Profile cover photo
Profile photo
Tanialazienka.com
91 followers -
Tania lazienka zawsze niskie ceny
Tania lazienka zawsze niskie ceny

91 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Jak zamontować odpływ liniowy?
Coraz modniejszym rozwiązaniem, stosowanym w łazienkach zamiast brodzików, jest odpływ liniowy. W odpowiednio wyprofilowanej posadzce, montuje się kratkę odpływową, a podłogę wykłada się płytkami ceramicznymi. Jest to praktyczne, nowoczesne i efektowne rozwiązanie, a co najważniejsze – łatwe w realizacji.  

Rodzaj podłoża
Montaż odpływu liniowego przebiega w kilku etapach. Na początku, skup się na podejściu kanalizacyjnym. W przypadku podłoża na parterze niepodpiwniczonego domu, w pierwszej kolejności zamontuj podejście kanalizacyjne, a następnie zabetonuj podłogę, zainstaluj syfon i ułóż warstwę wierzchnią jastrychu. Materiał często wykorzystywany w budynkach jednorodzinnych – strop gęstożebrowy, wymaga zamontowania podejścia o grubości stropu. Należy stworzyć rynienkę, która pomieści elementy przyłączeniowe o głębokości umożliwiającej wyrównanie górnych krawędzi syfonu i stropu. Strop monolityczny jest zbyt cienki i nie pomieści rur odprowadzających. Istnieją na to dwa sposoby. Sugerujemy poprowadzenie rur pod stropem i osłonięcie podwieszanym sufitem lub podniesienie dna natrysku. Ważne, aby pamiętać o utrzymaniu spadku rur odprowadzających na poziomie 2,5% i o nieprzecinaniu się z belkami stropowymi, co negatywnie wpływa na trwałość rur. 

Elementy odwodnienia
Miejsce połączenia z pionem kanalizacyjnym umieść niżej niż odpływ. Kratka powinna się znajdować 1-2 mm poniżej poziomu płytek. Odpływ odwodnienia możesz umieścić w dowolnym miejscu powierzchni prysznicowej. Spadek (minimum 2,5%) w odpływie liniowym uformuj z jednej lub dwóch stron – w zależności od lokalizacji kanału prysznicowego. W przypadku odwodnienia punktowego, wykonaj cztery spadki (1,5%) w brzegach kratki. 

Odpowiednia izolacja
Izolację przeciwwodną z folii w płynie nanoś na powierzchnie ścian i całe podłoże po stwardnieniu jastrychu i nałożeniu taśmy uszczelniającej na rozetę odpływową syfonu. Warto zastosować taśmy uszczelniające w narożnikach. 

Ostatni etap
Teraz, pozostaje Ci już tylko ułożenie wcześniej zakupionych płytek. Prace rozpocznij od strony odpływu. 100%-ową pewność szczelności w obrębie natrysku, zapewni Ci użycie elastycznych spoin wodoodpornych.

W razie jakichkolwiek pytań, odnośnie montażu naszych odpływów liniowych, do Twojej dyspozycji pozostają nasi doradcy.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Czym jest narożna umywalka?
Narożna umywalka została zaprojektowana tak, aby idealnie wpasowywać się w róg pomieszczenia, spełniający kryteria kąta prostego (90 stopni). Oznacza to, że może zostać umieszczona również w mniejszych pomieszczeniach, a dzięki niej łazienka będzie sprawiała wrażenie bardziej przestrzennej i mniej zagraconej.
Narożna umywalka zajmuje tak niewiele miejsca, jak to tylko możliwe i jest idealnym rozwiązaniem dla małych toalet.
Działa tak samo, jak zwyczajna umywalka. Sposób jej zamontowania nie różni się od standardowego i jest równie prosty, nawet mimo tego, że dopływy wody muszą znajdować się bliżej ściany.

Do jakich łazienek pasuje narożna umywalka?
Pomimo, że narożne umywalki zostały zaprojektowane z myślą o toaletach, wpasują się one do każdej mniejszej łazienki, w przypadku której będzie nam zależało na zapewnieniu większej przestrzeni. Przykładem jest umywalka umywalka Dalia.
Oprócz tego, że pozwala oszczędzić wolną przestrzeń, narożna umywalka wygląda fantastycznie, przykuwając uwagę swoim charakterystycznym stylem.
Idealnym uzupełnieniem narożnej umywalki będzie narożna toaleta, nadająca łazience stylu i jednocześnie oszczędzająca przestrzeń w mniejszym pomieszczeniu.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded