Profile cover photo
Profile photo
Stradiji Dijital Pazarlama
55 followers -
Hedef kitlenize özel dijital pazarlama stratejileri...
Hedef kitlenize özel dijital pazarlama stratejileri...

55 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
SEMrush kullanarak rakip web sitelerinin keyword analizini en pratik şekilde nasıl yapabilirsiniz? Türkiye’nin popüler haber sitelerinin organik sıralama rekabeti içerisinde oldukları arama kelimelerini SEMrush ile keşfettiğimiz bu videomuz size yol gösterecektir.
https://www.stradiji.com/semrush-ile-rakip-site-keyword-analizi/
Mert Erkal
Mert Erkal
stradiji.com
Add a comment...

Post has attachment
Google, “Görüntü Yayımlama Kurallarını” uzun yıllar sonra güncelleyerek büyük bir değişikliğe gitti. Yeni sürüm, resimlerinizi daha iyi sıralayabilecek, zengin sonuçlarda görünecek şekilde konumlandırabilecek, sesli asistanlara yardımcı olacak ve web sitenize daha fazla trafik kazandıracak pek çok önemli bilgi sunuyor. Bu değişiklikleri bir avantaja dönüştürebilmek için, sitenizde yayımladığınız görseller ile ilgili yapmanız gereken değişiklikleri sizler için derledik.
https://www.stradiji.com/google-gorsel-aramalari-icin-seo-ipuclari/
Emre Ercan
Emre Ercan
stradiji.com
Add a comment...

Post has attachment
Mobil cihaz kullanımının giderek arttığı bu günlerde, artık bir mobil uygulamanızın olmayışını kendinize dert etmenize gerek yok. Progressive Web App uygulamaları ile web sitenizin görünümünü ve kullanıcı deneyimini, bir mobil uygulama ile eşdüzeye getirebilirsiniz. Sitenizi bu yaklaşımla tasarlarsanız, web sitenizi mobil tarayıcıdan ziyaret eden kullanıcılar, sanki bir web sitesini değil de bir mobil uygulamayı kullanıyormuş hissine kapılabilirler. Gelin hep birlikte bu yeni uygulamaya ve mobile getirdiği yeni çözümlere biraz daha yakından bakalım.
https://www.stradiji.com/progressive-web-apps-pwa-nedir/
Emre Ercan
Emre Ercan
stradiji.com
Add a comment...

Post has attachment
Dijital Pazarlama ile haşır neşir olan hemen herkes “düşük hemen çıkma oranına sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu” vurgular durur. Ancak Hemen Çıkma Oranı ya da Bounce Rate , dijital pazarlamanın en yanlış anlaşılan metriklerinden birisidir. Bu blog yazımızda hem bu kavramı farklı senaryolar üzerinden irdeledik, hem de hemen çıkma oranının ortalamanın üstünde çıkması sonrası panik butonuna basmadan önce yapmanız gereken analizleri derledik.
https://www.stradiji.com/hemen-cikma-orani-bounce-rate-nedir-ve-nasil-analiz-edilmelidir/
Emre Ercan
Emre Ercan
stradiji.com
Add a comment...

Post has attachment
SEMrush, dijital pazarlama söz konusu olduğunda SEO’dan PPC’ye web sitenizin ve rakip sitelerin performansını düzenli olarak takip edebileceğiniz online araçlardan birisidir. Sağlamış olduğu hayati önemdeki verilerin yanı sıra, trendleri düzenli takip etmesi ve yenilikçi yaklaşımıyla bir adım öne çıkmaktadır. SEMrush’ı iyi şekilde kullanarak dijital pazarlama çalışmalarınızda önemli bir avantaja sahip olabilirsiniz. Bu düşüncelerle araca yatırım yapmış ya da yapacak olanlara rehber niteliğinde kapsamlı bir yazı hazırladık. Yazıyı okuduktan ve son bölümde yer alan teklifimizi değerlendirdikten sonra, siz de SEMrush’ı çok daha etkin bir şekilde kullanmaya başlayacaksınız.
https://www.stradiji.com/yeni-baslayanlar-icin-semrush-rehberi/
Emre Ercan
Emre Ercan
stradiji.com
Add a comment...

Post has attachment
Uluslararası SEO, doğru şekilde yapıldığında küçük işletmelerin dahi büyük kazanımlar elde ettiği çok önemli bir yatırıma dönüşmüş durumda. Güzel haber şu ki, Google’da kısa bir araştırma yaparak konu hakkında yazılmış yüzlerce kaynağa erişebilirsiniz. Kötü haber şu ki, bu kaynakların büyük bir bölümü güncelliğini yitirmiş durumda ve sizi kolaylıkla hatalı uygulamalar yapmaya yönlendirebilirler. Uluslararası SEO ile ilgili en geçerli uygulamaları konuya ilgi duyanlarla paylaşalım istedik. Gelin hep birlikte Uluslararası SEO kavramına ve konu ile ilgili en geçerli SEO uygulamalarının neler olduğuna göz atalım. https://www.stradiji.com/uluslararasi-seo-nasil-yapilir/
Emre Ercan
Emre Ercan
stradiji.com
Add a comment...

Post has attachment
Featured Snippets ya da Öne Çıkan Snippet’ler bazı özel arama sorgularında Google’ın arama sonuçlarının en üst bölümünde sunduğu kısa ve direkt cevapları tanımlamak için kullanılıyor. Geçtiğimiz günlerde Google Blogunda bu konu hakkında şimdiye kadarki en kapsamlı bilgilendirme yapıldı. Google açıklamasında Featured Snippets’in mobil aramalarla ve ses ile yönlendirilebilen dijital asistanlar konusunda öneminden bahsedildi. Biz de konunun meraklıları için hem Featured Snippets’i tanıtalım, hem de Google duyurusu yorumlayalım istedik.
https://www.stradiji.com/featured-snippets-nedir-google-bunlari-neye-gore-belirlemektedir/
Emre Ercan
Emre Ercan
stradiji.com
Add a comment...

Post has attachment
Google tarafından geliştirilen PageSpeed ​​Insights (PSI), bir web sitesinin performansını ölçmek ve iyileştirmek için şimdiye kadar kullandığımız demirbaş araçlardan birisiydi. Her ne kadar sunmaya başladığı Google Chrome gerçek kullanıcı verileri ile daha gerçekçi analizler yapmaya başlamış olsa dahi, Google’ın mobil öncelikli indekslemeye geçiş aşamasında özellikle mobil siteler üzerinde yapılması gereken performans geliştirmeleri konusunda yetersiz kalmaya başlamıştı. İşte tam da bu noktada Google, Google Lighthouse isimli yeni bir performans analiz aracını tanıttı. Biz de sizler için Google Lighthouse’u ve bundan sonra sıklıkla göreceğiniz önemli metrikleri tanıtan kapsamlı bir inceleme yazısı hazırladık. Gelin hep birlikte aracı biraz daha yakından tanıyalım.
Emre Ercan
Emre Ercan
stradiji.com
Add a comment...

Post has attachment
Google tarafından geliştirilen PageSpeed ​​Insights (PSI), bir web sitesinin performansını ölçmek ve iyileştirmek için şimdiye kadar kullandığımız demirbaş araçlardan birisiydi. Her ne kadar Google Chrome gerçek kullanıcı verileri ile daha gerçekçi raporlar sunmaya başlamış olsa dahi, Google’ın mobil öncelikli indekslemeye geçiş aşamasında özellikle mobil siteler üzerinde yapılması gereken performans geliştirmeleri konusunda yetersiz kalmaya başlamıştı. İşte tam da bu noktada Google, Google Lighthouse isimli yeni bir performans analiz aracını tanıttı. Biz de sizler için Google Lighthouse’u ve bundan sonra sıklıkla göreceğiniz önemli metrikleri tanıtan kapsamlı bir inceleme yazısı hazırladık. Gelin hep birlikte aracı biraz daha yakından tanıyalım.
https://www.stradiji.com/google-lighthouse-ile-web-sitenizin-performansini-arttirin/
Emre Ercan
Emre Ercan
stradiji.com
Add a comment...

Post has attachment
Tüm sitelerde dün itibariyle aktif hale gelen Search Console Beta sürümünün yıllık performansı karşılaştırma imkanı sunan yeni Performans raporu sayesinde, herhangi bir sitenin Google sıralamalarındaki yıllık gelişimini bir bakışta görebilmemiz mümkün hale geldi.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded