Profile cover photo
Profile photo
Taastusehituse OÜ
24 followers -
Taastusehituse OÜ tegeleb vanade puitehitiste taastamisega: kahjustunud palkide vahetus, väändunud seinte sirgestamine, looduskivivundamentide ladumine.
Taastusehituse OÜ tegeleb vanade puitehitiste taastamisega: kahjustunud palkide vahetus, väändunud seinte sirgestamine, looduskivivundamentide ladumine.

24 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Taaskord sai vana maja endale uue alguse. Maja tõstetud, vundament korrastatud ja tasandatud. Mõnes kohas sai sein aidatud vundamendile ja kogu välisringi aluspalk vahetatud. Tulemusega rahul.
http://www.majataastus.ee/ajaraamat/aluspalgivahetus

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
http://www.majataastus.ee/ajaraamat/laane-eesti
Asendatud sai vana ja väärika kalurimaja aluspalgiring. 

Post has attachment
Suvi on tegus aeg. 
Kord kutsuti meid kohale, sest vana maja vajas abi. Nimelt oli vundament lahkunud enda kohalt ja oli märke, et see võib jätkuda. Samuti liikus koos vundamendiga kandev välissein. Vanad ajad-materjal kallis, tehti millest kätte juhtus. Nii see vundament oligi koostatud. Küll lubjakividest ja savitükkidest betoonivalu koostises. Samuti ei kasutatud eelmise põlvkonna ajal terasarmatuuri betooni sees eramajadel. 
Mis siis muud üle jäi kui kõik laiali ja uuesti. Mulla eemaldamine, uus taldmik, uus betoonivalu ,seina nurgad tappidesse ja aluspalgi vahetus. Kõik sai omale kohale ja välimus viisakam.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-07-10 Jäneda
7 Photos - View album

Post has attachment
Seekord jäi meie teele Rakvere linnas asuv puumaja. Eesmärgiks seati palkosa ettevalmistus, liitmaks juurdeehitusega. Hoone keerukust iseloomustab ½ rõhtpalkseinad ja ½ püstpalkseinad.
Ettenägematu üllatusena selgus, et hiljem ehitatud püstpalkosal on lausa maapealne vundament. Kogu vundament oli valatud suurte lubjakivide ja armatuurita. 
Toepunktidesse sai valatud vundament kuni kandva aluspinnaseni. Vahetatud sai aluspalgi niiskuskahjustunud osa, kogu maja vundamendi ja aluspalgi  vahe sai hüdroisoleeritud. Hoone on valmis juurdeehituseks ja renoveerimiseks!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Rakvere
10 Photos - View album

Post has attachment
Korrastatud sai ühe taastamist vääriva talumaja otsasein. Sein oli kõveraks väändunud oskamatult lõigatud avade tõttu. Samuti oli vundamendi pealispind lõhenenud ja  aluspalk mädanenud. 
Vundamendile sai peale valatud uus armeeritud kiht, paigaldatud hüdroisolatsioon, vahetatud aluspalk ja vana sein tõmmatud enda õigele kohale ning sirgestatud. 
Seekord sai kokku viidud algupärane ja uus lahendus. Hiljem soojustatakse vundament ja kaetakse sokliplaadiga. Ruumi sisemusse tuleb alt soojustatud betoonplaadil põrand. Eeldused selleks on meie poolt loodud.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-05-20
14 Photos - View album

Post has attachment
Varakevad algas hoogsalt. Eelmisel sügisel saime murelikult omanikult soovi, korrastada laialivajunud hoone nurk ja maakivivundament. Väljakutse oli meeldiv. 
Töö käik: Hoone tõstmine oletatavale endisele kõrgusele, toestamine, vana vundamendi lahtivõtmine, uue vundamendi ladumine, palkide harjutamine nurgatapi sees püsima, hüdroisolatsiooni paigaldamine, palgi ankurdamine uue vundamendi sisse ja hoone laskmine vundamendile. Tulemus sai rahuldav. Tuuletapid saime kokku ja palk endisele kohale. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-03-15 Laitse
5 Photos - View album

Post has attachment
Läbitud on koolitustsükkel ja saadud ka sellekohane tunnistus. 
Koolituse viis läbi Eesti Ehitusinseneride Liit.
Koolituse sisu: "HOONETE PUITKONSTRUKTSIOONIDE TEHNILISE SEISUKORRA HINDAMINE"

Koolituse teemad:
*Puitkonstruktsioonide tehnilise seisukorra hindamise alused ja põhimõtted.
*Meetodid ja võimalused tehnilise seisukorra hindamiseks ja jälgimiseks.
*Dokumenteerimine ja praktilised näited.
*Ehitusmükoloogia (seenkahjustused) ja putukkahjustused.
*Puidu kestvust vähendavad tegurid hoonetes. Põhjused ja tagajärjed.
*Ajaloolised liited, ajalooliste konstruktsioonide arvutusskeemid.
*Puitkonstruktsioonide tugevdamine täiskeermekruvidega.
*Puitkonstruktsioonide tugevdamine ja proteesimine.
PhotoPhotoPhoto
Tunnistused
3 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded