Profile cover photo
Profile photo
Tanialazienka.com
93 followers -
Tania lazienka zawsze niskie ceny
Tania lazienka zawsze niskie ceny

93 followers
About
Tanialazienka.com's posts

Jak zamontować odpływ liniowy?
Coraz modniejszym rozwiązaniem, stosowanym w łazienkach zamiast brodzików, jest odpływ liniowy. W odpowiednio wyprofilowanej posadzce, montuje się kratkę odpływową, a podłogę wykłada się płytkami ceramicznymi. Jest to praktyczne, nowoczesne i efektowne rozwiązanie, a co najważniejsze – łatwe w realizacji.  

Rodzaj podłoża
Montaż odpływu liniowego przebiega w kilku etapach. Na początku, skup się na podejściu kanalizacyjnym. W przypadku podłoża na parterze niepodpiwniczonego domu, w pierwszej kolejności zamontuj podejście kanalizacyjne, a następnie zabetonuj podłogę, zainstaluj syfon i ułóż warstwę wierzchnią jastrychu. Materiał często wykorzystywany w budynkach jednorodzinnych – strop gęstożebrowy, wymaga zamontowania podejścia o grubości stropu. Należy stworzyć rynienkę, która pomieści elementy przyłączeniowe o głębokości umożliwiającej wyrównanie górnych krawędzi syfonu i stropu. Strop monolityczny jest zbyt cienki i nie pomieści rur odprowadzających. Istnieją na to dwa sposoby. Sugerujemy poprowadzenie rur pod stropem i osłonięcie podwieszanym sufitem lub podniesienie dna natrysku. Ważne, aby pamiętać o utrzymaniu spadku rur odprowadzających na poziomie 2,5% i o nieprzecinaniu się z belkami stropowymi, co negatywnie wpływa na trwałość rur. 

Elementy odwodnienia
Miejsce połączenia z pionem kanalizacyjnym umieść niżej niż odpływ. Kratka powinna się znajdować 1-2 mm poniżej poziomu płytek. Odpływ odwodnienia możesz umieścić w dowolnym miejscu powierzchni prysznicowej. Spadek (minimum 2,5%) w odpływie liniowym uformuj z jednej lub dwóch stron – w zależności od lokalizacji kanału prysznicowego. W przypadku odwodnienia punktowego, wykonaj cztery spadki (1,5%) w brzegach kratki. 

Odpowiednia izolacja
Izolację przeciwwodną z folii w płynie nanoś na powierzchnie ścian i całe podłoże po stwardnieniu jastrychu i nałożeniu taśmy uszczelniającej na rozetę odpływową syfonu. Warto zastosować taśmy uszczelniające w narożnikach. 

Ostatni etap
Teraz, pozostaje Ci już tylko ułożenie wcześniej zakupionych płytek. Prace rozpocznij od strony odpływu. 100%-ową pewność szczelności w obrębie natrysku, zapewni Ci użycie elastycznych spoin wodoodpornych.

W razie jakichkolwiek pytań, odnośnie montażu naszych odpływów liniowych, do Twojej dyspozycji pozostają nasi doradcy.

Post has attachment

Post has attachment
Czym jest narożna umywalka?
Narożna umywalka została zaprojektowana tak, aby idealnie wpasowywać się w róg pomieszczenia, spełniający kryteria kąta prostego (90 stopni). Oznacza to, że może zostać umieszczona również w mniejszych pomieszczeniach, a dzięki niej łazienka będzie sprawiała wrażenie bardziej przestrzennej i mniej zagraconej.
Narożna umywalka zajmuje tak niewiele miejsca, jak to tylko możliwe i jest idealnym rozwiązaniem dla małych toalet.
Działa tak samo, jak zwyczajna umywalka. Sposób jej zamontowania nie różni się od standardowego i jest równie prosty, nawet mimo tego, że dopływy wody muszą znajdować się bliżej ściany.

Do jakich łazienek pasuje narożna umywalka?
Pomimo, że narożne umywalki zostały zaprojektowane z myślą o toaletach, wpasują się one do każdej mniejszej łazienki, w przypadku której będzie nam zależało na zapewnieniu większej przestrzeni. Przykładem jest umywalka umywalka Dalia.
Oprócz tego, że pozwala oszczędzić wolną przestrzeń, narożna umywalka wygląda fantastycznie, przykuwając uwagę swoim charakterystycznym stylem.
Idealnym uzupełnieniem narożnej umywalki będzie narożna toaleta, nadająca łazience stylu i jednocześnie oszczędzająca przestrzeń w mniejszym pomieszczeniu.
Photo

30 dni na zwrot

Zastanawiasz się, czy dany produkt będzie pasować do Twoich wnętrz? Ustawowe 14 dni to dla Ciebie zbyt mało, by podjąć decyzję o pozostawieniu bądź zwrocie towaru? W tanialazienka.com możesz dokonać zakupu, by spokojnie obejrzeć produkt w domu, a następnie w terminie do 30 dni od dnia otrzymania przesyłki, odstąpić od umowy. Zwracając towar, nie musisz podawać żadnej przyczyny. Robiąc zakupy w naszym sklepie, nie ryzykujesz.

Post has attachment
Relaksująca kąpiel pod delikatnymi strugami deszczu czy szybki, odświeżający prysznic z poręczną słuchawką w ręku? A może połączeniu obu opcji? Warto dokładnie przemyśleć decyzję o wyposażeniu kabiny prysznicowej, ponieważ jest to zazwyczaj inwestycja na wiele lat.

Funkcjonalna słuchawka prysznicowa
Wiodącą zaletą klasycznej słuchawki prysznicowej jest możliwość swobodnego operowania, celem umycia tylko wybranych partii ciała - bez np. narażania głowy na zmoczenie (doceniają to zwłaszcza panie o długich włosach). Tradycyjne słuchawki są też bardziej ekonomiczne od deszczownic. Jeśli w domu mieszkają dzieci, znacznie łatwiej będzie im się wykąpać pod prysznicem niż stojąc pod strugami wody z deszczownicy. Dzięki słuchawce, bez problemu umyjesz wnętrze kabiny czy nalejesz wody do wiadra.

Deszczownica – królowa estetyki
Nowoczesną, coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnego natrysku jest deszczownica (zwana też deszczownią). Duża powierzchnia i odpowiednia konstrukcja sprawiają, że wydostająca się woda imituje spadający deszcz, zapewniając relaksującą lub energetyzującą kąpiel. Modele wyposażone w opcję regulacji, pozwalają każdorazowo dobrać intensywność czy kąt padania strumienia do indywidualnych potrzeb. Woda spadającą z góry oznacza dwie wolne ręce, a tym samym pełną swobodę ruchów. Dzięki szerokiej dostępności wzorów (kwadratowe i okrągłe, standardowe i ultra slim, chromowane i czarne), bez problemu znajdziesz deszczownicę pasującą do posiadanej aranżacji. Głowicę można zamontować w kabinie klasycznej, nowoczesnej kabinie typu walk-in, a nawet nad wanną.

Postaw na 2 w 1!
Dzisiejsze zestawy natryskowe coraz częściej obejmują zarówno słuchawkę prysznicową, jak i deszczownicę, umieszczając je na jednym drążku - aby umożliwić Ci czerpanie korzyści z obu rozwiązań. Alternatywną opcją jest montaż, odrębnie, głowicy natryskowej na suficie oraz słuchawki i baterii podtynkowej z przełącznikiem na ścianie. Deszczownicę podtynkową docenią zwłaszcza ci inwestorzy, którzy przykładają priorytetową wagę do estetyki aranżacji – z sufitu wystaje wówczas tylko efektowna głowica.

Warto wiedzieć
Kupując deszczownicę, natrysk lub cały zestaw, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, pamiętaj o doborze odpowiedniego rozmiaru do zamontowanej kabiny. Zwłaszcza deszczownice posiadają różne wymiary i kształty – są kwadratowe, prostokątne i okrągłe, o boku/średnicy od 20cm do nawet 50cm. Jeśli kupujesz głowicę natryskową, słuchawkę i baterię osobno, upewnij się, że elementy będą ze sobą kompatybilne. Najlepiej dokonywać zakupów u jednego producenta. Zapoznaj się z dodatkowymi funkcjami. Współczesne modele posiadają nie tylko opcję regulacji strumienia, ale także iluminacji świetlnej czy odtwarzania muzyki. Ważne są materiały, z których wykonano urządzenie i zastosowane technologie. Stal nierdzewna, systemem anticalc i elastyczne dysze to gwarancja wieloletniej trwałości, pięknego połysku oraz ochrony przed osadzaniem się kamienia i nagromadzaniem osadu. Pamiętaj, że deszczownica będzie wymagać wydajnego bojlera. Małe bojlery przepływowe mogą nie nadążyć z bieżącym ogrzewaniem wody. Jeśli zależy Ci na większej oszczędności, rozejrzyj się za głowicą wyposażoną w perlator napowietrzający.

Ile to kosztuje?
Dobrej jakości, ścienny zestaw natryskowy z tradycyjną słuchawką prysznicową, to wydatek rzędu 100-200zł (np. zestaw natryskowy Deante Floks, 104zł). Ceny deszczownic są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od użytego materiału i dodatkowych technologii. Deszczownicę kupisz zatem zarówno za 39zł (np. Massi, materiał: PCV), jak również za 249zł (Massi ultra slim, materiał: stal nierdzewna). W przypadku montażu podtynkowego, dochodzą koszty artykułów budowlanych i robocizny. Na najbardziej wymagających klientów, czeka jeszcze jedno, nowatorskie rozwiązanie - panele prysznicowe, wzbogacające kabinę o funkcję hydromasażu i oryginalny element dekoracyjny. Jest to jednak większa inwestycja, rzędu nawet 3000zł (chociaż w ofercie niektórych producentów znajdują się modele, których ceny zaczynają się już od kilkuset złotych).
Photo

Post has attachment
Jak zamontować kompakt WC?

Kompakt WC to zintegrowane urządzenie, składające się z miski lejowej i dopasowanej do niej spłuczki. Dostępne na rynku urządzenia kompaktowe są nowoczesne i efektowne, stanowiąc ekonomiczną alternatywę dla misek WC. Pierwszym krokiem w montażu kompaktu WC jest przygotowanie odpowiedniego sprzętu. Potrzebne Ci będzie kilka narzędzi:

zestaw kluczy
wiertarka i wiertła
ołówek i miarka
Misa WC

Prace rozpocznij od sprawdzenia, czy między rurą odpływową a miejscem, gdzie znajduje się otwór miski kompaktowej, zmieści się przyłącze elastyczne. Po odpowiednim ustawieniu miski, włóż przyłącze w jej odpływ oraz w wylot rury. Ołówkiem wyznacz na podłodze punkty, które wskażą miejsce przymocowania muszli. Misę odsuń na bok i wywierć w zaznaczonych punktach otwory. Niskie obroty wiertarki pozwolą uniknąć popękania płytek. W wywierconych otworach umieść kołki rozporowe, a następnie ustaw misę tak, by dziurki korków rozporowych były widoczne przez otwory montażowe. W otwory do mocowania miski włóż kołnierzyki (zapobiegają uszkodzeniu ceramiki) i śruby, które następnie przykręć do podłoża. Uszczelnij miejsce połączenia miski WC z podłogą silikonem sanitarnym.

Zbiornik
Drugim krokiem jest zamontowanie w spłuczce mechanizmu spłukującego i zamocowanie dolnej uszczelki. Należy dokręcić ją na tyle mocno, by nie przepuszczała wody. Następnie połącz ze sobą misę kompaktową i spłuczkę zakładając uszczelkę, podkładkę i motylek na wystające od dołu gwinty. Spłuczka musi dokładnie przylegać do miski, aby nie kołysała się na boki.

Podłączenie wody
Odetnij główny dopływ wody, aby zapobiec zalaniu łazienki. Połącz kątowy zawór odcinający ze zbiornikiem za pomocą wężyka. Wężyk do zbiornika należy podłączyć po tej stronie, po której znajduje się zawór napełniający. Drugi otwór zaślep plastikowym korkiem. Po zakończeniu tych czynności, wykonaj próbę szczelności. Otwórz zawór kątowy, napełnij zbiornik wodą i sprawdź działanie przycisku sterującego.

Deska sedesowa
Ostatni etap to montaż deski sedesowej, którą należy dopasować do otworów montażowych w tylnej części miski. Deskę WC montuje się od dołu za pomocą śrub mocujących, podkładki i nakrętki. I gotowe! Twój kompakt WC jest gotowy do użytkowania.

Życzymy wiele satysfakcji z wdrożenia naszych rozwiązań,
zespół sklepu tanialazienka.com
Photo

Post has attachment
Wysyłka do UE
Nasze produkty dostarczamy do wszystkich krajów Unii Europejskiej, łącząc bezpieczeństwo transakcji z szybką obsługą i niskimi kosztami dostawy. Od teraz, bez względu na miejsce zamieszkania, możesz cieszyć się piękną i funkcjonalną łazienką, urządzoną w atrakcyjnej cenie.

Już od 15 euro
Koszty dostawy na terenie Unii Europejskiej zaczynają się już od 15 euro – zupełnie jakbyś dokonywał zakupów w sklepie internetowym w swoim kraju.

Dostawa w 48h
Zagraniczne zamówienia, podobnie jak krajowe, realizujemy bezzwłocznie, korzystając z usług sprawdzonych, najszybszych przewoźników. Dzięki temu, zakupione produkty mogą zostać dostarczone pod wskazany adres nawet w ciągu 48h – bez względu na kraj UE, w którym mieszkasz.

Wysyłka produktów wielkogabarytowych
Zawartość przesyłki zależy wyłącznie od Ciebie – nie ograniczają jej rozmiary, ilość ani waga produktów. W niezmiennie niskich cenach realizujemy także wysyłkę towarów wielkogabarytowych.

Solidne pakowanie
Dokładamy wszelkich starań, aby zakupiony produkt dotarł do Ciebie w idealnym stanie, pomimo tysięcy kilometrów, które często musi pokonać. Dokładanie sprawdzamy towar przed zapakowaniem i solidnie zabezpieczamy paczkę, minimalizując ryzyko uszkodzeń w czasie przesyłki.

Ubezpieczone paczki
Każda przesyłka, bez względu na wartość zamówienia, jest ubezpieczona na wypadek uszkodzenia lub zaginięcia w czasie transportu. Jeśli cokolwiek stanie się z paczką podczas przesyłki, straty pokryje ubezpieczyciel, a my bezzwłocznie wyślemy do Ciebie nowy, pełnowartościowy towar.
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded