه دیگری از ایرانیان، کمک های مالی جمع آوری کرده است.
خانم سرشار فعالیت حرفه ای خود را در سال ۱۹۶۴) ۱۳۴۳) در ایران و با مجله "زن روز" آغاز کرد و از نخستین نسل از مهاجرانی بود که پس از انقلاب سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) تن به تبعید خود خواسته داد و به آمریکا مهاجرت کرد.
او در دیار غربت از فعالیت مطبوعاتی دست نکشید و در حوزه های گوناگون نوشتاری، شنیداری و دیداری به فعالیت های رسانه ای خود ادامه داد.
مجموعه تلاش های اجتماعی و فرهنگی هما سرشار به حوزه رسانه ای محدود نبوده است. او در عرصه توسعه حقوق بشر و رفع تبعیض های مذهبی، قومی و جنسیتی در جامعه جهانی، کوشش های چشمگیری داشته است.

#توانا در #تلگرام :
براى دانلود مستقيم فيلترشكنها به كانال #بشكن مراجعه كنيد:
https://telegram.me/beshkan
براى سوالها و آموزشهای تكى به #تواناتك مراجعه كنيد:
https://telegram.me/tavaanatech
برای گرفتن كتابها، ویدیوها و پادكستهاى آموزشى به كانال توانا مراجعه کنید:
https://telegram.me/Tavaana_TavaanaTech
 ·  Translate
15
Add a comment...
Story
Tagline
Tavaana: E-learning Institute for Iranian Civil Society
Introduction

توانا آموزشکده الکترونیکی برای جامعه مدنی ایران، یک مرکز پیشگام آموزشی از طریق اینترنت در ایران است. توانا در تاریخ ١٧ می ٢٠١٠ میلادی (٢٧ اردیبهشت ١٣٨٩) تاسیس گردید، با این هدف که با استفاده از برنامه آموزش مدنی و ظرفیت سازی جامعه مدنی، نقش شهروندی فعال و مدیریت مدنی را ترویج نماید. آرزوی توانا جامعه باز و آزاد در ایران می باشد، جامعه ای که در آن هر ایرانی از برابری، عدالت و همه آزادی های سیاسی و مدنی برخوردار باشد.

http://tavaana.org/fa/content/اهداف-و-فعالیت-ها

Contact Information
Contact info
Address
http://tavaana.org/