Profile cover photo
Profile photo
Sowelo Consulting
9 followers
9 followers
About
Posts

Post has attachment
Osoby dopiero rozpoczynające karierę w branży rekrutacyjnej bardzo często pytają o rady na temat tego, jak odnieść sukces. Niestety, łatwy i szybki sposób w tym przypadku nie istnieje.
Przygotowaliśmy listę przydatnych wskazówek dla tych, którzy właśnie stawiają pierwsze kroki w rekrutacji lub planują związać z nią przyszłość. Stosowanie się do poniższej listy nie jest pewną drogą do sukcesu, jednak dzięki niej przetrwamy w tej branży dłużej, niż kilka miesięcy - co nie zdarza się aż tak często, jak mogłoby się wydawać.
Add a comment...

Post has attachment
W ciągu ostatnich lat #informatyka, a konkretnie związane z nią technologie należą do najszybciej rozwijających się dziedzin. Na szczególną uwagę zasługuje #programowanie, coraz bardziej zaawansowane i pozwalające na realizację wielu projektów dotyczących aplikacji komputerowych oraz szczegółowej analizy danych. Nowocześni programiści są specjalistami, którzy niezmiennie dążą do perfekcji. #HackerRank — światowej sławy platforma do technicznej rekrutacji stworzyła ranking najlepszych na świecie programistów. Sprawdźmy, w jakim kraju znajdziemy niekwestionowanych liderów i czy Polska znajduje się w czołówce.
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
To moje biurko, mój długopis, mój komputer – jeszcze kilka lat temu te określenia nie miały większego znaczenia. Oczywiście, pracownicy mieli wyznaczone miejsce wykonywania swoich obowiązków oraz otrzymywali stosowne narzędzia, ale bardzo często dzielili je z innymi. Wspólne biura, bardzo często nader zatłoczone nie sprzyjały efektywnej pracy, co więcej, wielu pracowników popadało w biurową rutynę, która działała niczym wirus – zarażała innych. Korporacyjne zasady przeczyły czasem chęci pozyskiwania nowych specjalistów z innych miejscowości. Nowoczesne spojrzenie na pracę całkowicie odmieniło nieco skostniałe biura i pozwoliło przenieść pracę w dowolne miejsce, a także korzystać pracownikom z ich własnych urządzeń.
Add a comment...

Post has attachment
Niektórzy nazywają je złotymi kajdankami dla pracowników, inni wprost ich oczekują - benefity, czyli dodatki motywacyjne są coraz częściej i chętniej stosowane przez polskich przedsiębiorców. Szalenie popularne w Stanach Zjednoczonych zdobyły uznanie na niejednym rynku pracy, ale czy rzeczywiście mają one dla pracowników znaczenie? Jak są odczytywane i kiedy się opłacają?
Add a comment...

Post has attachment
First few days on the #job can be more than a little intimidating. Whether you applied yourself or you were caught by a #Headhunter, there are some unspoken rules you need to follow to get used to the new duties but also to stand this test of time. Our set of key rules will help you to get comfortable in your new surroundings and learn which mistakes not to make.
Add a comment...

Post has attachment
Szukając nowej pracy, zwracamy uwagę na wiele szczegółów - profesjonalnie przygotowane #CV, schludny wygląd i odpowiednie zachowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Staramy się zaprezentować potencjalnemu pracodawcy swoje atuty lub też wyróżnić się spośród wielu specjalistów swoją unikatowością, która będzie dla firmy istotnym punktem dodatnim. Nasza potencjalna #karierazawodowa nie przewiduje zbytnich przestojów, uważamy, że nasze kompetencje i dodatkowe umiejętności pozwolą nam sięgnąć po wymarzone stanowisko. Czy rzeczywiście nic nie jest w stanie stanąć nam na drodze? Czy nasz bardzo osobisty wygląd ma mniejsze znaczenie od kompetencji? Innymi słowy, czy widoczne tatuaże są w stanie być barierą we współczesnym świecie?
Add a comment...

Post has attachment
Pierwsze dni w nowej pracy zawsze są obarczone dozą niepewności i swoistego stresu. Niezależnie od tego, czy upragnione stanowisko jest dziełem najlepszego headhunting'u, czy tradycyjnej rekrutacji, nowych pracowników obowiązują pewne, niepisane zasady postępowania, które nie tylko pozwalają na szybsze wdrożenie się w nowe obowiązki, ale przede wszystkim pozwalają na łatwiejsze przejście tego niełatwego czasu. Podpowiemy jak zachowywać się w pierwszych tygodniach pracy i jakich unikać błędów.
Add a comment...

Post has attachment
#Wypaleniezawodowe przychodzi niespodziewanie, wkracza w życie po cichu, podstępnie i początkowo nie wydaje się problematyczne, finalnie - jeśli je przeoczymy i pozwolimy mu na szarżę w naszym życiu - może okazać się katastrofalne. Wypalenie zawodowe zwane także syndromem "BurnOut" dotyka osoby, które wspinają się na kolejne szczeble kariery lub znajdują się na jej szczycie. Bezlitośnie potrafi odebrać motywację, chęć do tworzenia i radość z życia zawodowego, a także prywatnego. Kiedy się pojawia i jak się ustrzec przed wypaleniem zawodowym?
Add a comment...

Post has attachment
Kolejny dzień każe wstać skoro świt, chociaż wcale tego nie chcesz, ale obowiązek pracy jest siłą wyższą? Uważasz, że twoje kompetencje i możliwości są znacznie wyższe i w większości niedoceniane przez szefa, a Twoje zawodowe cele są coraz bardziej mglistymi marzeniami? Zastanów się, czy nie zostać freelancerem, który sam sobie wyznacza kolejne zadania i realizuje je w wybranej o siebie porze.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded