Profile cover photo
Profile photo
Svoboda & Williams
57 followers
57 followers
About
Posts

Post has attachment
Večírky s grilováním zakončené relaxací ve vířivce s výhledem na Prahu si můžete užívat ve špičkově vybaveném penthousu (3+kk s možností vytvoření 4+kk, 143 m2) se dvěma terasami (23 a 91 m2) a střešní zahradou (109 m2). Byt s trojicí garážových stání v ceně je situován v 9. patře domu na Žižkově u parku Parukářka.

http://bit.ly/SW_Lupacova

Enjoy a private cookout, then relax in a whirlpool while enjoying views of the Prague panorama. This high-end two-bedroom penthouse (143 sq. m.) flaunts two terraces (91 sq. m. & 23 sq. m.), one of which could be converted into another bedroom, and a roof garden (109 sq. m.). The 8th floor apt., which comes with three garage parking places, is situated in a Žižkov building, close to Parukářka Park.

http://bit.ly/SW_Lupacova_en
PhotoPhotoPhotoPhoto
27.03.18
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Nová půdní vestavba s terasou na Starém Městě, pár kroků z Pařížské ulice. Luxusně vybavený mezonet (4+kk, 159 m2) nabízí 3 ložnice, 3 koupelny a terasu s výhledem na kostel sv. Mikuláše.

http://bit.ly/SW_Jachymova

New attic apartment with a terrace situated in the heart of Old Town, just a few steps from Pařížská Street. This furnished duplex apartment (159 sq. m.) with luxurious finishes & fixtures offers 3 bedrooms, 3 bathrooms and a terrace overlooking St. Nicholas Church.

http://bit.ly/SW_Jachymova_en
PhotoPhotoPhotoPhoto
08.03.18
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Nový, velkoryse koncipovaný podkrovní byt (5+kk, 308 m2) se 2 terasami (34 m2) a parkovacím stáním ve dvoře, je situovaný v posledních dvou podlažích zrekonstruovaného činžovního domu na Královských Vinohradech.

http://bit.ly/SW__Vinohrady

New four-bedroom split-level attic conversion (308 sq. m.) with two terraces (34 sq. m.) and a parking space in the courtyard of a renovated apartment building in Vinohrady.
PhotoPhotoPhotoPhoto
21.02.18
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Prostorný byt k pronájmu (5+kk, 165 m2) s balkonem a dvěma koupelnami ve zrenovovaném novobarokním domě na břehu Vltavy. Prestižní lokalita Janáčkova nábřeží se skvělým spojením do centra a v pěším dosahu Kampy, Malé Strany i Starého Města.

http://bit.ly/SW_Janackovo_nabrezi

Spacious four-bedroom two-bathroom apartment for rent (165 sq. m.), complete with a balcony, situated in a refurbished Neo-Baroque building on the Vltava River. The prestigious location of the Janáčkovo nábřeží embankment boasts great connections to the center and is within easy reach of Kampa Island, Malá Strana and Old Town.

http://bit.ly/SW_Janackovo_nabrezi_en
PhotoPhotoPhoto
25.01.18
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Jen pár kroků od Anežského kláštera a Haštalského náměstí, v jedné z nejmalebnější části Starého Města, stojí tento kamenný pavlačový dům se zahradou a útulným bytem (2+kk, 56 m2) k prodeji.

http://bit.ly/SW_Anezska

Just a few steps from the Anežský klášter (Convent of Saint Agnes) and Haštalské náměstí square, in one of the most picturesque areas of Prague’s Old Town, is this cozy one-bedroom apartment (56 sq. m.) for sale, housed in an Old-World stone building with a garden.

http://bit.ly/SW_Anezska_en
PhotoPhotoPhoto
17.01.18
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Sluncem zalité byty u přístavu v Portu, okouzlující vily na pobřeží Atlantiku a venkovské usedlosti uprostřed nekonečných vinic údolí řeky Douro, z jejichž svahů pochází světoznámé portské víno. Prohlédněte si nemovitosti z portugalského portfolia naší partnerské realitní sítě Christie’s International Real Estate.

bit.ly/SW_Christies_Portugalsko

Sun-drenched apartments at Port Harbor, enchanting villas on the Atlantic coast and country farmhouses amidst the endless vineyards of the Douro Valley, whose slopes come from world-famous port wine. Check out real estate from the portfolios of our real estate network Christie's International Real Estate.

http://bit.ly/SW_Christies_Portugal
PhotoPhotoPhotoPhoto
10.01.18
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Vila na pláži Azurového pobřeží, zámeček v Bordeaux, nebo luxusní byt na promenádě v Cannes: představujeme vám výběr nejzajímavějších francouzských nemovitostí z portfolia naší partnerské realitní sítě Christie’s International Real Estate.

http://bit.ly/SW_Christies_Francie

Villa on the Côte d'Azur beach, Bordeaux mansion or luxury apartment on the promenade in Cannes: We present you the selection of the most interesting French real estate from the portfolio of our real estate network Christie's International Real Estate.

http://bit.ly/SW_Christies_France
PhotoPhotoPhotoPhoto
02.01.18
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

V blízkosti vstupu do Obory Hvězda je situován tento nadčasově koncipovaný dům (5+kk, 408m2) od studia OK PLAN ARCHITECTS. Z prosklené pracovny ve druhém patře se vchází na střešní terasu s ozeleněnou střechou, která nabízí krásné výhledy do okolí a korun stromů přiléhající zahrady, orientované do klidné obytné zóny. Vynikající spojení jak do centra města, tak i na letiště a hlavní dálniční spoje.

http://bit.ly/SW_BilaHora

Close to the entrance to the Hvězda Game Reserve enclosure is this timeless four-bedroom house (408 sq. m.) from the studio of OK PLAN ARCHITECTS. From the glassed-in office on the second floor you enter the green rooftop terrace that offers beautiful views of the surrounding area and the crowns of trees adjacent to the garden, oriented to a quiet residential area. Excellent connections to the city center as well as to the airport and main highway connections.

http://bit.ly/SW_BilaHora_en
PhotoPhotoPhotoPhoto
11/28/17
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Výjimečný střešní mezonet (4+kk, 225m2) se dvěma balkony (34m2) a jihozápadně orientovanou terasou (117m2), nabízí výhledy do Mahlerových sadů, na kostel Josipa Plečnika a Žižkovskou věž. Byt je situován v 6. a 7. podlaží domu s výtahem a disponuje saunou, krbem na dřevo i klimatizací.

http://bit.ly/SW__Kubelikova

Exceptional three-bedroom duplex apartment (225 sq. m.) with two balconies (34 sq. m.) and a southwest-facing terrace (117 sq. m.) offering views of Mahler's Orchards, the Church of the Most Sacred Heart of Our Lord by Josip Plečnik and the Žižkov Television Tower. The apartment is located on the 6th and 7th floors of a building with a lift and boasts a sauna, a wood-burning fireplace and air-conditioning.

http://bit.ly/SW_Kubelikova_en
PhotoPhotoPhotoPhoto
11/27/17
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Unikátní příležitost ke koupi dvou srubů z roku 1856, převezených ze Švédska, situovaných v malebné jihomoravské krajině, na kraji obce Bohutice, v okrese Znojmo. Nemovitost postavena ze severské borovice, se systémem rekuperace tepla, se nachází na prostorném pozemku (9.400 m2) s jižně orientovaným ovocným sadem, okrasnou zahradou s jezírkem a bazénem se slanou vodou.

http://bit.ly/SW_Bohutice

Unique opportunity to buy two log cabins from 1856, transported from Sweden and located in the picturesque South Moravian countryside on the outskirts of the village of Bohutice in the district of Znojmo. The property, built from Nordic pine and complete with a heat recovery system, is located on a spacious plot (9,400 m2) with a south-facing fruit orchard, ornamental garden with a pond and a saltwater pool.
PhotoPhotoPhoto
11/7/17
3 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded