Profile cover photo
Profile photo
Surwiwalia
83 followers -
Ogólnopolskie Spotkania Sympatyków Sztuki Przetrwania #Surwiwalia
Ogólnopolskie Spotkania Sympatyków Sztuki Przetrwania #Surwiwalia

83 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment

Post has attachment
Ruszyły zapisy na V edycje Ogólnopolskiego Spotkania Miłośników Sztuki Przetrwania "Surwiwalia 2018".

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2018 r. w miejscowości Biała, 10 km na południe od Sulejowa.

Zapisy pod linkiem: https://goo.gl/forms/QIGInHB5XnbeDyM03

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres grupapilicaspss@gmail.com

Wkrótce kolejne informacje.

Czekamy na WAS!

#surwiwalia #spss #survival
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Co słychać u Ciebie?

Zapewne jak wszyscy, jesteś zabiegana/y i zapracowany/a, czekając na chwilę wytchnienia. Zatem zapraszamy do Kusiąt w termnie od 9 do 11 czerwca, bo u nas nieprzerwanie trwają przygotowania do tegorocznej edycji SURWIWALIÓW. Ciekawy teren i malownicza okolica Gór Towarnych już same w sobie są dobrą zachętą do wzięcia udziału w imprezie. Ale nie dla landszaftu się spotykamy, a dla treningu.

Przypominamy, że na SURWIWALIach 2017 mamy zaplanowane następujące warsztaty i pokazy:

Darek Lermer poprowadzi warsztat linowo-węzłowy z wspinaczką skałkową w tle, opowie o ciekawych patentach awaryjnego wykorzystania lin, sznurków i węzłów, a przede wszystkim obali powszechne mity dotyczące tej dziedziny, a niestety pokutujące w surwiwalowych wydawnictwach i popularnych filmikach na YT.

Iza Jasewicz nasza stowarzyszeniowa wikliniarka, będzie plotła co ślina na język... przepraszam, będzie wyplatała co natura podeśle do wykonania kosza, więcierza, plecaka itp. Warsztat bardzo praktycznych umiejętności, wzbogacających każdego surwiwalowca-bushcraftera.

Sergiusz Borecki zwany Borsukiem podobnie, jak w zeszłym roku, wciągnie nas w obszar botaniki stosowanej, z uwzględnieniem bushcraftowej specyfiki. Będzie o różnorodnym wykorzystaniu roślin - warsztat przydatny włóczęgom i miłośnikom biwakowania na dziko.

Rafał Banaszak wprowadzi uczestników w świat wiedzy przyrodniczej, a ta jest "towarem" nie do przecenienia dla poważnych miłośników surwiwalu i bushcraftu. Warsztat Rafała przyda się na pewno młodzieży oraz instruktorom, którzy będą mogli podpatrzeć, jak wykorzystać przyrodnicze bogactwo wokół nas w czasie zajęć outdoorowych.

OSP Kusięta - strażacy zawsze cieszą się szacunkiem społeczeństwa - nie inaczej jest u nas. Odważni strażacy ochotnicy wprowadzą nas w tematy związane z bezpieczeństwem w czasie pożaru oraz zagrożenia pożarowego.

Dawid Król poprowadzi bardzo ciekawy i praktyczny warsztat pt. Domowe patenty na przetrwanie oraz Awaryjne źródła światła. Takiej wiedzy nigdy za dużo! Warto skorzystać i coś podpatrzeć.

Natomiast Siewierscy Rycerze wprowadzą nas w temat średniowiecznego surwiwalu.

Już wygląda zachęcająco, a będzie jeszcze ciekawiej, ponieważ:

- będziemy gościć przedstawicieli Lasów Państwowych, którzy wprowadzą nas w tematykę korzystania z zasobów leśnych w ramach działalności surwiwalowo-bushcraftowej,

- Częstochowski Speleoklub poprowadzi zajęcia/warsztaty jaskiniowe w obszarze Gór Towarnych - bardzo fajna sprawa (!),

- Grupa Jurajska GOPR zaprezentuje swoją działalność w regionie i wprowadzi w zasady bezpieczeństwa,

- honorowi goście specjalni w piątkowy i sobotni wieczór opowiedzą o swoich doświadczeniach.

Ramowy program Surwiwaliów do pobrania: https://plus.google.com/+SurwiwaliaPl/posts/3b88j4CjpvV

A zgłosić swój udział możesz tutaj: https://goo.gl/forms/nGpcBdif5ykq2zIW2

Zapraszamy! -
Grupa Jurajska SPSS

#Surwiwalia #SPSS #survival #bushcraft
Add a comment...

Post has shared content
Zachęcamy, zapoznaj się z Regulaminem Surwiwaliów 2017 wraz z informacją o płatnościach. Na pewno ułatwi to proces rejestracji i pozwoli uniknąć zalewu pytań w stylu: "Co mam zrobić, by...?" :-)

https://drive.google.com/open?id=0B8vM66w-E2-gd294UEpZOVZabVE
Add a comment...

Post has attachment
Warsztat z Botaniki stosowanej na #Surwiwalia 2017 poprowadzi kol. Sergiusz "Borsuk" Borecki. Będzie o zastosowaniu roślin w bushcrafcie, surwiwalu i w ogóle dla każdego, kto to lubi. Podziałamy trochę w terenie i stacjonarnie, podpowiemy co dobre przeciw robalom, a co się nada na lekarstwo, co na sznury itp. - czyli o roślin zastosowaniu wszelakiem. Na ile czas pozwoli, potrenujemy także sporządzanie własych preparatów.

Kol. Sergiusz Borecki lubi wszystko, co związane z przyrodą, krajoznawstwem, górami, geologią, paleontologią, skautingiem i paroma innymi dziedzinami (niekoniecznie ze sobą powiązanymi) - jego zdaniem bushcraft spina to wszystko razem.
Teolog, bushcrafter, instruktor survivalu, instruktor turystyki kwalifikowanej, grotołaz, lic. przewodnik po parkach narodowych, zielarz-fitoterapeuta.
Ukończył kurs traperski w USA, posiada także dyplom w dziedzinie edukacji plenerowej. Założyciel i właściciel pierwszej w Polsce Szkoły Bushcraftu QUINOX.

#Surwiwalia #SPSS #bushcraft
Photo
Add a comment...

Post has attachment
UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Surwiwalia 2016 (czyli edycja zeszłoroczna na poligonie w Biedrusku) zostały zgłoszone do konkursu INICJATORY. Zachęcamy do oddawania głosów na tę imprezę, którą prowadziła Wielkopolska GR SPSS.

Głosować można klikając na link.

#Surwiwalia #SPSS
Add a comment...

Post has attachment
Mamy też profil Surwiwaliów u konkurencji ;-)
Add a comment...

Post has shared content
Kibicujemy Jurajskiej Grupie Regionalnej SPSS, która w tm roku przygotowuje Surwiwalia na swoim terenie działania.
Wchodźcie, klikajcie, lajkujcie :-) Na pewno im się przyda
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded