Profile

Cover photo
Stanislav Chlup (Standay)
Attends Masaryk University
323 followers|337,092 views
AboutPostsPhotosYouTubeReviews

Stream

 
V sobotu 17.1. otevírám provozovnu v Brně, kde si budete moct vyzkoušet Oculus Rift(Virtuální realitu).
 ·  Translate
2
Vojtěch Šelicha's profile photoStanislav Chlup (Standay)'s profile photo
2 comments
 
+Vojtěch Šelicha určitě se stav
 ·  Translate
Add a comment...
 
Už jsou doma
 ·  Translate
5
Pavel Misák's profile photoPetr Petřík (Synus)'s profile photoRadim Housovsky's profile photoStanislav Chlup (Standay)'s profile photo
7 comments
 
+Radim Housovsky já s tím problém nemám
 ·  Translate
Add a comment...
 
2GB RAM, hmmm
 
Thanks to you, Glass just got even better 

The Explorer Program has been an exciting ride, and as a result of your feedback, we’ve picked up the pace on making more improvements. In the last year we’ve made over a dozen software and several hardware updates. For example, we’ve improved battery life by over 20%, made voice search 10% faster and brought you frames, shades and prescription support. With I/O about to kick off, we wanted to share some of the most recent improvements we’ll be rolling out. You asked for…

an easier way to frame your shots, so we bring you viewfinder. When you say “ok glass, show the viewfinder” you’ll see white L’s in the four corners of your Glass screen. You can then either take a photo by saying “ok glass, take a picture,” with a wink, or by pushing the camera button.

more Google Now cards, so we launched two new ones to remind you where you parked your car and let you know when packages are coming your way. Stay tuned for more to come.

better performance, so Glass will now start shipping with 2GB of RAM.

We can’t wait to hear what you think – let us know in the comments.  
312 comments on original post
1
Filip Wieland (Minkovsky)'s profile photoStanislav Chlup (Standay)'s profile photo
2 comments
 
+Filip Lamparski Well, that's what I am waiting for
Add a comment...
 
 
Překvapuje mě, že ještě nikde nikdo nenapsal, že Google regulérně buduje vlastní vesmírný program.

Project Loon vypadal minulý rok ještě celkem zvláštně a ne nějak zásadně, ale letošní akvizice a aktivity Googlu už jsou zajímavější.

Titan Aerospace – drony co vydrží ve vzduchu několik let

Skybox Imaging – firma s vlastními mini satelity

Virgin Galactic – investice v řádu stovek milionů dolarů do soukromého vesmírného programu miliardáře Richarda Bransona. Googlu umožní přístup k technologiím Virgin Galactic.

Google Lunar XPRIZE – vesmírný závod, kde týmy soutěží, kdo dostane svého robota na měsíc (jejich technologie pak jistě bude chtít mecenáš soutěže využít)


Novináři poměrně suše informují o tom, že Google investuje do těchto firem, protože chce připojit k internetu další miliardy lidí, jenž tu možnost dneska nemají. Jasně pro Google to dává smysl i ekonomicky, takže se není čemu divit.

Rád bych tu udělal jedno malé srovnání. V roce 2007, když Google odhalil projekt Street View tak si všichni řekli „Google fotí ulice to je ale cool nápad“. Až o dost později vyšlo najevo, že Street View autíčka zdaleka nedělají jen pěkné fotky, ale taky skenují veškeré GSM/CDMA/WIFI sítě a pomocí laserů snímají okolní prostor. Dopady a využití těchto dat jsou dneska dobře známi.


U vesmírných aktivit Googlu dnes zase všichni říkají „aha Google chce připojit k internetu další miliardu to je cool“. Jenže ono to opět nebude zdaleka tak suché. Jako první se samozřejmě nabízí využití pro mapy, ve kterých je Google už tak lídr. Co třeba taková mnohem rychlejší a přesnější navigace doplňující GPS atd.? A co asi dokáže Google při svých možnostech s technologií pokročilé analýzy dat z HD kamer, kterou disponuje právě Skybox Imaging (předpověď počasí, katastrofy, dopravní nehody, průmysl – předvídání smogu, monitorování dopravy...). To jsou jen ty věci, o kterých člověk ví.

Zkrátka si myslím, že každá „věc“ od Googlu co nám bude běhat nad hlavou bude maximálně chytrá a vybavená vším možným. Zdaleka se nebude jednat jen o internetovou konektivitu. 

Co se týče tolik omílané internetové konektivity tak i ta mě nechávala poměrně chladným. Mám odjakživa v hlavě zafixované, že internet z družice = nepoužitelné (latence 1s+). Tak ano pokud budu v Africe tak lepší něco než nic... jenže ono ne, protože tyhle satelity mají být taka nízko, že se s latencí dostanou na nějakých 80ms, což radikálně změnilo můj pohled.


Takže co nám to bude běhat nad hlavou? Balónů v Projectu Loon mají být desetitisíce, dronů při jejich ceně klidně může být mnoho stovek až jednotky tisíc a satelitů má teď prý Google v plánu 180. Je pravděpodobné, že to všechno bude osazeno spoustou chytré elektroniky jak má Google ve zvyku.

Vzpomínám jak před pár lety řekl Sergey Brin, že je v Google zajímá možnost přitáhnout a těžit asteroidy.

Dávno se ukázalo, že státy a jejich vlády mají dost starostí na planetě. Na výzkum a využití vesmíru nemají ani politickou ani ekonomickou sílu. Soukromí sektor má dnes, ale tak obrovské prostředky (a dokáže pracovat nespočetněkrát efektivněji), že se od firem jako Google za našich životů pravděpodobně dočkáme skutečného využití vesmíru, které bude mít ambici lidem reálně zlepšit život.
 ·  Translate
View original post
2
Add a comment...
 
4,5A to už je slušnej nabíjecí proud
 ·  Translate
Oppo Find 7 je nejnovější vlajkovou lodí čínského výrobce. Kromě dostatku výkonu, jenž poskytuje procesor Snapdragon 801, pěkného 5,5 QHD displeje disponuje telefon i rychle se nabíjející baterii. Vět...
1
Add a comment...
 
The night before Google's Advanced Technology and Projects (ATAP) division was supposed to show off the one and only functional Project Ara prototype to
1
1
Dmitry K.'s profile photoJaroslav Staníček (mever1ck)'s profile photo
 
Ty millimetrove sterbiny by meli naznacovat ze mobil neprezije svuj prvni dest?
Add a comment...
In his circles
332 people
Have him in circles
323 people
Jiří Strejček's profile photo
GDG Prague's profile photo
Pipars Sapožņikovs-Pētersons's profile photo
Pavel Zralý (Rougash)'s profile photo
Martin Vařák's profile photo
Zbyněk Fědor's profile photo
Moronik Egres's profile photo
Mojmír Zuzaňák's profile photo
CoinsBin's profile photo
 
$200, WOW
 
Attention Google Plusers 
It's pretty unusual to see a fire sale for a brand new tablet, but that's exactly what HTC's doing with the Nexus 9 today. Yes, just one day after it launched. Starting right now, the company is...
108 comments on original post
2
1
Jaroslav Staníček (mever1ck)'s profile photo
Add a comment...
 
LG G Watch objednány, konečně kvůli času nebudu muset vytahovat mobil
 ·  Translate
2
Stanislav Chlup (Standay)'s profile photoJaroslav Staníček (mever1ck)'s profile photoRadim Housovsky's profile photo
15 comments
 
+Jaroslav Staníček však já ho nechtěl jít kupovat hned. Ale třeba až Notik odejde do křemíkového nebe, tak bych rád telefon, co je na něm vidět i na slunci :)
 ·  Translate
Add a comment...
 
Tak čekám
 
LG G Watch: předobjednávky ve 12 zemích startují dnes, dostupnost v dalších 27 zemích později

Protože jsme ještě nedosáhli patřičného nastavení očekávání uživatelů aby u nás byl spuštěn prodej zařízení přes Play Store, musíme doufat že bude ČR alespoň ve várce 27 dalších zemí.
 ·  Translate
View original post
1
Milan Tuček's profile photoJaroslav Staníček (mever1ck)'s profile photoStanislav Chlup (Standay)'s profile photoPetr Petřík (Synus)'s profile photo
10 comments
 
zatim jsem neměl sebemenší zásek takže 512MB podle mě stačí. Od nákupu cca 14 dní restartovány pouze jednou a to ještě ne proto že by to potřebovali ale aktualizace. Takže paráda ;o)
 ·  Translate
Add a comment...
 
Smartglasses finally go on general sale for anyone in the UK over 18 with a credit card
1
Martin Provalil's profile photoDmitry K.'s profile photoStanislav Chlup (Standay)'s profile photo
20 comments
 
+Dmitry K. no uvidíme následující půlrok
Add a comment...
 
Wow
 
Fully autonomous driving has always been the goal of our project, because we think this could improve road safety and help lots of people who can't drive. 

We're now developing prototypes of vehicles that have been designed from the ground up to drive themselves—just push a button and they'll take you where you want to go! We'll use these vehicles to test our software and learn what it will really take to bring this technology into the world. 

Learn more: http://goo.gl/qDUtgq
192 comments on original post
1
Add a comment...
 
Finally
Outside of the Moto X, hands-free voice commands on Android are limited; pick up a Nexus 5 or Galaxy S5 and you'll find that "OK Google" only works at
1
Add a comment...
Public - 11 months ago
reviewed 11 months ago
Quality: GoodAppeal: GoodService: Good
Public - 2 years ago
reviewed 2 years ago
Výborné kino s 4k rozlišením a s dobrým zvukem
Public - 2 years ago
reviewed 2 years ago
4 reviews
Map
Map
Map
Food: ExcellentDecor: ExcellentService: Very Good
Public - 2 years ago
reviewed 2 years ago