Profile

Cover photo
Stradiji Dijital Pazarlama
51 followers|43,467 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
Kasım ayı başında Google Webmaster Central blogunda yayımlanan bir duyuru SEO ile ilgilenenlerin kafasının ciddi şekilde karışmasına yol açtı. Buna göre Google Ocak 2017 ile birlikte mobile first indexing (mobil indeksin önceliklendirilmesi) uygulamasına geçiyor. Peki web sitesi sahipleri bu gelişmeye nasıl hazırlanmalı? Sizler için derledik…
http://www.stradiji.com/google-mobil-oncelikli-indeksleme-nedir/
 ·  Translate
Google Ocak 2017 ile birlikte mobile first indexing uygulamasına geçiyor. Peki web sitesi sahipleri bu gelişmeye nasıl hazırlanmalı?
1
Add a comment...
 
Sesli arama gittikçe büyüyen, yakın zamanda metin aramadan daha fazla kullanılması beklenen yeni bir hizmet. Sesli arama ile kullanıcılar cihazlarını daha hızlı ve rahat kullanıyor, aynı anda birden fazla işlem yapabiliyor ve “cool” göründüklerini düşünüyorlar. Peki sesli arama geleneksel metin aramanın durumunu nasıl etkileyecek? Gelin hep birlikte inceleyelim.
 ·  Translate
Sesli arama geleneksel metin aramanın durumunu nasıl etkileyecek? Gelin hep birlikte inceleyelim.
1
Add a comment...
 
Sıralama faktörleriyle SEO çalışmalarını önemli düzeyde etkileyen Google, özellikle mobil Web sitelerinin yükleme hızını bir sıralama faktörü olarak ilan etmeye hazırlanıyor. Bu faktör bir mobil site incelenirken mobil uyumlulukla birlikte ele alınacak. Gelin bu gelişme ve diğer gelişmelerle ilgili detaylara hep birlikte bakalım.
http://www.stradiji.com/mobil-site-yukleme-hizi-siralama-kriteri-oluyor/
 ·  Translate
Google mobil uyumlulukla birlikte mobil site yükleme hızının bir sıralama kriteri haline geleceğini açıkladı.
1
Add a comment...
 
Stradiji olarak geçtiğimiz Çarşamba günü SEOZONE Meetup’a katıldık ve “Searchmetrics ile SEO Görünürlük Analizi” başlıklı sunumu gerçekleştirdik. Bu blog yazısı ile etkinliğe katılamayanlar için sunumu ve sunum esnasında dile getirdiğimiz Searchmetrics tecrübelerimizi paylaşmak istedik.
http://www.stradiji.com/searchmetrics-ile-seo-gorunurluk-analizi/
 ·  Translate
SEOZEO'nun davetlisi olarak SEOZONE Meetup'a katıldım ve "Searchmetrics ile SEO Görünürlük Analizi" başlıklı sunumu
1
Add a comment...
 
Google Analytics ile Web sitenizdeki hareketlerini inceleyebilir, hangi sayfalara daha çok veya daha az ilgi gösterdiğini tespit edebilirsiniz. Google AdWords ve Google Search Console gibi araçlarla entegre çalışabilen ve Google Analytics’in daha efektif kullanılmasını sağlayan Google Tag Manager aracını sizler için inceledik.
http://www.stradiji.com/google-tag-manager-gtm-nedir/
 ·  Translate
Google Analytics'in daha efektif kullanılmasını sağlayan Google Tag Manager aracını sizler için inceledik.
1
Add a comment...
 
Google’ın Ekim 2015’te açıkladığı “Hızlandırılmış Mobil Sayfalar Projesi” (Accelerated Mobile Pages Project, AMP) yoğun mobil İnternet kullanılan bölgelerde yavaş yavaş etkin hale gelmeye başladı. AMP uygulamasının yakında Türkiye’de de yaygınlaşacağını öngörüyoruz. Peki AMP Projesi mobil kullanıcılar ve Web sitesi yöneticileri için neleri değiştirecek? Gelin hep birlikte inceleyelim.
http://www.stradiji.com/hizlandirilmis-mobil-sayfalar-amp-nedir/
 ·  Translate
AMP Projesi mobil kullanıcılar ve Web sitesi yöneticileri için neleri değiştirecek? Gelin hep birlikte inceleyelim.
1
Add a comment...
 
Geçtiğimiz günlerde Google’dan Gary Illyes, son dönemde yapılan Google güncellemeleri ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. SEO projelerinizi şekillendirirken değerlendirmenizi tavsiye ettiğimiz bu önemli bilgileri sizler için derledik.
http://www.stradiji.com/guncel-google-ve-seo-gelismeleri/
 ·  Translate
Google'dan Gary Illyes, son dönemde yapılan güncellemelerle ve yaşanan gelişmelerle ilgili özet bilgiler aktardı.
1
Add a comment...
 
Html elementleri arasında SEO bakımından önemli yeri olan başlık etiketleri nasıl kullanılmalı, nelerden kaçınılmalıdır? Gelin hep birlikte başlık etiketlerinin önemine ve kullanım yollarına göz atalım.
http://www.stradiji.com/baslik-etiketleri-nasil-efektif-kullanilabilir/
 ·  Translate
Başlık etiketleri hem SEO çalışmanız hem de kullanıcı deneyimi açısından oldukça önemli HTML fonksiyonlarıdır.
1
Add a comment...
 
“Google’da birinci sırada olmak” artık o kadar önemli değil dersek, ne düşünürsünüz? Muhtemelen işimizi düzgün yapamadığımız için bahanelerin arkasına sığınmaya çalıştığımızı. Oysa artık hepimizin kişiselleştirilmiş arama sonuçları ile karşılaştığımız bugünlerde, “Google’da birinci sırada olmak” gelenekselleşmiş SEO teknikleri gibi modası geçmiş bir kavram. Gelin bunun neden böyle olduğunu hep birlikte inceleyelim.
http://www.stradiji.com/google-da-birinci-sirada-olmak-hala-onemli-mi/
 ·  Translate
“Google'da birinci sırada olmak” artık o kadar önemli değil dersek, ne düşünürsünüz? Muhtemelen işimizi düzgün yapamadığımız için bahanelerin arkasına sığınmaya çalıştığımızı. Oysa artık hepimizin kişiselleştirilmiş arama sonuçları ile karşılaştığımız bugünlerde, “Google'da birinci sırada olmak” ...
1
Add a comment...
 
SEO kullanıcı davranışlarına göre şekillenen bir çalışma olduğundan dolayı, değişen kullanıcı davranışları ve beklentileri ile birlikte değişmeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Bir zamanlar çok işe yarayan bazı SEO teknikleri günümüzde sitenizin SEO performansına olumsuz etki dahi edebiliyor. SEO’nun kısa tarihinde iyi SEO ile kötü SEO arasındaki ayırım hiç bu kadar net olmamıştı. 2016 yılında iyi SEO’nun tanımını merak eden sevgili okuyucularımıza yol gösterelim istedik.
http://www.stradiji.com/2016-yilinda-iyi-seo-nun-tanimi/
 ·  Translate
2016 yılında iyi SEO'nun tanımını merak eden sevgili okuyucularımıza yol gösterelim istedik.
1
Add a comment...
 
Alışveriş yapmak artık o kadar kolay ki, çoğunlukla mağazaya gitmemize dahi gerek kalmıyor. İnternet’ten araştırıp, beğenip, sipariş verdiğimiz bir ürünün elimize ulaşması saatler sürüyor ve bu da özellikle e-ticaretle uğraşan firmalar için büyük bir fırsat ortaya çıkarıyor. SimilarWeb 2016 yılı Ocak ayı İnternet trafiğini analiz ederek Arama Motoru Pazarlama raporunu yayımladı. Rapora göre e-ticaret sitelerinin organik trafikten elde ettikleri trafik ve dönüşümde ciddi bir artış yaşanmakta. Gelin raporun detaylarına hep birlikte göz atalım.
http://www.stradiji.com/similarweb-2016-arama-motoru-pazarlama-raporu/
 ·  Translate
Alışveriş yapmak artık o kadar kolay ki, çoğunlukla mağazaya gitmemize dahi gerek kalmıyor. İnternet'ten araştırıp, beğenip, sipariş verdiğimiz bir ürünün elimize ulaşması saatler sürüyor ve bu da özellikle e-ticaretle uğraşan firmalar için büyük bir fırsat ortaya çıkarıyor.
1
Add a comment...
 
SEO projelerinizde başvurabileceğiniz Screaming Frog SEO tarayıcısını siz değerli takipçilerimiz için inceledik...
https://www.youtube.com/watch?v=Mu3aUggPdyE
 ·  Translate
1
Add a comment...
Collections Stradiji Dijital Pazarlama is following
Contact Information
Contact info
Email
Story
Tagline
Hedef kitlenize özel dijital pazarlama stratejileri...
Introduction
Stradiji Dijital Pazarlama olarak 2010 yılından beri kurumsal web projelerine SEO Danışmanlık Hizmeti sağlamaktayız. Aynı zamanda kurumsal ve bireysel SEO eğitimleri de veriyoruz. Halihazırda Teb.com.tr, Cepteteb.com.tr ve Koalay.com gibi alanında lider e-ticaret projelerine SEO danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Sunduğumuz hizmetlerle, Google Adwords maliyetlerinin azaltılması, organik trafikten elde edilecek trafiğin ve dönüşümün arttırılması, projenin teknik performansının Google kriterlerini sağlayacak şekilde iyileştirilmesi, Google algoritma güncellemesi uyumluluğunu mümkün kılınması, mobil SEO çalışmaları ile Google mobil arama sonuçlarında daha görünür hale gelinmesi gibi hedeflerin başarılmasını mümkün kılmaktayız. 2014 yılından itibaren App Store Optimization (ASO) hizmeti ile mobil uygulamalar için optimizasyon hizmeti sunmaya başladık.

Pek çok müşterimizin web sitesini, doğru SEO planlaması yaparak hedef arama kelimelerinde üst sıralara taşımayı başardık. Hedefimiz, karşılıklı işbirliği ve doğru planlama ile yürütülecek bir SEO projesi sayesinde web sitenizin hedef arama kelimeleri ile yapılan aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlamaktır.

Google başta olmak üzere, arama motorları tarafından kabul gören Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tekniklerini kullanmaktayız. Hedefimiz, bu teknikler ile yürüteceğimiz SEO çalışmaları sonucunda elde edilecek sonuçların siteniz üzerinde kalıcı etki bırakmasıdır.