Profile cover photo
Profile photo
Takaoto
99 followers -
Konsulting SEO, UX i doradztwo marketingowe
Konsulting SEO, UX i doradztwo marketingowe

99 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
W nowym Google Search Console pojawiły się ciekawe raporty wspierające proces analizy efektywności indeksowania strony. Mieliśmy okazję ostatnio audytować serwis, który dopiero niedawno został uruchomiony i widać, że jego zindeksowanie jest dość problematyczne. Szymon wykorzystał to, aby pokazać kilka nowych statusów dostępnych w konsoli Google.
Add a comment...

Post has shared content
Public
"Na co dzień audytuję serwisy tematyczne, sklepy i strony firmowe, które mają jakąś formę sekcji contentowej – np. bazę wiedzy lub blog ekspercki. Niestety zdecydowana większość z nich, mimo, że włożono wiele pracy w ich stworzenie, nie generuje ruchu! Dlatego zanim zabierzesz się za pisanie bloga firmowego, zbierz informacje, które zagwarantują dotarcie do właściwych odbiorców."

Dawno nie pisałem na nasz blog, ale jak już się zabrałem, to powstało chyba coś ciekawego - 15k znaków na temat analizy pod kątem content marketingu (budowania bazy wiedzy, bloga oraz innych aspektów tworzenia i dystrybucji treści). Jeśli jesteś zwolennikiem podejścia strategicznego, opartego na badaniach, danych, analizie, to ten materiał powinien przypaść Ci do gustu.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Dodaliśmy kolejne case study do naszego obszernego artykułu dotyczącego pozycjonowania.

Strona znajdowała się z zasadniczej części prezentującej ofertę i posiadającej system zamówień oraz z bloga umieszczonego w subdomenie. Współpracę z klientem zaczęliśmy od gruntownego audytu obejmującego:
- audyt on-page SEO
- audyt off-page SEO
- analizę kampanii na Facebooku i Google AdWords
- analizę ruchu w Google Analytics
- analizę konkurencji
- analizę contentową i strategiczną bloga firmowego
- audyt UX obejmujący ekspercką analizę heurystyczną i badanie zachowań użytkowników

Dało nam to dość spójny obraz sytuacji pokazujący, że kanały PPC praktycznie nie sprzedają, a gros klientów to ludzie wracający po zakup kolejnego abonamentu oraz osoby z polecenia (najlepiej sprzedawał kanał Google organic, a w nim dominował ruch brandowy). Jasno zdiagnozowanym problemem była też niska jakość ruchu mobilnego (krótkie, płytkie sesje bez konwersji). Zarówno w kontekście SEO, jak i UX serwis wymagał bardzo znaczących zmian. Kanały pozyskiwania ruchu również zostały zrewidowane. Pomimo optymalizacji po stronie działań reklamowych sprzedaż nie rosła, więc stwierdziliśmy, że winny jest sam serwis i trudny w obsłudze konfigurator.

Czytaj dalej (3. case study na liście):
Add a comment...

Post has attachment
Public
Istnieje wiele teorii na temat wpływu szybkości ładowania strony na SEO. W sieci można znaleźć testy SEO, case studies, a także opinie i wypowiedzi samych pracowników Google na ten temat. Tak naprawdę warto tu spojrzeć szerzej - na cały kontekst analizy czynników SEO. Jak to jest z tą szybkością strony i analizą czynników pozycjonujących? Sprawdźcie na naszym blogu: #seo #ux #pagespeed
Add a comment...

Post has shared content
Dzisiaj trochę o filozofii zdobywania linków... po stronie klienta. Czyli jak wykorzystać otoczenie biznesowe przedsiębiorstwa do zdobywania trudnych, nieraz mocnych i ciężkich do zdublowania przez konkurencję linków pod kątem SEO. Dla osób, które nie są biegłe w temacie przygotowałem również wstęp objaśniający, po co w ogóle to robić i jakie są alternatywy. Mam nadzieję, że materiał będzie przydatny i zainspiruje Was do pozyskiwania mocnych linków, które wepchną Wasze domeny na topowe pozycje (lub przynajmniej wesprą ten cel na codzień realizowany przez agencję).
Add a comment...

Post has shared content
Dla zainteresowanych tematyką poruszoną w tej notce:

Zapraszam do udziału w konferencji +FastTony.es już za miesiąc w Gdyni. W poniższym artykule opowiadam, czemu warto. To jedna z tych konferencji, co do których jestem pewien, że merytorycznie i edukacyjnie będą na świetnym poziomie. Podczas wydarzenia wiedzą dzielić się będą oprócz mnie także +Andrzej Ogonowski, +Paweł Sala, +Artur Jabłoński oraz prowadzący całą imprezę +Daniel Kędzierski. Ważna kwestia - to nie jest konferencja tworzona z myślą o użytkownikach FastTony i o FastTony. To spotkanie zorientowane na 100% dzielenia się praktyczną wiedzą o marketingu i sprzedaży - dla każdego marketera i przedsiębiorcy. Podczas swojej części będę pokazywał, jak wykorzystać +SENUTO - Kompleksowe wsparcie działań SEO, aby podnieść widoczność strony w Google, planować jej rozwój i analizować konkurencję. Serdecznie zapraszam :)
Add a comment...

Post has attachment
Sprawdź świeży materiał z naszego bloga! W artykule znajdziesz przegląd najważniejszych zagadnień z zakresu pozycjonowania, a także praktyczne scenariusze pokazujące na przykładach realnych stron i przeprowadzonych kampanii, jak poszczególne działania wpływają na widoczność strony w organicznych wynikach wyszukiwania w Google:
Add a comment...

Post has attachment
Poznaj taktyki, które pomogą Ci w pozyskaniu ruchu SEO nawet, gdy nikt świadomie nie poszukuje Twojej oferty: http://takaoto.pro/taktyki-seo-dla-niszowych-fraz/ #SEO #contentmarketing #branding
Add a comment...

Post has attachment
Dzisiaj lekcja statystyki - dowiedz się, jak prowadzić testy A/B, aby móc wyciągać sensowne wnioski, czym jest istotność statystyczna i jak ważna jest znajomość podstaw wnioskowania statystycznego w marketingu internetowym. Swoim doświadczeniem dzielą się +Maciej Lewiński, +Marcin Wsół, +Piotr Stecko, Janina Bak, Marek Skomorowski, +Przemysław Rosa i nasz +Szymon Słowik #analytics #marketing #abtest #cro
Add a comment...

Post has attachment
Kto jeszcze nie dotarł zapraszamy do lektury tekstu Franciszek Georgiew na temat czasu publikacji postów http://bit.ly/2q5Jn7s #socialmedia
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded