Profile

Cover photo
Stanisław Soluch (fotokraj)
Lives in Poland
5,322 followers|1,951,056 views
AboutPostsPhotosYouTube+1'sReviews

Stream

 
Feliz Pascua! Happy Easter! Joyeuses Pâques! Frohe Ostern!
Ewa z "sercem na palmie" a "baranek" ... ? ... to mogę być ja ....!
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH - Wszystkim!
 ·  Translate
64
1
Waldemar Imbs's profile photoStanisław Soluch's profile photoIzabela Piesyk's profile photoKrystyna Koch's profile photo
24 comments
 
Dziękuję za Wasze życzenia; bardzo miłe były Wasze świąteczne komentarze! Pozdrawiam jeszcze Świątecznie Wszystkich!
 ·  Translate
Add a comment...

Stanisław Soluch
owner

North America/Ameryka Północna  - 
11
Barbara Szymczyk's profile photoStanisław Soluch's profile photo
2 comments
 
Też serdecznie pozdrawiam
 ·  Translate
Add a comment...

Stanisław Soluch
owner

TRASY ROWEROWE i narty  - 
 
Czas w ... las ( #fklasy  )
 ·  Translate
10
Gosia Metrykowska's profile photo
 
Fajna strona..... tyle propozycji.... :o)
 ·  Translate
Add a comment...
 
Świątkowa Mała: dawna cerkiew greckokatolicka
047 Świątkowa Mała, podkarpackie, Poland

#fkPHOTOandPLACE, #fkwoodenchurch , #fkdrewniany , #fkSwiatkowaMala , #fkpodkarpackie , #ŚwiątkowaMała , #podkarpackie 
Cerkiew greckokatolicka św. Michała Archanioła w Świątkowej Małej (pow. jasielski) wzniesiona została w 1762 r. Zajęła miejsce kaplicy z XII w. Obecnie jest kościołem rzymskokatolickim o architekturze typowej dla zachodniej Łemkowszczyzny. Na przełomie XIX i XX wieku do świątyni dobudowano wieżę i wykonano remont. Orientowana, czterodzielna cerkiew wybudowana została na podmurówce z kamienia łamanego. Konstrukcja zrębowa na jaskółczy ogon, oszalowana deskami w pionie, z gontowym fartuchem. Wieża konstrukcji słupowej o ścianach zbieżnych. Sanktuarium i babiniec są węższe od nawy. Cenne wyposażenie to m.in. ikonostas (1670 r.) i ikony (XVII-XIX w.).
 ·  Translate
33
Tomek Rżanek's profile photoDanusia Gackowska's profile photoVideo Temat's profile photo
3 comments
 
A obok Swiątkowa Wielka. I też cerkiew drewniana, greckokatolicka, pod tym samym wezwaniem
 ·  Translate
Add a comment...

Stanisław Soluch
owner

O podróżach - BLOGI, rozmowy  - 
1
Add a comment...
Have him in circles
5,322 people

Stanisław Soluch
owner

MEADOW and forest flowers/łąkowe i leśne  - 
9
Iwona Zientek's profile photo
 
dobrze się słucha i ogląda
 ·  Translate
Add a comment...
 
Świątkowa Wielka: dawna cerkiew prawosławna
048 Świątkowa Wielka, podkarpackie, Poland

#fkPHOTOandPLACE, #fkwoodenchurch , #fkdrewniany , #fkSwiatkowaWielka , #fkpodkarpackie , #ŚwiątkowaWielka , #podkarpackie 
Pierwsza cerkiew w Świątkowej Wielkiej powstała przed 1581. Była to świątynia prawosławna, która zmieniła wyznanie razem z mieszkańcami wsi, po podpisaniu aktu unii brzeskiej. Na jej miejscu w 1757 wzniesiono nową cerkiew. Według relacji mieszkańców pierwotnie znajdowała się ona nad potokiem Świerzówką, który wzbierał w czasie wzmożonych opadów deszczu, uniemożliwiając dostęp do budynku. W związku z tym mieszkańcy przenieśli cerkiew na miejsce przy głównej drodze wsi. W II poł. XVIII w. kontynuowano prace dekoracyjne w świątyni, wykonując polichromię, zaś w 1796 (według innej wersji - w wieku XIX) dostawiono wieżę nad przedsionkiem. W 1927, w czasie tzw. schizmy tylawskiej, większość mieszkańców wsi przyjęła prawosławie, jednak cerkiew pozostała w rękach greckokatolickiej mniejszości. W 1933 do cerkwi dobudowano zakrystię. Po Akcji Wisła świątynia została opuszczona. Do 1986 stała pusta, w tym okresie kilkakrotnie padła ofiarą kradzieży. Złodzieje wynieśli z niej dwa ikonostasy: starszy, przechowywany na strychu budynku, oraz młodszy, pełniący do 1947 swoje funkcje liturgiczne. W 1986 zdewastowany obiekt został zaadaptowany na kościół rzymskokatolicki. Cerkiew w Świątkowej Wielkiej jest trójdzielna, orientowana, z masywną wieżą umieszczoną nad przedsionkiem i kopułą z pseudolatarnią zakończoną krzyżem na jej szczycie. Podobna, chociaż mniej masywna konstrukcja znajduje się również ponad nawą i prezbiterium, niższym i węższym od niej. Pierwotnie świątynia była kolorowo malowana zewnętrznie: prezbiterium i część wieży miały kolor zielony, nawa i izbica wieży - niebieski, zaś namiotowe dachy - czerwony. Fryzy otaczające dach wieży malowane były na biało.

We wnętrzu nie zachował się żaden ikonostas. Przetrwała natomiast polichromowana dekoracja stropu świątyni ze scenami koronacji Maryi, wzięcia proroka Eliasza do nieba oraz sceny z życia Chrystusa i jego matki. Między nimi wykonano mniejsze wizerunki proroków starotestamentowych oraz motywy dekoracyjne naśladujące balustrady i kolumny. Z ikon pierwotnie czczonych w cerkwi nadal są w niej przechowywane dwie, napisane w XVII wieku: Ukrzyżowanie otoczone 20 mniejszymi scenami oraz Sąd Ostateczny.
 ·  Translate
24
1
Stanisław Soluch's profile photoLena Folk's profile photoIwona Kot's profile photoVideo Temat's profile photo
4 comments
 
Piękna Cerkiew
 ·  Translate
Add a comment...

Stanisław Soluch
owner

South America/Ameryka Południowa  - 
8
Tomek Rżanek's profile photo
 
Great!
Add a comment...
 
046 Kotań, podkarpackie, Poland
#fkPHOTOandPLACE, #fkwoodenchurch , #fkdrewniany , #fkKotan , #fkpodkarpackie , #kotań , #podkarpackie 

Cerkiew śś. Kosmy i Damiana w Kotani – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, wzniesiona w 1841 w miejscu starszej drewnianej cerkwi. Należała do parafii greckokatolickiej w Krempnej.
W 1963 r. podczas remontu wokół cerkwi utworzono lapidarium (22 zabytkowe nagrobki z Nieznajowej, Żydowskiego i Ciechania); samą zaś cerkiew rozebrano, zakonserwowano i złożono z powrotem. Teren cerkiewny otoczony jest drewnianym ogrodzeniem. Obiekt pokryty jest gontem i otoczony kamienno-drewnianym ogrodzeniem.
Świątynia należy do najbardziej typowych budowli sakralnych wznoszonych na zachodniej Łemkowszczyźnie, dlatego też w skansenie we Lwowie zbudowano jej wierną kopię. Cerkiew posiada trójdzielny układ oraz strzeliste kopułki. Obecnie jest to kościół rzymskokatolicki pod tym samym wezwaniem.
Zwiedzanie świątyni jest możliwe po uzgodnieniu z opiekunką obiektu (dom numer 2). / Wikipedia
 ·  Translate
34
Jerzy Brava's profile photoStanisław Soluch's profile photoMałgorzata Barszczewska-Kruczek's profile photoIwona Kot's profile photo
9 comments
 
Sorry, nie zauważyłem całości wpisu :D
 ·  Translate
Add a comment...

Stanisław Soluch
owner

North America/Ameryka Północna  - 
 
20a Twin Rocks, Utah, USA

#fkPHOTOandPLACE, #fkTwinRocks , #twinrocks , #rock , #fkUtah , #fkUSA , #utah #fkRock 
 ·  Translate
16
สมชาย อิ่มโพธิ์'s profile photoLeszek szyszłowski's profile photo
2 comments
 
มหัสจรรย์ ทางธรรมชาติ วาด จาก รอบๆ ของ ศิลปิน ของ ทุกพื้นที่ แต่ แตกต่าง ทำให้ สภาพอากาศ กับ กาลเวลา
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
5,322 people
Work
Occupation
nauczyciel
Skills
przyglądam się Światu ...
Basic Information
Gender
Male
Birthday
May 11
Relationship
Married
Story
Tagline
Lubię fotografować i filmować w miejscach, które odwiedzam. Udzielam się w społecznościach wymienionych poniżej.
Introduction
Lubię poniewierkę na szlaku i bieganie z aparatem fotograficznym. W naszych fotokrajowych ( #fk... ) społecznościach chodzi o wzajemne relacje i dlatego zapraszam do fotokrajowych społeczności:

1. PODRÓŻE, TRAVEL, HOLIDAY -  https://plus.google.com/u/0/communities/102885226552553667297 - społeczność podstawowa (praktycznie miejsce na każdą fotografię, też fotografię kreatywną), otwarta (każde zdjęcie będzie widoczne w strumieniu i każdy może postawić plusa a tylko od niego będzie zależeć czy wstąpi do społeczności by ... odpisać).

2. FLORA, FAUNA, MINERALS
https://plus.google.com/u/0/communities/118006256598475864864 - katalogowanie tego co lubimy by się doskonalić (również w fotografowaniu świata zwierząt i flory - też społeczność otwarta z wszystkimi zaletami, o których wyżej.

3. POLAND/POLSKA w obiektywie - https://plus.google.com/u/0/communities/100146204761572593540  - patriotyczna perełka, dbamy by odnalazły się tutaj najpiękniejsze zdjęcia naszego kraju ale tylko zdjęcia autorskie tej społeczności - też społeczność otwarta.

4. FLOWERS kwiaty, MINERALS/WEATHER-pogoda - https://plus.google.com/u/0/communities/117491788766056299531 - album, gdzie wspólnie doskonalimy wiedzę, fotografię, też społeczność otwarta.

5. FOTO-SPRZĘT
https://plus.google.com/u/0/communities/107088239757071424093 - społeczność dla zainteresowanych nowinkami, wiedzą o sprzęcie - wpisy widoczne dla chętnych.


Społeczność dla wszystkich fotografujących. Prosimy o celowanie zdjęciami w odpowiednią kategorię by można wyświetlić po czasie odpowiedni strumień konkretnych zdjęć! W głównym strumieniu G+ jest to niemożliwe a u nas zawsze. 

 Bardzo bym chciał by ludzie w *Społeczności* reagowali na wpisy innych w danej Społeczności, by nie reagowali tylko na płynące zdjęcia w ogólnym strumieniu G+ ale klikali w ikonę Społeczność ... i *TAM* dawali znać, komentarzami i plusami pod wpisami innych w tejże Społeczności, że są *Z NAMI*. Niech nasze społeczności będą naprawdę *SPOŁECZNOŚCIAMI*. Dbamy o jakość (poprawność) własnych wpisów (zdjęć), zapraszajmy swoich sprawdzonych znajomych z G+ ... i nie tylko, informujmy ich o (moim zdaniem) dużej sensowności NASZYCH SPOŁECZNOŚCI a z pewnością i z biegiem czasu sami poczujemy *TU* społeczność.
... do miłego ZOBACZENIA W FOTOKRAJOWYCH SPOŁECZNOŚCIACH Pozdrawiam WSZYSTKICH.
Bragging rights
Nie wystarczy wiedzieć, wiedza nie zastąpi mądrości; nie wystarczy zobaczyć - trzeba to przeżyć ...
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Poland
Previously
Bolivia, La Paz
Stanisław Soluch (fotokraj)'s +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Google Maps Engine
market.android.com

Google Maps Engine on Android enables you to view your custom maps anywhere, anytime.View: enables you to view the beautiful maps that you o

Więcej o mnie i moich blogach
ion24.blogspot.com

Nominowana przez Autorów i Redakcję Wiadomości.24.pl do tytułu Dziennikarza Roku 2009 miesięcznika Press. Dziennikarz Obywatelski 2009 Roku

Małopolskie: Tarnów polski biegun ciepła, ale jak się nie ma pecha [ZDJĘ...
jpaczkowska.blogspot.com

Tarnów - perła renesansu - znany jest jako polski biegun ciepła. Miasto ma najwyższą w Polsce średnią temperaturę powietrza w roku. Tu też j

Kalifornia: San Diego i okolice.
www.interameryka.com

Napis "Hollywood" na wzgórzach Los Angeles, jest widoczny praktycznie z każdego punktu w mieście. Zobacz lokalizacja najlepszych punktów wid

Z plecakiem i śpiworem w... Worek Raczański i nie tylko... Dzień II - Wi...
gorskiemarszruty.blogspot.com

Z PLECAKIEM I ŚPIWOREM W... WOREK RACZAŃSKI I NIE TYLKO.. (WIELKA RACZA - MAŁA RACZA - JAWORZYNA - PRZEGIBEK - BENDOSZKA WIELKA - WIELKA RYC

2010705 New York - Google Maps
www.google.com

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps

Które urządzenia dostaną Androida KitKat w pierwszej kolejności? Oto lis...
90sekund.pl

Informacja, że nie będzie aktualizacji systemu Android KitKat 4.4 dla smartfona Samsung Galaxy Nexus, mocno mnie rozczarowała. No ale mówi s

Android KitKat 4.4 - duży (mały) krok naprzód |
90sekund.pl

Dzisiaj wraz z najnowszym smartfonem Nexus 5, Google zaprezentował kolejną odsłonę systemu Android oznaczoną cyferką 4.4 i noszącą smaczną n

Czarnogóra - ciekawostki z kraju zwanego "Dzika piękność" » AjsBlo.pl
www.ajsblo.pl

Kilka ciekawostek z Czarnogóry… W czarnogórskich klubach i dyskotekach nie ma zwyczaju tańczenia na parkiecie, czy nawet w parach. Ludzie pr

Dostałem do testów Xperię Z1 i jestem zły |
90sekund.pl

Srogo się wściekłem! O tym, jak duże wrażenie zrobiła na mnie najnowsza flagowa Xperia od Sony, napisałem TUTAJ. Widziałem ją po raz pierwsz

Broad Peak - temat, który poróżnił górski świat
gorskie-wedrowanie.blogspot.com

Ten rok się jeszcze nie skończył, ale już został okrzyknięty mianem najczarniejszego, jeśli chodzi o polski himalaizm. Pozytywne informacje

Tech
market.android.com

Aplikacja Tech WP.PL to dostęp do treści i artykułów publikowanych przez zespół redakcyjny nowych technologii Wirtualnej Polski. Dzięki zebr

birds information
1bestbirds.blogspot.com

Among several other types of parrots, well liked and famous as domestic pets, are the cockatiel parrots. These are native Australian birds w

Doczekaliśmy się - Chromebooki od HP w sprzedaży! Jest bardzo kolorowo i...
90sekund.pl

Zaprezentowane na konferencji Intela w San Francisco Chromebooki od HP zrobiły świetne wrażenie! Jest bardzo kolorowo i jak zwykle przy okaz

Parking
plus.google.com

Parking hasn't shared anything on this page with you.

Google Street View w kopalni soli Wieliczka
www.chip.pl

Już sam fakt, że co roku odwiedza tę kopalnię ponad milion (!) prawdziwych turystów robi wrażenie. Ale jeśli dodamy do tego rzesze turystów

Dowcipy XXL
market.android.com

Najprawdopodobniej najlepsza aplikacja z największą ilością kawałów na telefony komórkowe.Ponad 16 tysięcy wyselekcjonowanych kawałów, pogru

neokartka
market.android.com

Now, sending postcards becomes as easy as a click pictures! When was the last time you got a postcard? How long ago did you send to your lov

Kia Motors America
plus.google.com

Kia Motors America Official Google+ Page

Szkoła nie jest w tym miejscu co na mapie!
Public - a year ago
reviewed a year ago
2 reviews
Map
Map
Map