Profile cover photo
Profile photo
Tarahbashi
9 followers -
آموزش رایگان فارسی برای همه فارسی زبانان
آموزش رایگان فارسی برای همه فارسی زبانان

9 followers
About
Posts

Post has attachment
کشیدن #پرسپکتیو تکنیکی در طراحیست که برای نمایش بُعد در صفحه ای تخت استفاده میشود. کشیدن پرسپکتیو انواع مختلفی دارد مانند پرسپکتیو تک نقطه ای، پرسپکتیو دونقطه ای، پرسپکتیو سه نقطه ای، دید پرنده، دید کرم خاکی و باقی انواع. برای این آموزش، پرسپکتیو تک نقطه ای برای طراحی صحنه ای شطرنجی استفاده شده است. پرسپکتیو تک نقطه ای نیز نوعی از کشیدن پرسپکتیو است که در آن، جایی که خطوط کشیده شده با هم موازی و در “بینهایت” هستند، یک نقطه گریز (نقطه فرار، نقطه تلاقی) وجود دارد.
Add a comment...

Post has attachment
انسان‌ هرچقدر هم هفته طلایی را سپری کند، نمی‌تواند با افسردگی جمعه بعدازظهر مقابله کند.

بر اساس تحقیقات انجام‌شده، حدود ۷۸ درصد این پدیده را افسردگی جمعه بعدازظهر نامیده‌اند که ۴۷ درصد باقی‌مانده، آن را پدیده‌ای واقعاً بد توصیف کرده‌اند.

هنگامی‌که انسان احساس کند خوشی‌های آخر هفته او رو به اتمام است، افسردگی سراغ او می‌آید. آقای استیون مِیِرز، روانشناس و استاد دانشگاه شیکاگو، معتقد است: به‌خاطر گسترش تکنولوژی و انجام کارهای رایانه‌ای، افراد نسبت به دهه‌های گذشته دیگر رغبتی به حضور در محل کار خود ندارند.
#جمعه #دلتنگی
Add a comment...

Post has attachment
عکاسی از رعد و برق بسیار مشکل است و به صبر و شکیبایی و شانس بستگی دارد. اما با این حال می‌تواند یکی از سرگرم‌کننده‌ترین و باارزش‌ترین نوع عکس‌برداری باشد.

چالشی به‌نام عکاسی از رعد و برق

عکاسی از رعد و برق یکی از مشکل‌ترین انواع عکاسی است. هرچند این کار سرگرم‌کننده است، اما شما به مقداری شانس نیاز دارید تا بتوانید از صحنه‌ی به‌ وجود آمده به‌خوبی عکس‌برداری کنید. نکته کلیدی در این مورد، آماده‌سازی قبلی و تنظیمات مناسب دوربین است. پس از آن صبر و شکیبایی و تعداد عکس کافی برای یک یا دو عکس مناسب، مورد نیاز است.
#عکاسی
#آموزش
Add a comment...

Post has attachment
دیدن کهکشان راه شیری به‌صورتی واضح و با چشمانی غیرمسلح تجربه‌ای است که توصیف بی‌بدیل و نفس‌گیر بودن، کمترین چیزی است که در مورد آن می‌توان بیان کرد. تنها مشکل این است که باید در تاریکی مطلق آن را تماشا کنید. با وجود این‌که ستارگان حتی در محیط‌های دارای آلودگی نوری هم قابل دیدن هستند ولی زیبایی کهکشان راه شیری و چشم نوازی آن، که به‌دلیل تراکم ستارگان، گازها و غبار‌های کیهانی‌ ظاهر و محو می‌شوند، در محیط های دارای آلودگی نوری قابل تشخیص نیستند.
#عکاسی
#آموزش
Add a comment...

Post has attachment
بازگشت به مدرسه و دانشگاه گرچه لذت بخش است اما دردسرهایی هم دارد. خرید لوازم مدرسه و آمادگی برای دانشگاه یکی از دغدغه‌های دانشجویان و دانش‌آموزان است.‌ در این مطلب ۹ نکته برای آمادگی فصل مدارس ذکر شده است.
#آموزش
#مدرسه
Add a comment...

Post has attachment
چگونه در موقعیت های مختلف خود را مدیریت کنیم، تکنیک هایی برای کنترل خود.

شما مسئول تمام اتفاقاتی هستید که در زندگی خود رقم می زنید. یاد بگیرید که مسئولیت تمام آن ها را بپذیرید. اگر عهده دار عواقب کارهای خود نباشید، به دیگران اجازه خواهید داد که در کارهای تان دخالت کنند. این تکنیک هایی که در ادامه بیان خواهند شد، به شما یاری می رساند تا مسئولیت کارهای تان را “خود” به عهده بگیرید.

به هر فرصت جدید که برای تان پیش می آید به دید یک تجربه جدید زندگی نگاه کنید.
اگر فکر به انجام دادن کاری هستید و ذهن تان را بیش از حد آشفته کرده است، بلافاصله شروع به انجام آن نمایید تا بیش از فکر و ذهنتان را مشغول نکند.
عادت کنید کاری را که شروع نموده اید به سرانجام برسانید.
از زمان های مرده تان به بهترین شکل بهره بردارید کنید. همواره هنگام رفت و آمد و انتظار باخود وسیله ای به همراه داشته باشید، مانند یک کتاب یا یک یادداشت تا به کمک آن برنامه ی روزانه خود را طرح ریزی کنید، یک گزارش بنویسید، یا یک صفحه از کتاب تان را مطالعه نمایید.
مانند یک حرفه ای عمل کنید که اعتماد به نفس را در روزمره اش نهادینه کند و وظایفش را به بهترین نحو به اتمام برساند.
از نگرانی بیش از حد دوری کنید، درواقع قسمت اعظمی از نگرانی هایتان حتی فرصت به وقوع پیوستن هم پیدا نخواهند کرد.
#آموزش
#موفقیت
Add a comment...

Post has attachment
دسته بازی‌ها، رابط کاربر با دنیای درون مسابقه‌هاست. این رابط می‌تواند شما را به غار، زمین فوتبال، پازل، سرزمین‌های ناشناخته و… ببرد و پس از حضور طولانی درفضای مسابقه و دست‌وپنجه نرم‌کردن با موانع، ممکن است پیروز شوید و نفس راحتی بکشید.
با حل یک پازل می‌توانید هم احساس شادی کنید و هم باهوشی.
با بسیاری از بازی‌ها، کودکان می‌توانند مهارت‌های زندگی از جمله تصمیم‌گیری، استقامت در برابر مشکلات، فکرکردن در مواقع حساس و برنامه‌ریزی را یاد بگیرند.
#کودکان
#آموزش
#خانواده
Add a comment...

Post has attachment
چگونه پدری نمونه باشیم.

بر هیچ کس پوشیده نیست که وظیفه پدری چقدر می تواند دشوار باشد. جدا از اینکه فرزندتان چند ساله باشد یا چند فرزند داشته باشید. برای این که پدری خوب شوید باید در کنار فرزندتان باشید، منظبت باشید و نسبت به نیاز های فرزندتان واقف باشید، بدون اینکه اعتماد به نفس را از او صلب کنید. اگر می خواهید که راه و روش های تبدیل شدن به پدری نمونه را بیاموزید این نکات را فرا بگیرید.
#آموزش
#پدر
#موفق
Add a comment...

Post has attachment
یک مادر تنها زمانی خوشحال است که کوچکترین بچه اش خوشحال باشد . به عنوان یک مادر شما زندگی می‌کنید ، نفس می‌کشید و فداکاری می‌کنید برای اینکه بچه هایتان در وضعیت خوبی باشند . دیدن موفقیت آنها بهترین چیز در جهان است و مشاهده لکنت و ناراحتی آنها بهم زننده حال است . بهترین چیز برای یادسپاری این است که عشقی که شما روی فرزندانتان سرمایه گذاری میکنید قطعا نتیجه متفاوتی در برخواهد داشت حتی اگر شما در ابتدای کار آن نتیجه را نبینید.
#آموزش
#موفقیت
#مادر
Add a comment...

Post has attachment
معلم بودن، شاید جذاب‌ترین شغل دنیا باشد. اما اگر کسی در این شغل موفق نباشد از این کار خسته خواهد شد. برای جلوگیری از خستگی در این کار،‌ این مقاله به شما کمک می‌کند.
#آموزش
#معلمی
#موفقیت
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded